صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: چالش های ازدواج برای ایرانیان در ایران و خارج از کشور

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پیش فرض پاسخ : چالش های ازدواج برای ایرانیان در ایران و خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط farinwest نمایش پست ها
    یک توصیه میکنم حتما قبل ازدواج چند بار برین سفر همدیگه رو ببینین. با خلق و خوی همدیگه اشنا بشین. و اگه خارج از کشور زندگی میکنین هیچوقت و هیچوقت از داخل زن نگیرین. به این ازدواج به اصطلاح ازدواج پستی میگن. یعنی شما مثلا تو سوعدی ولی از ایران زن میگیری. چون خیلی ها رو اطرافم دیدم که اینطوری عروسی کردم اکثرا به ۲ جا ختم شدن. یا طلاق توافقی بعد نهایتا ۲ سال. یا اینکه دعواشون شده و طبق معمول شوهره زندان میوفته و زنه هم طلاق.
    خیلیا رو دیدم. یا اینکه یکی دو سال دیگه هم با دعوا و بزن بزن زندگی میکنن و بدبخت فرزندشون شاهد هست و بدجور تو روحیه اش تاثیر گذاشته میشه. یکی از کسانی که میشناسم الان پسرش ptsd گرفته. پسرش منظورم یه کودک ۳ ساله هست. دستاش میلرزه. وقتی یکم سر و صدا میشه حتی تلویزیون سریعا سرشو یه طرف میکنه دستهاشو میزاره رو گوشهاش و چشماشو میبنده. قبلا در حد جمله حرف میزد. الان نمیزنه.
    مثل ادم نشستن و دارن طلاق رو پیش میبرن. از اول اگه مینشستن برا طلاق توافق میکردن اینطوری نمیشد. قضیه دعواشونم سر مهریه بوده. تو سوعد چیزی به اسم مهریه نیست حتی تو قانون. قبلا چندبار شکایت شد اخرش به دادگاه عالی رفت. تو دادگاه عالی برا همیشه این قضیه مهریه رو مختومه کردن و مهریه رو کلا لغو کردن.
    تو همون کشوری که هستین یکی رو پیدا کنین چندبار برین ببینین. به حرف خاله عمه عمو دایی و والدین داخل مملکت نکنین.
    مخصوصا اگه مرد هستین هیچوقت اینطوری عروسی نکنین. مخصوصا اگه سوعدین. سوعد معروفه به عربستان فمنیستهای وطنی. کاش حداقل مثل یه دختر یا زن سوئدی طرز تفکر داشتن. این چرا مهمه؟ چون طی این یه هفته با دو خبر خیلی تلخ روبرو شدیم. دوتا خانوم هموطن که همسرشون سوئدی چشم ابی بوده، تو مشاجره و دعوا همسرشون رو که همطونمون بوده کشته. یکیش استکهلم. یکیش گوتنبرگ. هیچ نسبیتی هم باهم ندارن این دوتا خانواده. هردوتاشونم گفتن روانی شدن از رفتارها حرفهاشون.
    The best weight to lose is the weight of other people's opinion.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    The best weight to lose is the weight of other people's opinion.
    من تصورم اینه که Generalization ها تو ایران خیلی زیاده
    یعنی یکی یه نفر یا یکی دو نفر رو میبینه و یا خودش تجربه میکنه و همه رو با هم جمع میبنده.
    فردا پس فردا اگه با اونی که پیشنهاد میکنن خوب پیش نره میان میگن همه ی فلان جایی ها از بیخ و بن مشکل دارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahrajamali نمایش پست ها
    من تصورم اینه که Generalization ها تو ایران خیلی زیاده
    یعنی یکی یه نفر یا یکی دو نفر رو میبینه و یا خودش تجربه میکنه و همه رو با هم جمع میبنده.
    فردا پس فردا اگه با اونی که پیشنهاد میکنن خوب پیش نره میان میگن همه ی فلان جایی ها از بیخ و بن مشکل دارن.
    اها. شما سوئد نیستی پس.
    تقریبا ۹۰ درصد ازدواجهای پستی اخرش طلاقه. چه اونیکه شوهرشو از ایران گرفته چه اونیکه زنشو از ایران گرفته. خواستی برات لینک از رادیو تلویزیون سوئد میزارم ببینی که این ازدواج رو چرا بهش ازدواج پستی میگن.
    خود منم رستوران کار میکردم اوایل. بعدش خودم رستوران زدم. میدونی تو غرب رستوران یه محل برا جمع شدنه. اینقدر دیدم از این موارد که نگو.
    همین مهریه رو اونقدر میشناسم طرف تو سوئد نتونسته کاری کنه ولی رفته ایران شکایت کرده. تو سوئد چندسال قبل دادگاه عالی کلا بیخ و بن این مهریه رو ساقط کرد و کل مردا رو خوشحال.
    خارجه دیگه. چه زن چه مرد داخل ایران هرکاری میکنه فقط برا اینکه بیاد خارج. حتی نقش یه فرد عاشق رو بازی کردن. برا همینه میگم وقتی طرف ایرانه چطور وقت میکنن همو ببینن و بشناسن؟
    دوست و رفیق جون جونی من تو ایران سرمو کلاه گذاشت. مبلغشم بالا بود. حدود ۵ میلیارد تومن. طرف تا چندسال پیش موتور داشت. الان شاسی بلند زیر پاشه.
    دیگه نقش عاشق پیشه بازی کردن کاری نداره. وقتی میگم ۹۰ درصد به طلاق ختم میشه واقعیته. چون نمیشناسن. چون باهم ۲ تا سفر نرفتن. نهایتا چندتا ویدیوکال و چت بعدم عه عاشق شدم.

