صفحه 45 از 52 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل بعد از اقامت

سلام دوستان. کسی اینجا هست که تحصیلات دانشگاهی ایران رو داشته باشه و مقیم باشه و اینجا کالج رفته باشه؟ ظاهرا مدرک لیسانس ایران باید ارزیابی بشه. میخوام ببینم چه مدارکی برای ارزیابی لازمه؟

Senior Member mehran23 آواتار ها

ارزيابي مدارك جبراي اهداف مختلف متفاوته. ولي كلا سه مركز در كانادا اين كارو انجام ميدن. Wes ، icas و دانشگاه تورنتو. من از خدمات دانشگاه تورنتو استفاده كردم. كپي رنگي مدارك پشت و رو و همينطور ترجمه مدارك رو تحويل ميگيرن و بعد از مدتي نتيجه ارزيابي رو ميدن. البته براي وس كار كمي سختتره و بايد دانشگاه صادر كننده مدرك مستقيم بفرسته مدرك رو به مركزشون. ولي يه خوبي داره كه هزينه اون رو برخي جاها پرداخت ميكنن

Junior Member

سلام
    کسی اینجا میدونه اگه یه مقیم کانادا که ساکن تورنتو هست برای دانشگاههای بریتیش کلمبیا اقدام کنه وام تحصیلی بهش تعلق میگیره یا نه و اگه میشه چه شروطی داره؟ توی سایت یکی از دانشگاهها نوشته باید برای OSAP اقدام کرد و انتاریو وام تحصیلی رو میده. آیا این درسته؟ چون براشون ایمیل زدم تا مطمئن شم ولی جوابی ندادن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط liz نمایش پست ها
    سلام
    کسی اینجا میدونه اگه یه مقیم کانادا که ساکن تورنتو هست برای دانشگاههای بریتیش کلمبیا اقدام کنه وام تحصیلی بهش تعلق میگیره یا نه و اگه میشه چه شروطی داره؟ توی سایت یکی از دانشگاهها نوشته باید برای OSAP اقدام کرد و انتاریو وام تحصیلی رو میده. آیا این درسته؟ چون براشون ایمیل زدم تا مطمئن شم ولی جوابی ندادن.
    انتاریو وام تحصیلی رو میده اگر دانشگاه موردنظرتون موردتاییدشون باشه. اینجامیتونید چک کنید:
    https://osap.gov.on.ca/SchoolSearchW....xhtml?lang=en

سلام دوستان
    من تا چند ماهه دیگه می خوام بیام کلگری ..ولی بعد می خوام از الان برای دانشگاه اقدام کنم ...می تونم برای دانشگاهای کبک هم اقدام کنم ..آخه من از طریق federal skill worker میام...می خوام بدونم وقتی pr می گیریم می تونیم هر دانشگاه تو هر شهری بخونیم ?
    - FSW 2014 رشته الکترونیک (کد 2133) - ارسال مدارک 20/07/2014 - رسیدن مدارک به CIC کانادا 24/07/2014 - دریافت فایل نامبر : 19/11/2014- دریافت AOR از سفارت پاریس 10/12/2014 - مدیکال ریکوئست 16/12/2014 -پاسپورت ریکوست 30/03/2015

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asgs نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا چند ماهه دیگه می خوام بیام کلگری ..ولی بعد می خوام از الان برای دانشگاه اقدام کنم ...می تونم برای دانشگاهای کبک هم اقدام کنم ..آخه من از طریق federal skill worker میام...می خوام بدونم وقتی pr می گیریم می تونیم هر دانشگاه تو هر شهری بخونیم ?
    شما در هر دانشگاهی که به شما پذیرش بدهد میتونید تحصیل کنید. پذیرش هم به معدل و نمره زبان تان بستگی دارد. منتهی ددلاین ها را چک کنید؛ خیلی از دانشگاهها ددلاین شان برای سپتامبر گذشته.

سلام
    ببخشید کسی که PR داره مثلا دانشگاهای خوب مثل University of alberta که باید اول استاد پیدا کنیم ..ممکنه اگر requirment های اولیه را داشته باشی برای فوق راحتتر جواب ایمیل ها را بدن و قبولت کنند یا براشون فرقی نمی کنه pr باشی یا نباشی؟
    - FSW 2014 رشته الکترونیک (کد 2133) - ارسال مدارک 20/07/2014 - رسیدن مدارک به CIC کانادا 24/07/2014 - دریافت فایل نامبر : 19/11/2014- دریافت AOR از سفارت پاریس 10/12/2014 - مدیکال ریکوئست 16/12/2014 -پاسپورت ریکوست 30/03/2015

