صفحه 17 از 429 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : از کدام دانشگاه های آمریکا می تونم پذیرش و بورس بگیرم؟

مرسی..میشه بقیه هم نظر بدن؟
    چرا Florida نه؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    سلام

من لیسانس مکانیک دارم از دانشگاه سراسری شهرستان (هنوز تمام نشده)

معدلم حدود 14.5 تا 15 هست (اولا زیاد درس نخوندم)

مقاله ندارم.زبان میتونم نمره متوسط تا خوب رو بیارم

میتونم با این شرایط برای ارشد از آمریکا پذیرش بگیرم؟ رنک زیر 50 و دانشگاههای خوب مثل carnegie melon یا georgia tech ?

با هزینه خودم؟؟؟ (سالی 25 تا 30 میتونم بدم)

فاند چی؟میتونم نصف فاند بگیرم؟

میشه بعد از ورود به امریکا بخشی از هزینه رو از طریف TA یا RA در آورد؟

یه سوال دیگه : من با هزینه شخصی بخوام برم شانسم برای گرفتن پذیرش بالا نیست؟

یعنی نمیشه گفت مثلا با احتمال بالای 90 درصد پذیرش میگیرم؟ رنک 50 به بالا که میشه؟
    من معمولا ترجیح می‌دهم که سوالاتی که مربوط به احتمال گرفتن پذیرش هست رو جواب ندم، برای این که پاسخ دقیق بهشون نمی‌شه داد. به هر حال، چون شما خواسته بودید، نظرم رو می‌گم. (توجه کنید که این نظر شخصی من هست و ممکنه درست نباشه)
    ۱. به نظر من شانس گرفتن پذیرش از آمریکا در رنک زیر ۵۰ زیاد نیست و برای دانشگاه‌هایی مثل carnegie melon یا GTech خیلی کمه. به هر حال، به نظر من دو سه تا دانشگاه زیر ۵۰ اقدام بکنید.
    ۲. احتمال گرفتن فاند اگر برای دکترا بتونید پذیرش بگیرید وجود داره، برای فوق لیسانس شانس‌تون کمتر خواهد بود.
    ۳. اگر بتونید RA یا TA بگیرید، معمولا می‌تونید کل هزینه‌اتون رو از این طریق پوشش بدهید.
    ۴. با هزینه شخصی بخواهید برید، شاید شانس‌تون برای گرفتن پذیرش بیشتر بشه، اما توجه داشته باشید که معمولا هزینه شما به عنوان خارجی بیشتر از ۲۵ تا ۳۰ میلیون در سال می‌شه. شهریه خیلی از دانشگاه‌ها برای دانشجویان خارجی در همین حدوده و طبیعتا شما باید هزینه مسکن و خورد و خوراک و ... رو هم داشته باشید.
    ۵. نمی‌شه درصد دقیقی برای پذیرش داد، اما می‌شه گفت که شما با احتمال بالایی شانس دارید که از دانشگاه‌های با رنک بالای ۵۰ پذیرش بگیرید ولی در مورد فاند اظهار نظر نمی‌کنم. ضمن این که فراموش نکنید که نمره GRE شما هم می‌تونه روی شانس پذیرش شما تاثیر زیادی داشته باشه.

Senior Member naeemtop آواتار ها

سلام

ممنون جوابتون واقعا بدردم خورد

منتها من تازه اولین بار از شما شنیدم

آیا واقعا میشه از لیسانس مستقیم به دکترا رفت؟مدرکش مورد قبول ایران هست؟طول دورش چه مدت هست؟

و آیا با شرایط من از دانشگاههای خوب میشه اینکار رو کرد و فاند گرفت؟

آیا این کار نادرست نیست که ادم با اطلاعات محدود لیسانس مستقیم به دکترا بره؟

اگه از امریکا از یه دانشگاه مثلا رنک 100 مثل lsu با شرایط نسبتا خوب فارع التحصیل بشم بعدش میتونم برای دکترا به دانشگاههای زیر رنک 20 با فاند برم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

با تشکر از همه دوستان با تجربه. آیا با شرایط زیر میتونم از دانشگاه های آمریکا بورس Phd بگیرم؟
    -لسیانس مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی سهندبا معدل 13.39
    -فوق مواد با معدل 16.31 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
    - 2 مقاله ISI چاب شده
    - یک مقاله ارائه شده در ایتالیا و منتخب جهت چاب در مجله Diffusion And Defects
    - یک مقاله ارائه شده (شفاهی در کنغرانس مواد آمریکا) و چاب شده در proceeding
    - دارای ویزای آمریکا در باسبورت جهت ارائه مقاله فوق
    - چندین مقاله داخلی
    - دو ثبت اختراع در زمینه مرتبط با رشته
    - جایزه محقق برتر صنعت در هفته بژوهش
    - 10 سال سابقه کار انجام بروژه تحقیقاتی در زمینه مرتبط با رشته
    - در حال انجام بروژه تحقیقاتی در صنعت
    - 34 سال سن و متاهل
    - زبان بالای متوسط
    ویرایش توسط ffazlali : February 7th, 2010 در ساعت 09:55 PM

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط naeemtop نمایش پست ها
    سلام

ممنون جوابتون واقعا بدردم خورد

منتها من تازه اولین بار از شما شنیدم

آیا واقعا میشه از لیسانس مستقیم به دکترا رفت؟مدرکش مورد قبول ایران هست؟طول دورش چه مدت هست؟

