صفحه 269 از 429 نخستنخست ... 169219259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279319369 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,681 تا 2,690 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    please help me and guidance the best university with my Resume
    سلام دوست گرامی.
    قبلاً دوستان دیگر به این سوال شما در تاپیکهای مشابه پاسخ دادند، منتهی بنده هم نظر خودم را خدمتتان عرض می کنم.
    در بحث پذیرش و بورس، وجود تعدادی عوامل در رزومه ضروری است و برخی دیگر ضروری نیستند اما اگر وجود داشته باشند، شرایط را بهبود می بخشند. تقریباً در دانشگاههای اکثر کشورها، معدل (GPA) عامل مهمی در دادن پذیرش است که به طور معمول دانشگاههای معتبر یک حداقلی را برای دادن پذیرش در نظر می گیرند و اگر این حداقل نباشد شاید دیگر بخشهای رزومه متقاضی (حالا هر چقدر هم آن بخشها قوی باشند)، در نظر گرفته نشوند. مقاله هم عامل مهمی در اخذ پذیرش است، منتهی به طور معمول اهمیت آن در حد معدل نیست، به خصوص این که از یک فارغ التحصیل دوره لیسانس انتظار چندانی نمی رود که Publication قابل توجهی داشته باشد. در مورد Direct Phd تا آن جایی که بنده اطلاع دارم، معدل لیسانس متقاضی عامل خیلی مهمی در دادن پذیرش است و به طور معمول، در دانشگاههای خارجی این گزینه به عنوان یک جایزه و امکان ویژه برای شاگردان ممتاز یا همان First honours دوره لیسانس آن دانشگاه در نظر گرفته می شود و انتظار می رود دیگر متقاضیان Direct phd هم دست کم در حد First honours آن دانشگاه باشند.
    متاسفانه معدل لیسانس شما زیر متوسط است و شرط GPA=3/4 که اکثر دانشگاههای معتبر آمریکایی قرار داده اند را هم برآورده نمی کند. این که شما مقالات پذیرفته شده و چاپ شده زیادی دارید خیلی خوب است، منتهی مشکل معدلتان را حل نمی کند (به بیان دیگر وقتی شرط لازم وجود ندارد، بود و نبود شروط کافی خیلی مهم نیست). ضمن این که نمره GRE یکی از مهمترین عوامل اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکایی است و به طور معمول اساتید دانشگاههای آمریکایی تا زمانی که نمره زبان و نمره GRE نداشته باشید، در مکاتبات ایمیلی حاضر نیستند هیچ صحبت جدی در مورد پذیرش با شما داشته باشند (چه برسد به بورس). تقریباً می توان گفت اکثر دانشگاهای آمریکایی در رشته شما، برای دادن پذیرش نیاز به نمره GRE general دارند، پس اگر تحصیل در آمریکا برایتان یک گزینه جدی است باید به داشتن نمره GRE اهمیت بدهید. ضمن این که به طور خاص برای اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا، شاید اگر به جای آزمون آیلتس در آزمون تافل شرکت می کردید بهتر بود چون دانشگاههای آمریکایی، به طور معمول در مورد حداقل نمره آیلتس قابل قبول، کمی سختگیرانه عمل می کنند (در مقایسه با حداقل نمره تافل قابل قبول).
    پیشنهاد من به شما این است که ابتدا سعی کنید به شرایط خودتان دیدی واقع بینانه داشته باشید. هر چند گفته اند خواستن توانستن است، اما توانستن مترادف با دست یافتن نیست. در واقع برای آن که به چیزی برسید، به همان اندازه که انگیزه رسیدن به آن چیز مهم است، داشتن ابزار مناسب هم مهم است. در درجه بعد، روی نمره زبان و GRE تمرکز کنید (با توجه به این که ضعف معدل دیگر قابل جبران نیست)، شاید اگر یک نمره زبان و GRE به اصطلاح Eye-catching داشته باشید، در کنار مقالاتتان بتوانید ضعف معدلتان را جبران کنید. یادم است دوستان دیگری در همین فروم با شرایط مشابه شما به دنبال اخذ پذیرش Direct phd با بورس از دانشگاههای آمریکا بودند اما تا جایی که من نتایج پذیرششان را دنبال کردم، در بهترین حالت پذیرش بدون بورس (با هزینه شخصی) گرفتند. در همین رابطه، بد نیست برای تخمین شانستان به بخش نتایج پذیرش مراجعه کنید.
    فکر نمی کنم بنده یا هر کس دیگری بتواند به شما the Best university را معرفی کند و به نظر می رسد این چیزی است که شما خودتان باید با جستجوی کافی، آن را پیدا کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Banned

سلام و تبریک سال نو به همه دوستان عزیز
    اگر کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم
    برای شرایط زیر امکان پذیرش و فاند از رنک های زیر 50 چقدر هست؟
    معدل لیسانس حدودا 17.60(دانشگاه رازی کرمانشاه)
    رشته علوم سیاسی
    3 مقاله مشترک در نشریات تخصصی رشته مربوطه
    تسلط کامل به زبان با آیلتس 7.5
    تسلط بهزبان فرانسه البته بدون مدرک
    توصیه نامه از اساتید سطح یک کشور که دارای تالیفات متعددی هستند و بعضا خودشون هم در دانشگاه های برتر انگلستان و آمریکا تحصیل کردند.
    پیشاپیش ممنون ار راهنماییتون.
    اگر اطلاعات دیگه ای هم نیاز هست بفرمایید بیان بشه.

