نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: انتخاب شما با توجه به شرایط فعلی

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مهاجرت میکنم یا مهاجرت کردم و راضی هستم

19 73.08%
  • مهاجرت نمیکنم یا شرایطم برای مهاجرت آماده جورنیست

2 7.69%
  • هنوز تصمیم جدی نگرفتم در حال تحقیقم

5 19.23%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    سیستم مهاجرتی کشورهای غربی خیلی فاجعه تر و خر تو خر تر از ان چیزی هست که فکرش می کنید. امریکا کشوری مهاجرپذیر هست ولی حتی مهندس هایی هستند تو امریکا که قانونی مهاجرت کردند ولی بعد از 20 سال هنوز شهروند امریکا نیستند!
    از طرفی دیگر دانمارک کشور مهاجرپذیر نیست ولی یکی از اوارگان سوری عصبانی بود با اینکه کل خانواده اش به دانمارک پناهنده شدند ولی اقامت خودش کنسل شده. ولی اخرش هم دیپورتش نکردند!
    ممکنه شما بهترین مدارک را داشته باشید و قانونی مهاجرت کرده باشید ولی هنوز در به در دنبال گرفتن اقامت باشید ولی از طرفی دیگر یک خانواده 10 نفره افغان بیاد امریکا و به سرعت شهروندی بگیره!
    این دوساله وضعیت جهان را دیدم متوجه شدم که هیچ رابطه ای بین تلاش و موفقیت نیست. هیچ رابطه ای هم بین قانون مدار بودن و جایگاه اجتماعی نیست.
    طرف از سومالی اومده المان 5 سال ده ها هزار یورو از سوشال کوفت کرده بعد چاقوی 40 سانتی دراورده سه تا زن المانی را کشته عوض زندان بردنش کمپ بیماران روحی و روانی!
    حالا ما برویم المان قبلش سه تا مقاله و بهترین نمره و کلی پول خرج کردن و باید دست به سینه بنشینیم یک حساب هم نتوانیم تو خیلی از بانکها باز کنیم!
    اخرش هم تو اولویت مهاجرت بعد از همان ادم کشه قرار بگیریم.
    وضعیت اقتصادی ایران درست بود هیچ وقت به فکر مهاجرت نمی افتادم.
    این رو به چشم دیدم که میری پلیس مهاجرت که اقامتت رو تمدید کنی توی همون صفی که هستی یه سری آدمی که کاملا معلومه نه سواد و نه پیشینه ی درستی دارن و مشخصه الانم شغل درست حسابی ای ندارن جلوی تو واستادن بعد نوبت اونا که میشه پلیس مهاجرت کاملا راحت و اوکی بهشون اقامت دائم رو میده ولی تویی که تحصیلی اومدی و کلی زحمت کشیدی و همچنان هم داری برای پیشرفت علمی کشورشون زحمت میکشی همیشه عقب تر هستی و باید پروسه ی به مراتب طولانی تری رو طی بکنی که اقامت دائم یا شهروندی بگیری... واقعا مسخره س
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