طرف مرد باشه ساکن سوئد و از ایران یه زن براش پست کنن، باید ۲ سال زندگی مشترک داشته باشن تا اقامتش تمدید بشه. میدونی بیشتر خانومها چیکار میکنن تا ۲ سال زندگی نکنن؟ خودزنی یا دعوا راه میندازن بعدم پلیس. خود من شخصا میشناسم چندتا از این مردهای احمق که گول عمه و خاله رو خوردن و از ایران زن گرفتن. حتی دست بزن نداشتن ولی الان سابقه زندان و خشونت براشون ثبت شده. تو سوئد تقریبا هر کاری که بخوایی استخدام بشی باید عدم سوء سابقه از پلیس بگیری که چون سوء سابقه داره اکثرا استخدام هم نمیشن. اینجا مرد قربانی میشه. دیدم میشناسم میگم.

طرف اگه خانوم و ساکن سوئد باشه و از ایران براش یه شوهر پست کنن هم همینه. شوهر معمولا با یه معیار خاصی از ایران دنبال یه همسره. به اصطلاح افتاب مهتاب ندیده. یه همسر براش پیدا میکنن میاد سوئد . همسرش نخواد حجاب داشته باشه خب چی میشه؟ شوهره هم دوتا کتک میزنه. اینجا خانوم قربانی میشه.

این تجربه ی منه. هردو مورد رو نه یکبار نه دوبار. خیلی دیدم. فرقی هم نداره جنسیت طرف.

اها. شما سوئد نیستی پس.
    تقریبا ۹۰ درصد ازدواجهای پستی اخرش طلاقه. چه اونیکه شوهرشو از ایران گرفته چه اونیکه زنشو از ایران گرفته. خواستی برات لینک از رادیو تلویزیون سوئد میزارم ببینی که این ازدواج رو چرا بهش ازدواج پستی میگن.
    خود منم رستوران کار میکردم اوایل. بعدش خودم رستوران زدم. میدونی تو غرب رستوران یه محل برا جمع شدنه. اینقدر دیدم از این موارد که نگو.
    همین مهریه رو اونقدر میشناسم طرف تو سوئد نتونسته کاری کنه ولی رفته ایران شکایت کرده. تو سوئد چندسال قبل دادگاه عالی کلا بیخ و بن این مهریه رو ساقط کرد و کل مردا رو خوشحال.
    خارجه دیگه. چه زن چه مرد داخل ایران هرکاری میکنه فقط برا اینکه بیاد خارج. حتی نقش یه فرد عاشق رو بازی کردن. برا همینه میگم وقتی طرف ایرانه چطور وقت میکنن همو ببینن و بشناسن؟
    دوست و رفیق جون جونی من تو ایران سرمو کلاه گذاشت. مبلغشم بالا بود. حدود ۵ میلیارد تومن. طرف تا چندسال پیش موتور داشت. الان شاسی بلند زیر پاشه.
    دیگه نقش عاشق پیشه بازی کردن کاری نداره. وقتی میگم ۹۰ درصد به طلاق ختم میشه واقعیته. چون نمیشناسن. چون باهم ۲ تا سفر نرفتن. نهایتا چندتا ویدیوکال و چت بعدم عه عاشق شدم.

