صفحه 274 از 429 نخستنخست ... 174224264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284324374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,731 تا 2,740 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology - M.S in Materials Science

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohandese نمایش پست ها
    سلام،
    من دانشجوی سال اول ارشدم و تصمیم دارم شهریور91 تافل بدم و انشالله واسه fall2013 اپلای کنم. مطمئن نیستم شروع کردن پروسه اپلای در حالی که هنوز دفاع نکرده ام و مقاله ای هم ندارم کار درستی باشه.
    معدل لیسانس و ارشدم(تا اینجا!) بالاست و شریف بوده و هستم و فکر می کنم بتونم تافل ibt رو بالای 100 بگیرم. به نظرتون این که مقاله ندارم، در پذیرش و فاند گرفتن اثر بالائی داره؟!
    یکی از دوستان می گفت برای استادای آمریکائی پیش زمینه درسی یعنی همون معدل خیلی مهمه، به همین خاطر شانس من رو بالا ارزیابی می کرد، این حرف تا چه حد می تونه درست باشه!؟
    سوالم اینه که اگه فرض کنیم تو این یه سالی که به خودم بیشتر وقت می دم بتونم کارهای علمی بیشتری انجام بدم، بتونم یک یا دو مقاله ISI داشته باشم و مثلا TA یک درس هم باشم، شانسم نسبت به الان چقدر فرق می کنه؟! ارزش یک سال صبر کردن رو داره؟!
    در ضمن من نه GRE امتحان داده ام و نه باهاش آشنائی دارم!
    سلام دوست عزیز
    اطلاعاتی که شما دادید خیلی کلی هستش و با این اطلاعات که شما دادید هر گونه نظر دهی کلی خواهد شد
    اما به طور کلی اینکه شما می خواید برای فال 2013 اقدام کنید منوط به اینه که تا اون موقع بتونید دفاع کنید که با توجه به دانشگاه شما از الان باید به فکر این باشید که سریعتر پایان نامه تونو انجام بدید چون مطمئن باشید که وقت زیادی رو از شما خواهد گرفت.
    داشتن مقاله ISI می تونه خیلی کمک کننده باشه و می تونه بعضی از فاکتورا رو (مثل نمره ی زبان یا معدل) پوشش بده و یا در میزان فاند دریافتی موثر باشه ولی عامل اصلی و تعیین کننده نیست
    نمره ی زبان به خصوص جی آر ای برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا فوق العاده مهمه و اگه برای فال 2013 می خواید اقدام کنید به نظر من باید از الان براش برنامه ریزی کنید چون کسب آمادگی لازم برای آزمون جی آر ای نیاز به زمان نسبتا طولانی داره
    به نظر من اگه شما بتونید یک نمره جی آر ای خوب بیارید و هم تافلتون همون بشه که گفتید و با فرض اینکه معدل لیسانس و فوق بالایی هم داشته باشید مشکلی برای گرفتن پذیرش نخواهید داشت و به نظر من تاخیر انداختنش به خاطر یک ISI اصلا منطقی نیست، ضمن اینکه شما الان هفت ماه وقت دارید و به نظر من می تونید این کارو انجام بدید
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

