صفحه 16 از 52 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل بعد از اقامت

با سلام

من شنیدم که اگر نمره آیلتس کمتر از چیزی باشه که هر دانشگاه میخواد ، Permanent Resident میتونه بصورت کاندیشنال اپلای کنه . آیا این مسئله درسته؟ ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    با سلام

من شنیدم که اگر نمره آیلتس کمتر از چیزی باشه که هر دانشگاه میخواد ، Permanent Resident میتونه بصورت کاندیشنال اپلای کنه . آیا این مسئله درسته؟ ممنونم
    اگر دانشگاه قبول کنه بله معمولا گرفتن کاندیشنال امکان پذیره.

Junior Member

سلام دوستان
    من ویزای اقامت دائم برام امده ....فوق لیسانس زیست شناسی سلولی و ملکولی - میکروبیولوژی هستم .....میخواستم بدونم آیا میتونم با همین مدرک برای پزشکی یا دکتری در یک رشته مرتبط اقدام کنم ؟...و آیا از دوستان کسی در مورد MD/PHD چیزی میدونه ؟.....و اگه بخواهم پزشکی بخونم آیا باید از اول شروع کنم ؟
    شروع پروسه دردمشقFeb/ 8/2006ترانسفرفايل به ورشو April/28/2010درخواست آپديت از ورشو Aug/13/2010تحويل مدارك آپديت بهورشوOct /28/2010صدورمدیکالOCT/24/2011 رسیدن مدیکال2011/14/NOV پاس ریکوئست6/2011/12ارسال پاسهاباآرامکس 12/14/2011دسیژن میددرسایت JAN/3/2012صدورویزا28/12/2011دریافت ویزا18/1/2012

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1354 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ویزای اقامت دائم برام امده ....فوق لیسانس زیست شناسی سلولی و ملکولی - میکروبیولوژی هستم .....میخواستم بدونم آیا میتونم با همین مدرک برای پزشکی یا دکتری در یک رشته مرتبط اقدام کنم ؟...و آیا از دوستان کسی در مورد MD/PHD چیزی میدونه ؟.....و اگه بخواهم پزشکی بخونم آیا باید از اول شروع کنم ؟
    برای پزشکی باید MCAT امتحان بدید و بعد سعی کنید در یک دانشکده پزشکی پذیرش بگیرید. من رشته خودم پزشکی نیست ولی از دوستانم شنیده ام که ظرفیت رشته پزشکی حتی برای خود کانادایی ها بسیار محدود و پذیرشش بسیار دشوار است. دوره پزشکی عمومی در بیشتر ایالتها چهار سال (بعد از لیسانس) است. MD/PHD تا اونجا که میدونم به این معنی است که بعد از گرفتن مدرک پزشکی عمومی (MD) برای دوره PhD اقدام میکنید. البته شما اگر پزشکی نخواهید بخونید هم میتونید در رشته خودتون PhD بخونید چون فوق لیسانس دارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای پزشکی باید MCAT امتحان بدید و بعد سعی کنید در یک دانشکده پزشکی پذیرش بگیرید. من رشته خودم پزشکی نیست ولی از دوستانم شنیده ام که ظرفیت رشته پزشکی حتی برای خود کانادایی ها بسیار محدود و پذیرشش بسیار دشوار است. دوره پزشکی عمومی در بیشتر ایالتها چهار سال (بعد از لیسانس) است. MD/PHD تا اونجا که میدونم به این معنی است که بعد از گرفتن مدرک پزشکی عمومی (MD) برای دوره PhD اقدام میکنید. البته شما اگر پزشکی نخواهید بخونید هم میتونید در رشته خودتون PhD بخونید چون فوق لیسانس دارید.

ممنون دوست عزیز.....برای بعضی دانشگاهها مثل اوتاوا mcat نمیخواد ( تو یک فایل پیوست که یکی از دوستان در مورد پزشکی در کانادا در یکی از فرومها گذاشته دیدم ولی مربوط به سال 2010 بود )....ولی من چون مقاله زیادی در دوره فوقم ندارم میترسم نتونم به راحتی پذیرش بگیرم
    ولی چون از اول به پزشکی علاقه داشتم میخواستم بدونم زمینه چطوریاس...... از اون گذشته میترسم در دوران تحصیل نتونم کار کنم و اونوقت تو هزینه ها دچار اشکال میشیم .ولی شنیدم دولت به دانشجویان پزشکی حقوق میده یا کمک میکنه .....ولی مطمئن نیستم ....شما در این زمینه اطلاعی ندارید؟
    شروع پروسه دردمشقFeb/ 8/2006ترانسفرفايل به ورشو April/28/2010درخواست آپديت از ورشو Aug/13/2010تحويل مدارك آپديت بهورشوOct /28/2010صدورمدیکالOCT/24/2011 رسیدن مدیکال2011/14/NOV پاس ریکوئست6/2011/12ارسال پاسهاباآرامکس 12/14/2011دسیژن میددرسایت JAN/3/2012صدورویزا28/12/2011دریافت ویزا18/1/2012

