صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Junior Member

Question تحصیل بعد از اقامت

سلام
    بچه ها يه سوال كسي هست كه به عنوان مهاجر توي دانشگاهاي كانادا مشغول به تحصيل باشه؟يعني بورس نگرفته باشه!مي خوام بدونم هزينه تحصيل براي مهاجر ها چطوره؟(زير ليسانس)من كار مهاجرتم تمام شده مي خوام بدونم ايران ليسانس بگيرم برم يا از الان برم.اصلا ارزش داره براي زير ليسانس برم؟هزينه دانشگاه براي مهاجر ها؟؟؟؟؟
    تشكر
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : لطفاراهنمايي كنيد

این اطلاعات شما در سایت دانشگاه ها وجود داره. بعضی از دانشگاه ها از international ها پول بیشتری می خوان (بعضی جا ها تا دوبرابر) ولی در بعضی از دانشگاه ها فرقی وجود نداره و ازهمه یکسان پول می گیرن. اگه شما به عنوان مهاجر برین کانادایی محسوب می شین و باید مثل خود کانادایی ها پول بدین. دانشگاه McGill اگه اشتباه نکنم هزینش 8000 دلار کانادا (چک بکن) است همه توی سایتشون کامل نوشتم بهترین مرجع خودشونن.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

دوست عزيز من نمي دونم شرايط شما چيه ولي به داستان زير توجه كنيد:

من و دوستم 5 سال قبل قبول شديم رشته كامپيوتر دانشگاه تبريز(دولتي). من رفتم و ثبت نام كردم. دوستم تازه مهاجرت كاناداش درست شده بده بود. خيلي شك داشت كه ليسانس رو ايران بخونه و بعدش بره اونور يا از همون اول بره. ضمن اينكه زبانش زياد خوب نبود و اگه ميرفت اونطرف يكي دو سالي عقب ميفتاد. به هر حال قبل از دوره ليسانس از ايران رفت.

وضعيت فعلي من: من دانشگاه تبريز خوب درس خوندم و با معدل بالا فارغ التحصيل شدم. زبان خوب خوندم تو اين سالها طوري كه تافل 647 شدم. فوق MBA دانشگاه تهران قبول شدم. با اين حال براي ادامه تحصيل اونطرف بايد پدر خودمو در بيارم. مقاله داشته باشم. به هزار تا استاد ايميل بزنم و التماس كنم. ويزا خيلي شانسيه و خودش يه بدبختيه. براي اپلاي كردن و اين داستانها كارت اعتباري و منزوي بودن ايران يه بدي ديگه اس. در نهايت اينكه اگه من الان ويزاي مهاجرت هم بگيرم و نخوام ادامه تحصيل بدم و بخوام اونجا كار كنم با مدرك ايران خيلي سختهو

وضعيت فعلي دوستم: اولش دو سال اونجا علاف شد تا زبان ياد گرفت. بعد رشته برق دانشگاه مك مستر خوند. ظاهرا تو مك مستر شهريه دانشجوهاي كانادايي(و مقيم) خيلي خيلي كمتر از International هاست. بدون مقاله يا يه معدل فوق العاده با يه استادي تو دانشگاه تورنتو حرف زد و الان براي فوق از دانشگاه تورنتو پذيرش گرفته و بورس هم شده. خودش به من گفت كه نميدونه دكترا بخونه يا نه چون كار زياده و پولش خيلي خوبه ولي ميخواد از تز فوقش دو تا مقاله در بياره و براي دكترا بره MIT !! حالا شك داره كدوم رو انتخاب كنه. ضمن اينكه به خاطر اينكه پنج سال اونجا زندگي كرده الان پاسپورت كانادايي گرفته و همه جاي دنيا آدم حسابش ميكنن.

نتيجه اخلاقي: آخه اينم فكر كردن داره؟

Junior Member

پیش فرض :D

سلام
    مرسي از راهنمايتون در مورد زبان تافل كه ندادم ولي سال پيش كانون رو تمام كردم
    الان بخونم براي ارديبهشت ميرسم تافل بدم؟
    فكر كردن كه داره حتما هم داره (فقط بعد درسي نيست!!)
    من عقب كه نميمونم اگه تافل بگيرم 2 سال هم جلو افتادم(يه سال جهشي خوندم و اگه تافل داشته باشم بدون پيش دانشگاهي ميرم دانشگاه ;D)
    مي خوام ببينم از نظر درسي دانشگاه شريف و صنعتي تا ليسانس بهتر نيست؟ ;D ;D

اگه مشکل مالی نداری که حتماً نداری و کار مهاجرتت هم درست شده برو یه لحظه هم شک نکن! من اگر جای شما بودم با سر می رفتم. موقعیت از این بهتر نمیشه که آدم از لیسانس بره اون جا! مشکل زبان هم نداری خدا رو شکر. اگه کسی رو هم اون جا داشته باشی که نور علی نوره

موفق باشی

تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

Junior Member

پیش فرض سلام

مشكل زبان فكر نكنم !اگه قيد درس رو بزنم واسه ارديبهشت فكر كنم بتونم تافل بگيرم(يعني اميدوارم )
    من فقط از نظر بار علمي مي خوام بدونم ليسانس ما قوي تر نيست؟از نظر مالي خيلي هزينه داره اگه مهاجر باشي؟

ApplyAbroad Veteran

نرگس جان اینقد این دست اون دست نکن. دانشگاههای ایران همه سر و ته یه کرباسن. کی گفته بار علمی لیسانس ما قویتره؟ به قول یکی از دوستام که رفته اونور می گه تازه حالا فهمیدم اون دانشگاه ما با اون همه دبدبه و کبکبه مهد کودکی بیش نبوده! شک نکن و برو. تا اردیبهشت هم با این وضع زبانت سه تا تافل می گیری. برو و پشت سرت رو هم نگاه نکن. معلوم نیست فردا چه گلی باز به سر مملکت زده می شه. تا فرصت داری فقط برو. پیاده شو و خودت و نسل بعدیت رو نجات بده از این قطاری که تو سراشیبی سقوطه.

موفق باشی.

I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Junior Member

بچه ها شرمنده يه سوال ديگه :-[
    pbt با ibt براي پذيرش فرقي ميكنه؟فرق ميكنه كدوم باشه؟كدومش بهتره؟
    تشكر

تا زمانی که توی علم سرمایه گذاری نشه سطح علمی ما حتی شریف پایین تر از اون هاست (بماند سطح ranking مون و سطح شناخته شدگی دانشگاه های اون جا در مقابل این جا ) لذا از نظر علمی هم دانشگاه های ما قوی تر نیستند.
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

در پاسخ به سوالی که الان فرستادید معمولا در ایران بچه ها چون با سیستم آموزش و پرورش و یا سیستم های آموزش زبان مشابه با زبان آشنا هستند به سختی با بخش speaking رو به رو میشند بنابراین pbt رو انتخاب می کنند. اما با توجه به سیستم زبان کانون اگه در طول course هاش خوب مسیر رو طی کرده باشید این نه تنها برای شما مشکلی نیست بلکه امتحان ibt برای شما یه امتیازه چون راحت تر توش نمره نزدیک به 120 (یا حتی 120!! :) میارید.
    ممنون
    آرین
    Johann Kaspar Lavater was born on November 15, 1741<br />Swiss theologian, 1741-1801<br />Intuition is the clear conception of the whole at once

صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)