صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 44

موضوع: جلوگیری از ایجاد Regret در دوران تحصیل، اپلای و راهکارهای غلبه بر آن

پیش فرض پاسخ : جلوگیری از ایجاد Regret در دوران تحصیل، اپلای و راهکارهای غلبه بر آن

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    وضعیت در اروپا و امریکا ابدا با ایران قابل مقایسه نیست. بعد لیسانس بچه ها فوری میرن سر کار. در زمان پرزیدنت ترامپ که وضعیت به شدت عالی بود. حقوق متناسب خوب با تحصیل. کسی که بخواد درس بخونه ادامه بده. در وصف وضعیت همین بس که ایرانیان چینی ها هندی ها افریقایی ها و ... همشون له له میزنن برای رفتن به ایالات متحده آمریکا و اروپا
    برای ما هم پیدا میشه، یا فقط برای خودشون؟
    ما را سکته میدن که باید برگردیم کشورمون؟

من دوستم ۶ سال آمریکاست، هنوز راننده تاکسیه. با فوق رفت.
    اینجا هم همش میگن برای خارجی کار پیدا میشه، تا دنبال کار می گردم، میگن برو یه کشور دیگه، لبخند میزنن میگن برو به کشورت کمک کن. گور بابای کشورم، حالا باید اپلی کنم دومین دکترا.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Senior Member

پیش فرض پاسخ : جلوگیری از ایجاد Regret در دوران تحصیل، اپلای و راهکارهای غلبه بر آن

برای کار٬ تخصص و رابطه مهمه٬ ریکامندیشن و استاد راهنمای حامی.

اگه تو industry کار پیدا کنی٬ موقعیت های بیشتری برات پیش میاد٬ چون وقتی میبینین تو جایی مشغولی٬ نشون میده که qualify هستی و شانس پیدا کردن کار بهتر بالا میره٬ ولی اگه بیکار باشی یا کاری دور از فیلدت بکنی٬ شانس کار پیدا کردن خیلی میاد پایین. مثلا دوست شما احتمال اینکه کاری مرتبط پیدا کنه خیلی پایینه٬ مگه اینکه یک آشنا ببرتش سر کار مرتبط٬ بعدش از اونجا به عنوان پله استفاده کنه و بره جای بهتر.
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    وضعیت در اروپا و امریکا ابدا با ایران قابل مقایسه نیست. بعد لیسانس بچه ها فوری میرن سر کار. در زمان پرزیدنت ترامپ که وضعیت به شدت عالی بود. حقوق متناسب خوب با تحصیل. کسی که بخواد درس بخونه ادامه بده. در وصف وضعیت همین بس که ایرانیان چینی ها هندی ها افریقایی ها و ... همشون له له میزنن برای رفتن به ایالات متحده آمریکا و اروپا
    بله دقیقا نمیدونم چرا این انجمن شده فرافکنی بعضیا که همه چی رو به همدیگه ربط میدن و ناامیدی شون رو و تجربیات بدشون رو میخوان به همه تعمیم بدن. ایران و اروپا و امریکا اصلا قابل مقایسه نیستن. اینو البته بعضی دوستان وضعیت شون رو طرز فکرشون رو توی تایپیک های دیگه شون اثبات کردن و منم ارجاع دادم به روانشناس : ) چون بی دلیل دارن نا امیدی شون رو به همه چی تعمیم میدن و این براشون قابل درک نیست که اینجا یه محیط عمومی هست.

خواهشمندم در نقد نظر دیگران، ادب را رعایت فرمایید.
    همین نظرات مخالف هست که باعث میشه ما در تصمیمات مسمم بشیم و دلیل انتخاب هایی که در زندگی می کنیم را بهتر بفهمیم.
    لطفن مخالفان را تحقیر و تمسخر نکنید

کریسمس مبارک

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

تعداد کسایی که دارن از امریکا خارج میشن، از اروپا خارج میشن، از کانادا خارج میشن، خیلی زیاد هست.
    انسان دنیا رو اونجوری میبینه که خودش فکر میکنه.
    دنیا همه جاش مشکلات و بالا و پایین داره.
    خیلی ها دیگه از چین وارد امریکا نمیشن. چون وضعشون تو چین بهتر هست.
    خیلی ها از کشورهای خاورمیانه ای دیگه اصلا کانادا و امریکا نمیان. چون کشورشون بهتر ازین جا بهشون امکانات میده برای پیشرفت.
    دنیا داره شکلش رو عوض میکنه. داره دگردیسی میکنه.