سلام،
    من دانشجوی سال اول ارشدم و تصمیم دارم شهریور91 تافل بدم و انشالله واسه fall2013 اپلای کنم. مطمئن نیستم شروع کردن پروسه اپلای در حالی که هنوز دفاع نکرده ام و مقاله ای هم ندارم کار درستی باشه.
    معدل لیسانس و ارشدم(تا اینجا!) بالاست و شریف بوده و هستم و فکر می کنم بتونم تافل ibt رو بالای 100 بگیرم. به نظرتون این که مقاله ندارم، در پذیرش و فاند گرفتن اثر بالائی داره؟!
    یکی از دوستان می گفت برای استادای آمریکائی پیش زمینه درسی یعنی همون معدل خیلی مهمه، به همین خاطر شانس من رو بالا ارزیابی می کرد، این حرف تا چه حد می تونه درست باشه!؟
    سوالم اینه که اگه فرض کنیم تو این یه سالی که به خودم بیشتر وقت می دم بتونم کارهای علمی بیشتری انجام بدم، بتونم یک یا دو مقاله ISI داشته باشم و مثلا TA یک درس هم باشم، شانسم نسبت به الان چقدر فرق می کنه؟! ارزش یک سال صبر کردن رو داره؟!
    در ضمن من نه GRE امتحان داده ام و نه باهاش آشنائی دارم!
    GRE بالا برای پذیرش و فاند شما خیلی مهم خواهد بود. بنظر من روی اون وقت بگذارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hshs نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اطلاعاتی که شما دادید خیلی کلی هستش و با این اطلاعات که شما دادید هر گونه نظر دهی کلی خواهد شد
    اما به طور کلی اینکه شما می خواید برای فال 2013 اقدام کنید منوط به اینه که تا اون موقع بتونید دفاع کنید که با توجه به دانشگاه شما از الان باید به فکر این باشید که سریعتر پایان نامه تونو انجام بدید چون مطمئن باشید که وقت زیادی رو از شما خواهد گرفت.
    داشتن مقاله ISI می تونه خیلی کمک کننده باشه و می تونه بعضی از فاکتورا رو (مثل نمره ی زبان یا معدل) پوشش بده و یا در میزان فاند دریافتی موثر باشه ولی عامل اصلی و تعیین کننده نیست
    نمره ی زبان به خصوص جی آر ای برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا فوق العاده مهمه و اگه برای فال 2013 می خواید اقدام کنید به نظر من باید از الان براش برنامه ریزی کنید چون کسب آمادگی لازم برای آزمون جی آر ای نیاز به زمان نسبتا طولانی داره
    به نظر من اگه شما بتونید یک نمره جی آر ای خوب بیارید و هم تافلتون همون بشه که گفتید و با فرض اینکه معدل لیسانس و فوق بالایی هم داشته باشید مشکلی برای گرفتن پذیرش نخواهید داشت و به نظر من تاخیر انداختنش به خاطر یک ISI اصلا منطقی نیست، ضمن اینکه شما الان هفت ماه وقت دارید و به نظر من می تونید این کارو انجام بدید
    موفق باشید
    بله اطلاعات جزئی تر اگه منظورتون معدل باشه، معدل لیسانسم 17.35 و ترم 1 ارشدم 18.03 است. در رابطه با پروژه ارشد مطمئنم که می تونم تا خرداد آینده دفاع کنم ولی اینکه چقدر باکیفیت کار کنم به وقتم وابسته است. اگه بخوام تافل و GRE بخونم و هم زمان به فکر ISI هم باشم، احتمال می دم از این سه حدافل یکیش از دست بره! یعنی شما می گین ISI رو بی خیال شم و بشینم به زبان خوندن؟
    با دست پرتر برم، واسه آینده ام بهتر نمی شه یعنی؟! اگه بخوام هم معدلم بالا بمونه هم از ibt هم GRE نمره عالی بگیرم می تونم اما شرطش اینه که دیگه مقاله ای در کار نباشه. در عوض اگه وقتم بیش تر بشه فکر می کنم بتونم به همه اش برسم. این کار رو بکنم؟ (تازه فکر آزاردهنده دیگه اینه که من اگه خیلی هنر کنم تا آخرای تابستون تازه مقاله ام آماده شه، تا ددلاینای اپلای به اون مقاله اصلا به جائی نمی رسه!)
    در ضمن بگم که بخشی از نگرانیم بخاطر اینه که از بین دوستام کسی رو ندیدم که سال 2 ارشد مشغول اپلای باشه، همه گذاشتن بعد از دفاع، شما اگه سراغ دارین لطفا بگین شرایطشون چطوری بوده!
