صفحه 124 از 429 نخستنخست ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134174224 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط edso نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس صنایع از دانشگاه آزاد دارم با معدل 13.40 و کارشناسی ارشد از انگلستان با معدل 70 از 100 ، برای Gmat هم دارم الان میخونم. 3 سال سابقه کار مرتبط دارم. 8 مقاله ثبت شده داخلی دارم ولی بین المللی ثبت شده ندارم.
    می خواستم ببینم من می تونم پذیرش با فاند از آمریکا برای دکترا بگیرم؟ یعنی اصلا شانسی برای من وجود داره برای گرفتن فاند؟
    پایین بودن معدل لیسانسمو چه طوری برای استاد توجیه کنم بهتره؟
    توی چه رنکی از دانشگاه ها اقدام بکنم؟
    اگر راهنمایی کنید ممنون می شم
    از کدوم دانشگاه انگلیس؟ رشتتون چیه؟ Merit یا Distinction ؟
    اگه از دانشگاه خوب باشه و Distinction باشید شانستون اونقدرا بد نیست.

Junior Member

سلام
    من ليسانس و فوق ليسانس الكترونيك از دانشگاه تهران با معدل 16.8 و 18.4 دارم و 3 مقاله كنفرانس خارجي و 1 مقاله كنفرانس داخلي. نمره GRE 1150 و TOEFL 580 و چندسال هم سابقه تدريس و 2 سال هم سابقه RA دارم.
    می خواستم ببینم براي پذيرش دكتري با فاند از چه دانشگاههايي و با چه رنكهايي شانس دارم؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط vah48 نمایش پست ها
    سلام
    من ليسانس و فوق ليسانس الكترونيك از دانشگاه تهران با معدل 16.8 و 18.4 دارم و 3 مقاله كنفرانس خارجي و 1 مقاله كنفرانس داخلي. نمره GRE 1150 و TOEFL 580 و چندسال هم سابقه تدريس و 2 سال هم سابقه RA دارم.
    می خواستم ببینم براي پذيرش دكتري با فاند از چه دانشگاههايي و با چه رنكهايي شانس دارم؟
    سلام به نظرم شرایطتون خوبه. می تونید شروع کنید به مکاتبه با اساتید تا ببینید از چه استادایی جواب می گیرید. به نظرم اگه ژورنال هم داشتی خیلی خوب بود و می تونستی به اون تاپ ها هم فکر کنی. البته الان هم بی شانس نیستی. به نظرم سعی کن مکاتبه با اساتید رو شروع کنی زودتر.
    پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

رزومه خوبی دارین کی قصد دارید اپلای کنید؟ اگر نمره TOEFL و GRE رو کمی بالا بیارید، مثلا 1250 و 100 iBT و مقالات و background تحقیقی شما در جهت کارهای دانشگاه مقصد باشه و احتمالا نظر استادی رو جلب کنه، شما تقریبا از هر دانشگاهی حتی top 10 شانس خیلی خوبی دارید، با همین رزومه به نظرم بین 15 تا 35 شانس خیلی خوبی دارید. البته تقریبی! رنکای بالاتر و پایینتر هم شدنیه اگر کمی شانس بیارید یا کمی بد شانسی. چون رزومه خوبی دارین و حیفه که نتونین برین یه جای خوب من توصیه میکنم حدود 10 جا اپلای کنید.
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

سلام
    من لیسانس برق قدرت از دانشگاه شریف با معدل 14.23 و ارشد از دانشگاه علم و صنعت با معدل 16.33 دارم. 2 تا مقاله پذیرفته شده توی کنفرانس دارم. نمره تافل 607 و GRE 1150 دارم. الان دارم خدمت سربازی رو انجام میدم، البته تا سربازیم تموم بشه میشم 30 ساله. به نظرتون شانسم واسه پذیرش از دانشگاههای با چه رنکی ممکنه؟ به سنم ممکنه گیر بدن؟ من سابقه RA و TA و تدریس توی دانشگاه و تدریس خصوصی هم دارم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط bluediamond نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس برق قدرت از دانشگاه شریف با معدل 14.23 و ارشد از دانشگاه علم و صنعت با معدل 16.33 دارم. 2 تا مقاله پذیرفته شده توی کنفرانس دارم. نمره تافل 607 و GRE 1150 دارم. الان دارم خدمت سربازی رو انجام میدم، البته تا سربازیم تموم بشه میشم 30 ساله. به نظرتون شانسم واسه پذیرش از دانشگاههای با چه رنکی ممکنه؟ به سنم ممکنه گیر بدن؟ من سابقه RA و TA و تدریس توی دانشگاه و تدریس خصوصی هم دارم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    معدل لیسانستون پایینه اما بدون تردید اسم دانشگاهتون به کمکتون میاد تا حدی. این توصیه رو به دوستمون هم کردم. مقاله کنفرانس از لحاظ اعتبار با ژورنال قابل مقایسه نیست. البته بعضی کنفرانس ها اعتبار خوبی دارند اما باز هم برای کسی که میخواد برای PhD اپلای کنه داشتن مقاله از تز به نظرم خیلی میتونه تعیین کننده باشه. چون استادای اونور برای کار پژوهشی شما ارزش به مراتب بالاتری قائل هستن تا course هایی که گذروندین. آمریکا که می دونم خیلی این داستان نمود داره. در نتیجه شما شاید نتونی استاد از دانشگاه خیلی top رو impress کنی چون اپلای رقابته و مطمئنا افرادی با رزومه پژوهشی خیلی قوی تو اون موسسات درخواست می دن. طبق اعتقادی که دارم از ذکر عدد خاص به عنوان پیشنهاد رنکینگ برای کسی، خودداری می کنم. چون همونطور که بارها گفتم خیلی پارامترها دخیله که تعیین کننده ترینشون نظر استاده. در نتیجه نمی شه گفت شما از فلان دانشگاه شانس داری از اون یکی نه. در کل این سوال رو درست نمی بینم. شما باید ایمیل بزنی ببینی کدوم استاد از مدوم دانشگاه نظرش چیه. زمانی باید فکر کنی که چه دانشگاهی بفرستی که هیچ جوابی ار هیچ استادی نگرفته باشی که خوب خیلی بعیده، تگه خوب مکاتبه کنی و راه و چاه و بالد باشی. تنها کاری که از شما در این مقطع زمانی بر میاد اینه که رزومتون رو تا می تونید قوی کنید و سعی کنید قبل از اپلای ارتباط خوبی با اساتید اونور داشته باشید.
    پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

