صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 98

موضوع: مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

Junior Member amir12 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

امروز صبح به coordinator مربوطه تلفن زدم و یه جواب خیلی غیر منتظره گرفتم! طرف گفت امسال این رشته ای که شما اپلای کردی اصلا تشکیل نمیشه! منم به همین دلیل جواب ندادم. بعد ازش پرسیدم چرا؟ گفت چون متقاضی کم بوده
    آخه اینجوری که حق اونایی که یکی از انتخاباشون رو برای این رشته گذاشتن ضایع میشه.
    حالا توصیه میکنم همیشه وقتی مشکلی پیش میاد پی گیر بشین تا اگر مساله دیگه ای بود حداقل زودتر خبر بشین.
    انسان نمیتواند به آسمان نیندیشد! چگونه میتواند؟!
    دکتر شریعتی

Junior Member bijant آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به واحدهای درسی و سیستم ECTS و Degrees در دانشگاههای سوئد

سلام به همگی. من لیسانسم با فوقم کاملا بی ربطه . در واقع برای فوقم تغییر رشته دادم. ECTSتو توضیحات صفحه اول اومده بود اگه کسی میخواد 1 ساله مستر بگیره باید حداقل سه سال یا 120 امتیاز خ.نده باشه تو این رشته. حالا من با اینکه مستر این رشته رو دارم ولی واحای کمی گذروندم. من میتونم دوباره تو رشته فوقم از فوق 1 ساله شروع کنم یا باید دوره دوساله رو بخونم؟
    پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

سلام ... من این ایمیل رو میزارم واسه آیندگان :

We do not agree with your transformation of Iranian credits to KTH credits. You use the factor 2.5, whereas we use 1.5 as 1 year fulltime studies in Iran is about 40 Cr, and 1 year fulltime studies at KTH is 60 hp. You have 9 Cr mathematics (13.5 hp) and 5 Cr numerical methods and computer science ( 7.5 hp). This is clearly less than what is required.

I am sorry, but we have to be strict on this and we have far more highly qualified applicants than we can host.

Hope you find another program that suits you,

Regards,
    Ann

Ann Cornell, Associate Professor
    Applied Electrochemistry
    School of Chemical Science and Engineering
    KTH
    SE-100 44 Stockholm
    Sweden

این روشیه که سوئدیا واحدهای ما رو تبدیل می کنن (البته چونه زدن به هیچ وجه یادتون نره، 90% جواب میده!!!)

Junior Member bijant آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_oo_oo نمایش پست ها
    سلام ... من این ایمیل رو میزارم واسه آیندگان :

We do not agree with your transformation of Iranian credits to KTH credits. You use the factor 2.5, whereas we use 1.5 as 1 year fulltime studies in Iran is about 40 Cr, and 1 year fulltime studies at KTH is 60 hp. You have 9 Cr mathematics (13.5 hp) and 5 Cr numerical methods and computer science ( 7.5 hp). This is clearly less than what is required.

I am sorry, but we have to be strict on this and we have far more highly qualified applicants than we can host.

Hope you find another program that suits you,

Regards,
    Ann

Ann Cornell, Associate Professor
    Applied Electrochemistry
    School of Chemical Science and Engineering
    KTH
    SE-100 44 Stockholm
    Sweden

این روشیه که سوئدیا واحدهای ما رو تبدیل می کنن (البته چونه زدن به هیچ وجه یادتون نره، 90% جواب میده!!!)
    مرسی از جواب خوبتون دوست عزیز. متاسفانه این جواب یه کمی منو مستاصل کردو با این حساب من نمیتونم حتی برای فوق لیسانس اونجا هم اقدام کنم؟! چطوره فقط مدارک ارشدمو بفرستم که به هر حال لیسانسمو بدیهی فرض کنن؟دانشگاهم هم معتبره(دانشگاه تهران) و معدلم هم بالای 17 هست که یه جورایی Aحساب میشه. شاید این چیزا هم یه کمی بیشتر مجابشون کنه.

دوست عزیز:
    سوال شما صرفنظر از نیازهای عمومی اقدام برای سوئد نیاز به اطلاع دقیق تری از رشته های تحصیلی و رشته مورد نظر برای ادامه تحصیل دارد.

1- با توجه به اینکه برای فوق میخواهید ادامه دهید ارائه مدرک لیسانس الزامی است. ( در رشته مورد نظر برای اپلای به رشته های قابل قبول لیسانس اشاره می شود.)
    2- به فوق شما بعنوان یک امتیاز بیشتر توجه میشود.

موفق باشید.

چرا مستاصل دوست عزیز؟

شما اولین کاری که باید انجام بدید اینه که رشته مورد علاقه تون رو انتخاب کنید + دانشگاهی که براتون اولویت اول رو داره، بعد برین توی سایت دانشگاه و ایمیل Coordinator رشته مورد نظر رو گیر بیارید ، اگه نتونستید پیدا کنید، به Admission office یا هر ایمیلی که پیدا کردی ایمیل بده و بپرس ازش!!!