    در ضمن رشته ام مهندسی شیمی-محیط زیست هستش.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بله اطلاعات جزئی تر اگه منظورتون معدل باشه، معدل لیسانسم 17.35 و ترم 1 ارشدم 18.03 است. در رابطه با پروژه ارشد مطمئنم که می تونم تا خرداد آینده دفاع کنم ولی اینکه چقدر باکیفیت کار کنم به وقتم وابسته است. اگه بخوام تافل و GRE بخونم و هم زمان به فکر ISI هم باشم، احتمال می دم از این سه حدافل یکیش از دست بره! یعنی شما می گین ISI رو بی خیال شم و بشینم به زبان خوندن؟
    با دست پرتر برم، واسه آینده ام بهتر نمی شه یعنی؟! اگه بخوام هم معدلم بالا بمونه هم از ibt هم GRE نمره عالی بگیرم می تونم اما شرطش اینه که دیگه مقاله ای در کار نباشه. در عوض اگه وقتم بیش تر بشه فکر می کنم بتونم به همه اش برسم. این کار رو بکنم؟ (تازه فکر آزاردهنده دیگه اینه که من اگه خیلی هنر کنم تا آخرای تابستون تازه مقاله ام آماده شه، تا ددلاینای اپلای به اون مقاله اصلا به جائی نمی رسه!)
    در ضمن بگم که بخشی از نگرانیم بخاطر اینه که از بین دوستام کسی رو ندیدم که سال 2 ارشد مشغول اپلای باشه، همه گذاشتن بعد از دفاع، شما اگه سراغ دارین لطفا بگین شرایطشون چطوری بوده!
    بازم سلام
    شما معدل خیلی خوبی دارید و مطمئن باشید اگه نمرات زبانتون خوب بشه می تونید بدون ISI هم پذیرش خوبی بگیرد، ضمن اینکه معلوم نیست اگه بخواید به خاطر مقاله تا سال دیگه پروسه اپلایتون به تعویق بندازید، آیا این مقاله چاپ بشه یا نه (با توجه به پروسه طولانیه سابمیت کردن مقاله تا پابلیش شدنش) و اینکه معلوم نیست چه مشکلات دیگه ای ممکنه خدای نکرده پیش بیاد که ممکنه شما انگیزه امروز رو از دست بدید.
    اینکه یه نفر از ترم دو اقدام می کنه و یکی بعد از دفاع همش بر می گرده به تلاش شخص و این یک قانون کلی نیست، بله خیلی از دوستانم هستند که بلافاصله بعد از ارشد رفتند، و خیلی ها هم که گفتند بعد از دفاع می ریم هرگز نرفتند، بعضی ها هم مثه خود من بعد دو سه سال می خوان اقدام کنند.
    پس فرصتو از دست ندید و از همین الان برنامه ریزی کنید، Time is money
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hshs نمایش پست ها
    بازم سلام
    شما معدل خیلی خوبی دارید و مطمئن باشید اگه نمرات زبانتون خوب بشه می تونید بدون ISI هم پذیرش خوبی بگیرد، ضمن اینکه معلوم نیست اگه بخواید به خاطر مقاله تا سال دیگه پروسه اپلایتون به تعویق بندازید، آیا این مقاله چاپ بشه یا نه (با توجه به پروسه طولانیه سابمیت کردن مقاله تا پابلیش شدنش) و اینکه معلوم نیست چه مشکلات دیگه ای ممکنه خدای نکرده پیش بیاد که ممکنه شما انگیزه امروز رو از دست بدید.
    اینکه یه نفر از ترم دو اقدام می کنه و یکی بعد از دفاع همش بر می گرده به تلاش شخص و این یک قانون کلی نیست، بله خیلی از دوستانم هستند که بلافاصله بعد از ارشد رفتند، و خیلی ها هم که گفتند بعد از دفاع می ریم هرگز نرفتند، بعضی ها هم مثه خود من بعد دو سه سال می خوان اقدام کنند.
    پس فرصتو از دست ندید و از همین الان برنامه ریزی کنید، Time is money
    موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنمائیتون.
    راستش چند روزه دارم فروم های مختلف رو بالا و پائین می کنم و شرایط و نتایج بچه ها رو نگاه می کنم. برداشتی که پیدا کرده ام اینه که تقریبا همه کسائی که برای دکترا اپلای می کنن حداقل یک ISI رو دارن، واسه اینه که اعتماد بنفسم اومده پائین. رزومه بدی ندارم، کارای زیادی کردم اما هیچ کدوم رو به ثمر خاصی نرسوندم!!! الان حس می کنم که نمی شه با این چیزا یه استاد رو متقاعد کرد که من خفنم و همونم که می خوای، چون تقریبا همه کسانی که برای اون موقعیت رقیب منن مقاله ISI دارن!
    شما فکر می کنین اگه نمره GRE و تافلم خوب بشه با همین اوضاع معدل و بی مقاله به چه سطحی از دانشگاه ها می تونم امید داشته باشم؟! زیر 50، زیر 100 یا برم بالاتر؟! یه ISI رو همه اینا باشه چی؟!
    یعنی هرکی جای من بود این فرصت رو به خودش نمی داد!؟ هرچند قبول دارم که ریسکه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