سلام
    سلام خدمت شما دوست گرامي

قبل از اينكه نظرمو بگم اينو اول بگم كه پروسه پذيرش درصد زيادش به شانس بستگي داره شما يه سري مقدمات فراهم ميكني اما بقيش ديگه... اما در مورد سوالتون:

رزومه شمابه طور كلي خوبه. اما به نظرم براي top 10 يا حتي 30 تاي اول رزومتون خيلي خيلي معموليه و اگر استادي خيلي مصرانه شما رو بخواد ممكنه تو اين رنكينگها پذيرش داشته باشي. نقطه قوت شما معدل و دانشگاه كارشناسي و ارشد شماست. بقيه پارامترهاي شما در مقايسه با بقيه داوطلبان، خيلي معموليه اما نكته اينجاست اين پارامترهايي كه معموليه همشون قابل اصلاحه! شما اگه journal paper داشته باشي و مهمتر از اون نمره GRE خودتو بالا ببري اون موقع شانست تو رنكينگهاي خيلي بالا، زياد ميشه.

با همين رزومه اي كه الان داري اگه بدشانسي نياري تو رنكينگ 50 به بعد USNEWS با احتمال خيلي بالايي شانس پذيرش داري.

موفق باشي.
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

سلام
    تنها توصیه من اینه که شروع کن با استادا رابطه بر قرار کن
    شما شانس خیلی خوبی داری و به نظرم بین 15 تا 30 usnews قبولی. رابطه با استاد خیلی مهمه و شانستو برای برای پذیرش از دانشگاه های بهتر زیادتر میکنه. شروع کن و مطمئن باش از جای خیلی خوبی پذیرش + فاند خواهی گرفت

Member perestizh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سلام یه سوال داشتم
    تو رنکینگ usnews تو قسمت در صد پذیرش در دانشگاه در بیشتر دانشگاههای top حدودا 13 تا 18 هست و در رنک 20 تا 50 حدودا از 20 تا 60 و در رنک 60 تا 100 حدودا از 60 ٪ تا 80 ٪ هست و در رنک 100 تا 150 حدودا از 70٪ هست تا 85 و در رنک 150 تا 200 حدودا از 75٪ هست تا 90٪ و در no rank ها بیشتر 60 ٪تا 70 ٪ هست . حالا یه سوال چرا در و no rank ها پذیرش کمتر هست؟ و آیا این آماری که داده شده سال به سال متغیر هست یعنی ممکن هست 80٪ پذیرش سال بعد بشه 40 ٪ یا .... و آیا درصد پذیرش به بورس ربطی هم دارد؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط perestizh نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم
    تو رنکینگ usnews تو قسمت در صد پذیرش در دانشگاه در بیشتر دانشگاههای top حدودا 13 تا 18 هست و در رنک 20 تا 50 حدودا از 20 تا 60 و در رنک 60 تا 100 حدودا از 60 ٪ تا 80 ٪ هست و در رنک 100 تا 150 حدودا از 70٪ هست تا 85 و در رنک 150 تا 200 حدودا از 75٪ هست تا 90٪ و در no rank ها بیشتر 60 ٪تا 70 ٪ هست . حالا یه سوال چرا در و no rank ها پذیرش کمتر هست؟ و آیا این آماری که داده شده سال به سال متغیر هست یعنی ممکن هست 80٪ پذیرش سال بعد بشه 40 ٪ یا .... و آیا درصد پذیرش به بورس ربطی هم دارد؟
    سال به سال متغیره اما خیلی تغییر نمیکنه و همون آماری که اونجا ارائه داده جدیدترین آمار هست و می تونید روش حساب کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)