صفحه 276 از 429 نخستنخست ... 176226266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286326376 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,751 تا 2,760 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    ضمن تشکر از جواب شما دوست عزیز

والا من توی ویکی دیدم که نوشته بود گرفتن پذیرش دکترا راحت تره تا فوق لیسانس ... البته شاید منظورش گرفتن فاند بوده

به هر حال اگر من برای ترم اول فاند نخوام ... با مدرک کارشناسی برای phd هم میتونم اقدام کنم؟ یا مخصوص شاگرد زرنگ هاست؟

اگه بشه یکسره دکترای پیوسته گرفت خیلی عالی میشه ... حالا فاند رو هم میگیریم در ترم آهی آتی ان شاء الله

ممنون میشم راهنمایی کنید
    درود

دوست عزیز ببینین در راستای حرفای salazar716 عزیز که جسارت نباشه من پاسخی در راستای گفته های ایشون میدم ... Direct Phd یا Phd on BSc از نظر زمانی 1 سال شما رو به جلو میندازه تا اونجا که اطلاعات بنده قد میده اما چه فاکتورهایی برای Accept شدن در این مقطع مهمه طبیعتا رزومه ای در سطح عالی برگرفته از نوع دانشگاه ( شریف ، تهران ) ، معدل ، نمرات زبان بالا و اللخصوص GRE در سطح بالا ( این GRE برای آمریکا بسیار نجات دهنده است ... جدی باید گرفت ) .

اما Fund برای Master طبیعتا کمتر و مشکل تر هست از Phd ، نه این که نیست به نسبت کمتر هست اما دوست من اینکه چقدر میزان پذیرش رو میشه برآورد کرد اصلا قابل برآورد نیست اما میشه با توجه به تجربیات و مشاهدات و شنیده ها مواردی رو تا حدودی پیش بینی کرد .

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

ضمن سپاس ، ببخشید بازم میپرسم

پس میشه مستقیم از کارشناسی به دکترا اقدام کرد ، و پذیرش بدون فاند گرفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    ضمن سپاس ، ببخشید بازم میپرسم

پس میشه مستقیم از کارشناسی به دکترا اقدام کرد ، و پذیرش بدون فاند گرفت؟
    درود

دوست من اقدام که بله میشه کرد ، فقط باید دانشگاه های مورد نظرتون رو چک بفرمایید که این شرایط وجود داره یا نه ...!!! البته باید با توجه به رزومه خودتون اقدام کنین یعنی در عین حال که با طبع بالا اما واقعیت مند ، چراکه سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است

محمدرضا

Junior Member

درود دوستان
    من میخام برای ارشد زبان امریکا اپلای کنم میدونم دوستان کارکشته ی زیادی توی این سایت هست از اونجا که دوترم دیگه درسم تموم میشه اگر دوستان بزرگواری کنن و راهنماییم کنن تا این یک و نیم سالی رو به نحو احسن استفاده کنم منتظر پاسخ شما دوستان هستم

Junior Member

دوستان من برای تصمیم گیری دچار مشکل شده ام، با اینکه اینجا راهنمائی شدم نمی تونم به نتیجه برسم!
    عرض کردم کارشناسی مهندسی شیمی از شریف، معدل 17.35 و ترم 2 ارشد محیط زیست با معدل 18.03 هستم. مقاله ندارم امتحان های زبان رو هم نداده ام، اما زبانم در حدی هست که بتنونم تا شهریور و مهر نمره ibtم رو به بالای 100 برسونم. GRE هم به همین ترتیب!
    اما من متاسفانه فرصت مقاله دادن رو نداشته ام و فقط کارهای پراکنده انجام داده ام. رزومه خوب اما بی مقاله ای دارم!
    من چندتا option دارم:

1. با وجود اینکه ISI ندارم، سال جاری به عنوان یک دانشجوی ارشد برای phd اپلای کنم و با عجله پروژه ارشدم رو انجام بدم و دفاع کنم، با امید اینکه ایشالله بی مقاله جای خوب پذیرش می گیرم و fall2013 هم مشغول دکتری می شم!