"We believe in "Possibility

میدونم این حرف کلیشه هست، ولی به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    تعداد کسایی که دارن از امریکا خارج میشن، از اروپا خارج میشن، از کانادا خارج میشن، خیلی زیاد هست.
    انسان دنیا رو اونجوری میبینه که خودش فکر میکنه.
    دنیا همه جاش مشکلات و بالا و پایین داره.
    خیلی ها دیگه از چین وارد امریکا نمیشن. چون وضعشون تو چین بهتر هست.
    خیلی ها از کشورهای خاورمیانه ای دیگه اصلا کانادا و امریکا نمیان. چون کشورشون بهتر ازین جا بهشون امکانات میده برای پیشرفت.
    دنیا داره شکلش رو عوض میکنه. داره دگردیسی میکنه.

اگر شرایط اقتصادی ایران حتی در حد عمان هم بود نباید اکثر مردم حتی به مهاجرت هم فکر می کردند. مهاجرت مال وقتی هست که کشور خودت ثروتمند هست و خودت یک نخبه ای هستی که سرایط کار تو کشورت را نداری یا اینکه دچار تهدید هستی. همین ماجرای بلاروس و لهستان را نگاه کنید. قسمت ترسناک ماجرا این هست که هر چقدر تعداد مهاجر ها بیشتر می شوند نفرت از مهاجران هم بیشتر می شود و جامعه دو قطبی تر می شود. تنها ترس جدی من هم همین هست.
    واقعیت این هست که هیچ جای دنیا مهاجر بی پول و بدون مهارت را نمی خواهد. بهشون میگن مهاجر اقتصادی.
    تو یک خیابان تو دانمارک یک زن سفید پوست برگشته به یک زن خاورمیانه ای گفته برگرد به کشورت. دانمارکی که زمانی سرامد لیبرالیسم بود الان می خواهد مهاجرت را به شدت محدود کند. بخاطر اینکه یک کشور کوچک هست.
    این سفید پوست ها تو هرچیزی زیاده روی می کنند دامن ما را می گیره. اول شروع می کنه به استعمار و نازیسم. بعد ادعای گناهکار بودن می کنه شروع می کنه کلی ادم از خاورمیانه جمع می کنه بعد می بینه نمی شود مهاجر خاورمیانه ای را که عقایدش کاملا متفاوت هست را به سمت لیبرالیسم بکشونه بعد دوباره شروع می کنه از نقطه اول. تر و خشک را با هم می سوزونه.
    مسخره اینجاست که من اتییست تروریسم نامیده می شوم بخاطر ملیتم بعد از همان خاورمیانه طالبان و بن سلمان و هزار جور کوفت و زهرمار دیگه راست راست تو غرب می گردند و املاک می خرند!!!!
    هر چیزی که از تو هالیوود دیدید بندازید تو سطل اشغال. انسان قیبله ای هست و همیشه هم خواهد بود و چیزی فراتر از قبیله اش را نمی بینه. منتهی قبلیه غربی ها یک خورده بزرگتر شده یک چند تا غیر سفید پوست شبیه به خودشان هم توی ان راه دادند.

در کل مهاجرت می کنی باید سرت به کار خودت بشه و بری یک گوشه بنشینی کارت را انجام بدهی. زبان ان کشور را یاد بگیری و وارد درگیری های جنجالی ان کشور نشوی. درست را بخوانی و بعد به حرفه ات مشغول شوی.
    صد در صد افرادی هستند که از تو متنفر هستند و این افراد همه جای دنیا هستند.
    مهندس لهستانی از امریکا برگشته بود لهستان چون تو کشور خودش کار خوبی داشت و امریکا را یک کشور پارانویید و گران می نامید! انهم لهستانی که یک کشور متوسط در شرق اروپاست!
    مشکل اینجاست که ما گزینه برگشت شبیه لهستان را نداریم!