طرف مرد باشه ساکن سوئد و از ایران یه زن براش پست کنن، باید ۲ سال زندگی مشترک داشته باشن تا اقامتش تمدید بشه. میدونی بیشتر خانومها چیکار میکنن تا ۲ سال زندگی نکنن؟ خودزنی یا دعوا راه میندازن بعدم پلیس. خود من شخصا میشناسم چندتا از این مردهای احمق که گول عمه و خاله رو خوردن و از ایران زن گرفتن. حتی دست بزن نداشتن ولی الان سابقه زندان و خشونت براشون ثبت شده. تو سوئد تقریبا هر کاری که بخوایی استخدام بشی باید عدم سوء سابقه از پلیس بگیری که چون سوء سابقه داره اکثرا استخدام هم نمیشن. اینجا مرد قربانی میشه. دیدم میشناسم میگم.

طرف اگه خانوم و ساکن سوئد باشه و از ایران براش یه شوهر پست کنن هم همینه. شوهر معمولا با یه معیار خاصی از ایران دنبال یه همسره. به اصطلاح افتاب مهتاب ندیده. یه همسر براش پیدا میکنن میاد سوئد . همسرش نخواد حجاب داشته باشه خب چی میشه؟ شوهره هم دوتا کتک میزنه. اینجا خانوم قربانی میشه.

این تجربه ی منه. هردو مورد رو نه یکبار نه دوبار. خیلی دیدم. فرقی هم نداره جنسیت طرف.
    ولی تجربه ی من که از اقوام مون دیدم متفاوته!
    بازم نمیشه تعمیم داد. چرا حس میکنم دید بعضا از دوستان راجب ازدواج و ... اینقدر منفی هست اینجا؟

ولی تجربه ی من که از اقوام مون دیدم متفاوته!
    بازم نمیشه تعمیم داد. چرا حس میکنم دید بعضا از دوستان راجب ازدواج و ... اینقدر منفی هست اینجا؟
    خوب طبیعی هست وقتی اخیرا دو مورد خبر قتل شنیده بشه، نیاز به بازگو کردن و اعلان خطر داره. حرف ایشون هم این هست که نباید عجله کرد و چشم بسته وارد شد. منظورشون این نبود که همه هم دیگه را بدبخت می کنند و می فرستن زیر خاک... اما نمی شه از موارد منفی چشم پوشی کرد و مثل پروانه جست سمت هر چیزی با خیال راحت.

دید منفی من راجب ازدواج دو چیز هست: اگر دختر منتظره تا شوهر همه چیز داشته باشه و بعد پیشش بیاد و انتخابش کنه.... من نمی دونم چرا خانه ای که یک نفر خریده در زمان تنهاییش باید دو نفر توش زندگی کنن؟ کسی که موقع مشکلات و سختی کنار آدم نیست، به چه دلیلی موقع خوشی وارد میشه و لباس عروس می پوشه؟
    دلیل دومش هم بچه هست. من نداشتن بچه را نکته مثبتی می بینم، بنابراین فک می کنم مجردی مشمول نکته ارزنده ای هست. من از بچه متنفر نیستم، بلکه نگرانم بچه از دنیا متنفر باشه که بسیار احتمالش زیاده. نگاه کنید به کسایی که هنوز ۲۵ ساله نشدن و سیگار می کشن، هم دختر هم پسر. بعید می دونم اگر صادقانه جواب بدن، واقعا از اینکه به دنیا اومدن راضی باشن. همش باید خندید و گفت حالمون خوبه، در حالیکه به قول هایده «نوبت می گیریم، گیج و بی هدف. باسه مردن هم باید رفت صف»

بعدشم، هر کی ازدواج خوبی داشته و میگه ازدواج خوبه، معمول نیست ۵ سال دیگه سند طلاقش را بگذاره تو استوری و زیرش استیکر «راحت شدم» بگذاره.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    خوب طبیعی هست وقتی اخیرا دو مورد خبر قتل شنیده بشه، نیاز به بازگو کردن و اعلان خطر داره. حرف ایشون هم این هست که نباید عجله کرد و چشم بسته وارد شد. منظورشون این نبود که همه هم دیگه را بدبخت می کنند و می فرستن زیر خاک... اما نمی شه از موارد منفی چشم پوشی کرد و مثل پروانه جست سمت هر چیزی با خیال راحت.