Junior Member

سلام دوستان عزیز،
    من دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک خاک و پی - عمران (ژئوتکنیک) دانشگاه فردوسی مشهد هستم،
    معدل لیسانس: 17.21 آزاد مشهد
    معدل فوق بدون پایان نامه: 17.45
    نمره آیلتس (Overall) : هفت 7.0
    نمره جی آر ای GRE :
    Q=158 , V=138 , AW=3.5
    آیا امیدی به پذیرش و بورس تحصیلی هست با این شرایط ؟ مقاله ژورنال ندارم ولی کنفرانس داخلی 2تا هست.
    لطف بزرگی میکنید اگر تجربه‌ای دارید در اختیارم بذارین. ممنون.

ApplyAbroad Veteran

دوستان و کاربران گرامی،

کلیه پست های اخیر در ارتباط با تبدیل معدل، به تاپیک تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 در بخش معدل انتقال یافت. لطفا ادامه بحث رو در آن تاپیک دنبال کنید.

مرسی ار توجهتون
    مدیریت انجمن آمریکا

Junior Member

با سلام به همگی

تافل 87 جی آر ای q:710 v ;410
    ارشد صنایع دانشگاه تهران معدل 17.60
    لیسانس آزاد معدل 14.36

Member
    رشته و دانشگاه
    -Polimilano-Electrical Engineering

سلام دوستان. بچه هایی که اطلاع دارن کمک کنن:
    1.لیسانس برق قدرت سراسری(GPA:14) دو سال آخر(GPA:15)
    2.ثبت 2 نرم افزار مرتبط با رشته برق قدرت و الکترونیک()
    3.3سال سابقه کاری مرتبط
    6.بافرض ریکام و سی وی قوی(از نظر انجام پروژههای عملی مرتبط مثل رباتیک)
    برای رشته های برق قدرت ،الکترونیک،رباتیک شانس قبولی داریم اگه آره کجا؟اگرم نه جونتون سلامت

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

دوستان میشه منو راهنمایی کنید:
    من لیسانس مهندسی مواد و متالورژی دارم از دانشگاه دولتی با معدل 14.04
    یک مقاله چاپی و ارائه در کنفرانس داخلی دارم
    قصد دارم دردر مقطع مستر در رشته خودم یا شیمی ادامه تحصی بدم
    مدرک زبان فرانسه
    زبانم خوبه اما هنوز مدرک نگرفتم
    اول اینکه من باید چه مدرک زبانی داشته باشم
    دوم اینکه اگه بخوام برای ترم سپتامبر برم کی باید اقدام کنم
    هزینه ها رو خوندم ولی در حال حاضر یعنی سال 2012 حدودا میشه بگید
    و اینکه ویزای تحصیلی راحت داده میشه؟
    ممنون میشم اگه جوابم رو بدهید.

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    دوستان میشه منو راهنمایی کنید:
    من لیسانس مهندسی مواد و متالورژی دارم از دانشگاه دولتی با معدل 14.04
    یک مقاله چاپی و ارائه در کنفرانس داخلی دارم
    قصد دارم دردر مقطع مستر در رشته خودم یا شیمی ادامه تحصی بدم
    مدرک زبان فرانسه
    زبانم خوبه اما هنوز مدرک نگرفتم
    اول اینکه من باید چه مدرک زبانی داشته باشم
    دوم اینکه اگه بخوام برای ترم سپتامبر برم کی باید اقدام کنم
    هزینه ها رو خوندم ولی در حال حاضر یعنی سال 2012 حدودا میشه بگید
    و اینکه ویزای تحصیلی راحت داده میشه؟
    ممنون میشم اگه جوابم رو بدهید.
    باید برای سپتامبر 2013 اپلای کنید. ددلاین دانشگاه ها متفاوته معمولَن از December هست تا February. اگر اروپا و استرالیا در گزینه هاتون نیست، تافل iBT بدین خوبه. در امریکا زبان فرانسه به دردتون نمی خوره. پذیرش شیمی براتون احتمالش کمتره مگر در شیمی کار کرده باشید، درس پاس کرده باشید و GRE Subject شیمی رو بدین و نمره ی خوبی کسب کنید. در رشته ی خودتون هم چون معدلتون کمه باید رزومه ی تحقیقاتی خوبی دست و پا کنید و زبانتون هم نمره اش خیلی خوب شه تا شانستون افزایش پیدا کنه. شما فکر پذیرش باشید، ویزای تحصیلی مشکلی نخواهد بود.
    در ضمن برای Master شانس این که fund بگیرید به طور کلی کمتر از PhD است.

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در رشته شیمی تجزیه با معدل 18.13هستم.2 تا مقاله دارم دو بار در کنفرانس های بین المللی شرکت کردم ،یک بار به صورت پوستر و یک بار سخنرانی. سابقه تحقیقاتی خوبی دارم . اصل کارم هم روی کمومتریکس بود. زبان انگلیسی رو مسلط هستم و منتظرم برای تافل. هدفم ادامه تحصیل برای دکترا است. یک بار از دانمارک پذیرش گرفتم به دلایلی رد کردم حالا دوباره دنبال اپلای هستم.
    امکان داره در زمینه تحصیل و گرفتن فاند از امریکا راهنماییم کنید.

Junior Member Arsenal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software

سلام
    من مدرک کاردانی نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 15.28 و کارشناسی با معدل 17.44 دارم و از اونجایی که یک سال وقت دارم می خواستم ببینم به نظر شما بهتره این یکسال صرف خوندن برای تافل و جی ار ای کنم و نمره های بالای 1400,105 رو توی این ازمونها کسب کنم و یا بهتره این یکسال رو صرف خوندن کنکور ارشد کنم و بعد از گرفتن فوق اقدام کنم؟ به نظر شما با کسب نمره های مذکور بنده می تونم فاند بگیرم؟ راستی یه سوال دیگه اصلا من که سطح زبانم متوسط است میتونم یکساله نمره 1400و105 بگیرم؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)