صفحه 160 از 168 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1674

موضوع: نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن (فقط طبق الگوی پست اول)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن (فقط طبق الگوی پست اول)

مظلبی که شاید بدرد بقیه بخوره: من تو قسمت توضیحات اضافی گفته بودم تبدیلهارو با سایت اواندا انجام دادم، اینو برام نوشته آفیسر:
    I am aware from information in the public domain and other currency conversion tools such as www.bonbast.com that while the OANDA website shows the official excahnge rate, it is not possible to exchange currency at the official rate.
    Exchange rate used 1 GBP=194450 using the Bin BAst rate of exchange for today

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط venus23 نمایش پست ها
    مظلبی که شاید بدرد بقیه بخوره: من تو قسمت توضیحات اضافی گفته بودم تبدیلهارو با سایت اواندا انجام دادم، اینو برام نوشته آفیسر:
    I am aware from information in the public domain and other currency conversion tools such as www.bonbast.com that while the OANDA website shows the official excahnge rate, it is not possible to exchange currency at the official rate.
    خوب این خیلی دلیل عجیبیه چون به هر حال قانون میگه oanda و افسر ویزا نمیتونه برای خودش سایت کشف کنه! البته در ویزاهای ویزیت چون دستتون به جایی بند نیست دیگه هر چی بخواند میگند.

ApplyAbroad Guru

ویزای Short term student visitor
    استانبول
    تاریخ مراجعه: 23 اوکتبر
    تاریخ صدور نتیجه: 6 نوامبر

نتیجه: منفی

علت ریجکت: در دعوتنامه ای که ازیکی اقوام داشتم چرا مساحت خانه ذکر نشده که معلوم شود میتوانی دو هفته را در خانه آنها سپری کنی؟
    اشتباه آفیسر در خواندن قرارداد اجاره، سند و توضیحات اپلیکیشن و کاور لتر که مربوط به دو باب مغازه بوده و تنها مبلغ اجاره ی یک باب مغازه را در نظر گرفته و گفته چرا این عدد در حسابت مشخص نیست و سورس مبلغی که اضافی واریز شده را چرا مشخص نکرده ای؟!!!!!!!!
    کلا من تو حسابم بجز حقوقم که واریز میشد و این اجاره ها هیچ واریزی دیگه ای وجود نداشت واسه 6 ماه و کلی هم مدارک از دانشگاه داده بودم ولی این ویزاها خیلی سلیقه ای بررسی میشه متاسفانه....
    ویزاهای ویزیت خیلی بی دقت بررسی میشند و افسر ویزاها در خیلی از موارد اصلا مدارک رو نمیبینند! در خیلی از پرونده ها بهتره اصلا اقدام نکنید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - Azad University

مظلبی که شاید بدرد بقیه بخوره:
    من تو قسمت توضیحات اضافی گفته بودم تبدیلهارو با سایت اواندا انجام دادم، اینو برام نوشته آفیسر:
    نظر شخصی من اینه که چون شما برای یه ویزای کوتاه مدت اپلای کردید آفیسر اومده با استفاده از نرخ واقعی بازار موجودی حساب ریالی شما رو به پوند تبدیل کرده. وقتی برای ویزاهای کوتاه مدت اپلای می کنید در صورتی که پول تون کافی نباشه ، طی اون مدت کوتاه حضور در انگلیس هم فرصت کافی برای جبران کم و کسری مالی تون از طریق کار کردن توو انگلیس ندارید. ولی برای ویزاهای بلند مدتی که اجازه کار هم دارن (مثل Tier 4 general) به نظرم همون سایت OANDA رو ملاک قرار می دن و خودشونم می دونم که اون نرخ تبدیل ها واقعی نیست ولی استنباط شون اینه که دانشجو طی دوران تحصیلش و با 20 ساعت کار در هفته می تونه بقیه کم و کسری های مالی اشُ همونجا تامین کنه. این نظر شخصی من بود.

... غم این خفته چند ، خواب در چشم ترم می شکند

سلام آقا هومن. من یه سوال دارم. الان باید برای ویزای دانشجویی پول تو حساب بزارم ولی الان واقعا گیج شدم که چقدر باید نشون بدم. اگه با اواندا بخوام حساب کنم میشه حدود 120 میلیون تومن ولی اگه به نرخ بازار حساب کنم میشه حدود 340 میلیون! نظر شما چیه؟ به همون سایت اواندا اکتفا کنم؟ خیلی ممنون میشم نظرتون رو بگین

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmotamed نمایش پست ها
    سلام آقا هومن. من یه سوال دارم. الان باید برای ویزای دانشجویی پول تو حساب بزارم ولی الان واقعا گیج شدم که چقدر باید نشون بدم. اگه با اواندا بخوام حساب کنم میشه حدود 120 میلیون تومن ولی اگه به نرخ بازار حساب کنم میشه حدود 340 میلیون! نظر شما چیه؟ به همون سایت اواندا اکتفا کنم؟ خیلی ممنون میشم نظرتون رو بگین
    براساس راهنما نرخ oanda مد نظره

If you are using overseas currency, we will expect you to show (in writing
    on your application form) the closing balance in pounds sterling. We use
    the official exchange rate on the OANDA website, which can be found at
    www.oanda.com/convert/classic.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - Azad University