ApplyAbroad Champion

مدرک MD/PHD به این شکل هست که دانشجو در حین خوندن دوره MD دوره PHD رو می گذرونه و مجموعا دوره توام MD/PHD هفت تا هشت ساله که خیلی به درد کسانی که می خوان دوره های رزیدنتی پررقابت رو قبول شن کمک می کنه + کسانی که می خوان استاد کارهای تحقیقانی بکنن
    MD/Phd بستگی به سیاست دانشکده داره ولی معمولا اینطوره که از 8 سال 2 سال اول Pre-clerkship برای MD خونده میشه و بعد دوره MD متوقف میشه و 4 سال دوره PHD گذرونده میشه تا PHD تموم شده و درنهایت 2 سال آخر هم دوره MD به اتمام میرسه و تازه دانشجو متقاضی ورود به دورهای رزیدنتی میشه.
    پذیرش گرفتن برای پزشکی عموما تو استانهای غربی کانادا آسونتر از استانهای شرقیه
    همونطورکه ghlobe عزیز فرمودن پذیرش خیلی دشواره اما نه برای تمام استانها اگر فرد برای پذیرش پزشکی دارای شرایط اقامتی یعنی دارای سهمیه بومی استانهای سسکچوان و آلبرتا بشه می تونه راحت تر تو دانشکده پزشکی پذیرش بشه تا پذیرش تو جاهای سخت پذیرش کنی مثل تورنتو و ...
    برای سهمیه بومی شدن مثلا تو استان آلبرتا نیازه داوطلب 2 سال تمام وقت تو یکی از مراکز آموزش عالی استان آلبرتا درس خونده باشه و برای استان سسکچوان هم برای کسب سهمیه بومیش لازمه داوطلب تا زمان ورودش به دوره MD 3 سال فول تایم درس خونده باشه.
    به طور مثال هستند کسانی که با معدل 3.5 از 4 تو دانشگاه های استان آلبرتا دوره MD پذیرش میشن چون پذیرش پزشکی فقط عملکرد آکادمیک نیست و مصاحبه و فاکتورهای دیگه و کیفیت مهارتهای فردی داوطلب هم مطرحه.
    اما در مورد مدرک ایران شما می تونی با مدرک فوق ایران وارد دوره PHD شی اما متاسفانه برای پذیرش پزشکی یا MD باید از اول لیسانس رو شروع کرد و تحصیلات ایران مورد قبول نیست
    استانهای غربی کانادا فقط 2 سال تحصیل لیسانس برای apply کردن MD نیاز دارن مثل دانشگاه آلبرتا - سسکچوان - کلگری
    به اضافه اینکه دوره MD 4 ساله به جز تو دانشگاه های مک مستر و کلگری که 3 ساله
    موفق و پیروز باشید

ApplyAbroad Champion

اتفاقا من هم که دارم با اقامت دائم میرم کانادا چند روز آینده
    قصدم خوندن دوره پزشکیه و از اول برای لیسانس از سپتامبر 2012 و بعد از 2 سال از شروع لیسانس اپلای می کنم برای MD
    البته من تو سسکچوان می مونم و درس می خونم چون دانشگاه سسکچوان یکی از آسونترین دانشگاه ها برای پذیرش پزشکی تو کاناداست
    ویرایش توسط Blue Sky : February 13th, 2012 در ساعت 12:38 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1354 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.....برای بعضی دانشگاهها مثل اوتاوا mcat نمیخواد ( تو یک فایل پیوست که یکی از دوستان در مورد پزشکی در کانادا در یکی از فرومها گذاشته دیدم ولی مربوط به سال 2010 بود )....ولی من چون مقاله زیادی در دوره فوقم ندارم میترسم نتونم به راحتی پذیرش بگیرم
    ولی چون از اول به پزشکی علاقه داشتم میخواستم بدونم زمینه چطوریاس...... از اون گذشته میترسم در دوران تحصیل نتونم کار کنم و اونوقت تو هزینه ها دچار اشکال میشیم .ولی شنیدم دولت به دانشجویان پزشکی حقوق میده یا کمک میکنه .....ولی مطمئن نیستم ....شما در این زمینه اطلاعی ندارید؟
    حقوق که نمیدهند ولی بانکها به دانشجویان پزشکی تا 200 هزار دلار وام بانکی با بهره پائین میدهند. البته باید یک نفر co-signer پیدا کنید. مسئله اصلی گرفتن پذیرش است.