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asgs نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید کسی که PR داره مثلا دانشگاهای خوب مثل University of alberta که باید اول استاد پیدا کنیم ..ممکنه اگر requirment های اولیه را داشته باشی برای فوق راحتتر جواب ایمیل ها را بدن و قبولت کنند یا براشون فرقی نمی کنه pr باشی یا نباشی؟
    اگر منظورتون اینه که با داشتن PR از ایران اقدام کنید که خیلی مزیت خاصی نداره جز اینکه چون شهریه شما مثل کاناداییها محسوب میشه میتونه استاد قدری در شرایط برابر ارجحیت بده چون تامین فاند بخش عمده اش بر عهده استاد است و طبعا این مساله مثبت خواهد بود، ولی درکل داشتن مینیممها تاثیری بربهبود کیفیت رزومه به عنوان PR نداره و نمیشه انتظار داشت فرآیند پذیرش را تحت تاثیر قرار بده. اگر کانادا اقدام کنید این شانس را دارید که از نزدیک رزومه را تحویل بدید، مصاحبه بشید و اگر شرایط خوبی داشته باشید جذب ساده تر و موثرتری هم داشته باشید.
    البته ظاهرا برخی دانشگاههای کانادا اخیرا کفی برای دانشجوی بومی و غیراینترنشنال در پذیرش گذاشته اند که این میتونه موثر باشه ولی صحت و سقم این مساله را اطمینان ندارم و شاید دوستان دیگر که اطلاعات دقیقتری دارند راهنمایی کنند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    من یک سوالی دارم که بدجوری ذهنم رو درگیر کرده، ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
    من لیسانس حقوق پیام نور رو دارم و میخوام در آزمون وکالت شرکت کنم و از طرفی قصد مهاجرت به کانادا داریم و apply کردیم. مشکل زبان ندارم ، سوالم اینه که با مدرک لیسانسم با توجه به اینکه حقوق هست و حقوق کانادا متفاوت با ایرانه اگر موفق به قبولی در آزمون وکالت بشم این مدارک در کانادا به دردم میخوره؟
    باید دوره ای رو در دانشکده حقوق در کانادا بگذرونم آیا؟
    با مدرک وکالت ایران میشه در کشورهای دیگه به ایرانی ها خدمات حقوقی و مشاوره داد؟
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط matin123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک سوالی دارم که بدجوری ذهنم رو درگیر کرده، ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
    من لیسانس حقوق پیام نور رو دارم و میخوام در آزمون وکالت شرکت کنم و از طرفی قصد مهاجرت به کانادا داریم و apply کردیم. مشکل زبان ندارم ، سوالم اینه که با مدرک لیسانسم با توجه به اینکه حقوق هست و حقوق کانادا متفاوت با ایرانه اگر موفق به قبولی در آزمون وکالت بشم این مدارک در کانادا به دردم میخوره؟
    باید دوره ای رو در دانشکده حقوق در کانادا بگذرونم آیا؟
    با مدرک وکالت ایران میشه در کشورهای دیگه به ایرانی ها خدمات حقوقی و مشاوره داد؟
    ممنونم
    اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس از رشته های حقوق برای فارغ التحصیلان خارج از کانادا بویژه برای کسانیکه در سیستم آموزشی متفاوت از کانادا مدرک کارشناسی دریافت کرده اند آسان نمی باشد.
    ضمن داشتن شرایط پذیرش حدود آیلتس 7 و معدل حدود 16 لیسانس بهتره برای مدارک لازم به بخش Graduate Admission دانشگاههای موردنظرتان مراجعه کنید. توجه داشته باشید که روند تحصیل در دوره لیسانس حقوق در کانادا و تاحدودی امریکا به این شکل است که دانشجویان ابتدا در یک رشته لیسانس پذیرش گرفته و حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی را طی می کنند و برخی سه یا چهارسال صرف میکنند(مثل Science و...)پس از این مدت تحصیل باید در آزمون دانشکده حقوق شرکت نمایند. این آزمون LSAT و یا Law School Admission Test نامیده میشه که سالی چند بار برگزار میشه
    در صورت قبولی در آزمون LSAT وارد دانشکده حقوق می شوند و سه تا چهار سال در رشته حقوق تحصیل میکنند. در پایان تحصیل به آنها مدرک LL.B. و یا لیسانس حقوق داده میشود.
    در صورتی که بخواهید مجوز وکالت را دریافت کنید مشابه ایران پس از تحصیل اقداماتی باید انجام بشه که شامل این مراحله عموما که حدود یک سال به عنوان کارآموز در یکی موسسه حقوقی و زیر نظر یک وکیل کارآموزی میکنید و در این مرحله زمینه اختصاصی فعالیت حقوقی خودتون را انتخاب میکنید. بعد از دوره کارآموزی، باید در آزمون وکالت شرکت کنید . این آزمون Bar Examination نامیده می شه که در صورت قبولی متقاضی عضو انجمن وکلا شده و می تونیدبه عنوان وکیل رسمی فعالیت کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)