2. داستان اپلای رو یک سال عقب بندازم، با آرامش پروژه انجام بدم، مقاله بدم، زبان بخونم و سال بعدش واسه fall2014 اپلای کنم، اینطوری روی یک سال ریسک کرده ام، چون ممکنه مقاله ام به نتیجه نرسه، ممکنه به کاملا شانسی اقتصاد دنیا بپکه(!) و پذیرش نگیرم، ممکنه صدتا اتفاق بیفته که کلا از رفتن بیفتم و ... اما حسنش اینه که یه کم دستم پرتر می شه، مطالعه و تحقیق بهم چیز یاد می ده و از این حرفا، مضافا به اینکه استراحتی هم هست خودش!!!

3. کلا از اینکه دارم ارشد می خونم صرف نظر کنم و در سال جاری به عنوان دانشجوی کارشناسی برای phd باز در fall2013 اپلای کنم. حسنش اینه که ISI نداشتنم به چشم نمی آد، 14-15 ملیون پول ناقابل هم در جیب پدر عزیز save می شه، در وقتم هم صرفه جوئی می شه و در واقع بحث پیشرفت و یادگیری و اینا به 5 سال phd در آن سوی مرزها موکول می شه!

شما اگه جای من بودین چه می کردین و چرا؟!
    در چه صورت به نظرتون هرکدوم این راهکارها منطقیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط boronia نمایش پست ها
    درود دوستان
    من میخام برای ارشد زبان امریکا اپلای کنم میدونم دوستان کارکشته ی زیادی توی این سایت هست از اونجا که دوترم دیگه درسم تموم میشه اگر دوستان بزرگواری کنن و راهنماییم کنن تا این یک و نیم سالی رو به نحو احسن استفاده کنم منتظر پاسخ شما دوستان هستم
    درود

دوست عزیز ضمن خوشامدگویی ویکی اپلای رو مطالعه بفرمایین جسارتا بعد اگر سوالی داشتین مطرح کنین . سوالتون بسیار کلی هست باید جزییات رو بفرمایید تا دوستان راهنمایی دقیق کنن اما بصورت کلی برای مقطع Master معدل بسیار مهمه ، نمرات زبان مخصوصا Gre برای آمریکا و دانشگاه های برتر کانادا بی نهایت تاثیر گذار هست برای آمریکا فاکتورهای معدل و دانشگاه مبدا و نمرات زبان اللخصوص Gre بسیار مهم هستن . طبیعتا برای آشنایی با گروه های مشغول در دانشگاه ها و ارزیابی سطحشون و همچنین پیدا کردن اساتید و آشنایی با فیلدهاشون و در کل اطلاعات Apply مربوط به خودتون با مراجعه به وب سایت هاشون اقدام کنین .

محمدرضا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohandese نمایش پست ها
    دوستان من برای تصمیم گیری دچار مشکل شده ام، با اینکه اینجا راهنمائی شدم نمی تونم به نتیجه برسم!
    عرض کردم کارشناسی مهندسی شیمی از شریف، معدل 17.35 و ترم 2 ارشد محیط زیست با معدل 18.03 هستم. مقاله ندارم امتحان های زبان رو هم نداده ام، اما زبانم در حدی هست که بتنونم تا شهریور و مهر نمره ibtم رو به بالای 100 برسونم. GRE هم به همین ترتیب!
    اما من متاسفانه فرصت مقاله دادن رو نداشته ام و فقط کارهای پراکنده انجام داده ام. رزومه خوب اما بی مقاله ای دارم!
    من چندتا option دارم:

1. با وجود اینکه ISI ندارم، سال جاری به عنوان یک دانشجوی ارشد برای phd اپلای کنم و با عجله پروژه ارشدم رو انجام بدم و دفاع کنم، با امید اینکه ایشالله بی مقاله جای خوب پذیرش می گیرم و fall2013 هم مشغول دکتری می شم!

2. داستان اپلای رو یک سال عقب بندازم، با آرامش پروژه انجام بدم، مقاله بدم، زبان بخونم و سال بعدش واسه fall2014 اپلای کنم، اینطوری روی یک سال ریسک کرده ام، چون ممکنه مقاله ام به نتیجه نرسه، ممکنه به کاملا شانسی اقتصاد دنیا بپکه(!) و پذیرش نگیرم، ممکنه صدتا اتفاق بیفته که کلا از رفتن بیفتم و ... اما حسنش اینه که یه کم دستم پرتر می شه، مطالعه و تحقیق بهم چیز یاد می ده و از این حرفا، مضافا به اینکه استراحتی هم هست خودش!!!

