صفحه 1 از 384 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    mohammad_w0w
    Guest

پیش فرض شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام
    می خواستم بدونم که اگه مرک فوق از دانشگاه آزاد باشه ، آیا مشکلی در گرفتن پذیرش برای دکتری وجود داره یا نه؟ ???

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

مطمئنا مدرک مهم هست و تاثیر گذار. در ضمن دانشگاه آزاد های مختلف هم فرق دارند. اما رزومه و نمرات GRE هم خیلی میتونه موثر باشه. اگر GRE خوبی داشته باشید در مرحله نهایی پذیرش و گرفتن فاند کمکتون میکنه

Junior Member Saman_60 آواتار ها

اینجا تو این forum همه از GRE حرف می زنن! پس دانشگاه های آمریکا نظرشون در مورد آیلتس و تافل چی هست؟ کسی اطلاع دقیق داره؟ ممنون.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Saman_60 نمایش پست ها
    اینجا تو این forum همه از GRE حرف می زنن! پس دانشگاه های آمریکا نظرشون در مورد آیلتس و تافل چی هست؟ کسی اطلاع دقیق داره؟ ممنون.
    ببینید یه وقت هست بعضی مدارک جز Minimum Requirement ها هست. یه وقت هست یه مدرک جز مدارک لازم نیست ولی قویا کمک میکنه مثل مقاله یا مثل مدال المپیاد!
    تافل/آیلتس همیشه جز مدارک لازم هستن و اپلیکنت های بین المللی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان اپلای میکنن به صورت "Default" باید این مدارک رو داشته باشن. نداشته باشی اصلا بررسی نمیشی! قضیه در مورد GRE یه کم پیچیده تره! یعنی GRE علاوه بر اینکه معمولا جز مدارک لازم میزارنش و یه مینیمم براش تعیین میکنن یه حالت رقابتی هم براش در نظر میگیرن! مثلا اپلیکنت با GRE 1500 خیلی خیلی شانسش از اپلیکنت با GRE 1100 بیشتر هست! ولی تافل رقابتی نیست یعنی مینیمم رو رد کنی نمره بالاترش امتیاز خاص علمی رو برات ایجاد نمیکنه. مگر اینکه "استاد" ی مثلا توانایی رایتینگ شما برای مقاله نویسی براش مهم باشه یا برای فاند TA نمره اسپیکینگ بالا بخوان.

GRE تایپیک جدا داره
    نقل قول نوشته اصلی توسط fati33 نمایش پست ها
    salam mishe dar morede gre bishtar tozih bedid man nemidoonam chiye

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

خیلی ها گفتن و می گن که بغیر از شریف و تهران برای اونا بقیه دانشگاه های اینجا شناخته شده نیست ... این دوتا هم واسه این شناخته شده ست که بیشتر کسایی که اپلای کردن از اینجاها هستند ... اگه اون استاد یا دانشگاه تجربه دانشجوهای این دوتا دانشگاه رو هم نداشته باشه که دیگه هیچی ... ...

من خیلی ها رو دیدم که با مدرک لیسانس آزاد از واحد های نچندان معروف هم پذیرش های خوبی گرفتن ...
    به CVت نگاه می کنن ... به نمره های زبان و مقاله ها و کلآ اینکه چقدر active بودی ، معدل و نمره ها هم موثر هستند ...
    به نظر من زیاد به اسم دانشگاه اونقدر که ما توی ایران اهمیت می دیم نگاه نمی کنند ...

پ . ن : اونقدر که سیدعلی موضوع رو تاثیرگذار نشون داده نیست اصلآ ! ;D

Junior Member

hello
    I am going to apply for PhD in business. during my search, I noticed that none of the universities have mentioned Proposal as their entry requirement although they have more stress on GMAT. I am wondering GMAT is more important than Proposal? .