پیش فرض پاسخ : مهاجرت آری یا خیر ؟ بر سر دوراهی لطفا ایرانیان خارج و داخل مشارکت کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    این رو به چشم دیدم که میری پلیس مهاجرت که اقامتت رو تمدید کنی توی همون صفی که هستی یه سری آدمی که کاملا معلومه نه سواد و نه پیشینه ی درستی دارن و مشخصه الانم شغل درست حسابی ای ندارن جلوی تو واستادن بعد نوبت اونا که میشه پلیس مهاجرت کاملا راحت و اوکی بهشون اقامت دائم رو میده ولی تویی که تحصیلی اومدی و کلی زحمت کشیدی و همچنان هم داری برای پیشرفت علمی کشورشون زحمت میکشی همیشه عقب تر هستی و باید پروسه ی به مراتب طولانی تری رو طی بکنی که اقامت دائم یا شهروندی بگیری... واقعا مسخره س
    سلام
    هیچ سیستمی بی نقص نیست ولی به شکل کلی روال درست همین هست. دوستی که این تاپیک رو درست کردن نوشتن "بر سر دوراهی". جدای از هر مشکلی که ایران داره، همچنان بحث مهاجرت برای اکثر ما دو راهی هست در حالی که برای ساکنین بعضی مناطق و کشورها دو راهی نیست. خیلی از این اشخاص شاید اگر می تونستن می موندن تو کشورشون.
    ولی من و شمایی که از راه های دیگه خارج می شیم، به خواست و اختیار خودمون می ریم معمولا و اگر نریم هم زندگیمون در خطر نیست. کشور مبدا هم طبیعتا با همین سیاست که براتون دعوت نامه ندادیم برخورد خواهد کرد.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام
    هیچ سیستمی بی نقص نیست ولی به شکل کلی روال درست همین هست. دوستی که این تاپیک رو درست کردن نوشتن "بر سر دوراهی". جدای از هر مشکلی که ایران داره، همچنان بحث مهاجرت برای اکثر ما دو راهی هست در حالی که برای ساکنین بعضی مناطق و کشورها دو راهی نیست. خیلی از این اشخاص شاید اگر می تونستن می موندن تو کشورشون.
    ولی من و شمایی که از راه های دیگه خارج می شیم، به خواست و اختیار خودمون می ریم معمولا و اگر نریم هم زندگیمون در خطر نیست. کشور مبدا هم طبیعتا با همین سیاست که براتون دعوت نامه ندادیم برخورد خواهد کرد.
    این دیدگاه شما هم کاملا منطقیه و حرف این کشورها هم همینه که اینا اگه ما بهشون زود پاسپورت ندیم هیچی ندارن که باهاش جایی برن یا کاری بکنن. ولی برای من و شمایی که پاسپورت ایرانی هم دست کمی از بی پاسپورتی نداره یه مقدار فشارش زیاد میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    Exactly.
    دقیقا همین طوره. آستان تحمل ادمها با هم فرق داره.
    اینکه یکی تحملش برای یک شرایطی زیاده به منزله این نیست که چقدر عالیه.
    نه. اتفاقا ادمهای باهوش خیلی وقتها زودتر قاطی میکنن. یا ادمهای حساس.
    به محیطی که توش بزرگ شدی، به ژن هات، به تربیت و... بستگی داره.
    طرف میبینی یک اتفاق کوچیک براش میفته و تمام دنیاش عوض میشه.
    اگه بیاید خارج، زندگی اسون نخواهد بود. حتی برای میلیاردرها حتی برای اونهایی که از اول با گرین کارد میان.
    این کوپینگ مکنیزم خیلی مهم هست.
    خوبی کانادا به اینه که یه جای جمع و جوره و ادمها درون خودشون رو نشون نمیدن و جاستین از صبح تا شب به مهاجرها مخصوصا پناهنده ها سعی میکنه برسه.
    بدیش به اینه که واقعا چه اینده ای ادم یتونه تو کانادا داشته باشه؟ شرایط هر روز داره سخت تر میشه.
    امریکا دقیقا برعکسه. چند سال اول توی بدبختی هستن خیلیا و بعد زندگیشون عوض میشه. باید قوی باشی و دست برنداری.
    مشکل بزرگ امریکا اینه که قوانین استیت ها با هم فرق داره.
    دقیقا مثل فیلمهای سینمایی و مثل سیمپسون هاست.
    دقیقا اون جنگلی هست که گفتم.
    واقعا ضمانتی نیست که بچه شما با تربیت و مودب و خوب بزرگ شه ولی خودش میشه. خیلی شبیه ایرانه. و این جلوی خلاقیت و شکوفایی رو نمیگیره (البته ایران ورژن کامیونیستی و کارتل مافیایی امریکاست و واقعا یک چیزایی سخته توش تحمل کردن).
    در کل همه جای دنیا مشکل داره مخصوصا برای ما.
    الان تو دنیا واقعا هیچ چیزی استیبل نیست.
    ماها همه مون تو زمان عجیبی بزرگ شدیم.
    دنیا داره به سمت انتروپی بیشترمیره در حالت عادی (کمتر انرژی پتانسیل ممکن و بیشترین انتروپی ممکن)، و این دو سال اخیر دقیقا برعکس این انتروپی و انرژی ذاتی بوده.
    همه چی دنیا تغییر کرده. ارزش ها داره تغییر میکنه. و این به جهاتی خیلی عالی هست.
    تو این شرایط ارام باشید، زیاد فکر نکنید و اطلاعات جمع کنید. و یک روز به سرعت بهش عمل کنید.
    من خیلی بین دور و برایم مشهورم که زود تصمیم میگیرم و زود یک چیز رو تموم میکنم (میگن هارش میشی). و حس میکنم چقدر خوبه. زود یک چیز رو میبندم میرم سراغ یک کار / شرایط دیگه و این زندگی من رو بهتر کرده و به چیزایی که میخوام میرسم.
    و این رو به همه شما توصیه میکنم.
    دقیقا همینطوره و همین نامعلوم بودن آینده باعث تردید در تصمیم گیری هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق بین الملل

