صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

پست های درج شده در تاپیک "دانشگاه ها و رشته ها در سوئد" که مربوط به این تاپیک می باشند بتدریج به این تاپیک منتقل خواهند شد.

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

سلام منظور از این جمله چیه؟ entrants with prior HE شرایط خاصیه؟ اگه کامل توضیح بدین ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    سلام منظور از این جمله چیه؟ entrants with prior HE شرایط خاصیه؟ اگه کامل توضیح بدین ممنونم.
    اگه اینو نمیدونستید پس چه جوری انتخاب رشته کردین؟

یعنی کسی که لیسانس داره و نمیخواد دوره های کارشناسی ارشد پیوسته رو انتخاب کنه
    خیلی از رشته ها در کشورهای اروپایی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشدشون پیوسته و معمولا 5 تا 7 ساله س
    قبلا هم تو ایران بود
    مثلا رشته معماری دانشگاه تهران به صورت پیوسته تا ارشد دانشجو میگرفت که جمع شد
    پس با انتخاب این گزینه یعنی اینکه شما لیسانس داری و فقط میخوای دوره مستر که 1 ساله یا 2 ساله س رو انتخاب کنید

موفق باشید
    ویرایش توسط ossi : January 17th, 2010 در ساعت 02:06 AM
    ---این هم نمی ماند ، خویش را تدبیر کن.
    -------ارسال پست به منظور تشکر خلاف قوانین فروم میباشد. برای تشکر کردن از کاربران ، از گزینه تشکر در کنار پست ارسالی استفاده کنید.

Junior Member

خوب ما وقتی ریز نمرمون رو می فرستیم باید به اونا بگیم که هر 3 واحد ما معادل 7.5 واحد اونها هست یا خودشون می فهمن ؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط spiky8877 نمایش پست ها
    خوب ما وقتی ریز نمرمون رو می فرستیم باید به اونا بگیم که هر 3 واحد ما معادل 7.5 واحد اونها هست یا خودشون می فهمن ؟؟؟؟
    نه خودشون متوجه میشن و با سیستم آموزش کشورهای مختلف به خصوص ما آشنا هستند.
    I am not in this site anymore.Alireza

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    نه خودشون متوجه میشن و با سیستم آموزش کشورهای مختلف به خصوص ما آشنا هستند.
    علی جان با اینکه شما سر مایی اما نمیفهمن بعضیا شون!!!!
    مثل کردینیتور دانشگاه مالاردالن که من باهاش سر و کله میزدم....
    اصلا از همچین چیزی خبر نداشت، وقتی که من بهش توضیح دادم که فرق داره (دلیلم که قانعش کرد این بود که لیسانس ایران 4 سال و 140 واحده در حالی که لیسانس سوئد 3 سال و 180 واحده!! وگرنه قبول هم نمیکرد اینا فرق دارن) اصلا تو باغ نبود!! بعد اینطوری واحد های ریاضی من رو حساب کرد: (من 13 واحد پاس کردم ریاضی تو ایران)

Hello Shaaheen!

Even in this case you have 13×180/140=16.7 credits which is still not enough.

You may appeal against my decision if you want.

Best regards,

بعدش من دیگه پیگیری نکردم، چون خیلی واحد کم داشتم (60 واحد ریاضی میخاست!!!!! D اما اگه توضیح میدادم فک کنم قبول میکرد یکم دست باز تر حساب کنه.... ؛)

کلا به نظرم دانشگاه هایی مثل چالمرز که اپلیکنت ایرانی زیاد داره حتما آشنایی دارن اما بعضی جاهای دور افتاده!!!! مثل مالاردالن یارو خبر نداشت
    اما میتونیم بهشون بفهمونیم، خیلی چیز گیری نیست
    ویرایش توسط spt : April 24th, 2010 در ساعت 06:56 PM دلیل: اشتباه تایپی
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Junior Member amir12 آواتار ها

سلام دوستان
    یکی از دانشگاههای سوئد تعداد واحدهای مرتبط با کامپیوتر (computer science) منو ارزیابی کرده و واحدهای ما رو با واحدهای خودشون (ECT) یکی گرفته. یعنی مثلا اگر من 8 واحد گذرونده بودم , معادل 8 ECT گرفته و بخاطر همین من disqualified شدم. به نظر شما من چطوری میتونم قانعشون کنم که این دوتا با هم مساوی نیستند؟! آیا کسی مرجعی چیزی برای این مساله سراغ داره؟ لطفا سریع کمک کنید چون همونطور که میدونید تا چند روز دیگه تصمیم گیری میکنند.
    ممنونم

Senior Member

دوست عزیز،
    اول اینکه سلام و خوش آمدی به اپلای ابرود،
    دوم اینکه اسم دانشگاه چیه؟ ببین اوم دلیلی که من اوردم خیلی قانع کننده هست، کاملا ثابت میکنه سیستم واحد ها فرق داره....
    با مسئول رشتت تماس تلفنی بگیر و بهش بگو، مطمئن باش خیلی سخت نیست قانع کردنش، اگه بازم قبول نکرد اون لینکایی که بچه ها گذاشتن رو براش بفرستید ببینه، اگه بازم قبول نکرد بهش پینهاد کنید از یه مسئول دیگه تو یه دانشگاه دیگه بپرسه، اگه بازم قبول نکرد اون موقع بیاید اینجا بنویسید که ببینیم چیکار میشه کرد واست...
    نگران نباش درس میشه
    در ضمن، پس از تماست اگه نتیجه مثبت بود هم اینجا اطلاع رسانی کن.
    موفق باشی

Junior Member amir12 آواتار ها

ممنونم
    دانشگاه Umea هستش. ایمیل زدم و همه چیزها رو در مورد تفاوت واحدها گفتم اما متاسفانه تا امروز که حدود 6 روز میگذره جوابی نداده که من فکر میکنم یه جورایی قبول نکرده باشه. نمیدونم تلفن کردن میتونه نتیجه بده یا نه؟
    گفتم خبر داده باشم.
    انسان نمیتواند به آسمان نیندیشد! چگونه میتواند؟!
    دکتر شریعتی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir12 نمایش پست ها
    ممنونم
    دانشگاه Umea هستش. ایمیل زدم و همه چیزها رو در مورد تفاوت واحدها گفتم اما متاسفانه تا امروز که حدود 6 روز میگذره جوابی نداده که من فکر میکنم یه جورایی قبول نکرده باشه. نمیدونم تلفن کردن میتونه نتیجه بده یا نه؟
    گفتم خبر داده باشم.
    اره بابا، حتما تلفن بزن، وقتی هم حق با تو هست با توپ پر برو جلو... پروفایلت تغییر نکرده؟ شاید قانع شده جواب نمیده...
    حتما پیگیری کن، اونم با تلفن تا ببینه چقدر پیگیر هستی
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)