صفحه 138 از 168 نخستنخست ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,371 تا 1,380 , از مجموع 1674

موضوع: نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن (فقط طبق الگوی پست اول)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy, TUMS

پیش فرض پاسخ : نتایج درخواست ویزا و دلایل رد شدن

نقل قول نوشته اصلی توسط leo47 نمایش پست ها
    كاور لتر مناسبى ضميمه كرده ايد و همين كاور لتر احتمالا بسيارى از مشكلات احتمالى را حل كرده است.
    موفق باشيد.
    سلام دوستان. کاور لتر اصلاً چی هست؟؟؟ مگه باید روز مصاحبه کاور لتر هم بدیم؟؟ آیا این فقط برای افرادی هست که خودشون می خوان هزینه شون رو پرداخت کنن؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pharmacy, TUMS

نقل قول نوشته اصلی توسط P.1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان. کاور لتر اصلاً چی هست؟؟؟ مگه باید روز مصاحبه کاور لتر هم بدیم؟؟ آیا این فقط برای افرادی هست که خودشون می خوان هزینه شون رو پرداخت کنن؟؟

نکنه منظور همون سوال آخر فرم اپلیکیسنن هست که می گه آیا چیز دیگه ای هم هست که بخواین اضافه کنید؟! ببخشید اگه سوالم تکراریه.

نقل قول نوشته اصلی توسط P.1987 نمایش پست ها
    نکنه منظور همون سوال آخر فرم اپلیکیسنن هست که می گه آیا چیز دیگه ای هم هست که بخواین اضافه کنید؟! ببخشید اگه سوالم تکراریه.
    اگه مدارکی که تحویل سفارت میدید زیاد باشه و یکم گیج کننده (مثلا چند تا پرینت حساب داشته باشید یا مثلا سند و این حرفا) یه نامه میزارید رو مدارکتون توضیح میدید هر مدرکی چیه و به چه منظور ارائه شده که افسر ویزا قاطی نکنه مدارکو. روز مصاحبه هم نیست همون روز تحویل مدارک اونو هم ارائه میدید. همین.

Junior Member

سلام
    دیروز بعد از 15 روز برای پسرم و همسرم ایمیل اومده که :
    "A decision has now been made on your application. Please allow 1-3 days for your documents to arrive at your Visa Application Centre/or to be couriered back to you. You can track your application status on http://www.tpcontact.co.uk"

ولی هیچ جوابی برای من که Main applicant هستم نیومده معنی این چیه؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط raminbt نمایش پست ها
    سلام
    دیروز بعد از 15 روز برای پسرم و همسرم ایمیل اومده که :
    "A decision has now been made on your application. Please allow 1-3 days for your documents to arrive at your Visa Application Centre/or to be couriered back to you. You can track your application status on http://www.tpcontact.co.uk"

ولی هیچ جوابی برای من که Main applicant هستم نیومده معنی این چیه؟!
    احتمالا جواب هر سه نفر حاضره این سیستم ایمیلشون خیلی مسخره و غیرقابل اعتماده.

با سلام خدمت دوستان عزیز،

نوع ویزا: tier 4 general student
    تاریخ تحویل مدارک: 28 آگوست
    دعوت به مصاحبه دوم: 17 سپتامبر
    مصاحبه دوم: 18 سپتامبر
    تاریخ دریافت ویزا: 19 سپتامبر

بعد از 20 روز (14 روز کاری) ساعت 4 بعدازظهر با خط ایرانسل من تماس گرفتند و گفتند که افسر ویزا میخواد با من مصاحبه تلفنی داشته باشه و من گفتم که استانبول هستم و مایل هستم که مصاحبه حضوری انجام بشه و ساعت 10:30 صبح روز بعد رو برای حضور در کنسولگری استانبول اعلام کردند.
    در ابتدای مصاحبه، ایشون گفتند که پرونده من هیچ مشکلی نداشته و میخوان چند تا سوال بپرسن:

س: رشته تحصیلی:
    زبان شناسی کاربردی

س: دلیل گپ 8 ساله تحصیلی
    ج: بعد از فارغ التحصیلی ازدواج کردم و مجبور شدم برای برآمدن از پس هزینه های زندگی، خرید مسکن، اثاثیه، ماشین و داشتن پس انداز، چند سالی به ادامه تحصیل فکر نکنم. هم اکنون صاحب خانه و ماشین و پس انداز هستم و برای ادامه تحصیل آمادگی کامل دارم.

س: چرا این دانشگاه
    ج: به دلیل داشتن اساتید برجسته و مطرح دنیا در این رشته (اسم اساتید و کتاب های معروفشون رو گفتم)، رتبه بالا در رنکینگ زبانشناسی، عضویت در راسل گروپ، شهریه مناسب، ارائه محل اسکان برای خانواده (چون من با همسرم اپلای کردم)

س: چرا انگلستان
    ج: تحصیلات قبلی من در رشته زبان انگلیسی، علاقمندی من به لهجه بریتانیایی، امکان بررسی لهجه ها و گویش های مختلف بریتانیایی جهت نوشتن پایان نامه

البته این خلاصه ی جواب من به هر سوال بود و برای جواب دادن به هر سوال حدود 5 دقیق صحبت می کردم و شاخ و برگ میدادم. من سریع صحبت می کردم و ایشون هم سریع تایپ می کردن و هرگز نگفتن که آرومتر صحبت کنم ولی توی سوال آخر یکدفعه تایپ کردن رو متوقف کردن و گفتن من برای هر سوال دارم دو، سه صفحه جواب تایپ می کنم، دیگه کافیه، من از جواب های شما قانع شدم. راجع به نمرات پائین کارشناسیم هم دلیل آوردم که گفت اصل اینه که مدرک رو داری، نمره مهم نیست.

