صفحه 271 از 429 نخستنخست ... 171221261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281321371 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط msh.civil نمایش پست ها
    سلام. نمی دونم دیر شده یا نه اما به دلیلی تا حالا نمی خواستم اپلای کنم و حالا می خوام چند تا سوال دارم.
    1. اصلا الان دیر شده یا نه؟
    2. من 3-4 سال پیش ایلتس دادم و 6 گرفتم اما بدون مطالعه و آمادگی(خلاصه اش اینه که زبانم خیلی بد نبود.) اما از اون موقع تا حالا دیگه منسجم زبان نخوندم.
    3. ارشد عمران محیط زیست صنعتی شریف هستم معدلم بد نبود اما ترم 3 یه 12 گند زد توش الان 15.70 البته بدون پایان نامه و با اون لااقل بر می گره بالای 16.
    4. لیسانس هم مهندسی عمران عمران دانشگاه شهید رجایی( اون موقع ها رتبه ام بد نبود فقط واسه اینکه تهران بمونم رفتم، مهندسی روزانه ست و با مدرک از وزارت علوم).
    5. فکر کنم از تزم حداقل یه مقاله خارجی و چندتا ایرانی در بیاد.
    6. تقریبا شهریور یا مرداد دفاع دارم.
    7. از GRE هیچی نمی دونم.
    8. نمی دونم دقیق اما 3-4 سالی سابقه دارم که حداقل اش 2 سال با بیمه هست.
    9. فرانسه در حد B1 بلدم.

با همه این اوصاف چقدر شانس دارم واسه Fall 2013
    چه جور برنامه ریزی باید بکنم؟
    چون تا 4 سر کارم و تا 7-8 هم دانشگاه مجبورم باشم می رسم کاری کنم؟؟؟
    راستی فاند هم می خوام(( ((... شرایط مالی خیلی اوکی نیست... شاید فقط قد 1 سال زندگی بتونم پول ببرم
    1.چرا فکر میکنید دیر شده؟!!!!!!!!!!
    2.دوباره آمادگی پیدا کنید و آزمون زبان بدید. خصوصا که این بار با تجربه هستید و به امید خدا نتیجه بهتر می گیرید برای گرفتن اطلاعات لازم در این خصوص به این بخش مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...y.php?26-IELTS
    3.من از رشته شما اطلاعی ندارم ولی اینو می دونم که دانشگاه شریف و تهران در بین سایر دانشگاههای ایران به نسبت بقیه شناخته تر هستند در مجامع بین المللی... و معدل شانزده شریف فرق می کنه با 18 یا 19 فلان دانشگاه... مثلا من تو رشته خودم می دونم که اگه از یه دانشگاهی معدلت 16 تا 17 باشه عالیه اما در یک دانشگاه دیگه حتی تو تهران معدل 19 عادیه چون نو سخت گیری و سوالات و سطح علمی کلا دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه. پس از این نظر اصلا ناراحت نباشید چون دانشگاهتون شاخصه... اما این 12 که معدلتون رو کشیده پایین کمی کارتون رو سخت تر کرده که می تونید با گرفتن نمره خوب GRE یاا Gmat جبرانش کنید.
    4. به جز دانشگاه تهران و شریف که دوستان می گن و من امیر کبیر رو هم بهش اضافه می کنم دیگه فرقی نداره کجا درس خونده باشی مهم توانایی علمی شماست که با کارهای پژوهشی نتیج بقیه آزمونها مثل زبان و جی مت و جی آر ای مشخص می شه. و فراوان دانشجو که شهرستان تحصیل کردن و الان تو دانشگاههای خوب دنیا دارن با فاند تحصیل می کنند. می تونی تو نتایج پذیرش همین سایت چک کنی: http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php
    5. مقاله اداخلی واسه کسی خوبه که اینجا می خواد بمونه وگرنه فقط رزومه پر کنه همین! در عوض مقالات خارجی حتی کنفراسی خیلی خیلی ترجیح دارن به مقالات داخلی.
    6. به امید خدا دفاع می کنید با نمره عالی چون تو معدلتون باز تاثیر گذاره.
    7.برای کسب اطلاع از GRE به این قسمت مراجعه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...33-GRE-Subject
    http://www.applyabroad.org/forum/for...25-GRE-General
    و برای GMATبه این بخش:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...ay.php?58-GMAT
    8. سابقه کار خیلی تاثیر گذار نیست مگه بخوای MBA شرکت کنید.
    9. هر چه قدر زبان بیشتر بدونید پونهای مثبت بیشتری خواهید گرفت.

