صفحه 5 از 52 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

پیش فرض پاسخ : تحصيل براي مهاجران

سلام به همه عزیزان. من پزشکم تا 3 ماه دیگه تورنتو میام. بعد از permanent resident شدن سخته پذیرش گرفتن از دانشگاهی مثل تورنتو برای رشته هایی مثل biology biochemistry امثال اون؟ ایا تافل و gre که این دانشگاه میخواد برای کسایی است که از خارج کانادا اقدام میکنند یا نه کسایی که resident ونجا هستن هم این مدارک رو باید ارایه بدن؟ دیگه اینکه تو کانادا وامهایی که برای تحصیل میدن ایا تا حدودی هزینه زندگی را هم تامین میکنه ؟ ایا گرفتن این وامها سخته یا راحته؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

پیش فرض پاسخ : تحصیلات پس از مهاجرت به کانادا

تا جائی که من اطلاع دارم، نمرۀ GRE رو تورنتو تقریباً از همه متقاضیان دکترا می خواد. اما نمرۀ تافل رو کسانی باید ارائه کنند که تحصیلات مقطع قبل رو به زبان غیر انگلیسی گذروندن.
    در مورد وام های تحصیلی لطفاً دوستانی که اطلاعات دقیق دارند راهنمایی کنند.
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری، مدیریت دولتی- سیاست‌گذاری بخش عمومی- دا

من جايي خوندم ولي درست متوجه نشدم،
    1- مي‌شه هنگامي كه در حال طي پروسه‌ي مهاجرت هستي به صورت دانشجويي اقدام كني و بري كانادا براي ادامه‌ي تحصيل؟
    2- آيا اين موضوع روي فرايند مهاجرت مشكل‌ساز نمي‌شه؟
    3- اواسط تحصيل كه مقيم شدي مي‌توني به سادگي از امتيازات اقامت استفاده كني؟
    4- كلا بچه‌ها اين موضوع توصيه مي‌شه؟
    5- براي رشته ي مديريت بازرگاني توصيه‌اي براي دانشگاه خاصي داره كسي؟ يا كلا دانشگاهي كه براي ايراني‌ها يا خارجي‌ها بهتر باشه؟

ممنون
    کدها: 0213؛ امتیاز: 69 ؛ آخرین وضعیت: در انتظار PR
    سیدنی (ارسال: 2010/06/19 فایل نامبر اول: 23-10-2010)
    دمشق (ارسال: 2010/12/27 فایل نامبر دوم:28-02-2011)
    آنکار ا ( آغاز پروسس: 12-03-2013، انجام مدیکال: 15-10-2014)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST_ Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhdy نمایش پست ها
    من جايي خوندم ولي درست متوجه نشدم،
    1- مي‌شه هنگامي كه در حال طي پروسه‌ي مهاجرت هستي به صورت دانشجويي اقدام كني و بري كانادا براي ادامه‌ي تحصيل؟
    2- آيا اين موضوع روي فرايند مهاجرت مشكل‌ساز نمي‌شه؟
    3- اواسط تحصيل كه مقيم شدي مي‌توني به سادگي از امتيازات اقامت استفاده كني؟
    4- كلا بچه‌ها اين موضوع توصيه مي‌شه؟
    5- براي رشته ي مديريت بازرگاني توصيه‌اي براي دانشگاه خاصي داره كسي؟ يا كلا دانشگاهي كه براي ايراني‌ها يا خارجي‌ها بهت

ممنون
    1-بله می تونین اقدام کنین . فقط احتمال دلره که ویزای دانشجوییتون ریجکت شه . چون افیسر میگه شما می خواهید در کانادا بمانید و بعد از اتمام تحصیلات به ایران بر نمی گردید. هر چند من افراد زیادی رو می شناسم که این شرایطو داشتن و ویزای دانشجویی هم گرفتن . به نظر افیسر بستگی داره کلا . اگر بورس داشته باشید احتمال ویزاتون بالاست .
    2- خیر هیچ مشکلی ایجاد نمی کنه
    3-اگر در کبک باشید ودر خواست اقامتتان هم از کبک باشد حتی اگر برگه CSQ هم داشته داشته باشید ( حواب + مصاحبه ) بله می توانید استفاده کنید . در مورد ایالات دیگر مطمئن نیستم.
    4- امتحانش هیچ ضرری نداره جز یه application fee واسه ویزای دانشجویی. ولی اگه عجله ای واسه درس خوندن ندارید صبر کنین تا PR بگیرید که از اول شهریه کمتری بدید و احتمال بورس هم بالاتره
    موفق باشید.