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

دوتا نکته:
    1- مهاجرت فقط به خاطر پول و کار و مسائل اقتصادی نیست
    2- خیلی دوست دارم بدونم این باید و نبایدها رو کی تعریف میکنه.
    تا وقتی که توی حریم شخصی خودت هستی و وارد حریم سایرین نمیشی هیچ باید و نبایدی وجود نداره
    96 nine or six

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    دوتا نکته:
    تا وقتی که توی حریم شخصی خودت هستی و وارد حریم سایرین نمیشی هیچ باید و نبایدی وجود نداره
    اتفاقا مهاجرت تو اکثر مواقع همان مورد اولی هست. این را می شود از بحران های چند سال اخیر فهمید.
    مساله باید و نباید نیست. یکی دو سال پیش به کاربر کمیستری مستر گفتم اینکه مهاجر قبول می کنند و ادعای چند فرهنگی و دایورسیتی دارند دروغ هست و ادم قدرتمند هیچ جا دلسوز مردم نیست. اگر سودی هم برای مهاجر وجود داشت برای حاکمان بیشتر هست. در واقع طبقه نخبه غربی مثل طبقه نخبه تمام کشورها بدنبال پول و قدرت هست و بدنبال ساختن یک جامعه بسیار قطبی سازی شده و طبقاتی و بخشی هست.
    جامعه ای مثل لبنان که قشر فاسد هر بلایی سر مردم عادی در می اورد و این کشور به خاک سیاه افتاده هست ولی مردم عوض تلاش برای کنار زدن آنها بیشتر به انهایی که شبیه به خودشان وابسته می شوند و این قطبی شدن تبدیل به شکاف شده.
    مطالبات مردم از حقوق و اینده بهتر و محیط زیست بهتر و نظام بهداشتی بهتر تبدیل شده به درگیری های هویتی و درگیری نژادی و مقابله اجتماعی. در واقع طبقه نخبه بالاخره رگ خواب مردم عادی را پیدا کرده.
    اینکه به شما می گویند ما هم دمکراسی هستیم و بیا وارد این چرخه درگیری هویتی ( که خودشان به دروغ به ان می گویند سیاست هویتی یا Identity Politics) بشو بدان که فقط می خواهد به عنوان پیاده نظام شطرنج خودشان استفاده کنند.
    طبقه نخبه هر جایی خودش در محله های بسته و امنیتی و با ماموران بسیار زیاد و به دور از مردم عادی زندگی می کنه.
    ساختن یک جامعه پارانویید و فقیر و متنفر از همدیگر که فقط به سود طبقه نخبه باشد هدف همیشگی آنها بوده است که الان متوجه شدند چطوری آن را ایجاد کنند.
    https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3...8C%D8%AA%DB%8C
    ادم عادی نباید وارد این قضایا شود.

وسط این درگیری های کرونا و بحران های مالی و تظاهرات نژادپرستی و شورش ها و جنگ های مختلف و قطحی و فروپاشی مالی و ... چند سال اخیر تنها قشری که تو دنیا به سود کلان رسیدند قشر قدرتمند جامعه بودند که ثروت انها ظرف دو سال چند برابر شد.
    من به کاربر کمیستری مستر گفتم که نیویورک تایمز و سی ان ان و ... که دست چند تا میلیاردر هستند دلشون به حال مردم عادی نسوخته که ادعای مبارزه به نابرابری را دارند.
    البته چند تا مثال نقض هم هست مثل دانمارک یا سوییس که حکومت تلاش می کنه بین مردم هیچ مشکلی ایجاد نکنه چون جامعه ای با جمعیت کم را نمی توان زیاد تغییر داد چون ممکنه باعث از همپاشی جامعه بشه. بر عکس امریکا.
    کشورهای کوچک راحت تر ثروتمند می شوند و راحت تر خراب می شوند.

