صفحه 17 از 52 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل بعد از اقامت

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    مدرک MD/PHD به این شکل هست که دانشجو در حین خوندن دوره MD دوره PHD رو می گذرونه و مجموعا دوره توام MD/PHD هفت تا هشت ساله که خیلی به درد کسانی که می خوان دوره های رزیدنتی پررقابت رو قبول شن کمک می کنه + کسانی که می خوان استاد کارهای تحقیقانی بکنن
    MD/Phd بستگی به سیاست دانشکده داره ولی معمولا اینطوره که از 8 سال 2 سال اول Pre-clerkship برای MD خونده میشه و بعد دوره MD متوقف میشه و 4 سال دوره PHD گذرونده میشه تا PHD تموم شده و درنهایت 2 سال آخر هم دوره MD به اتمام میرسه و تازه دانشجو متقاضی ورود به دورهای رزیدنتی میشه.
    پذیرش گرفتن برای پزشکی عموما تو استانهای غربی کانادا آسونتر از استانهای شرقیه
    همونطورکه ghlobe عزیز فرمودن پذیرش خیلی دشواره اما نه برای تمام استانها اگر فرد برای پذیرش پزشکی دارای شرایط اقامتی یعنی دارای سهمیه بومی استانهای سسکچوان و آلبرتا بشه می تونه راحت تر تو دانشکده پزشکی پذیرش بشه تا پذیرش تو جاهای سخت پذیرش کنی مثل تورنتو و ...
    برای سهمیه بومی شدن مثلا تو استان آلبرتا نیازه داوطلب 2 سال تمام وقت تو یکی از مراکز آموزش عالی استان آلبرتا درس خونده باشه و برای استان سسکچوان هم برای کسب سهمیه بومیش لازمه داوطلب تا زمان ورودش به دوره MD 3 سال فول تایم درس خونده باشه.
    به طور مثال هستند کسانی که با معدل 3.5 از 4 تو دانشگاه های استان آلبرتا دوره MD پذیرش میشن چون پذیرش پزشکی فقط عملکرد آکادمیک نیست و مصاحبه و فاکتورهای دیگه و کیفیت مهارتهای فردی داوطلب هم مطرحه.
    اما در مورد مدرک ایران شما می تونی با مدرک فوق ایران وارد دوره PHD شی اما متاسفانه برای پذیرش پزشکی یا MD باید از اول لیسانس رو شروع کرد و تحصیلات ایران مورد قبول نیست
    استانهای غربی کانادا فقط 2 سال تحصیل لیسانس برای apply کردن MD نیاز دارن مثل دانشگاه آلبرتا - سسکچوان - کلگری
    به اضافه اینکه دوره MD 4 ساله به جز تو دانشگاه های مک مستر و کلگری که 3 ساله
    موفق و پیروز باشید
    با سلام و ممنون از راهنمایی و اطلاعات کامل تون.....ولی من خیلی دلم خوش بود که اگه مدرک فوقم رو حداقل در حد لیسانس قبول کنن پزشکی بخونم ...آیا شما اطمینان دارید؟.....یعنی حتی معادل سازی هم نمیکنن ؟....دوباره از لیسانس خوندن فاجعه ست ....چو ن ما دیگه سن و سالی ازمون گذشته و دیگه وقت تکرار کردن ندارم ........باید مستقیم برم سر اصل مطلب...
    شروع پروسه دردمشقFeb/ 8/2006ترانسفرفايل به ورشو April/28/2010درخواست آپديت از ورشو Aug/13/2010تحويل مدارك آپديت بهورشوOct /28/2010صدورمدیکالOCT/24/2011 رسیدن مدیکال2011/14/NOV پاس ریکوئست6/2011/12ارسال پاسهاباآرامکس 12/14/2011دسیژن میددرسایت JAN/3/2012صدورویزا28/12/2011دریافت ویزا18/1/2012