سلام به همه دوستان خوب این بخش.
    من یه سوال دارم درمورد ادامه تحصیل درمقطع فوق لیسانس. میخوام بدونم داشتن مدرک زبان (انگلیسی- فرانسه) برای ماهایی که اقامت دائم میگیریم الزامی هست؟ ضمنا کسی درمورد رنکینگ دانشگاه hec اطلاعات دقیقی داره؟
    ‍‍F.Federal:8 jun 2010
    Medical :18 jul 2013
    P.R : 21 sep 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط leilaashhadi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان خوب این بخش.
    من یه سوال دارم درمورد ادامه تحصیل درمقطع فوق لیسانس. میخوام بدونم داشتن مدرک زبان (انگلیسی- فرانسه) برای ماهایی که اقامت دائم میگیریم الزامی هست؟ ضمنا کسی درمورد رنکینگ دانشگاه hec اطلاعات دقیقی داره؟
    داشتن مدرک زبان حسب مورد برای مهاجرین متقاضی ادامه تحصیل از اوجب واجبات است!
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Junior Member

سلام

میخواستم ببینم بعد از مهاجرت به کانادا اگر بخوایم با مدرک خودمون که از ایران گرفتیم مستقیماً بریم سر کار چقدر در به دست آوردن موقعیت و فرصت های کاری شانس داریم تا اینکه اونجا هم دوباره تحصیل کنیم و سپس وارد بازار کار بشیم؟

نمیدونم این گفته درست هست یا نه که کانادا، مدرک کشور خودشو خیلی بیشتر از مدارک دانشگاه های ایران قبول داره.

و حالا اگر بخوایم اونجا مجدداً تحصیل کنیم، سریع ترین راه برای اخذ مدرکی که قبولش داشته باشن چیه؟

من تو ایران فوق لیسانس مکانیک هستم و رتبه اول بودم و برای اونجا ترجیح میدم در حد Master بدون تز یا سبک تر از اون تحصیل کنم یا دوره ای رو بگذرونم که سریع تر شاغل بشم.

پیشاپیش ممنون

Junior Member

چرا کسی جواب این پست رو نمیده؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

منم شنیدم اگه یه مدرکی چیزی از خود کانادا داشته باشی خیلی بهتره برای عضویت در انجمن مهندسین کبک فک کنم دوره هایی باشه
    من به شخصه پیشنهاد میکنم اگه زبانت خیلی خوبه امید داشته باش با مدرک ایرانی ولی اگه نیست دنبال دوره ها باش تا هم زبانت خوب شه و هم کار راحتتر پیدا کنی زبان خیلی مهمتر از این حرفاست
    انگلیسی هم باید فلوئنت بشید اگه کسی جواب نمیده چون زیاد نیستن کسایی که تصمیم قطعی گرفته باشن ادامه تحصیل بدن اینجا ما همه فقط داریم میریم استرس انقدر بالاست که فعلا زمان فک کردن به این چیزا رو نداریم
    26-02-2014

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    منم شنیدم اگه یه مدرکی چیزی از خود کانادا داشته باشی خیلی بهتره برای عضویت در انجمن مهندسین کبک فک کنم دوره هایی باشه
    من به شخصه پیشنهاد میکنم اگه زبانت خیلی خوبه امید داشته باش با مدرک ایرانی ولی اگه نیست دنبال دوره ها باش تا هم زبانت خوب شه و هم کار راحتتر پیدا کنی زبان خیلی مهمتر از این حرفاست
    انگلیسی هم باید فلوئنت بشید اگه کسی جواب نمیده چون زیاد نیستن کسایی که تصمیم قطعی گرفته باشن ادامه تحصیل بدن اینجا ما همه فقط داریم میریم استرس انقدر بالاست که فعلا زمان فک کردن به این چیزا رو نداریم

ممنون از جواب شما

در مورد استرس میفهمم چی میگی

من دارم به این فکر میکنم بعد از اینکه رفتم اونجا چه جوری گذران زندگی کنم

شندیم متوسط حقوق برای یه مهندس، 5000 دلاره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)