نقل قول نوشته اصلی توسط Mohandese نمایش پست ها
سلام،
من دانشجوی سال اول ارشدم و تصمیم دارم شهریور91 تافل بدم و انشالله واسه fall2013 اپلای کنم. مطمئن نیستم شروع کردن پروسه اپلای در حالی که هنوز دفاع نکرده ام و مقاله ای هم ندارم کار درستی باشه.
معدل لیسانس و ارشدم(تا اینجا!) بالاست و شریف بوده و هستم و فکر می کنم بتونم تافل ibt رو بالای 100 بگیرم. به نظرتون این که مقاله ندارم، در پذیرش و فاند گرفتن اثر بالائی داره؟!
یکی از دوستان می گفت برای استادای آمریکائی پیش زمینه درسی یعنی همون معدل خیلی مهمه، به همین خاطر شانس من رو بالا ارزیابی می کرد، این حرف تا چه حد می تونه درست باشه!؟
سوالم اینه که اگه فرض کنیم تو این یه سالی که به خودم بیشتر وقت می دم بتونم کارهای علمی بیشتری انجام بدم، بتونم یک یا دو مقاله ISI داشته باشم و مثلا TA یک درس هم باشم، شانسم نسبت به الان چقدر فرق می کنه؟! ارزش یک سال صبر کردن رو داره؟!
در ضمن من نه GRE امتحان داده ام و نه باهاش آشنائی دارم!
سلام دوست عزیز
اطلاعاتی که شما دادید خیلی کلی هستش و با این اطلاعات که شما دادید هر گونه نظر دهی کلی خواهد شد
اما به طور کلی اینکه شما می خواید برای فال 2013 اقدام کنید منوط به اینه که تا اون موقع بتونید دفاع کنید که با توجه به دانشگاه شما از الان باید به فکر این باشید که سریعتر پایان نامه تونو انجام بدید چون مطمئن باشید که وقت زیادی رو از شما خواهد گرفت.
داشتن مقاله ISI می تونه خیلی کمک کننده باشه و می تونه بعضی از فاکتورا رو (مثل نمره ی زبان یا معدل) پوشش بده و یا در میزان فاند دریافتی موثر باشه ولی عامل اصلی و تعیین کننده نیست
نمره ی زبان به خصوص جی آر ای برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا فوق العاده مهمه و اگه برای فال 2013 می خواید اقدام کنید به نظر من باید از الان براش برنامه ریزی کنید چون کسب آمادگی لازم برای آزمون جی آر ای نیاز به زمان نسبتا طولانی داره
به نظر من اگه شما بتونید یک نمره جی آر ای خوب بیارید و هم تافلتون همون بشه که گفتید و با فرض اینکه معدل لیسانس و فوق بالایی هم داشته باشید مشکلی برای گرفتن پذیرش نخواهید داشت و به نظر من تاخیر انداختنش به خاطر یک ISI اصلا منطقی نیست، ضمن اینکه شما الان هفت ماه وقت دارید و به نظر من می تونید این کارو انجام بدید
موفق باشید