دید منفی من راجب ازدواج دو چیز هست: اگر دختر منتظره تا شوهر همه چیز داشته باشه و بعد پیشش بیاد و انتخابش کنه.... من نمی دونم چرا خانه ای که یک نفر خریده در زمان تنهاییش باید دو نفر توش زندگی کنن؟ کسی که موقع مشکلات و سختی کنار آدم نیست، به چه دلیلی موقع خوشی وارد میشه و لباس عروس می پوشه؟
    دلیل دومش هم بچه هست. من نداشتن بچه را نکته مثبتی می بینم، بنابراین فک می کنم مجردی مشمول نکته ارزنده ای هست. من از بچه متنفر نیستم، بلکه نگرانم بچه از دنیا متنفر باشه که بسیار احتمالش زیاده. نگاه کنید به کسایی که هنوز ۲۵ ساله نشدن و سیگار می کشن، هم دختر هم پسر. بعید می دونم اگر صادقانه جواب بدن، واقعا از اینکه به دنیا اومدن راضی باشن. همش باید خندید و گفت حالمون خوبه، در حالیکه به قول هایده «نوبت می گیریم، گیج و بی هدف. باسه مردن هم باید رفت صف»

بعدشم، هر کی ازدواج خوبی داشته و میگه ازدواج خوبه، معمول نیست ۵ سال دیگه سند طلاقش را بگذاره تو استوری و زیرش استیکر «راحت شدم» بگذاره.
    ذهنیات شما کلا راجب ازدواج و فرزند و ... به هم خورده و از یه بعد خیلی منفی به قضیه نگاه میکنی بهتره یه سر به روانشناس مراجعه کنید (چون دارید به غلط تنفر و جنسیت زدگی رو گسترش میدید). یه جورایی حس تنفر و انتقام رو با محتاط بودن اشتباه گرفتید. روا نیست افکار بد شخصی رو اینقدر گسترده توی مکان عمومی بیان کنیم. من اگه از میز تنفر داشته باشم چه لزومی داره بیام هی بگم من از میز بدم میاد از میز بدم میاد و باعث آزردگی بقیه بشم؟ نخیر، کلی آقا دور و بر و تو فامیل میشناسم که هیچکدوم این ذهنیات شما رو ندارن.
    خب شما میتونی بری سراغ دختری که ملاک های شما رو داره، چه کاری به بقیه دنیا دارید؟ شما میتونی بری سراغ کسی که خودش به قول شما مشکلات و سختی کشیده. به همین راحتی. اشکال اینه که شما میخوای منجی عالم باشی به جای اینکه ازدواج کنی و این ذهنیات یه سپر دفاعی شده در مقابل ناراحتی هایی که در زندگی داشتید و الان دارید بسط میدید اونم در مکان عمومی.
    ولی صحبت من اینه که اینجا یه انجمن هست یعنی کلی آدم دارن این پیام هارو میبینن!

ذهنیات شما کلا راجب ازدواج و فرزند و ... به هم خورده و از یه بعد خیلی منفی به قضیه نگاه میکنی بهتره یه سر به روانشناس مراجعه کنید (چون دارید به غلط تنفر و جنسیت زدگی رو گسترش میدید). یه جورایی حس تنفر و انتقام رو با محتاط بودن اشتباه گرفتید. روا نیست افکار بد شخصی رو اینقدر گسترده توی مکان عمومی بیان کنیم. من اگه از میز تنفر داشته باشم چه لزومی داره بیام هی بگم من از میز بدم میاد از میز بدم میاد و باعث آزردگی بقیه بشم؟ نخیر، کلی آقا دور و بر و تو فامیل میشناسم که هیچکدوم این ذهنیات شما رو ندارن.
    خب شما میتونی بری سراغ دختری که ملاک های شما رو داره، چه کاری به بقیه دنیا دارید؟ شما میتونی بری سراغ کسی که خودش به قول شما مشکلات و سختی کشیده. به همین راحتی. اشکال اینه که شما میخوای منجی عالم باشی به جای اینکه ازدواج کنی و این ذهنیات یه سپر دفاعی شده در مقابل ناراحتی هایی که در زندگی داشتید و الان دارید بسط میدید اونم در مکان عمومی.
    ولی صحبت من اینه که اینجا یه انجمن هست یعنی کلی آدم دارن این پیام هارو میبینن!
    من هم با ایشان موافق هستم. نباید با سلامت روان مردم بازی نمود و به مخاطره انداخت. گویند Fake it to make it. یعنی حتی شده الکی هم شده از خودت تعریف مثبت کن. چراکه در ضمیر ناخودآگاه ادم تاثیر داره.

