صفحه 52 از 52 نخستنخست ... 24243444546474849505152
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 519 , از مجموع 519

موضوع: تحصیل بعد از اقامت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل بعد از اقامت

با درود بر شما دوستان
    من PR هستم. و چند ماهی است که در تورنتو اقامت دارم. مهندسی مواد خوندم اما در استان اونتاریو زمینه کاری من خیلی کم هست. به فکرم رسیده که یه فوق لیسانس یا دوره دیگری بخونم . به نظر اساتید و دوستانی که در کانادا اقامت دارن چه رشته بخونم بهتر است؟ ممنون از راهنمایی

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran22 نمایش پست ها
    با درود بر شما دوستان
    من PR هستم. و چند ماهی است که در تورنتو اقامت دارم. مهندسی مواد خوندم اما در استان اونتاریو زمینه کاری من خیلی کم هست. به فکرم رسیده که یه فوق لیسانس یا دوره دیگری بخونم . به نظر اساتید و دوستانی که در کانادا اقامت دارن چه رشته بخونم بهتر است؟ ممنون از راهنمایی
    سلام دوست خوبم،

به نظر میرسه (طبق شنیده ها و دیده ها) که مواد و عمران استراکچر و برق و مکانیک یکمی بازار کارشون توی کانادا جالب نیست.
    من چند تا ایرانی میشناسم که (تعدادشون هر روز داره بیشتر میشه، یعنی یه جوری شده ملت از دپارتمان ما درسشون رو کلا ول کردن رفتن سراغ این رشته، البته فقط ایرانیا، چون کاناداییا یه رشته رو میخونن تمومش میکنن و میرن بلاخره کاری گیر میارن، ایرانیا هستن که هیج گونه اخلاقیاتی براشون مهم نیست و برای پیشرفت خودشون همه رو ابزار میکنن ظاهرا، ببخشید غر زدم زیر پست شما، سر فرصت آپ تو دیت ترین ماجراها رو تعریف میکنم اینجا همه فیض ببرن از شیرین کاری و ترکوندن ایرانیا) "آمار"، "مسائل فایننشال"، "مالی" و هر چیزی مثل اون جدیدا بین مهاجرا خیلی طرفدار پیدا کرده.
    اگه بتونین به طریقی مطمئن بشین که این رشته واقعنی بازار کارش خوبه فکر کنم بد نباشه یه چیزی توی این مایه ها بخونین.
    من هیچی سر در نمیارم ازینها و هرچی هم الان نوشتم فقط و فقط بر اساس دیده ها و شنیده هاست و هیچ گونه سندیتی نداره و من توی این رشته هم نیستم.
    موفق باشی.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم،

به نظر میرسه (طبق شنیده ها و دیده ها) که مواد و عمران استراکچر و برق و مکانیک یکمی بازار کارشون توی کانادا جالب نیست.
    رشته های دیگه رو نمیدونم ولی رشته های مختلف برق همه الان بازار کار معقولی دارند. از آشنایان تازه وارد ما در این رشته ها کسی بیکار نمونده.

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    رشته های دیگه رو نمیدونم ولی رشته های مختلف برق همه الان بازار کار معقولی دارند. از آشنایان تازه وارد ما در این رشته ها کسی بیکار نمونده.
    والا نمیدونم جناب قلوب حتما همون جور هست که شما میگین. من ازین رشته ها سر در نمیارم فقط شنیده هامو بهش گفتم که به اصطلاح استارت بخوره بحث.

تنها منبعم همین دانشجوهای دور و بر ایرانی و غیرایرانین (که وارد مارکت اصلا نشدن!) و ادمای GTA و واترلو!

راستی برای دوستمون که دنبال یه رشته هست برای خوندن (الان یادم اومد)
    همه اینجا همو ادوایز میکنن که نفت نخون!!
    و اینکه بازار کار کامپیوتر خیلی خوبه. من گرایش و این چیزاشو هیچی نمیدونم (کلا به جز رشته خودم از هیچی سر در نمیارم متاسفانه )

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

با درود بر شما دوستان
    اگر هدف شما اینه که در کوتاه مدت کار پیدا کنید من خوندن فوق لیسانس در هیچ رشته دیگه ای رو پیشنهاد نمیکنم چون عملا شما کم و بیش دوسال از هدف نهایی تون که پیدا کردن شغل هست عقب می افتید و نهایتا هم هیچ مهارت عملی برای ورود به بازار کار بدست نمیارید،شما میتونید بر حسب علاقه تون یک دوره مهارت فنی رو در شش ماه بگذرونید و شانس تون رو در بازار کار، دوباره امتحان کنید

ApplyAbroad Guru

با درود بر شما دوستان
    شما باید ببینید اصولا به چه رشته ای علاقه دارید و مهارتها و سابقه کار شما در چه رشته ای است. اگر در رشته تحصیلی تان سابقه کار دارید و مورد علاقه تان است یک روش اینست که دوره های مختلف کالج ها را چک کنید ببینید آیا دوره تخصصی چند ماهه ای هست که بدردتان بخورد (بخصوص دوره هایی که کارآموزی عملی دارند).

