صفحه 4 از 52 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل مهاجین در کانادا

معدل چقدر مهمه؟ اگه کسی معدلش به حد نصاب نرسه هیچ راحی برای ورود به دانشگاه نیست؟
    البته من معدل لیسانسم 14.8 در رشته مهندسی مکانیک بود و اکثر دانشگاهها واسه ایران معدل بالای 15 میخوان...
    مدارکی که دانشگاهها نیاز داران(مهاجران) چه چیزایی هست آیا امتحان تافل باید داد؟
    سفارش نامه اساتید نیازه؟
    ریز نمرات در پاکت دانشگاه مهر و موم شده؟

و.....؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    SHARIF.MS.SOFTWARE

Question تحصیل بعد از اقامت

من لیسانس یزد معدل ۱۴.۴۴ و فوق صنعتی شریف معدل ۱۴.۰۴ دارم(نرم افزار) و داریم با فدرال اقدام می کنیم برای مهاجرت ولی به علت خراب بودن بازار کار ممکنه تصمیم بگیریم درس بخونیم اونجا.

۱. وقتی مهاجرت بگیریم برای دانشگاه دوباره باید امتحان زبان داد؟
    ۳. با این معدل کمک هزینه زندگی و تحصیل (فاند) چطوره با توجه به اقامت؟
    ۴. کلا ورود به دانشگاه چطوره ، ریکامندیشن و ... دیگه لازم نیست که؟

سیدنی: Aug 11, 2009 -- فایل اول:Oct 1, 2009 -- ارسال به دمشق: Nov 24, 2009 - ورشو December 12, 2011 این پروسس February 13, 2012 مدیکال به همراه کپی پاس و ۴۹۰ دلار :April 8,2013 .

Member ako_1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    George Mason University

پیش فرض پاسخ : مهاجرت تا تحصيل

طبیعتا! البته اگه بدونن که برای اقامت اقدام کردین، بهتون ویزا نمی دن، اما اگه هموز اقدام نکردین، می تونین، این کار سریع تر و راحت تره،
    نه در رفتن حرکت بود/ نه در ماندن سکونی.

و ستارۀ پر شتاب/درگذرگاهی مأیوس
    بر مداری جاودانه می‌گردد.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : [1] مهاجرت از طریق نیروی های ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Class:.Categor

