صفحه 12 از 52 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

پیش فرض پاسخ : تحصیل بعد از اقامت

دوستان من از كسي كه خودش اونجا بود يه سوالي كردم ميگفت : شما هنگام ورود و ثبت براي دانشگاه اعلام ميكنيد كه ميخواهيد از وام استفاده كنيد توي همون دانشگاه يه دفتر ثابت از بانكي كه با دانشگاه براي اون وام تعامل داره وجود داره اينطوري به اسم شما همونجا بانك مبلغ تحصيل شما را طبق محاسباتي كه خودش با دانشگاه داره پرداخت ميكنه و بعد از اتمام تحصيل ، بازپرداختش شروع ميشه. باز پرداختش هم بر اساس حقوق دريافتي شما تعيين ميشه يه درصد معقولي از حقوقه.
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

Junior Member

من سوالم شاید خیلی مربوط نباشه ولی دیدم اینجا اقامت و تحصیل با هم مطرح شده! ما پرونده مهاجرتمون در جریانه. من main applicant نیستم. میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که ، اگه برای ویزای تحصیلی اقدام کنم بهم ویزا میدن و از طرفی هم مشکلی برای پروندمون پیش نمیاد؟!
    مرسی!

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazalll نمایش پست ها
    من سوالم شاید خیلی مربوط نباشه ولی دیدم اینجا اقامت و تحصیل با هم مطرح شده! ما پرونده مهاجرتمون در جریانه. من main applicant نیستم. میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که ، اگه برای ویزای تحصیلی اقدام کنم بهم ویزا میدن و از طرفی هم مشکلی برای پروندمون پیش نمیاد؟!
    مرسی!
    آخه ویزای تحصیلی یعنی شما قول می دی درست تموم شد برگردی کشورت حتما و شما موازی اون داری مهاجرت می کنی!به نظرتون اینا از دید سفارت همخوانی دارند؟!در ضمن شما هزینه تحصیلت با ویزای دانشجویی به عنوان اینترنشنال حساب می شه که خیلی بالاتر از حالتی هست که مهاجرت می کنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc in Earthquake Engineering

با احترام برای moon light عزیز ، یه سیستم تقریبا جدید به نام مهاجرت از طریق انتخاب استانی ( امیدوارم اسمش رو اشتباه نگفته باشم ) از سال 2010 راه اندازی شده ، که در اون در میانه راه برای دانشجویان مستر و دکتری امکان pr گرفتن طی یک بازه 90 روزه فراهم شده . به غیر از ولایت آنتاریو که تازه راه اندازی کرده ، بقیه از یک سال قبل این موضوع رو قبول داشتن .
    حالا وقتی خود اون ولایت قراره pr بده (بعد از یک سال )، منطقا ً چرا دیگه باید واسه ویزا دادن گیر بدن که شما بعد از تحصیل ات باید برگردی ؟! یه تناقضی توش هست که البته منکر مسخره بازی های سفارت کانادا نمیشم . و ممکنه خدای نکرده دقیقا ً همون اتفاقی که moonlight فرمودند بیافته !

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peacemaker نمایش پست ها
    با احترام برای moon light عزیز ، یه سیستم تقریبا جدید به نام مهاجرت از طریق انتخاب استانی ( امیدوارم اسمش رو اشتباه نگفته باشم ) از سال 2010 راه اندازی شده ، که در اون در میانه راه برای دانشجویان مستر و دکتری امکان pr گرفتن طی یک بازه 90 روزه فراهم شده . به غیر از ولایت آنتاریو که تازه راه اندازی کرده ، بقیه از یک سال قبل این موضوع رو قبول داشتن .
    البته ظرف 90 روز nomination رو میگیرید. اقامت و PR خودش یک هشت نه ماهی طول میکشه.

Member motahhar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA

دوستان عزيز Ghlobe و Peacemaker

من برادرم ايران نيست داريم براي ادامه تحصيل ارشدش كشورهاي مختلف را بررسي ميكنيم. به نظر شما براي كانادا اين روش ميتونه راهي باشه كه برنگرده ايران و به محض گرفتن مدرك سريع بره كانادا. چون بعد ازگرفتن ليسانس خيلي زمان نداره كه اونجا بمونه اين سوالها برام پيش اومده

1) كسي كه از طريق ايالتي اقدام ميكنه از اول مشخص ميكنه كه ميخواهد در ادامه PR هم بگيره؟ منظور دقيقا اينه كه آيا يه پروسه مشخصي داره كه با گرفتن ويزاي دانشجويي و مهاجرت فرق ميكنه؟
    2)اگر كسي از اين طريق اقدام كنه هزينه هاي دانشگاه را بايد اينترنشنال پرداخت كنه يا قوانينش مثل كسي ميشه كه PR داره؟
    3) اين پروسه از نظر زماني چقدر طول ميشكه تا ويزا بياد و وارد كانادا بشي؟
    4) آيا موقع كارشناسيش ميشه اقدام كنه؟ چون اگر درسش تموم بشه خيلي وقت نداره كه اونجا بمونه. اگر هم برگرده ايران قضيه سربازيش براش مشكل به وجود مياره.