برادر کلی کار داری انجام بدی بر آورد شانستون فعلا کار آسونی نیست اگه همه موارد فوق رو به خوبی پشت سر بزاری حتما فاند میگیرید به امید خدا چرا که نه!؟
    تابستون امسال فرصت خوبیه از دست نده

موفق باشید

پیش فرض پاسخ : MIT, Harvard, Columbia, stanford

نقل قول نوشته اصلی توسط apply_abroad نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از پاسختون
    اما معدل بالا و تافل و gre خفن یعنی حدودا چند؟ برای پذیرش دانشگاه های خوب آمریکا top 100 اون حدود ؟ یا برای دانشگاه تورنتو یا واترلو و ... از کانادا؟
    میدونم حدود مشخص کردن ساده نیست اما با توجه به تجربیاتتون لطفا راهنمایی بفرمایید. درضمن دوباره عرض کنم سراسری تبریز الکترونیک می خونم.
    معدل بالا یعنی 17 به بالا...تافل بالا یعنی ibt بالا 100....gre خوب تو کوانت 800 و تو وربال 400 بیاری خوبه...البته چون وقت زیاد داری میتونی 700 هم بیاری که من همینجا بهت قول میدم اگه همه ی اینا رو داشته باشی top30 پذیرش میگیری با فول فاند...
    اگه نگرانه محل تحصیلت هستی اینجا رو بخون...
    من پیشنهادم اینه...از همین الان بشین زبان بخون...هر چی تافل و GRE بهتر بیاری شانست بیشتر میشه...نکته ی خیلی مهم: هیچ چیز به اندازه ی معدلت مهم نیست...یعنی میره تو شناسنامه ات!...هر جا بری بهش نیاز داری...
    راستی...دانشگاه های تورنتو و واترلو رو دست کم گرفتیا......تو اگه استاد پیدا نکنی برکلی هم پذیرش بگیری اونجاها نمیتونی...

دوستان، عرضی داشتم خدمتتون، و واقعن ممنون میشم اگه کسی این پست طولانی رو بخونه و جواب سوال من رو بده، مساله بسیار مهمیه واسه من !

راستش من امسال واسه دکتری صنایع اقدام کردم و فعلن یکی دوجا پذیرش بدون فاند و نیمه فاند خیلی ناچیز گرفتم و احتمال میدم جاهای دیگه ام که نتایجش بیاد بهم فاند ندن بخاطر شرایطی که دارم ! من بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی اقدام کردم ! نه سابقه کار رسمی دارم و نه سابقه پژوهش آنچنانی ! چندتا مقاله کنفرانسی دارم و چندتا هم ژورنال که همه تحت داوری هستند ! کلن رزومه آنچنانی نداشتم !

حالا واقعن موندم برم یا بیخیال بشم، می خواستم از شما بپرسم بعد از ترم اول یا حداکثر سال اول چقدر احتمال داره فاندی بگیرم که همه هزینه هامو پوشش بده ؟! واقعیت اینه که اگه امسال نرم، دیگه اپلای کردن رو بخاطر شرایطی که دارم بیخیال میشم و میرم پی بدبختیام ! ولی اگه بدونم بعد از ترم یا سال اول احتمال فاندم بالا هست، شرایط این رو دارم که هزینه یک ترم یا یکسال رو پرداخت کنم !

اگه امکان داره دوستانی که آگاهی کامل دارن جواب بدن چون جوابش واسه من خیلی مهمه ! ممنونم !