اول اینکه باید نیمه پر لیوان را دید و نه نیمه خالی آنرا. دوم اینکه از برچسپ زدن (اینکه فلانی این طور است و آن طور، ما بدبختیم، فقیریم، بیچارهیم، زشتم، زیبا نیستم و ...) به خود و دیگران به شدت پرهیز کرد. خودکم بینی، خودتخزیبی خود و دیگران ممنوع است و جایز نیست. و سوم اینکه شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند.

ویرایش توسط Plus_Energy : April 15th, 2023 در ساعت 05:46 PM
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    ....
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2684059

چه زن چه مرد داخل ایران هرکاری میکنه فقط برا اینکه بیاد خارج. حتی نقش یه فرد عاشق رو بازی کردن.... وقتی میگم ۹۰ درصد به طلاق ختم میشه واقعیته. چون نمیشناسن. چون باهم ۲ تا سفر نرفتن. نهایتا چندتا ویدیوکال و چت بعدم عه عاشق شدم.

طرف مرد باشه ساکن سوئد و از ایران یه زن براش پست کنن، باید ۲ سال زندگی مشترک داشته باشن تا اقامتش تمدید بشه. میدونی بیشتر خانومها چیکار میکنن تا ۲ سال زندگی نکنن؟

طرف اگه خانوم و ساکن سوئد باشه و از ایران براش یه شوهر پست کنن هم همینه. .

به نظر من اگر نیاز به روش پستی شد، لااقل کسی را انتخاب کنند که قبلن سابقه خارج بودن داشته و انگلیسی بلده.
    مثلن الان خارج نیست، قبلن دو سالی بوده، دوست داشته بمونه، ولی فراهم نشده شرایط.

فک کنم کسایی که تجربه زندگی در کشور دیگه را داشته باشند، مشکلات را می دونند. ولی کسی که هیچ وقت خارج نرفته، فک می کنه هر کی خارجه وسط کیف و حاله و رو گنج نشسته و باید رفت پیشش همه چیز را ازش گرفت و انداختش دور.
    اینهایی که می گی دنبال گرفتن مهریه و خودزنی هستند، دلیلش اینه که فکر می کنند طرفشون خیلی خوش شانس بوده و به خودشون حق میدن هر چیزی را ازش به هر روشی شده کش برن

بنابراین به نظرم موقع سفارش پستی، لااقل چیزی بگیرن که بدونه داشته هاشون از آسمون نازل نشده و براش زحمت کشیدن.

مثلن اینطور نباشه که عمه و خاله به یک دختر بگن: می خوای بری خارج؟ بیا این پسره را بگیر
    در عوض اینطور باشه. بگن ببین این دختر قبلن خارج بوده، با محیط خارج آشناست. می خوای بیای این رو بگیر

اینطور عادلانه تر هم هست. چون کسی پست میشه که قبلن برای رسیدن به آرزوش زحمت کشیده.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

در ادامه حرفام اینکه، آدم باید برای خودش خیلی ارزش و احترام قائل باشه،در غیر این صورت کسی برای شما ارزش و احترامی قائل نخواهد شد. برای مثال،خود من حتی هنگام خورد چایی عصرانه و ناهار و شام از بهترین ظروف برای خودم (ظروف مهمانی) استفاده می کنم.

هیچکس حتی شبیه تو نیست، تو فوق العاده ای!

ویرایش توسط Plus_Energy : April 16th, 2023 در ساعت 10:45 AM
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, sysangan, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)