قسمت ترسناک ماجرا اینجاست که ممکن هست مهاجرت کنیم و دوباره با همان شوک ها و مصیبت های قبلی مواجه شویم.
    ویرایش توسط Simon : December 10th, 2021 در ساعت 09:19 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط MR1993 نمایش پست ها
    در کل مهاجرت می کنی باید سرت به کار خودت بشه و بری یک گوشه بنشینی کارت را انجام بدهی. زبان ان کشور را یاد بگیری و وارد درگیری های جنجالی ان کشور نشوی. درست را بخوانی و بعد به حرفه ات مشغول شوی.
    صد در صد افرادی هستند که از تو متنفر هستند و این افراد همه جای دنیا هستند.
    مهندس لهستانی از امریکا برگشته بود لهستان چون تو کشور خودش کار خوبی داشت و امریکا را یک کشور پارانویید و گران می نامید! انهم لهستانی که یک کشور متوسط در شرق اروپاست!
    مشکل اینجاست که ما گزینه برگشت شبیه لهستان را نداریم!
    تمام جملات صحیح، مخصوصا آخری

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    دوتا نکته:
    مورد اول صحیح
    مورد سوم : تبعیض را هیچ کاریش نمی شه کرد. وقتی می بینی عدالت نیست، یا صدات در می آد یا باید بغض قورت بدی. وقتی تو حریم خودت هستی و سرت به کار خودته، می فهمی یکسری چیزها به عنوان مهاجر به تو نمی رسه. هیچ وقت مثل کسی که اونجا به دنیا اومده نمی شی، به قول اینشتین : یه حلزون که از لاکش در بیاد، هنوز هم حلزونه.

اتفاقا مهاجرت تو اکثر مواقع همان مورد اولی هست. این را می شود از بحران های چند سال اخیر فهمید.
    اکثر شاید، برای من نه. اتفاقا هزینه اش بیشتر از سود مالیش بوده، ولی پشیمون نیستم و ادامه میدم. هدف اصلی من هیچ وقت اقتصادی نبوده و نخواهد بود

مساله باید و نباید نیست. یکی دو سال پیش گفتم اینکه مهاجر قبول می کنند و ادعای چند فرهنگی و دایورسیتی دارند دروغ هست و ادم قدرتمند هیچ جا دلسوز مردم نیست. اگر سودی هم برای مهاجر وجود داشت برای حاکمان بیشتر هست. در واقع طبقه نخبه غربی مثل طبقه نخبه تمام کشورها بدنبال پول و قدرت هست و بدنبال ساختن یک جامعه بسیار قطبی سازی شده و طبقاتی و بخشی هست.
    کاملن موافقم. دایورسیتی فقط جلوی لنز دوربین هست.
    دوربین بره کنار، نژادپرستی گل سرسبد ذات آدمیزاده.
    به تبعیض نام های دیگری می دهند : تفاوت فرهنگی، دلت برا کشورت تنگ نمشه؟ برگرد کشورت. نه تنگ نمی شه، میشه من را از خودتون بدونید؟ نه نمیشه.... هیچ وقت نمی شه.
    وقتی شروع می کنن راجب کشوری که دارم ازش فرار می کنم حرف می زنن، اعصابم می ریزه به هم. لابد بعدش هزار تا قانون و محدودیت و تحریم مخصوص جایی که من ازش اومدم برام تدارک دیدن. می خوان بهم یادآوری کنن کجایی هستم تا تبعیض ها را توجیه کنن. می زنیمت چون ایرانی هستی، التماس نکن، حقته. همین هم زیادیته... (این چیزها را با کلمات زیباتری حالیمون می کنن)

قسمت ترسناک ماجرا اینجاست که ممکن هست مهاجرت کنیم و دوباره با همان شوک ها و مصیبت های قبلی مواجه شویم.
    هیچ مصیبتی با زندگی در ویران قابل مقایسه نیست.

* ویران نام مستعار کشوری واقع در خاورمیانه که عمریست از آنجا در حال فراریم. تولد در ویران = مجازات تمام نشدنی
    به قول کاربر Tarkan78 همیشه چوب ویرانی بودن را می خوریم

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)