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    اگر از طریق این کاتاگوری اقدام کنیم آیا اجازه اقامت در کبک را خواهیم داشت؟ مثلا میتونیم لندینگمون رو در کبک اعلام کنیم؟ یا مثلا کاری در اون ایالت پیدا کنیم؟ یا اونجا دانشگاه بریم؟
    در ضمن در مورد کار من حدود 6 ماه را بدون بیمه کار کردم و حالا برای کامل کردن 3 سال کاریم به اون 6 ماه احتیاج دارم. آیا قراردادی که با شرکت بستم و یا یه گواهی از طرف شرکت برای اون 6 ماه قابل قبول هست؟
    اگر سابقه کاریم رو اینطوری (6 ماه گواهی، 2سال و نیم پرداخت بیمه) بفرستم به نظرتون مشکلی پیش میاد
    ممنونم از راهنماییتون
    باسلام
    اول من یک مقدمه میگم بعد جواب شما را خواهم داد:
    اینمورد معمولا زمانی پیش میاد که کسی بخواهد از امتیازات دولت کبک یا دانشگاههای کبکی جهت تحصیلات استفاده کند. دانشگاههای کبک معمولا سه نوع شهریه دارند 1- دانشجویان بین الملل 2- دانشجویان کانادایی 3- دانشجویان کبکی.
    مثلا در مورد دانشگاه مک گیل برای یک سال تحصیلی رشته های مهندسی 15000 دلار برای بین الملل 7000 برای کاناداییها و 3500 دلار برای کبکیها تعیین شده است.
    دانشجوی کبکی کسایی هستند که یا 1- یکسال در کبک اقامت داشته باشند 2- اولین لندد آنها در شهری از کبک بوده باشه.
    پس اکثر کسایی که میخوان از اینگونه امتیازات استفاده کنن لازمه اولین لندد را در کبک انجام دهند .
    و اما جواب سئوال شما:
    1- بلی اجازه اقامت در کبک را خواهید داشت . منتها باید از شهری غیر از کبک وارد بشید بعد برید کبک مقیم بشید.
    2- اجازه لندد در کبک ندارید. حال چگونه میتونید این اجازه را بدست بیارید؟
    باید به سایت مهاجرت کبک بروید . این اجازه را مثل اشخاصی که میخواهند برای کبک اقدام کنند انجام میدهید یعنی باید هزینه مربوطه را هم بدهید و حائز شرایط قانون کبک هم باشید. که دولت کبک به شما اجازه لندد بدهد و لی بتوانید از قانون فدرال استفاده کنید. کلا پروسه گرفتنش هزینه بر و وقت گیر است . این اجازه باید بعد از زمان اخذ ویزا انجام شود.
    3- اجازه کار خواهید داشت.( بدون نیاز به اجازه نامه دولت کبک که در بند 2 گفتم)
    4-دانشگاه هم میتونید برید منتها با شهریه دانشجویان کانادایی نه کبکی. البته بعد از یکسال که از اقامت همراه با تحصیلتون در کبک گذشت میتونید شهریه کبکی هم بدهید.
    بنظر من اگه کسی میخواد بعد از مهاجرت در کبک تحصیل کنه یکسال اول را بره تو اون استان زبان بخونه که یکسال اقامتش در کبک تکمیل بشه که بتونه به عنوان شهروند کبک برای دانشگاه اقدام کنه.
    5- بنظر من چون نیازی به بیمه جهت مهاجرت نیست ، اصلا بیمه را اعلام نکن و فقط سابقه کار رو بفرست که 6 ماهت هم محاسبه بشه. البته مطمئنا با توجه به سابقه بیمه شما ، مهر امور خارجه را میتونید بزنید هرچند که نیازی به اون مهر هم نیست و میگن فقط برای محکم کاریه.
    6- یک نکته که خیلی خیلی روش تاکید میکنم اینه :
    حتی اگه میخواید بعدا با اجازه دولت کبک اولین لندد رو در کبک انجام دهید تحت هیچ شرایطی شهر های کبک رو تو فرمهای کانادا ننویسید. چون همان اول کار یکضرب ردتون میکنن و به ویزا و اجازه نامه و ... نخواهید رسید. این مسئله تجربه شده است .
    امیدوارم کامل جواب داده باشم.

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

پیش فرض پاسخ : [1] مهاجرت از طریق نیروی های ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Class:.Categor

خیلی ممنون آقا reza1100 از جواب خیلی کاملتون
    من منظورم دقیقا همون دانشگاه مک گیل بود. البته چون برای دکترا می خواهم اقدام کنم برای همین هم فکر میکنم هزینه چندانی را متقبل نخواهم شد و میتوانم بعد لندیگ در یکی از شهرهای دیگه کانادا به کبک برم

در مورد سابقه کار هم در نهایت توصیه شما و بقیه دوستان کنار گذاشتن سابقه بیمه است و ارسال مدارک این سه سال به صورت قراردادهایی که من برای هر سال دستم دارم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Maya_hu نمایش پست ها
    خیلی ممنون آقا reza1100 از جواب خیلی کاملتون
    من منظورم دقیقا همون دانشگاه مک گیل بود. البته چون برای دکترا می خواهم اقدام کنم برای همین هم فکر میکنم هزینه چندانی را متقبل نخواهم شد و میتوانم بعد لندیگ در یکی از شهرهای دیگه کانادا به کبک برم