بعدش هم بهشون گفتم که از لهجه شما متوجه شدم اهل فلان کشور هستید و خندید و گفت همینطوره و یه ربع، بیست دقیقه همینجوری راجع به لهجه ها و این چیزا صحبت کردیم.
    بعد من گفتم که کارنامه ی آیلتسم گم شده و اونی که پیششونه یه عکسه که تعجب کرد و از توی مدارک درش آورد و نگاش کرد و گفت که مشکلی نیست و من از روی شماره رفرنس استعلام کردم و گفت که تو اینقدر به زبان انگلیسی مسلط هستی که اصلا نیازی به آیلتس نداری و گفت خیلی از صداقتت خوشم اومد، من تا حالا اینقدر از مصاحبه هام لذت نبرده بودم. بعد به برگه هاش نگاه کرد و گفت چیزی به شروع کلاسهات نمونده و من همین امروز ویزات رو صادر میکنم، ساعت 3 آماده میشه. البته گفت من تا حالا به کسی نگفتم که تصمیم من چیه و وقتی میپرسن میگم بهتون ایمیل میزنیم.

مدارکی که داده بودم:
    سند یک آپارتمان بنام خودم،
    گواهی شغلی از محل کارم،
    جاب آفر از یک موسسه خصوصی.

روز مصاحبه، لبخند داشتن رو فراموش نکنید، از body Language استفاده کنید و eye contact داشته باشید که صحبتتون طبیعی تر جلوه کنه، نه اینکه چشماتون رو ببندید و جوابایی که حفظ کردید رو بگید. بگذارید افسر صحبت شما رو قطع کنه، نه اینکه اون بخواد ازتون حرف بکشه و شما جواب یک جمله ای بگید. از روز اول احتمال مصاحبه دوم رو بدید، سوالات احتمالی رو روی برگه بیارید و برای هر کدوم جواب مفصل و منطقی آماده کنید. جواب ها رو هر روز تمرین کنید ولی حفظ نکنید.
    بــــــــــه خــــــــــدا تــــــــــوکــــــــــل کنیــــــــــد و مطمئن باشید هرچی به صلاحتون باشه براتون رقم میزنه.

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان.

در ضمن وقتی که من وارد این فروم شدم اطلاعاتم در این زمینه در حد صفر بود و من موفقیتم رو مدیون بچه های این فروم هستم.
    ویرایش توسط zabanamooz : September 21st, 2014 در ساعت 05:50 PM

دوستان من امسال از دانشگاه متروپلیتن پذیرش داشتم و برای ویزا اقدام کردم که متاسفانه رد شد ، حالا می خوام دوباره برای ژانویه اقدام کنم البته از یک دانشگاه دیگه ، الان دارم پولی که به متروپلیتن دادم رو پس میگیرم که حدود سه هفته طول میکشه ، می خوام از دانشگاه coventry پذیرش بگیرم ، در مورد دانشگاه و شهر coventry کسی اطلاعاتی داره ؟ اصلا میتونم دوباره اقدام کنم و ویزا بشم ؟
    البته علت رد شدن ویزای این بود که مدرکی از اینکه اگه درسم تموم بشه و برگردم و موقعیت شغلی و درآمدی بهتری خواهم داشت ارائه نکرده بودم و از همین هم ایراد گرفتن.
    لیسانس برق-قدرت آزاد با معدل 13.8
    آیلتس 6.5 آکادمیک دارم
    سابقه کاری از سال 2008 هم دارم

دوستان سلام. لطفا هر کی نتیجه اش می یاد دریغ نکنه و اینجا بگذاره. تا با خواندنشون ما هم یه چیزایی دستمون بیاد. یک دقیقه بیشتر طول نمی کشه.

Junior Member

سلام دوستان. کسی بوده که مدرک ایلتسش اکسپاییر شده باشه و برای ویزا مشکلی براش پیش اومده باشه؟ (البته لازمه بگم زمانی که offer letter رو گرفتم، هنوز اکسپایر نشده بود، 1 ماه بعدش اکسپایر شد.)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sarilala نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی بوده که مدرک ایلتسش اکسپاییر شده باشه و برای ویزا مشکلی براش پیش اومده باشه؟ (البته لازمه بگم زمانی که offer letter رو گرفتم، هنوز اکسپایر نشده بود، 1 ماه بعدش اکسپایر شد.)
    اگه در CAS به این آیلتس اشاره شده نباید منقضی شده باشه وگرنه ویزا رد میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)