موفق باشين و پايدار
    ارسال مدارك : 2 جولاي 2011 (11 تير 90) / دريافت مدارك : 8 جولاي 2011 (17 تير 90)
    دريافت ايمل ريفرنس: 1 سپتامبر 2011 (10 شهريور 90) / دريافت فايل نامبر: 25 اكتبر 2011 (سوم مهر 90) / رشته : 6 امتیازی

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط motahhar نمایش پست ها
    دوستان عزيز Ghlobe و Peacemaker

من برادرم ايران نيست داريم براي ادامه تحصيل ارشدش كشورهاي مختلف را بررسي ميكنيم. به نظر شما براي كانادا اين روش ميتونه راهي باشه كه برنگرده ايران و به محض گرفتن مدرك سريع بره كانادا. چون بعد ازگرفتن ليسانس خيلي زمان نداره كه اونجا بمونه اين سوالها برام پيش اومده

1) كسي كه از طريق ايالتي اقدام ميكنه از اول مشخص ميكنه كه ميخواهد در ادامه PR هم بگيره؟ منظور دقيقا اينه كه آيا يه پروسه مشخصي داره كه با گرفتن ويزاي دانشجويي و مهاجرت فرق ميكنه؟
    خیر همون ویزای عادی دانشجویی باید اقدام کنید.

2)اگر كسي از اين طريق اقدام كنه هزينه هاي دانشگاه را بايد اينترنشنال پرداخت كنه يا قوانينش مثل كسي ميشه كه PR داره؟
    اینترنشنال.

3) اين پروسه از نظر زماني چقدر طول ميشكه تا ويزا بياد و وارد كانادا بشي؟
    ویزای دانشجویی برای هر سفارت فرق میکنه. یکی دو ماهی احتمالا طول بکشه.

4) آيا موقع كارشناسيش ميشه اقدام كنه؟ چون اگر درسش تموم بشه خيلي وقت نداره كه اونجا بمونه. اگر هم برگرده ايران قضيه سربازيش براش مشكل به وجود مياره.
    ترم آخرشون میتونند برای پذیرش اقدام کنند و بعد اگر مدارکشون برای ویزا کامل باشه ویزا رو میگیرند. بهتره از سفارت کانادا در کشور خودشون در مورد ویزای دانشجویی سئوال کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Ms of Computer engineering

سلام
    یک سوال داشتم خواستم ببینم کسی می تونه راهنماییم کنه...
    من از طریق skiled worker برای مهاجرت کبک اقدام کردم و پرونده ام هم درجریان است. به احتمال خیلی زیاد قبول می شم و اقامت می گیرم.
    ولی چون زمان گرفتن ویزا طولانی هست می خواستم پذیرش تحصیلی برای دانشگاه مگ گیل در مقطع دکترا بگیرم
    سوال من این هست که این دوتا پرونده تو کار هم اخلال ایجاد نمی کنند؟
    یعنی من می توانم قبل از اومدن ویزای اقامتم پذیرش تحصیلی بگریم و برم اونجا و پرونده مهاجرتم هم در جریان باشه ؟
    با تشکر از دوستان

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

دوستان من در بین پستها جواب دقیق این سوال خودم رو پیدا نکردم..من الآن دارم برای مهاجرت به کبک از طریق skillworker اقدام می کنم و می خوام همزمان پذیرش از دانشگاه (احتمالا مکگیل) بگیرم اما می خوام صبر کنم اول اقامت رو بگیرم و سپس وارد دانشگاه شم تا هزینه هام به صورت یک فردی که اقامت داره محاسبه بشه نه یک فرد اینترنشنال..ممکنه راهنمایی بفرمایین من چه زمانی بهتره اقدام کنم؟یعنی اول به اساتید ایمیل بزنم و زمانی که قرار شد مدارکم رو بفرستم دست نگه دارم تا اقامتم بیاد یا خیر؟یعنی مراحل کار باید چه جوری باشه تا دانشگاه من رو به عنوان یک فرد مقیم ببینه از الآن؟(اگر بخوام صبر کنم تا اقامتم بیاد و بعد اپلای کنم احتمالا یک سالی عقب می افتم و برای صرفه جویی در زمان می خوام از الآن اپلای کنم)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    دوستان من در بین پستها جواب دقیق این سوال خودم رو پیدا نکردم..من الآن دارم برای مهاجرت به کبک از طریق skillworker اقدام می کنم و می خوام همزمان پذیرش از دانشگاه (احتمالا مکگیل) بگیرم اما می خوام صبر کنم اول اقامت رو بگیرم و سپس وارد دانشگاه شم تا هزینه هام به صورت یک فردی که اقامت داره محاسبه بشه نه یک فرد اینترنشنال..ممکنه راهنمایی بفرمایین من چه زمانی بهتره اقدام کنم؟یعنی اول به اساتید ایمیل بزنم و زمانی که قرار شد مدارکم رو بفرستم دست نگه دارم تا اقامتم بیاد یا خیر؟یعنی مراحل کار باید چه جوری باشه تا دانشگاه من رو به عنوان یک فرد مقیم ببینه از الآن؟(اگر بخوام صبر کنم تا اقامتم بیاد و بعد اپلای کنم احتمالا یک سالی عقب می افتم و برای صرفه جویی در زمان می خوام از الآن اپلای کنم)
    از نظر هزینه شما در هر زمانیکه مدارک اقامت تون رو به دانشگاه بدید بلافاصله status تون از نظر شهریه به مقیم تغییر میکنه. اینطور نیست که اگر پذیرشتون اینترنشنال بود دیگه تا آخر شهریه اینترنشنال رو بدید. از الآن میتونید اقدام کنید و هروقت اقامت تون درست شد به دانشگاه اطلاع بدید status تون رو اصلاح میکنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)