Junior Member

سلام دوستان من تازه وارد هستم و البته نا آشنا ... سوالی داشتم که کمی نگرانم کرده .... من کارشناسی رو با معدل 17/5 از دانشگاه ازاد تهران جنوب گرفتم و الان برای ارشد کنکور که دادم و انتخاب رشته کردم به احتمال 99 درصد شریف قبول هستم .... اگه من ارشد رو هم با معدل بالا طی کنم و بگذرونم ... باز هم مشکلی دارم برای پذیرش تو دانشگاه های درجه 1 امریکا؟ این سوال رو میپرسم چون لیسانسم رو از ازاد گرفتم .... فقط میخواستم یه جوابی بدین که بدونم مشکلی ایجاد میکنه؟ برام خیلی مهمه

Junior Member

1- این ذهنیتو از خودتون دور کنید که چون ازاد خوندین یعنی مشکل واستون پیش میاد
    2- این ذهنیتم نداشته باشین که چون شریف میخونین مطمئنا بهترین جا میتونین پذیرش بگیرین (از این خبرا نیست)
    اون چیزی که مهمه رزومه تونه نه محلی که درس خوندین) معدل بالا ، نمره بالای زبان (که خیلی خیلی موثره، لازمه ولی کافی نیست(البته شاید واسه امریکا مهمترین فاکتور باشه)) و داشتن مقالات متعدد در ISI و کنفرانس های شناخته شده (نه داخلی) و داشتن توصیه نامه از اساتید، دوستانی بودن که از همین شریف با داشتن مقالا ت متعدد ولی نمره زبان پایین نتونستن پذیرش بگیرن ، دوستانیم داشتم که از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدن ولی با داشتن یه نمره زبان خوب و مقالات تونستن پذیرش بگیرن، پس صرفا دانشگاه نمیتونه ملاک پذیرشتون برای امریکا باشه (هر چند چون دانشجویانه زیادی از شریف و تهران پذیرش گرفتن نام این دانشگاهها شناخته شده تر هست)
    موفق باشین

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidIE نمایش پست ها
    1- این ذهنیتو از خودتون دور کنید که چون ازاد خوندین یعنی مشکل واستون پیش میاد
    2- این ذهنیتم نداشته باشین که چون شریف میخونین مطمئنا بهترین جا میتونین پذیرش بگیرین (از این خبرا نیست)
    اون چیزی که مهمه رزومه تونه نه محلی که درس خوندین) معدل بالا ، نمره بالای زبان (که خیلی خیلی موثره، لازمه ولی کافی نیست(البته شاید واسه امریکا مهمترین فاکتور باشه)) و داشتن مقالات متعدد در ISI و کنفرانس های شناخته شده (نه داخلی) و داشتن توصیه نامه از اساتید، دوستانی بودن که از همین شریف با داشتن مقالا ت متعدد ولی نمره زبان پایین نتونستن پذیرش بگیرن ، دوستانیم داشتم که از دانشگاه ازاد فارغ التحصیل شدن ولی با داشتن یه نمره زبان خوب و مقالات تونستن پذیرش بگیرن، پس صرفا دانشگاه نمیتونه ملاک پذیرشتون برای امریکا باشه (هر چند چون دانشجویانه زیادی از شریف و تهران پذیرش گرفتن نام این دانشگاهها شناخته شده تر هست)
    موفق باشین
    درسته که رزومه مهمه، و دقیقا به همین دلیله که دانشگاه محل تحصیل هم مهمه، چون دانشگاه محل تحصیل بخش مهمی از رزومه شماست. اما همونطور که دوستان گفتند، در رزومه نکات مهم دیگه ای هم هست و همه چی فقط در دانشگاه محل تحصیل خلاصه نمیشه. ذهنیت مهم بودن دانشگاه محل تحصیل رو نه باید از خودتون دور کنید و نادیده بگیرید و نه باید اونقدر بهش بهای بیش از حد بدید که باعث بشه ناامید بشید. حداکثر تلاش خودتون رو بکنید و امید داشته باشید که متناسب با توانمندیهایی که نشون میدید، دستاورد هم خواهید داشت.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)