نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: برنامه و شرایط بازگشت به ایران

پیش فرض برنامه و شرایط بازگشت به ایران

سلامی گرم خدمت دوستان گرامی،
    من با چندین دوستان صحبت کردم و از صحبت های این پست واضح است که کسانی که مهاجر محسوب می شود، با بومی های آن کشور متمایز شناخته شده و در شغل های رده بالا نمی توانند فعالیت داشته باشند. علاوه بر این ممکن است مورد تبعیض و نابرابری هایی قرار گیرند. از آنجایی که ذات ایرانی دارای عزت و احترام است، در این پست به شرایطی که شما را به این فکر وا می دارد که به ایران برگردید و گزینه ای برای تامل باشد، در نظر گرفته شده است.

بنابراین، در چه شرایطی در فکر بازگشت خواهید بود و در برنامه خود خواهید داشت؟ ممنونم از تجربیات ارزنده شما.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

Senior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه و شرایط بازگشت به ایران

تو امریکا ایرانی ها به رده های مدیریتی رسیدن، البته رقابت با چینی ها و هندی ها بالاست ولی غیر ممکن نیست، به نظر من مدیریت بیشتر از کوالیفای بودن و تخصص به روابط عمومی و کانکشن بستگی داره، بعضیا بلدن خودشون را پرزنت کنن و رییس باشن.
    در مورد من، تو ایران امکانات و آزمایشگاهی که به رشته من مربوط باشه کلا نیست و فکر نمیکنم ایران حتی اگر تحریم نباشه، بخواد سرمایه گذاری در این زمینه کنه. بنابراین اگر من بخوام برگردم ایران بهترین حالت استاد دانشگاهی هست که اگر قبولم کنن ولی من هیچ علاقه ای به تدریس ندارم، فقط میمونه برم تو کار آزاد که الیته میتونه درآمد بهتر و استرس کمتری داشته باشه ولی فعلا تو فکرش نیستم. یعنی حیفم هم میاد بعد اینهمه جون کندن کاری بکنم که همون اول میتونستم بکنم. شایدم این یکی از دلایلی هست که ایرانی ها برنمیگردن.
    امضا نامرئی

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

amrica ke alan green cart ham nemide ,kheli sakht shodeeeeee.az tarafi dge on sharayte sabegh ro nadare.mardomesh vase food free food cart migirina 1000 per month.job safety va health insurance jam ke nist .behtare be fekre plan b bashid

Senior Member

ببخشید یکم به موضوع تاپیک بی ربط هست، یکم بازار کار نامتعادل شده ولی به نظر من بازم بازار کار امریکا بهتر از کشورهای دیگه هست، من خودم یه مدتی هم تو امریکا و هم اروپا و حتی ژاپن دنبال کار بودم، موقعیت شغلی امریکا خیلی بیشتر از کشورهای دیگه است. واسه کسی که تازه فارغ التحصیل شده همیشه سخت تر هست که کار پیدا کنه ولی وقتی تو بازار کار برید، راحت تر میتونید شغل تون را تغییر بدید چون شرکت ها با هم رقابت دارن و نیروی یک شرکت دیگه را استخدام میکنن هم میگن حتما کوالیفای هستید که استخدام شدید. مثلا من خبر دارم که همین اخیرا شرکت هایی تو سیلیکون ولی نیروها رو اخراج میکردن چون بازار کار خراب شده بود ولی همون موقع apple داشت اون نیروها را میگرفت.

ویزا هم تا جایی که من خبر دارم خیلی ها میگیرن، هم تحصیلی، هم ویزیتوری و هم گرین کارت.
    امضا نامرئی

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    تو امریکا ایرانی ها به رده های مدیریتی رسیدن، البته رقابت با چینی ها و هندی ها بالاست ولی غیر ممکن نیست، به نظر من مدیریت بیشتر از کوالیفای بودن و تخصص به روابط عمومی و کانکشن بستگی داره، بعضیا بلدن خودشون را پرزنت کنن و رییس باشن.
    در مورد من، تو ایران امکانات و آزمایشگاهی که به رشته من مربوط باشه کلا نیست و فکر نمیکنم ایران حتی اگر تحریم نباشه، بخواد سرمایه گذاری در این زمینه کنه. بنابراین اگر من بخوام برگردم ایران بهترین حالت استاد دانشگاهی هست که اگر قبولم کنن ولی من هیچ علاقه ای به تدریس ندارم، فقط میمونه برم تو کار آزاد که الیته میتونه درآمد بهتر و استرس کمتری داشته باشه ولی فعلا تو فکرش نیستم. یعنی حیفم هم میاد بعد اینهمه جون کندن کاری بکنم که همون اول میتونستم بکنم. شایدم این یکی از دلایلی هست که ایرانی ها برنمیگردن.
    ممنونم از شما.
    بیشتر ایرانیان که من سراغ دارم بعد از فارغ التحصیلی (در مهاجرت و کشور مقصد) به سمت استاد دانشگاهی رفتند که به احتمال زیاد، به دلیل همان مهاجرت از طریق تحصیل و دنبال نمودن آن رشته تحصیل بوده است. ولی آیا مشاغل پردرامد تر و پرآوازه تر هم می توان اشتغال داشت؟ به نظرم بیشتر به همت و تلاش طرف ایرانی برمی گردد. :/
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5

Senior Member

سلام، شاید دلیل اینکه به نظر میاد ایرانی ها بیشتر رفتن سمت استاد دانشگاهی این هست که هر کسی میخواد اپلای کنه دانشگاهها را سرچ میکنه و الان تو هر دانشگاهی استاد ایرانی هست، ولی سایت شرکت ها فرق میکنه شما نمی تونید لیست افراد شاغل اونجا را به راحتی پیدا کنید، اما اگر تو لینکدین بگردید ایرانی ها تو شرکت هایی مثل apple, Tesla, NVIDIA مشغول کار هستند و سمت های خوبی هم دارن، البته تو این شرکت ها خیلی باید کار کنید، خیلی ها دوام نمیارن و میرن شرکت های کوچکتر که استرس و فشار کار کمتری داشته باشن. کلا به نظر من رقابت تو حوزه کاری صنعتی بالاست اصلا سیستم ایرانی توش جواب نمیده، شما حتی مجبورید اضافه کار کنید تا کار را تموم کنید، اگرم بخواید قلدری کنید و کارو انجام ندید یه جور که خودتون نفهمید چی شد خیلی محترمانه اخراج میکنن و یه چینی هندی میارن جاتون، چون همون طور که کار زیاد هست، جویای کار هم زیاد هست.
    امضا نامرئی

دقیقا. الان هم که همه چیز رقابتی است، راحتر از گذشته کنار گذاشته می شه ادم. یه بحث دیگه زمان هستش... اینکه الان همه ما می خواهیم بدون گذراندن دوران مکتب و شاگردی به زودترین نتیجه ممکن برسیم. حال آیا در یک شب می توان بعد از مهاجرت پولدار و به موفقیت شگفت انگیز رسید؟ مسلما خیر و این به نظرم یک پروسه طولانی مدت20-40 ساله خواهد بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)