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    سلام
    دقیقا سوال من هم همینجاست که وقتی زندگی ها در خطر نیست پس اینهمه هرج و مرج برای مهاجرتی نامعلوم و مشکلات و چالش هاش چرا باید در این حد سروصدا کنه ... بنظرم شایدهمین جاروجنجال ها باعث بروز دوراهی ها باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Starintlaw نمایش پست ها
    دقیقا سوال من هم همینجاست که وقتی زندگی ها در خطر نیست پس اینهمه هرج و مرج برای مهاجرتی نامعلوم و مشکلات و چالش هاش چرا باید در این حد سروصدا کنه ... بنظرم شایدهمین جاروجنجال ها باعث بروز دوراهی ها باشه

مهاجرت حتمن نباید از روی مشکلات مبدا باشه. امروز ممکنه یکی از آلمان و ژاپن هم مهاجرت کنه.
    با این حرفهایی که دارین می زنین فک کنم نرین بهتر باشه. فقط شرایط رفتن را برای بچه اتون فراهم کنید چون ممکنه اون ۱۸۰ درجه برخلاف شما فک کنه و اصلن اهمیت نده خانواده اش همراش برن یا نرن.
    شاید یکی مشکل و چالش و محیط نامعلوم را به فضای آشنا ترجیح بده. شاید بچه اتون کلن ریسک پذیر باشه و از محیط تکراری بیزار.

من ار هر روزی که خارج هستم لذت می برم و دوست دارم در صد سال آینده، بیش از چند روز ایران نباشم. اون همون اجبارا چون ویزا تموم میشه و اقامت دائم ندارم.
    همه مشکلاتی هم که خارج داره، به زندگی کردن در وطنم (ولو متولد ژاپن هم بودم) ترجیح میدم.

فک نکنین چون شرایط کشور ایده آل نیست، میگم نمی خوام برگردم. من اگر متولد نیویورک هم بودم می رفتم یه ایالت دور زندگی می کردم. ببینید چارلی چاپلین در انگلستان دفن نشده، اینشتن در آلمان به خاک سپرده نشده. شاید آلمان بگین در زمان اون بد بود، ولی دیگه انگلیس چش بود؟

شما این سوال را جواب بدید: وقتی می رید مسافرت یه استان دیگه، موقع برگشتن چه احساسی دارید؟ آیا فک می کنید کاش میشد همون جا موند یا اینکه از رسیدن به منزل بسیار خوشحال میشید؟

اگر از من بپرسی چقدر برام مهمه که برم ایران، میگم همون اندازه ای که رفتن به بلغارستان یا پرو برام ضرورت داره. شاید برم، ولی واجب نیست. مثل هر جای دیگه است. دیدمش کافیه.

شما پرنس هری را نگاه کنید. نمی خواد شاهزاده باشه. زندگی راحت و معلوم در کاخ را نمی خواد. شاید شما به بچه اتون بگین : سوییچ پژو پرشیا بهت بدیم یا بری ترکیه تو خوابگاه دانشگاه با سه تا هم اتاقی و چهارتا سوسک درس بخونی. بگه می خوام برم...

ویرایش: یک مثال دیگه هم Eugene Smith عکاس آمریکایی هست که رفت ژاپن زندگی کرد و همون جا مرد.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

با این اوضاعی که در ایران است، و با توجه به تجربه ای که خودم دارم که چندین سال خارج از کشور زندگی کردم و با وجود صد در صد امکان مهاجرت، اما به کشور برگشتم خدمتتان عرض میکنم که اگر برنگردید بهتر است یا اگر می توانید بروید، بروید زیرا اینجا متاسفانه ارزشی برای افراد تحصیلکرده وجود ندارد و آنچه تفاوت افراد را مشخص می کند میزان روابط آنهاست (نه ضوابط). متاسفانه شکافی که امروز از جهات مختلف بین کشور ما و کشورهای توسعه یافته جهان وجود دارد عملاً مهاجرت را به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده ضمن اینکه اخیرا یکی از مسئولین هم در مصاحبه ای فرمودند "توصیه میکنم به افرادی که خارج از کشور هستند که برنگردند به کشور". دوست عزیز، در نبود کار، هدف و برنامه و در حالیکه در عنفوان جوانی هستید و بهترین روزهای بازگشت ناپذیر زندگیتان را می گذارنید باید هر روزتان بهتر از دیروز باشد نه اینکه از این اداره به اون اداره به دنبال یک نامه بدوید و هر روز در انواع صف ها قرار بگیرید و همواره هم سرتان کلاه برود. انتخاب با خود شماست اما بنده که پشیمانم ....