Junior Member

سلام
    به نظر من حتما برو.. اکثر دوستای من بدون فاند رفتن هنوز 1 ترم نگذشته فاند گرفتن... فقط یکم خودشونو نشون دادن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات - علم وصنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط am2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من با این شرایط آیا شانسی برای پذیرش phd کامپیوتر با فاند از هر دانشگاهی توی آمریکا دارم/
    رشته : IT
    معدل لیسانس 14.81
    معدل ارشد 14.77
    مقاله کنفرانس 5
    رزومه کاری و برنامه نویس عالی
    تافل و GRE رو هم میخوام شرکت کنم که ایشاله فکر می کنم نمره خوبی هم بیارم.

یکی هم جواب مارو بده ثواب داره ها

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology - M.S in Materials Science

نقل قول نوشته اصلی توسط am2000 نمایش پست ها
    یکی هم جواب مارو بده ثواب داره ها

ممنون
    به نظر من اگه نمره های زبانتون خیلی خوب باشه می تونید معدلتونو پوشش بدید، ضمن اینکه مشخص نکردید کدوم دانشگاه درس می خونید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology - M.S in Materials Science

دوستان یه سوال داشتم
    من قصد دارم که برای فال 2013 برای آمریکا اقدام کنم... سطح زبانم معمولیه (تا به حال کلاس زبان نرفتم، اسپیکینگم ضعیفه) و الانم عسلویه مشغول به کارم به نظر شما 6 ماه زمان مناسبیه که هم واسه تافل و هم واسه جی آر ای خودمو آماده کنم؟ (واسه اینکه بتونم پذیرش با فاند بگیرم فکر می کنم باید تافل بالای 90 و جی آر ای حدود 1200 بشم)

با سلام
    ترم 8 مهندسی برق قدرت هستم(9ترمه تموم میکنم).با معدل 16.8.GREشدم1150(800+350)تافل هنوز ندادم ولی احتمالا بتونم بالای 100بشم.به نظر شما من شانسی برای فاند گرفتن دارم یا نه؟
    در ضمن به نظر شمااگه وقت بزارم روی پروژم و بتونم یه مقاله ازش در بیارم بهتره یا اینکه وقتم رو بیشتر زبان بخونم تا نمره GRE,TOFELام رو ببرم بالا(این رو هم مدنظر داشته باشید که GREجدید خیلی سخت شده و خیلی باید وقت گذاشت روش)؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات - علم وصنعت

نقل قول نوشته اصلی توسط hshs نمایش پست ها
    به نظر من اگه نمره های زبانتون خیلی خوب باشه می تونید معدلتونو پوشش بدید، ضمن اینکه مشخص نکردید کدوم دانشگاه درس می خونید
    من با این شرایط آیا شانسی برای پذیرش phd کامپیوتر با فاند از هر دانشگاهی توی آمریکا دارم/
    رشته : IT
    معدل لیسانس 14.81 دانشگاه آزاد
    معدل ارشد 14.77 دانشگاه علم و صنعت
    مقاله کنفرانس 5
    رزومه کاری و برنامه نویس عالی
    تافل و GRE رو هم میخوام شرکت کنم که ایشاله فکر می کنم نمره خوبی هم بیارم.

Junior Member Arsenal آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    software

نقل قول نوشته اصلی توسط Arsenal نمایش پست ها
    سلام
    من مدرک کاردانی نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل 15.28 و کارشناسی با معدل 17.44 دارم و از اونجایی که یک سال وقت دارم می خواستم ببینم به نظر شما بهتره این یکسال صرف خوندن برای تافل و جی ار ای کنم و نمره های بالای 1400,105 رو توی این ازمونها کسب کنم و یا بهتره این یکسال رو صرف خوندن کنکور ارشد کنم و بعد از گرفتن فوق اقدام کنم؟ به نظر شما با کسب نمره های مذکور بنده می تونم فاند بگیرم؟ راستی یه سوال دیگه اصلا من که سطح زبانم متوسط است میتونم یکساله نمره 1400و105 بگیرم؟
    با تشکر
    help me

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)