و آیا با شرایط من از دانشگاههای خوب میشه اینکار رو کرد و فاند گرفت؟

آیا این کار نادرست نیست که ادم با اطلاعات محدود لیسانس مستقیم به دکترا بره؟

اگه از امریکا از یه دانشگاه مثلا رنک 100 مثل lsu با شرایط نسبتا خوب فارع التحصیل بشم بعدش میتونم برای دکترا به دانشگاههای زیر رنک 20 با فاند برم؟
    خیلی از دانشگاه‌های آمریکا به شما اجازه می‌دهند که مستقیم از لیسانس پذیرش دکترا بگیرید. البته این طور نیست که شما فکر کنید، این وسط فوق لیسانس حذف می‌شه و شما دو سال جهش می‌کنید، بلکه عملا شما پذیرش دکترای پیوسته می‌گیرید. به این صورت که درس‌های فوق لیسانس رو می‌گذرونید و حتی می‌تونید درخواست مدرک فوق لیسانس هم بدهید و مدرک فوق لیسانس رو هم دریافت کنید. تفاوتش اینه که شما از اول اسمتون دانشجوی دکتراست و احتمال گرفتن فاند بسیار بیشتره. در این مورد در فروم بحث شده. می‌تونید مطالعه کنید.
    همیشه این احتمال وجود داره که اگر شما با شرایط خیلی خوب از یک دانشگاه معمولی در آمریکا فارغ‌التحصیل بشید، بتونید برای دوره بعدی به یک دانشگاه خیلی بهتر برید. این که از lsu حتما بتونید به دانشگاه زیر رنک ۲۰ برید رو نمی‌تونم چیزی بگم، ولی این احتمال وجود داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mba نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شرایط من به قرار زیره :
    فوق MBA با معدل 17/18
    لیسانس حسابداری با معدل 15/20
    مقاله: 2 تا کنفرانس داخلی، 2 تا علمی پژوهشی داخلی، 1 علمی ترویجی داخلی، 1 ژورنال خارجی تحت داوری
    نمره GMAT:650
    PBT: بالای 600
    می خوام بدونم با این شرایط و به خصوص با توجه به نمره GMAT می تونم به گرفتن پذیرش از آمریکا واسه PhD مدیریت ترجیحا گرایش استراتژی و یا HR به صورت full fund امیدوار باشم یا باید حتما دوباره GMAT بدم. دوستان حتما راهنمایی کنید. چون واسه امتحان مجدد(اگه لازم باشه) باید زودتر برنامه ریزی کنم. چون مشکل سربازی دارم. درضمن من یکی از درسهای لیسانسم به دلیل غیبت صفر رد شده می خواستم ببینم که یه مرتبه اثر خیلی بد نداشته باشه.
    ممنون
    دوستان که تجربه تو رشته مدیریت دارند لطفا کمک کنند!!!!!!

a.MBA:
    اینجا رو دیدین شما؟ http://www.applyabroad.org/forum/sho...297#post187297
    اگه می بینید کسی جواب نمی ده برای اینه که واقعاً سوال شما جواب دقیقی نداره.فقط این رو می دونم که GMAT جای کار داره اون هم زیاد.
    Before the Dawn

Senior Member naeemtop آواتار ها

مدرک دکترای مستقیم از لیسانس مورد قبول ایران هست؟

برای اینکار باید پروزه داشته باشیم قبل از اپلای؟چون دانشجوی لیسانس خیلی سخته یه چیز جدید رو به عنوان پروزه ارائه کنه

یه سوال دیگه کخ رنکیگ دانشگاهها چرا سال به سال اینقدر عوض میشه.من تو نت سرچ کردن پارسال viginia tech رو حدود 17 دیدم امسال 70

معتبرترینشون کدوم هست؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای آمریکا

ممنون میشم اگر راهنمائی کنید که آیا ممکنه با یک رزومه خیلی قوی دانشگاه Georgia Institute of Technology شرط زبان را waive کند ( IELTS =۶ ، GRE =۹۰۰

Junior Member Dolphin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA in Marketing, Agriculture ENG

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    خیلی از دانشگاه‌های آمریکا به شما اجازه می‌دهند که مستقیم از لیسانس پذیرش دکترا بگیرید. البته این طور نیست که شما فکر کنید، این وسط فوق لیسانس حذف می‌شه و شما دو سال جهش می‌کنید، بلکه عملا شما پذیرش دکترای پیوسته می‌گیرید. به این صورت که درس‌های فوق لیسانس رو می‌گذرونید و حتی می‌تونید درخواست مدرک فوق لیسانس هم بدهید و مدرک فوق لیسانس رو هم دریافت کنید. تفاوتش اینه که شما از اول اسمتون دانشجوی دکتراست و احتمال گرفتن فاند بسیار بیشتره. در این مورد در فروم بحث شده. می‌تونید مطالعه کنید.
    همیشه این احتمال وجود داره که اگر شما با شرایط خیلی خوب از یک دانشگاه معمولی در آمریکا فارغ‌التحصیل بشید، بتونید برای دوره بعدی به یک دانشگاه خیلی بهتر برید. این که از lsu حتما بتونید به دانشگاه زیر رنک ۲۰ برید رو نمی‌تونم چیزی بگم، ولی این احتمال وجود داره.
    سلام BABAK جان
    نظرت در مورد UIUC
    چیه؟؟ من ایران مهندسی کشاورزی خوندم!!! میخوام برا اونجا apply کنم!!!کلا چطور دانشگاهی از نظر rank و مطالب دیگر؟؟؟
    (UNIVERSITY OF ILLINOIS AT URBANA-CHAMPAIGN
    Knock the "T" off CAN't

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)