صفحه 1 از 429 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

mohammad_w0w
    Guest

پیش فرض شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام
    می خواستم بدونم که اگه مرک فوق از دانشگاه آزاد باشه ، آیا مشکلی در گرفتن پذیرش برای دکتری وجود داره یا نه؟ ???

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

مطمئنا مدرک مهم هست و تاثیر گذار. در ضمن دانشگاه آزاد های مختلف هم فرق دارند. اما رزومه و نمرات GRE هم خیلی میتونه موثر باشه. اگر GRE خوبی داشته باشید در مرحله نهایی پذیرش و گرفتن فاند کمکتون میکنه

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

خیلی ها گفتن و می گن که بغیر از شریف و تهران برای اونا بقیه دانشگاه های اینجا شناخته شده نیست ... این دوتا هم واسه این شناخته شده ست که بیشتر کسایی که اپلای کردن از اینجاها هستند ... اگه اون استاد یا دانشگاه تجربه دانشجوهای این دوتا دانشگاه رو هم نداشته باشه که دیگه هیچی ... ...

من خیلی ها رو دیدم که با مدرک لیسانس آزاد از واحد های نچندان معروف هم پذیرش های خوبی گرفتن ...
    به CVت نگاه می کنن ... به نمره های زبان و مقاله ها و کلآ اینکه چقدر active بودی ، معدل و نمره ها هم موثر هستند ...
    به نظر من زیاد به اسم دانشگاه اونقدر که ما توی ایران اهمیت می دیم نگاه نمی کنند ...

پ . ن : اونقدر که سیدعلی موضوع رو تاثیرگذار نشون داده نیست اصلآ ! ;D

Junior Member

نهو اونقدرها هم مهم نيست، بيشتر بستگي فيلد كاري شما و دانشگاهي كه اپلاي كردي و استاد هاي اونجا داره، به موضوع مقالاتي كه منتشر كردي و سبك نگارش هم اهميت ميدن، نمره زبان (TOEFL and GRE) و GPA ليسانس و خصوصا فوق هم يه كم اهميت داره
    از اينا گذشته ريكام استادا رو هم جدي بگير

ولي در نهايت اكثر جاها اين مهمه كه يه استاد شما رو بخواد، مثلا حتي يه GPA پايين رو ميشه با نمره بالاي GRE Subject كاور كرد. به نظر من استادهايي كه فيلد كاريشون بهت نزديكه پيدا كن و باهاشون مكاتبه كن

هم میشه مهم باشه و هم میشه مهم نباشه. ولی تو کاری به این کارها نداشته باش، تو کار خودتو بکن و نمره زبان و GRE بالا بگیر، شک نکن موفق میشی.

Take Care
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Global Moderator

Simon آواتار ها

دوست خوبم فقط توكلت به خدا باشه و زبان و رزومت و كامل كن . حتي ممكنه تو براي پذيرش گرفتن (مثلا توصيه نامه و ...) از دوستان در اون دانشگاه ها مشكلات كمتري داشته باشي . ;D بعدم نگران هيچي نباش زبان و مقاله و ريز نمرات بالا و توصيه نامه حلال مشكله . هر كسي هم همچين حرفي بهت زد دلت براش بسوزه . چون از ترسشه كه اونطرف جاش تنگ شه . من از اين آدم ها زياد ديدم .
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Senior Member saheb آواتار ها

من به بك نتيجه مهم بعد از دو سال اپلاي كردن افتادم
    نمره هاي زبان تافل و جي آر اي بسيار بسيار بسيار بسيار در فاند گرفتن مهمه تو هر چقدر هم فعال باشي مقاله داشته باشي معدلت بالا باشه از دانشگاه خوب باشي مهم نيست فقط فقط فقط زبان
    حالا اگه زباتنت خوب نشد

يه استاد اونجا پيدا كن زبانت از صفر يك كم بالاتر باشه حله همه چي حله! استاد بخواد از بهترين دانشگاه هم ميتوني فاند و پذيرش بگيري
    مقاله يا معدل زماني مهم است يا دانشگاه كه تو شرايظتت رقابتي شه بين دو يا سه نفر اونا بخوان از دو نفر آخر يكي رو امنتخاب كنن اون وقت به اين چيزا نگاه مي كنند
    HAPPINESS

Senior Member

به نظر من هر فاکتوري رو که هنوز فرصت واسه بهتر کردنش دارين بهش بچسبين و تقويت کنين.
    من با نظر خانم صاحب (واسه رشته هاي فني) مخالفم.
    من خودم نمرات زبانم کم بود. قبل از اينکه نمره تافلمو بگيرم واسه بعضي از دانشگاها apply کرده بودم و مدارک رو فرستاده بودم. ولي نمره تافلم که کم شدو واسه دانشگاهاي بيشتري اقدام نکردم و اصلا اميدي به امسال نداشتم. ولي خوب مدارک رو واسه همونا تکميل کردم. و خوشبختانه تونستم فعلا از يه دانشگاه خوبي پذيرش بگيرم.
    دانشگاههاي خيلي تاپ چون رقابت خيلي بيشتره، تمام فاکتورها مهمه. ولي دانشگاهاي خوب و متوسط به بعد، واسه رشته هاي فني رزومه، نمرات دروس و مقاله خوب مهمتر ميشه. (نظر شخصي و تجربه خودمه!)

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

منم با نیوا موافقم
    به نظر من نه اینکه مهم نباشن ولی میشه با بقیه فاکتورها به راحتی اونا رو پوشش داد.
    به نظر من بیشتر جنبه مثبت دارن. یعنی بالا بودنش خوب هست ولی پایین بودنش تاثیر چندان منفی نداره.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

atousa
    Guest

به نظر من نمره ی تافل مهمه تا حدی. ولی verbal تو GRE زیاد مهم نیست. بعدم هر چی niva گفت درسته. اگر هم واسه PhD دارین apply می کنین مقاله خیلی مهمه. مقاله هم باید حتما تو کنفرانسهایی باشه که اونا بشناسن اگه کنفرانس تو آمریکا و معتبر هم باشه چه بهتر. ژورنال هم که دیگه لازم به تعریف نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)