صفحه 3 از 52 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Senior Member pedram27 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصيل براي مهاجران

نقل قول نوشته اصلی توسط m_f
    كسي كه با ويزاي مهاجرت وارد كانادا شده است آيا براي apply‌ براي دانشگاهها نيازي است كه مداركش را از دانشگاه درايران مهر و و موم بفرستد؟
    با تشكر
    در کانادا چند سازمان وجود دارد که شما از آنها باید درخواست معادل سازی مدرک داشته باشید و حدود 100 دلار هزینه می گیرند و اطلاعات تحصیلی شما را می گیرند و خودشان با دانشگاه یا محل تحصیل شما مکاتبه می کنند و معمولا" دانشگاه شما جواب آنها را مهر و موم شده به هزینه شما برایشان ارسال می کند و یا اینکه می توانید پاکت را دستی از دانشگاه بگیرید و ارسال کنید . سپس آن سازمانهای کانادایی مدارک تحصیلی شما را بررسی و سپس معادل سازی مدرک می کنند و به شما می گن مدرک شما معادل چه مدرکی تو کانادا هستش و همان گواهی برای شما مثل مدرک می ماند و می توانید ادامه تحصیل بدهید.

Junior Member

ممنون

من حدود 3 ماه ديگه ميرم. به نظر شما بهترين كار كه وقت كمي هم بگيره كدومه ؟ آيا حتما مدارك من بايد معادل سازي بشه يعني اينكه نمي تونم مستقيما مداركمو مهرو موم براي دانشگاه مقصد ارسال كنم ؟
    قلب هرکس آنجایی ست که گنجش نهفته است.

نقل قول نوشته اصلی توسط m_f
    ممنون

من حدود 3 ماه ديگه ميرم. به نظر شما بهترين كار كه وقت كمي هم بگيره كدومه ؟ آيا حتما مدارك من بايد معادل سازي بشه يعني اينكه نمي تونم مستقيما مداركمو مهرو موم براي دانشگاه مقصد ارسال كنم ؟
    راه درست و قانونی این کار همین است ولی ممکن بعضی از کالج ها مدارک ایران را بدون تایید آن سازمانها قبول کنند. اما زمانی که شما تاییدیه دارید دیگه همه جا مدرک شما مورد قبول است . اما شما از همین الان می توانید این کار را شروع کنید .

برای معادل سازی مدرک در کانادا به سایت WWW.WES.ORG مراجعه کنید . لازم نیست حتما" کانادا باشید . از قبل از ورود می توانید اقدام کنید .

Junior Member

باز هم ممنون از راهنماييتون

من بايد _detailed _ course by course ‌را تقاضا كنم ؟

قلب هرکس آنجایی ست که گنجش نهفته است.

پیش فرض پاسخ : مهاجرت تا تحصيل

با سلام
    من دارم برای اقامت کبک اقدام می کنم. ایا امکانش هست فقط برای پذیرش از دانشگاه اقدام کنم تا در زمان صرفه جویی بشه(بدون اقدام برای ویزای تحصیلی)؟

پیش فرض تحصیل در كانادا پس از اقامت

سلام دوستان

من سال آینده (2010) با اقامت دائم Skilled-worker دارم میرم کانادا . میخواستم ببینم با توجه به مشخصاتی که دارم و اینکه اقامت دائم دارم :
    1) شانسم برای پذیرش در مقطع Phd در یکی از دانشگاههای تراز اول مثل UBC , McGill , ... چقدره ؟
    2)هزینه تحصیل سالیانه حدودا برای ما مهاجرین چقدره ؟
    3) وام دولتی چقدره ؟

مشخصات :
    رشته : مهندسی عمران - گرایش : مهندسی و مدیریت ساخت
    معدل لیسانس : 13.22
    معدل فوق لیسانس : 17.1

با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل مهاجین در کانادا

بستگی داره که فاند بگیری یا نه؟
    اگه فاند نگیری هزینه زندگی به شدت تابع هزینه های تحصیل میشه که خود این باعث میشه که هزینه زندگیت به شدت به دانشگاهی که پذیرش میگیری وابسته بشه؟
    متأهل بودن، تعداد بچه ها، سبک زندگی و ... مواردی هستند که هزینه های زندگی رو تحت تأثیر قرار می دهند.
    ولی به نظر من برای یک خانواده سه نفره توی شهر متوسط باید سالیانه 20- 18 هزار در نظر بگیری!!! البته با صرفه جویی. در مورد شهر های بزرگ هم مطمئنا بالاتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط hsaba872 نمایش پست ها
    بستگی داره که فاند بگیری یا نه؟
    اگه فاند نگیری هزینه زندگی به شدت تابع هزینه های تحصیل میشه که خود این باعث میشه که هزینه زندگیت به شدت به دانشگاهی که پذیرش میگیری وابسته بشه؟
    متأهل بودن، تعداد بچه ها، سبک زندگی و ... مواردی هستند که هزینه های زندگی رو تحت تأثیر قرار می دهند.
    ولی به نظر من برای یک خانواده سه نفره توی شهر متوسط باید سالیانه 20- 18 هزار در نظر بگیری!!! البته با صرفه جویی. در مورد شهر های بزرگ هم مطمئنا بالاتره.
    فاند دقیقا چیه و شرایط گرفتنش چطوره ؟

هزینه سالیانه تحصیل در UBC , McGill در مقطع Phd میدونید چقدره ؟
    در مورد بقه سوالهام اطلاعاتی ندارید ؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی از دانشگاه تورنتو پذیرش گرفته؟
    می تونین راهنمایم کنین پلییز؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)