اگر سابقه کار و علاقه ای به رشته تحصیلی تان ندارید که بدون دانستن علائق و توانایی های شما نمی شود پیشنهادی کرد. مثلا صرف اینکه بازار کار علوم آزمایشگاهی یا وکالت یا فاینانس یا برنامه نویسی سیستمهای هوش مصنوعی خوب باشد که بدرد شما نمیخورد. باید ببینید توانایی و علاقه شما در چه زمینه ای است.

Junior Member

با درود بر دوستان
    من در ایران در شرکت های نفت و گاز کار کردم. تخصص اصلی من هم در زمینه آزمایش های غیرمخرب و بازرسی جوش هست( و هرگونه بازرسی فنی تجهیزات در این کارخانه ها ). الان در اونتاریو توی سایت مثلا indeed در مورد این مشاغل جستجو می کنم به تعداد انگشت شمار شغل پیشنهاد شده( که آنهم certificate کانادا را می خوان). اما در مورد مشاغلی مانند Accounting یا Business چند ده هزار پیشنهاد شغل وجود دارد. به کالج هایی مثل جورج براون و سنکا هم مراجعه کردم . دوره کوتاه مدت هم منطبق با تخصص من باشد ندارند. در ضمن سن و سال من هم یه کم بالاست و شرایط کار فیزیکی در آینده مشکل ساز خواهد بود. برای همین به فکرم رسید از اینگونه دوره ها بخونم. علاقه من هم به همون کارهایی هست که تخصص دارم . اما اگر کار نتوانم پیدا کنم علاقه مشکلی را حل نمی کند.
    دوستان هر نظر داشته باشند ممنون می شم

با درود بر دوستان
    من در ایران در شرکت های نفت و گاز کار کردم. تخصص اصلی من هم در زمینه آزمایش های غیرمخرب و بازرسی جوش هست( و هرگونه بازرسی فنی تجهیزات در این کارخانه ها ). الان در اونتاریو توی سایت مثلا indeed در مورد این مشاغل جستجو می کنم به تعداد انگشت شمار شغل پیشنهاد شده( که آنهم certificate کانادا را می خوان). اما در مورد مشاغلی مانند Accounting یا Business چند ده هزار پیشنهاد شغل وجود دارد. به کالج هایی مثل جورج براون و سنکا هم مراجعه کردم . دوره کوتاه مدت هم منطبق با تخصص من باشد ندارند. در ضمن سن و سال من هم یه کم بالاست و شرایط کار فیزیکی در آینده مشکل ساز خواهد بود. برای همین به فکرم رسید از اینگونه دوره ها بخونم. علاقه من هم به همون کارهایی هست که تخصص دارم . اما اگر کار نتوانم پیدا کنم علاقه مشکلی را حل نمی کند.
    دوستان هر نظر داشته باشند ممنون می شم
    پیشنهاد من به شما اینه که دامنه جستجوی تخصصی خودتون رو تغییر بدید و خودتون رو محدود به نفت و گاز نکنید البته اگر خودتون تا حالا اینکار رو نکردید،شما میتونید در صنایع خودرو سازی ( که در انتاریو خیلی گسترده هست ) و حتی در تاسیسات ساختمانی industrial و commercial ....مشغول به کار بشید،بعلاوه اینکه گرفتن certificate کانادایی در زمینه تخصص و تجربه خودتون خیلی بهتر از تلاش برای شروع یک تجربه جدید و مثلا ادامه تحصیل هست.
    ویرایش توسط alikanosala : August 29th, 2018 در ساعت 07:02 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    پیشنهاد من به شما اینه که دامنه جستجوی تخصصی خودتون رو تغییر بدید و خودتون رو محدود به نفت و گاز نکنید البته اگر خودتون تا حالا اینکار رو نکردید،شما میتونید در صنایع خودرو سازی ( که در انتاریو خیلی گسترده هست ) و حتی در تاسیسات ساختمانی industrial و commercial ....مشغول به کار بشید،بعلاوه اینکه گرفتن certificate کانادایی در زمینه تخصص و تجربه خودتون خیلی بهتر از تلاش برای شروع یک تجربه جدید و مثلا ادامه تحصیل هست.
    واقعا ممنون از راهنمایی.
    من دامنه جستجو را به" آزمایش های غیرمخرب"و "بازرسی جوش" که در تمام صنایعی که بنوعی با ساخت ،تولید و نگهداری قطعات و دستگاههای فلزی ارتباط دارند ،وجود دارد و نسبتا جنرال است گذاشته ام. ولی متاسفانه در استان انتاریو تعداد مشاغل مورد نظر به تعداد انگشتان یک دست و شاید دو دست برسد. منظورتون را از commercial نفهمیدم؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)