ب.ن: دوست عزیزمون blue sky اشتباه بنده رو تصحیح کردند که ظاهرا برای دانشجویان پزشکی بانکها co-signer نمیخوان و کمکهای دولتی هم وجود داره. پست ایشون رو یک کمی پائینتر ببینید.
    ویرایش توسط ghlobe : February 13th, 2012 در ساعت 12:40 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    پذیرش گرفتن برای پزشکی عموما تو استانهای غربی کانادا آسونتر از استانهای شرقیه
    همونطورکه ghlobe عزیز فرمودن پذیرش خیلی دشواره اما نه برای تمام استانها اگر فرد برای پذیرش پزشکی دارای شرایط اقامتی یعنی دارای سهمیه بومی استانهای سسکچوان و آلبرتا بشه می تونه راحت تر تو دانشکده پزشکی پذیرش بشه تا پذیرش تو جاهای سخت پذیرش کنی مثل تورنتو و ...
    برای سهمیه بومی شدن مثلا تو استان آلبرتا نیازه داوطلب 2 سال تمام وقت تو یکی از مراکز آموزش عالی استان آلبرتا درس خونده باشه و برای استان سسکچوان هم برای کسب سهمیه بومیش لازمه داوطلب تا زمان ورودش به دوره MD 3 سال فول تایم درس خونده باشه.
    بله اینهم نکته کاملا درستیه. این پسر یکی از دوستان من که دانشگاه تورنتو درس میخونه میگفت ایالتها به استثنای انتاریو بخش اعظم سهمیه پزشکی خودشون رو به داوطلبان بومی اختصاص میدن و بنابراین اگر شما مقیم یک استان کم جمعیت مثل ساسکاچوان باشید شانس پذیرش بیشتری در دانشگاه ساسکاچوان دارید. ولی انتاریو چنین سهمیه ای را برای داوطلبان بومی در نظر نمیگیرد و در نتیجه در انتاریو مجبورید با همه رقابت کنید. ظرفیت ها هم بطور کلی پائین است مثلا بگفته دوستانم دانشگاه مک گیل کلا سالی 80-90 نفر برای دوره پزشکی قبول میکند در حالیکه هزارها متقاضی دارد و این خودش کار را مشکلتر میکند.

ApplyAbroad Champion

حقوق که نمیدهند ولی بانکها به دانشجویان پزشکی تا 200 هزار دلار وام بانکی با بهره پائین میدهند. البته باید یک نفر co-signer پیدا کنید. مسئله اصلی گرفتن پذیرش است.
    ضمن عرض ارادت خدمت شما جناب ghlobe عزیزم
    به خاطر تحقیقاتی که کردم مطمئنم وام بانکها برای پذیرفته شدگان دوره پزشکی نیازی به ضامن یا co-signer ندارد.

برای تحصیل لیسانس و همینطور دوره پزشکی کمک هایی از جانب دولت فدرال به شکل grant ماهی 250 دلار و به شرط واجد شرایط بودن برای استان هم، استان 250 دلار میده + میشه از وام استان هم استفاده البته به شرط واجد شرایط شدن که سیاست هر استان متفاوته، مثلا استان آلبرتا میگه کسی که اقامت دائم داره و تاحالا تو هیچ استانی از کانادا 12 ماه زندگی نکرده و تو استان ما دانشجو شه ما بهش علاوه بر گرنت فدارل که میگیره گرنت استانی و وام استانی هم میدیم + اینکه میشه تابستونا که حدوا 4 ماهه کار کرد فول تایم + میشه سال 3 به بالا هم تو گروه یه استاد رشته تون تو دوره لیسانس تحقیقات بکنید و دستمزد بگیرید + اینکه برای تحصیلات لیسانس هم بانک ها وام مدین که بیشترین وام رو BMO میده تا سقف 45 هزار دلار و سال اول 15 هزار تا و 3 سال بعد 10 هزار تا بهزه پایین اما برخلاف وام برای خوندن پزشکی این نوع وام co-signer می خواد
    به نظرم بخاطر کسب معدل بالا تو 2 سال اول لیسانس برای پذیرش از دانشگاهای استانهای غربی بهتره که این دوسال که معادل 2 تا 8 ماهه دانشجو کارنکنه و از سال 3 که تاثیر کمتر یا بدون تاثیر هست برای پذیرش پزشکی اونوقت پارت تایم کار کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)