بعد یه ایمیل به Coordinator بده و ازش Specific Requirements رشته مورد نظر رو بپرس ... اونوقت شرایط خودت رو مقایسه کن ... اگه Coordinator پایه باشه حتی میتونی ریز نمراتت رو هم براش بفرستی یه نگاهی بندازه و نظر بده ...

فقط اگه واقعا قصد داری سوئد اقدام کنی یه چیزی یادت باشه ... هیچوقت نا امید نشو !!! (چه برسه مستاصل بشی!!!) انجام هر کاری تو سوئد راه داره، باید راهش رو پیدا کنی ...

اینم بگم که فوق یک ساله یا دو ساله به نظرم هیچ ربطی به این نداره که سوابق شما چی بوده، من یه رشته قبول شدم توی Karlstad، Coordinator رشته به من ایمیل زد و گفت میای اینجا، یک ترم میخونی، آخر ترم اول خودت تصمیم میگیری که یک ساله مدرک بگیری یا دو ساله ...

ضمنا در مورد رشته لیسانس و فوقتون اگه بیشتر توضیح بدین و در مورد رشته ای که میخواین اقدام کنین، دوستان بهتر میتونن کمک کنن ...

کاری بود در خدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط bijant نمایش پست ها
    مرسی از جواب خوبتون دوست عزیز. متاسفانه این جواب یه کمی منو مستاصل کردو با این حساب من نمیتونم حتی برای فوق لیسانس اونجا هم اقدام کنم؟! چطوره فقط مدارک ارشدمو بفرستم که به هر حال لیسانسمو بدیهی فرض کنن؟دانشگاهم هم معتبره(دانشگاه تهران) و معدلم هم بالای 17 هست که یه جورایی Aحساب میشه. شاید این چیزا هم یه کمی بیشتر مجابشون کنه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_oo_oo نمایش پست ها
    چرا مستاصل دوست عزیز؟

شما اولین کاری که باید انجام بدید اینه که رشته مورد علاقه تون رو انتخاب کنید + دانشگاهی که براتون اولویت اول رو داره، بعد برین توی سایت دانشگاه و ایمیل Coordinator رشته مورد نظر رو گیر بیارید ، اگه نتونستید پیدا کنید، به Admission office یا هر ایمیلی که پیدا کردی ایمیل بده و بپرس ازش!!!

بعد یه ایمیل به Coordinator بده و ازش Specific Requirements رشته مورد نظر رو بپرس ... اونوقت شرایط خودت رو مقایسه کن ... اگه Coordinator پایه باشه حتی میتونی ریز نمراتت رو هم براش بفرستی یه نگاهی بندازه و نظر بده ...

فقط اگه واقعا قصد داری سوئد اقدام کنی یه چیزی یادت باشه ... هیچوقت نا امید نشو !!! (چه برسه مستاصل بشی!!!) انجام هر کاری تو سوئد راه داره، باید راهش رو پیدا کنی ...

اینم بگم که فوق یک ساله یا دو ساله به نظرم هیچ ربطی به این نداره که سوابق شما چی بوده، من یه رشته قبول شدم توی Karlstad، Coordinator رشته به من ایمیل زد و گفت میای اینجا، یک ترم میخونی، آخر ترم اول خودت تصمیم میگیری که یک ساله مدرک بگیری یا دو ساله ...

ضمنا در مورد رشته لیسانس و فوقتون اگه بیشتر توضیح بدین و در مورد رشته ای که میخواین اقدام کنین، دوستان بهتر میتونن کمک کنن ...

کاری بود در خدمتم

دوستان عزیزم
    اگه میشه لطف کنین و این بحث رو اینجا ادامه ندید...
    به اندازه کافی شلوغ هست
    شرمنده ها میدونم ممکنه حرفم زشت به نظر بیاد، واسه بهتر شدن فروم میگم
    در ضمن جناب بیژن شما هم کارت خیلی درسته بابا، خیلی جاهای بهتری میتونی بری don wory ، اگه خاستی پ خ بده ؛)
    موفق باشید
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مدرک تحصیلی لازم برای پذیرش از سوئد

180 تا ECTS یعنی چی؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط salamzandagi نمایش پست ها
    180 تا ECTS یعنی چی؟
    طبق محاسبات پیچیده دوستان عزیز در فروم تقریبا همون 140 واحد درسی خودمون میشه.

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

نقل قول نوشته اصلی توسط salamzandagi نمایش پست ها
    180 تا ECTS یعنی چی؟
    تقریبا میشه گفت که اونا واسه تبدیل واحدهای ما به ECTS ضریب رو 1.5 در نظر می گیرن. این رو من بر اساس چیزی که با BTH صحبت کردم و یه سری اطلاعاتی که بچه ها تو فروم گذاشته بودن فهمیدم. BTH به من گفت که شما باید 120 تا پاس میکردید و یه جا هم بچه ها گفتن که ضریب تبدیلشون 1.5 هستش، که دیگه من پیش خودم مطمئن شدم که ضریبشون 1.5 هستش.
    من واسه Fall2010 سر همین مساله نتونستم پذیرش بگیرم (107 تا پاس کرده داشتم و اون ترم در حال تحصیل 24 واحد داشتم).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)