در مورد سابقه کار هم در نهایت توصیه شما و بقیه دوستان کنار گذاشتن سابقه بیمه است و ارسال مدارک این سه سال به صورت قراردادهایی که من برای هر سال دستم دارم؟
    جهت مقطع دکترا ,در اون دانشگاه هزینه بین الملل ، کانادایی و کبکی یکیه. یعنی شما اصلا نیازی به مهاجرت هم ندارید. و کلا منظورم اینه که راحت میتونید در شهر دیگه ای لندینگ کنید و بعد بلافاصله بدون اون یکسال اقامت در کبک هزینه کنید که برای سال تحصیلی جدید 3500 دلار بود.
    بله . بنظر من همون سابقه بدون بیمه کافیه و ایجاد شبه نخواهد کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1100 نمایش پست ها
    باسلام

6- یک نکته که خیلی خیلی روش تاکید میکنم اینه :
    حتی اگه میخواید بعدا با اجازه دولت کبک اولین لندد رو در کبک انجام دهید تحت هیچ شرایطی شهر های کبک رو تو فرمهای کانادا ننویسید. چون همان اول کار یکضرب ردتون میکنن و به ویزا و اجازه نامه و ... نخواهید رسید. این مسئله تجربه شده است .
    امیدوارم کامل جواب داده باشم.
    ممنون از جواب كاملتون ولي من يك سئوال دارم اگر ما به روش فدرال لند كنيم براي تحصيل در دانشگاه به عنوان كانادايي بايد يكسال بگذره (براي استفاده از وا م و..)يا بلافاصله ميشه؟؟ممنون مي شم جواب بدين.آخه فكر كنم يه جا خوندم بايد يكسال از حضور در كانادا بگذره اصلا يادم نيست كجا خوندم.
    ویرایش توسط askarian1984 : February 10th, 2010 در ساعت 01:25 AM
    www.madcanada.blogfa.com ارسال مدارك به سيدني: 18 MARCH فايل نامبر سيدني: 8 APRIL ارسال مدارك به سوريه: 1AUGUST,2009 شروع پندينگ: 9AUGUST2009 مدت پندينگ:193 روز!! شروع اين پروسس:18FEB 2010 نامه مديكال :21 april

پیش فرض پاسخ : تحصیلات پس از مهاجرت به کانادا

سلام
    اميدوارم سوالم تكراري نباشه(يا اگه هست عصباني نشين)
    من برا ادامه تحصيل(ارشد) ميخام برم كبك.ليسانس كامپيوتر دانشگاه آزاد دارم و...
    اينقدر فهميدم كه اگر از طريق مهاجرت كارگر ماهر اقدام كنم راحت تره(و كم هزينه تر)
    بدون هيچ نوع بورسي اگر بصورت مهاجر برم كبك كسي ميدونه هزينه ساليانه تحصيل چه قدر ميشه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیلات پس از مهاجرت به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2939 نمایش پست ها
    سلام
    اميدوارم سوالم تكراري نباشه(يا اگه هست عصباني نشين)
    من برا ادامه تحصيل(ارشد) ميخام برم كبك.ليسانس كامپيوتر دانشگاه آزاد دارم و...
    اينقدر فهميدم كه اگر از طريق مهاجرت كارگر ماهر اقدام كنم راحت تره(و كم هزينه تر)
    بدون هيچ نوع بورسي اگر بصورت مهاجر برم كبك كسي ميدونه هزينه ساليانه تحصيل چه قدر ميشه
    for the first year 7000 $ and after that 3500& if u dont want to pass the french classes
    if u will, it will be 3500 $for one-year residents

پیش فرض گرفتن پذيرش بعد از گرفتن اقامت

سلام

داشتن ويزاي اقامت دائم كانادا چه مقدار در پذيرش گرفتن از دانشگاه هاي كانادا تاثير داره ؟يا بعبارت ديگه اگر كسي ويزاي دائم كانادا را داشته باشه باز هم شرط معدل بالاي 15 يا 16 براش لحظ ميشه براي گرفتن پذيرش در مقطع فوق ليسانس ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)