it is obvious that if you have a paper, specially ISI paper, your chance will rise. anyway you must remember that applying process and getting admission is a very chancy work if you know. so don't make busy your mind and be hopeful. My conditions are same as yours and i've seen many people (specially here and among of my friends) that could get a good admission without having any ISI paper. I wish you good luck and happiness. if you have any further question don't hesitate to ask.

ApplyAbroad Hero

سلام
    خوشبختانه من شرایط مثل شمارو سراغ دارم
    چند تا از همکلاسیام امسال ترم 3 اپلای کردن و با معدل لیسانس و ارشد حدود 17-18، تافل حدود 100 و جی ار ای حدود 1200 بدون مقاله هم فلوشیپ گرفتن هم RA از امریکا. معدلتون خوبه فقط نمره های ازموناتونم باید قابل قبول باشه. البته ناگفته نمونه این همکلاسیام بدون تماس با اساتید موفق به گرفتن پذیرش شدن. رنک دانشگاههایی هم که گرفتن خوب بود
    رشته من به شما نزدیکه احیانا خواستید مقاله کار کنید حاضرم باتون همکاری کنم.
    موفق باشید

Junior Member

همون طور که گفتین فرآیند پذیرش گرفتن توام با شانس هم هست اما یه منطقی هم به هر حال داره، حالا با شرایط فعلی من فکر کردن به چه رده ای از دانشگاه های آمریکا و احیانا کانادا منطقیه؟!
    از الان باید بگردم دنبال استاد، درسته؟! منظورتون چیه که بدون تماس با استاد پذیرش گرفتن؟! چجوری؟!
    در ضمن آقای mahmoudb، شما احیانا در مورد رشته من اطلاعات بیشتری از دانشگاه ها ندارین؟ کجاها فعال ترن؟ کجاها شرایط بهتری به لحاظ فلوشیپ دارن و ...
    کلا در مورد انتخاب دانشگاه، چه مسیری رو توصیه می کنین؟
    ممنون از راهنمائیتون، در مورد مقاله هم فکر می کنم فعلا باید صرف نظر کنم، تا بتونم به درس و زبانم برسم، به هرحال مرسی!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    GRE بالا برای پذیرش و فاند شما خیلی مهم خواهد بود. بنظر من روی اون وقت بگذارید.
    با توجه به اینکه رشته ام مهندسی است، نمره verbal هم اهمیت داره؟! دوستانی هستند که 10 روزه GRE رو جمع می کنن و اصلا رو verbal وقت نمی ذارن، این کار درسته؟!

با توجه به اینکه رشته ام مهندسی است، نمره verbal هم اهمیت داره؟! دوستانی هستند که 10 روزه GRE رو جمع می کنن و اصلا رو verbal وقت نمی ذارن، این کار درسته؟!
    خير اين كار درست نيست. نمره وربال براي اكثر دانشگاه ها مهمه. بچه هايي كه اين كار رو ميكنن يه رزومه بسيار قوي در حد چندين مقاله تاپ ISI دارن كه ميرن با استادا هماهنگ ميكنن و ديگه استاد اون يه نمره وربال رو نديد ميگيره اما جديدا اساتيد هم به كساني كه بهشون ايميل ميزنن ميگن اگر GRE بالاي 1200 ميگيريد بيايد صحبت كنيد. بعضي ها هم كه ميگن اول برو ادميشن بگير بعد حرف بزنيم كه توي ادميشن اون نمره وربال هم لحاظ ميشه. اگر واقعا ميخواهيد شانس خوبي داشته باشيد چاره اي نيست كه وقت بذاريد و جي آر اي رو ببريد بالاي 1200, حتي من ميگم اگرچه سخته اما جديدا روي بالاي 1300 برنامه ريزي كنيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)