Junior Member redrosse آواتار ها

سلام دوستان من تازه واردم پس سوال ابتدایی منو ببخشید ! می خواستم بدونم واسه من که رشته لیسانسم مترجمی انگلیسی بوده اما با توجه به زمینه کاریم تو ایران میخوام واسه Graduate منابع انسانی بخونم امیدی واسه پذیزش هست یانه ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1354 نمایش پست ها
    با سلام و ممنون از راهنمایی و اطلاعات کامل تون.....ولی من خیلی دلم خوش بود که اگه مدرک فوقم رو حداقل در حد لیسانس قبول کنن پزشکی بخونم ...آیا شما اطمینان دارید؟.....یعنی حتی معادل سازی هم نمیکنن ؟....دوباره از لیسانس خوندن فاجعه ست ....چو ن ما دیگه سن و سالی ازمون گذشته و دیگه وقت تکرار کردن ندارم ........باید مستقیم برم سر اصل مطلب...
    برای اطمینان با دانشگاه تماس بگیرید شاید قبول کنند.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1354 نمایش پست ها
    سلام
    خواهش می کنم
    اولا باید بدید مدارک تحصیلتون و ریز نمراتتون رو WES کانادا البته نسخه ترجمه شده به انگلیسی رو ارزشیابی کنه قبل از ارسال به WES به دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید و بپرسید اما مطمئنم چندتا دانشگاه حداقل WES رو میخوان.
    من مطمئنم که دانشگاه کلگری و بریتیش کلمبیا و سسکچوان مدارک و ریزنمرات دانشگاهای ایرانو قبول نمی کنن بقیه دانشگاه ها هم به احتمال زیاد فکر می کنم قبول نمی کنن ولی باز همونطور که ghlobe عزیز گفتن ایمیل بزنید و بپرسید
    علت قبول نکردن مدارک تحصیلی ایران برای MD اما برای PHD قبول : چون که پذیرش MD رقابت توش خیلی زیاده و باید تمام افراد که باهم معدلشون مقایسه میشه تو یه سیستم درس خونده باشن
    سال تحصیلی تو ایران 9 ماهه و 40 واحد پاس میشه اما کانادا 8 ماهه از 11 شهریور تا 10 اردیبهشت و 30 واحد پاس میشه، خوب قطعا کسی که40 واحد تو 9 ماه و 10 روز پاس می کنه با کسی که تو کمتر از 8 ماه 30 واحد پاس میکنه سختی کارش قابل مقایسه نیست + کیفیت دانشگاه ها هم مطرحه بطور مثال از بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کانادا تنها مراکز آموزش عالی عضو این انجمن مدارک تحصیلیشون مورده قبوله:
    www.aucc.ca/canadian-universities/our-universities
    تقریبا اکثر دانشگاهای کانادا درسایی که تو ترم تابستون پاس میشه رو قبول نمی کنن برای پذیرش MD البته برای معدل گیری برای رقابت تو پذیرش و ترم تابستون اونا از ماه می شروع میشه که میشه 11 خرداد ماه ما درحالی که تو ایران تازه 11 خرداد دانشجوها دارن کلاسای آخر ترم بهار رو میرن و ترم بهار رسما حدود اواسط تیر تموم میشه
    سیسنم آموزش فرق داره و خیلی جالبه رو سیستمشون خیلی هم غیرت دارن

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط redrosse نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه واردم پس سوال ابتدایی منو ببخشید ! می خواستم بدونم واسه من که رشته لیسانسم مترجمی انگلیسی بوده اما با توجه به زمینه کاریم تو ایران میخوام واسه Graduate منابع انسانی بخونم امیدی واسه پذیزش هست یانه ؟
    درود بر شما و خوش آمديد.شما ببينيد براي چه كشور(ها)ي مي خواهيد اقدام كنيد.سپس دانشگاههاي مورد نظر رو بررسي كنيد.سايت دانشگاههاي مورد نظرتون در بخش ادميژن و ريكوايرمنتها رو ببينيد.معدل ليسانستون رو مقايسه كنيد.مدرك زباني را كه مي خواهند ببينيد و كسب اطلاع كنتيد از نمره ي مطلوب زبان براي گرفتن پذيرش.نوع زبان رو هم ببينيد.(انگليسي فرانسه آلماني ايتاليايي)در بخش كشورها مي تونيد روي كشورها بررسي و تحقيق لازم رو انجام بديد.همچنين از ويكي براي تعميق بخشيدن به بررسيهاتون استفاده كنيد.

اين بخش به منظور ادامه ي تحصيل پس از گرفتن مهاجرت كانادا ايجاد شده است.ببينيد كدام بخش به تحقيقتون و سوال ايجاد شده در ذهنتون نزديكتره در همون بخش سوالتون رو اگر كسي قبلا نپرسيده بپرسيد.بخش قوانين فروم رو هم يكبار مطالعه بفرماييد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط redrosse نمایش پست ها
    سلام
    شما MBA باید بخونید گرایش تخصصی human resoureces management در نیمه دوم برنامه درسی، بله شما می تونید پذیرش بگیرید MBA مدرک تحصیلی مهم نیست فقط لیسانس باشه با معدل قابل قبول و سابقه کار پیشنهاد میشه 2 سال باشه که بعضی از دانشگاه ها کمترم قبول می کنن + GMAT و TOEFL یا IELTS و توصیه نامه
    شهریه MBA تو کانادا خیلی بالاست و برای خارجی ها 1.5 تا 2 برابر اقامت دائم دارها یا شهروندا.

اين بخش به منظور ادامه ي تحصيل پس از گرفتن مهاجرت كانادا ايجاد شده است.ببينيد كدام بخش به تحقيقتون و سوال ايجاد شده در ذهنتون نزديكتره در همون بخش سوالتون رو اگر كسي قبلا نپرسيده بپرسيد.بخش قوانين فروم رو هم يكبار مطالعه بفرماييد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    دکترا شیمی

دوستان
    میشه راهنمایی کنید با مدرک تحصیلی من آیا میتونم تو دانشگاه تدریس کنم یا خیر؟ ممنونم

Banned
    رشته و دانشگاه
    دکترا شیمی

ارتباط داشتن اقامت دائم با شروع به تحصیل چیست؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Canadafan نمایش پست ها
    دوستان
    میشه راهنمایی کنید با مدرک تحصیلی من آیا میتونم تو دانشگاه تدریس کنم یا خیر؟ ممنونم
    شرایطتون رو بفرمایید تا بشه جواب داد.

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

دوستان باسلام
    آیا اطلاع دارید که خود دانشگاه به چه صورت و چه کارهایی معرفی می کند بعنوان کمک به دانشجویان؟ و آیا به افراد PR نیز این سرویس تخصیص پیدا می کنه؟ و از نظر دولت کانادا کار کردن کسی که در حال تحصیل است مشکلی نیست؟ متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)