نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
من درصد های اهمیت متفاوتی از GRE و اهمیتش میشنوم ولی اکثرا اون رو دومین عامل میدونن ( دانشگاه فعلی و معدل هم که معمولا اوله ) به نظر دوستان با تجربه برای پذیرش در دوره مستر ( البته شانس فاند نیز همین طور ) عاقلانه تر هست که روی معدل و GRE سرمایه گذاری کرد و در دادن مقاله کمی دست نگه داشت و یا نه، مقاله داشتن اهمیتش بیاد کمی بالاتر؟
من نظرم با دوستان یکم متفاوت تر هست. مقاله پارامتر خیلی مهمی برای ارتباط با اساتید هست و از این جهت میتونه شمارو از بسیاری از رقبا جلو بندازه. حالا ممکنه کسی با داشتن مقاله نتیجه نگرفته باشه رو نمیشه اینجوری برداشت کرد که مقاله مهم نیست، چون چندین پارامتر دیگه مثل معدل، نمرات ازمونها، اس او پی و... هم در پذیرش موثر هستن و باید اونهارو هم در نظر گرفت. جدای از اینها کیفیت مقالات و همینطور جایی که این مقالات پذیرفته شدن (ژورنال، کنفرانس/داخلی، خارجی/شناخته بودن اون نشریات و انطباق پذیری اونها با زمینه ی کاری اساتید مورد نظر) هم خیلی مهم هستن که در اینجا بهش اشاره نمیشه و صرفا ذکر میشه این تعداد مقاله دارم. به عقیده ی من، متناسب و متعادل بودن پارامترهای مختلف اپلای و همینطور انتخاب هوشمندانه دانشگاههای هدف میتونه تا حد زیادی موفقیت شمارو به همراه داشته باشه.