Senior Member

چینی ها و هندی ها هم مهاجرت میکنن٬ مگه زندگیشون در خطره؟ هر کسی یه هدفی داره٬ اونا اپلای میکنن چون اولا جمعیت شون بالاست٬ به اندازه کافی جا واسه همه شون نیست و رقابت تو کشور خودشون بالاست٬ اپلای میکنن واسه پیشرفت و موقعیت های بهتر٬ چینی ها که هر چی یاد میگیرن سریع یه کتاب به چینی مینویسن واسه کشور خودشون٬ اونا غیر از اهداف شخصی٬ اهداف ملی دارن.

ایرانی ها که موقعیتی تو ایران ندارن٬ مدرک دکتری میگیرن باهاش کارمند میشن با دوزار حقوق٬ غیر از سرخوردگی و ناامیدی چیزی نمیمونه٬ پس میخوان خودشون را نجات بدن٬‌ در واقع ایرانی ها مهاجرت نمیکنن فرار میکنن.

شما بر سر دوراهی موندید چون هدفتون معلوم نیست٬ چون بقیه دارن مهاجرت میکنن شما هم فکر می کنید پس منم باید مهاجرت کنم. اینطوری نمیشه مهاجرت کرد٬ مهاجرت هدف و اراده قوی میخواد وگرنه مثل بعضیا فقط دار و ندارتون حرج می کنید و برمیگردید.
    امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    اخبار اخیر وحشتناک هست که مهاجرت خیلی ها را حتمی خواهد کرد. بدون اینترنت دیگر نه خبری از مقالات به روز خواهد بود نه اپدیت ویندوزی وجود خواهد داشت و نه دسترسی به زبان های برنامه نویسی و تکنولوژی به روز دنیا خواهیم داشت!
    اگر مهاجرت نکنیم می شویم یک عده افسرده بی پول بی سواد بدون تفریح که حتی استان اطرافش هم نتونه بره.
    دیگه صد رحمت به کره شمالی.
    رسما" غارنشین میشیم

توصیه ام به استارتر محترم اینه که شک به دلشون راه ندن و مسیر خودشون رو برن. به هر حال زندگی در جریانه

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    چینی ها و هندی ها هم مهاجرت میکنن٬ مگه زندگیشون در خطره؟ هر کسی یه هدفی داره٬ اونا اپلای میکنن چون اولا جمعیت شون بالاست٬ به اندازه کافی جا واسه همه شون نیست و رقابت تو کشور خودشون بالاست٬ اپلای میکنن واسه پیشرفت و موقعیت های بهتر٬ چینی ها که هر چی یاد میگیرن سریع یه کتاب به چینی مینویسن واسه کشور خودشون٬ اونا غیر از اهداف شخصی٬ اهداف ملی دارن.

ایرانی ها که موقعیتی تو ایران ندارن٬ مدرک دکتری میگیرن باهاش کارمند میشن با دوزار حقوق٬ غیر از سرخوردگی و ناامیدی چیزی نمیمونه٬ پس میخوان خودشون را نجات بدن٬‌ در واقع ایرانی ها مهاجرت نمیکنن فرار میکنن.

شما بر سر دوراهی موندید چون هدفتون معلوم نیست٬ چون بقیه دارن مهاجرت میکنن شما هم فکر می کنید پس منم باید مهاجرت کنم. اینطوری نمیشه مهاجرت کرد٬ مهاجرت هدف و اراده قوی میخواد وگرنه مثل بعضیا فقط دار و ندارتون حرج می کنید و برمیگردید.
    من بعید میدونم در این حد محدودیت ایجاد بکنند. مدافع اینا نیستم و به شدت هم منتقد این رژیمم ولی در این حدی که میگید غیر ممکنه. با این حال بنظر من نباید کورکورانه فرار کرد از وضع موجود. این اشتباهه - مهاجرت یه فرآیند طولانی و وقت گیر و تاحدی طاقت فرساست. حتی برای کسی که چند ساله از ایران اومده هم همچنان فرآیند خیلی انرژی بر و پر هزینه ای هست. هم هزینه ی عاطفی هم هزینه ی زمانی هم هزینه ی مادی. اصلا انقد ساده بهش نگاه نکنید که حالا دیگه جای موندن نیست و بریم فلان جا... گاهی خودم وقتی میام ایران برای تعطیلات فقط دنبال بهونه میگردم که برای حداقل یکسال یا بیشتر بتونم بمونم و از کنار خونواده بودن و زندگی تو جایی که باهاش خاطره دارم استفاده کنم...
    مخلص کلام: اصلا ساده نیست این تصمیم گیری

نقل قول نوشته اصلی توسط sys_co2 نمایش پست ها
    دیگه صد رحمت به کره شمالی.
    رسما" غارنشین میشیم

توصیه ام به استارتر محترم اینه که شک به دلشون راه ندن و مسیر خودشون رو برن. به هر حال زندگی در جریانه

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)