آقا هومن
    سلام. وقت بخیر.
    گذاشتن فیش حقوقی توی مدارک ویزام چقدر واجبه؟ مدارک مربوط به تمکن مالی و گردش حسابی که مربوط به واریز حقوق هام هستُ به موقع می تونم تهیه کنم ولی نمی دونم آیا علاوه بر اونا آیا فیش حقوقی هم کاربردی داره یا نه.
    ممنون می شم راهنمایی کنی.
    ... غم این خفته چند ، خواب در چشم ترم می شکند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید بیشه بان نمایش پست ها
    آقا هومن
    سلام. وقت بخیر.
    گذاشتن فیش حقوقی توی مدارک ویزام چقدر واجبه؟ مدارک مربوط به تمکن مالی و گردش حسابی که مربوط به واریز حقوق هام هستُ به موقع می تونم تهیه کنم ولی نمی دونم آیا علاوه بر اونا آیا فیش حقوقی هم کاربردی داره یا نه.
    ممنون می شم راهنمایی کنی.
    برای چه ویزایی دارید اقدام میکنید؟

سلام
    من خواستم تجربه گرفتن ویزای توریستی پدرم رو به اشتراک بذارم.
    پدر من روز 26 سپتامبر از تهران برای ویزای توریستی 6 ماهه اقدام کردن. 10 اکتبر از ابوظبی ایمیل زدن که مدارک شما برای بررسی به دست ما رسیده. هفته گذشته پنج شنبه با پدرم از ابوطبی تماس گرفته بودن گفتن تاریخ رفتی که در اپلیکیشن فرم اعلام کردی گذشته، ایا هنوز میخوای بری؟ پدرم گفته بله در دی ماه!
    امروز 11 دسامبر ویزاشون اومد در خونه در تهران. تاریخ صدور ویزا هم فردای همون روزی که زنگ زدن یعنی 6 دسامبر خورده. و لازم به ذکره پدر من برای ویزای 6 ماهه اقدام کرده بود که بهش ویزای ده روزه دادن.

چند نکته هم لازم به ذکره:
    1. پدر من قبلا چند بار انگلیس اومده بود! یک بار برای کنفرانس، یکبار کالج زبان 3 ماهه، یک ویزای توریستی 6 ماهه و یک ویزای توریستی دو ساله گرفته بوده
    2. پدر من در اوایل تابستون امسال برای ویزای دو ساله توریستی از تهران اقدام کرد و مدارکش به ابوظبی هم نرسید. دو هفته بعد مدارک اومد در خونه که ریجکت شده بود به سه دلیل: 1. گفته بودن مدرکی نشون ندادی که فرزندت در انگلیس مطلع هست تو داری میری. (در صورتیکه من اینجا دانشجو هستم و پدرم همیشه نامه گواهی اشتعال به تحصیل من رو نشون میداد و این بار این رو قبول نکرده بودن) 2. دلیل مالی بود که گفته بودن مدارک مالی شما نشون نمیده که منبع پول های حسابتون از کجاس. 3. گفته بودن شما متاهلی و فرزند دیگه داری اما مدرکی نشون ندادی که اونا الان کجان و در نتیجه معلوم نیست که شما بر میگردی یا نه!
    3. نهایتا با کمک و راهنمایی ها از این جا و یک دوست اقدام کرد و بعد دو ماه هم که جواب نیومد به ادرس ایمیل و تلفنی که خود دولت انگلیس اعلام کرده که هزینه بر هم هست تماس گرفتیم و هیچ جوابی ندادن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط azad8420007 نمایش پست ها
    سلام
    من خواستم تجربه گرفتن ویزای توریستی پدرم رو به اشتراک بذارم.
    پدر من روز 26 سپتامبر از تهران برای ویزای توریستی 6 ماهه اقدام کردن. 10 اکتبر از ابوظبی ایمیل زدن که مدارک شما برای بررسی به دست ما رسیده. هفته گذشته پنج شنبه با پدرم از ابوطبی تماس گرفته بودن گفتن تاریخ رفتی که در اپلیکیشن فرم اعلام کردی گذشته، ایا هنوز میخوای بری؟ پدرم گفته بله در دی ماه!
    امروز 11 دسامبر ویزاشون اومد در خونه در تهران. تاریخ صدور ویزا هم فردای همون روزی که زنگ زدن یعنی 6 دسامبر خورده. و لازم به ذکره پدر من برای ویزای 6 ماهه اقدام کرده بود که بهش ویزای ده روزه دادن.

چند نکته هم لازم به ذکره:
    1. پدر من قبلا چند بار انگلیس اومده بود! یک بار برای کنفرانس، یکبار کالج زبان 3 ماهه، یک ویزای توریستی 6 ماهه و یک ویزای توریستی دو ساله گرفته بوده
    2. پدر من در اوایل تابستون امسال برای ویزای دو ساله توریستی از تهران اقدام کرد و مدارکش به ابوظبی هم نرسید. دو هفته بعد مدارک اومد در خونه که ریجکت شده بود به سه دلیل: 1. گفته بودن مدرکی نشون ندادی که فرزندت در انگلیس مطلع هست تو داری میری. (در صورتیکه من اینجا دانشجو هستم و پدرم همیشه نامه گواهی اشتعال به تحصیل من رو نشون میداد و این بار این رو قبول نکرده بودن) 2. دلیل مالی بود که گفته بودن مدارک مالی شما نشون نمیده که منبع پول های حسابتون از کجاس. 3. گفته بودن شما متاهلی و فرزند دیگه داری اما مدرکی نشون ندادی که اونا الان کجان و در نتیجه معلوم نیست که شما بر میگردی یا نه!
    3. نهایتا با کمک و راهنمایی ها از این جا و یک دوست اقدام کرد و بعد دو ماه هم که جواب نیومد به ادرس ایمیل و تلفنی که خود دولت انگلیس اعلام کرده که هزینه بر هم هست تماس گرفتیم و هیچ جوابی ندادن.
    عحیبه که ده روزه ویزا دادن. شرایط ویزاهای ویزیت خیلی بهم ریخته شده و متاسفانه آمار رد شدن بالا رفته. و اینهم که ده روز دادن چیز واقعا عجیبیه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)