3. کلا از اینکه دارم ارشد می خونم صرف نظر کنم و در سال جاری به عنوان دانشجوی کارشناسی برای phd باز در fall2013 اپلای کنم. حسنش اینه که ISI نداشتنم به چشم نمی آد، 14-15 ملیون پول ناقابل هم در جیب پدر عزیز save می شه، در وقتم هم صرفه جوئی می شه و در واقع بحث پیشرفت و یادگیری و اینا به 5 سال phd در آن سوی مرزها موکول می شه!

شما اگه جای من بودین چه می کردین و چرا؟!
    در چه صورت به نظرتون هرکدوم این راهکارها منطقیه؟
    دوست عزیز من مختصر و مفید جوابت رو میدم، من باشم 1 رو انتخاب می کنم: دلیل=

ببین برخلاف تصور خیلیها دکتری پذیرش گرفتن به مقاله نیست، نه اینکه اصلن مقاله تاثیری نداشته باشه ولی کمبود مقاله با شرایط دیگه جبران میشه ! در صورتی که مقاله باشه هم چه بهتر ! نتایج پذیرش رو یه نگاه بنداز ! شما هم معدل و دانشگاه لیسانس و ارشدت که خیلی خوبه ! وقت خیلی زیادی روی GRE بزار، با یک نمره GRE خوب احتمال فاند تا میزان باورنکردنی بالا میره ! تافل هم در حد 100 رو به بالا نمره بیاری دیگه شرایطتت خوبه ! البته این رو اضافه کنم باید منطقی عمل کنی، نباید هر دانشگاهی رو فقط به این دلیل که خیلی معتبر هست انتخاب کنی و انتظار داشته باشی که با فاند خوب ادمیت بشی و با توجه به شرایطی که داری و کسی از خودت بهتر نمیتونه از اونها آگاهی داشته باشه، دانشگاههایی رو انتخاب کنی که معقول باشه !
    خلاصه کلام: اگه برات مهم نیست حتمن دانشگاهت جزو معتبرترینها باشه، بگرد استاد پیدا کن، امسال اپلای کنی چیزی رو از دست نمیدی !

"همه اینها نظرات شخصی من هست"

Junior Member

ممنون من تا الان معدلم حدود 15 است البته بالاتر میره دارم برای امتحانات تافل اماده میشم و دارم رو انتخاب طرح تحقیقاتی البته با توجه به زمینه های مورد علاقه استید چند دانشگاه یک موضوع انتخاب میکنم و از تاریخ اقدام یعنی کی شروع کنم واسه اپلای زیاد مطمئن نیستم امیدوارم این سری اطلاعاتم کلی نباشه
    منتظر پاسختون هستم دوستان عزیز

سلام دوستان
    من از یه دانشگاه درجه سه آمریکا پذیرش مستر و پارشیال فاند گرفتم. حالا سوالم اینه که می تونم بعد یک یا دو ترم ترنسفر کنم به یه جای بهتر؟ اصولا این دانشگاهی که الان بهم پذیرش داده موافقت خواهد کرد؟ و بعد اینکه تو آمریکا و دانشجو بودنم شانسم رو بالا میبره؟ یا بمونم و همینجا اپلای کنم برای جاهای بهتر؟ شرایطم هم اینه
    کارشناسی فیزیک شریف معدل 16 تافل 99 جی آر ای 770 / 270 سابجکت هم ندادم
    ممنون میشم اگر مورد مشابهی دیدید یا تجربه ای دارید نظر بدین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mSky نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از یه دانشگاه درجه سه آمریکا پذیرش مستر و پارشیال فاند گرفتم. حالا سوالم اینه که می تونم بعد یک یا دو ترم ترنسفر کنم به یه جای بهتر؟ اصولا این دانشگاهی که الان بهم پذیرش داده موافقت خواهد کرد؟ و بعد اینکه تو آمریکا و دانشجو بودنم شانسم رو بالا میبره؟ یا بمونم و همینجا اپلای کنم برای جاهای بهتر؟ شرایطم هم اینه
    کارشناسی فیزیک شریف معدل 16 تافل 99 جی آر ای 770 / 270 سابجکت هم ندادم
    ممنون میشم اگر مورد مشابهی دیدید یا تجربه ای دارید نظر بدین.
    میتونید برید اونجا مستر رو بخونید و بعد برای دکترا جای بهتر اقدام کنید. کدوم دانشگاه هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)