صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: معرفی و سوال درباره دپارتمانهای برق دانشگاهها

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : معرفی و سوال درباره دپارتمانهای برق دانشگاهها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrsandy نمایش پست ها
    خوب حرفتون درسته که از طریق دپارتمان ها استاد رو پیداکنیم اما با دیدن پروفایل استادهای یک دپارتمان که نمیشه فهمید که اون دپارتمان به نسبت بقیه دانشگاه ها چطوریه؟ در واقع من می خوام اول دپارتمان های کنترل خوب را بشناسم بعد توی اونها دنبال استاد بگردم. (فقط نگو که خوب چه اهمیتی داره دپارتمان کلاً تو چه سطحیه. تو دنبال استادی بگرد که تو زمینه تحقیقاتی ات کار می کنه)
    چون من می خوام رشته مو عوض کنم و ارشدم کنترل نبوده. الان نمی خوام از روی مقالات انتخاب کنم بلکه می خوام برای دانشگاهی اقدام کنم که در کنترل قوی باشه. حالا چیکار کنم؟
    قوی بودن یک دانشکده فقط معنی اش اینه که استادهای قوی در آن رشته داشته باشه. دپارتمان که غیر از استاد چیزدیگری نداره (حداقل برای مقاطع تحصیلات تکمیلی). آزمایشگاه های تحقیقاتی هم متعلق به استادها هستند نه دپارتمان. در نتیجه شما باید بگردید در رشته خودتان استادهای قوی را پیدا کنید و ببینید در کدام دانشگاه هستند و برآن اساس تعیین کنید که سطح دانشکده در چه حدی است.

Junior Member

خوب من هم ننوشتم که قوی بودن دپارتمان از قوی بودن اساتیدش جداست! من نوشتم وقتی وب سایت اساتید رو می بینی زمینه مورد علاقه شون را گذاشتن و CV و ... بنابراین از طریق سایت استاد میشه به زمینه های مورد علاقه اش پی برد اما نمیشه فهمید بطور کلی اون دپارتمان از نظر کنترل در چه سطحی هست؟
    همان طور که گفتم رشته من کنترل نیست شاید اگر رشته ام کنترل بود با دیدن مقالات اساتید می تونستم تا حدودی به جواب سوالم برسم (البته در اون حالت هم الزاماً اینطور نیست چون مثلاً ممکنه یک یا دو استاد هم قوی باشن ولی اکثریت اساتید گروه خوب نباشن - اصلاً قوی بودن استاد از روی وب سایتش به نظرم خیلی مشخص نمی شود زمینه مورد علاقه اش بیشتر معلوم می شه) ولی من که الان رشته ام یه چیز دیگه است خیلی سخت تر با می تونم دپارتمان ها رو پیدا کنم.
    در مورد آزمایشگاه ها اما فکر نکنم اینطور باشه. چون تعدادی استاد در یک lab مشغول هستن نه مثل ما یه استاد و دانشجوهایی که سر کار گذاشت

الان این جا کسی کنترلی نیست بتونه من را راهنمایی کنه؟

من چی کار کنم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قوی بودن یک دانشکده فقط معنی اش اینه که استادهای قوی در آن رشته داشته باشه. دپارتمان که غیر از استاد چیزدیگری نداره (حداقل برای مقاطع تحصیلات تکمیلی). آزمایشگاه های تحقیقاتی هم متعلق به استادها هستند نه دپارتمان. در نتیجه شما باید بگردید در رشته خودتان استادهای قوی را پیدا کنید و ببینید در کدام دانشگاه هستند و برآن اساس تعیین کنید که سطح دانشکده در چه حدی است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrsandy نمایش پست ها
    خوب من هم ننوشتم که قوی بودن دپارتمان از قوی بودن اساتیدش جداست! من نوشتم وقتی وب سایت اساتید رو می بینی زمینه مورد علاقه شون را گذاشتن و CV و ... بنابراین از طریق سایت استاد میشه به زمینه های مورد علاقه اش پی برد اما نمیشه فهمید بطور کلی اون دپارتمان از نظر کنترل در چه سطحی هست؟
    همان طور که گفتم رشته من کنترل نیست شاید اگر رشته ام کنترل بود با دیدن مقالات اساتید می تونستم تا حدودی به جواب سوالم برسم (البته در اون حالت هم الزاماً اینطور نیست چون مثلاً ممکنه یک یا دو استاد هم قوی باشن ولی اکثریت اساتید گروه خوب نباشن - اصلاً قوی بودن استاد از روی وب سایتش به نظرم خیلی مشخص نمی شود زمینه مورد علاقه اش بیشتر معلوم می شه) ولی من که الان رشته ام یه چیز دیگه است خیلی سخت تر با می تونم دپارتمان ها رو پیدا کنم.
    در مورد آزمایشگاه ها اما فکر نکنم اینطور باشه. چون تعدادی استاد در یک lab مشغول هستن نه مثل ما یه استاد و دانشجوهایی که سر کار گذاشت

الان این جا کسی کنترلی نیست بتونه من را راهنمایی کنه؟

من چی کار کنم
    من یکی از حوزه های جدی تحقیقاتم، کنترل هست. توضیح دوستمون ghlobe کاملاً درسته؛ دپارتمان یعنی استاد + امکانات آزمایشگاهی.
    البته موارد دیگری هم هست مثل شهرت دانشگاه و میزان ارتباط گسترده با دانشگاه های دیگه و مراکز مهم صنعتی.

قدرت یک دپارتمان میتونه به عوامل مختلفی بستگی داشته باشه؛

- تعداد استادهای دپارتمان
    - سابقۀ علمی و آموزشی استادهای دپارتمان
    - صلاحیت علمی استادهای دپارتمان
    - کیفیت خروجی استادهای دپارتمان به لحاظ تعداد و کیفیت مقالات منتشر شده
    - میزان فاندهای دریافت شده توسط استادهای دپارتمان
    - تعداد دانشجوهای جذب شدۀ قبلی و فعلی توسط استادهای دپارتمان
    - تعداد و میزان توانمندی آزمایشگاه های تحقیقاتی دپارتمان
    - کیفیت شرایط فعلی فارغ التحصیل های یک دپارتمان در مراکز مختلف دانشگاهی و صنعتی در سراسر دنیا
    - میزان اهمیت دادن استادهای دپارتمان به موضوعات مختلف علمی به روز دنیا و انعکاس این مسئله در پروژه های فعلی و آیندۀ استادهای دپارتمان
    - تنوع و گستردگی پروژه های در حال انجام توسط استادهای دپارتمان
    - تنوع پذیرش دانشجوهای بین المللی در دپارتمان
    - نوع و میزان ساپورت مالی دپارتمان و استادهای دپارتمان برای دانشجوهای مشغول به تحصیل

حالا با این اوصاف و به دلیل اینکه رنکینگ تفکیکی برای مهندسی کنترل دنیا وجود نداره، تنها راهش اینه که اگر دانشگاه های خاصی مورد نظر هست، اسم برده بشه تا من خدمت دوستان عرض کنم که تا چه حدی قدرتمند هستند.

Junior Member

خوب بالاخره یک نفر جواب داد، با این سرعت احتمالاً تا چند سال آینده میشه چند تا دپارتمان خوب رو پیدا کرد

اول از بابت این لیست جامعی که ارائه کردین خیلی تشکر می کنیم. اما به نظرتون بهتر نیست برای حل این مشکل به جای اینکه هی ما چند تا دانشگاه اسم ببریم شما تایید یا رد کنید یه دفعه خودتون یه لیست از دپارتمان های کنترل قوی بدین؟ هم سریعتره هم کاراتر هم ...

شاید سوالی که می پرسم از دید شما خیلی جالب نباشه ولی برای من که رشته ام کنترل نیست الان این یه مشکل هست. کلاً همه دپارتمان ها در تمام حوزه های کنترل مثل خطی، غیر خطی، ... کار می کنند؟ منظورم اینه که تفاوت دپارتمان ها در focus شان روی این زمینه ها هست یا اینکه در application های متفاوت کار می کنند؟ مثلاً من به کار روی مغز علاقمند هستم و ترجیح میدم اون دانشکده از دانش کنترلدر مغز استفاده کند.

الان شما می تونید 10 دانشگاه بهتر در کنترل رو معرفی کنید؟ (به ترتیب)

Junior Member

سلام به دوستان عزیز

من واقعن دچار سردرگمی شدم! من فقط بدنبال رزومه و علاقه مندی های اساتید دپارتمان های کنترل هستم! اصلن هیچ رقمه چیزی پیدا نمیکنم!

یکی ماهی گیری یاد بده لطفن

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hanibabo نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

من واقعن دچار سردرگمی شدم! من فقط بدنبال رزومه و علاقه مندی های اساتید دپارتمان های کنترل هستم! اصلن هیچ رقمه چیزی پیدا نمیکنم!

یکی ماهی گیری یاد بده لطفن
    سلام
    هيچ راهي نداره.
    بايد 4-5 ماه تك تك دانشگاه ها و تك تك استاد ها و تك تك پروژه هاشون رو چك كنيد. و در زمينه ي دلخواه مطمئن شيد كه فاند دارن.در برخي دپارتمان ها پروژه ها با دپارتمان هاي ديگه مشتركه . بايد خوب روي اين مسائل تحقيق كنيد. خصوصا كه دپارتمان برق با دپارتمان هاي ديگه همكاري نزديكي داره.شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    سلام
    هيچ راهي نداره.
    بايد 4-5 ماه تك تك دانشگاه ها و تك تك استاد ها و تك تك پروژه هاشون رو چك كنيد. و در زمينه ي دلخواه مطمئن شيد كه فاند دارن.در برخي دپارتمان ها پروژه ها با دپارتمان هاي ديگه مشتركه . بايد خوب روي اين مسائل تحقيق كنيد. خصوصا كه دپارتمان برق با دپارتمان هاي ديگه همكاري نزديكي داره.شادزي

ممنوون از پاسختون , اما من الان فقط دنبال این هستم که بدونم زمینه های کاری یه استاد کنترل چیه ! منظور اینکه فعلن درگیر فاند داشتن یا نداشتنش نیستم! باز هم یعنی باید وقت زیادی بذارم؟

من راستش میخوام روی سیستم های هایبرید , مخصوصن خودرو کار کنم , میخوام بدونم چقدر مورد توجه هستش !

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hanibabo نمایش پست ها
    ممنوون از پاسختون , اما من الان فقط دنبال این هستم که بدونم زمینه های کاری یه استاد کنترل چیه ! منظور اینکه فعلن درگیر فاند داشتن یا نداشتنش نیستم! باز هم یعنی باید وقت زیادی بذارم؟

من راستش میخوام روی سیستم های هایبرید , مخصوصن خودرو کار کنم , میخوام بدونم چقدر مورد توجه هستش !
    بله . اساتيد در هر زماني روي موضوعي كار ميكنند و اينطور نيست كه ثابت باشه. شما بايد خودتون بررسي كنيد. و خلاصه اين سيستم ها رو زياد ديدم در صفحات اساتيد فقط قبلش يك بررسي كنيد ببينيد از نظر ويزا مشكل افرين نباشند.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه های معتبری که دپارتمان کنترل دارند!!

سلام دوستان _ میخام برای سال اینده برای دکتری مخابرات اپلای کنم _تازه شروع به جستو جو کردم _
    از کشورهای اروپایی کدوم دانشگاه ها مخابرات سیستم قوی تری دارند و امکان ارائه فاند هم دارند.؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

سلام. در اروپا هر کشوری خلاصه دانشگاهی با گرایش مخابرات قوی داره دیگه از انگلستان بگیر تا ایتالیا و فنلاند و اسپانیا و .... شما باید اون وقت رو برای پیدا کردن استاد و پوزیشن در اروپا بذاری که کار ساده ای نیست.همه اونایی که جای درست و حسابی و با شرایط خوب میرن خیلی زحمت می کشن
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)