صفحه 306 از 429 نخستنخست ... 206256296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316356406 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,051 تا 3,060 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

دوستان عزیز برای اینکه آماری داشته باشید از شرایط کسانی که پذیرش گرفته اند می توانید به قسمت نتایج پذیرش در همین سایت مراجعه کنید. من خودم فول فاند گرفتم برای مقطع دکترا. اما تا اونجایی که برای آمریکا می دونم پنج عامل اساسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد.
    1- معدل
    2- مقالات و سابقه تدریس
    3- تافل
    4 - GRE
    5- سابقه تحقیقی متناسب با آن دانشگاه و استاد
    می توان هر کدام از این موارد را درصد دهی کرد که بسته به هر دانشگاه متفاوت هست ولی شما هرکدام را 20% حساب کنید. در مورد فاند، اطلاعاتی که من به دست آوردم این هست که مهمترین عامل نمره GRE هست که ایرانیها معمولا در بخش quantitative خوب هستند اما متاسفانه در بخش verbal نمره پایینی کسب می کنند. اگر شما بتوانید نمره verbal بالای 400 و علی الخصوص 450 کسب کنید شانس شما برای گرفتن فاند افزایش پیدا می کند. یک نکته دیگر اینکه بعضی اساتید با صنایع همکاری گسترده دارند و به اصطلاح فاند دارند. ایمیل زدن به این اساتید و جلب نظر آنها بهترین راه برای کسب فاند هست.

Global Moderator

Simon آواتار ها

من تبريك ميگم. شما رشته اتوم چي بوده و ميشه نمره هاتونم بگين. ضمنا در مورد GRE منم به همين نتيجه رسيدم. يعني هر استاديم كه از كار من خوشش اومد گيرش روي GRE بود. براي وربال چي رو پيشنهاد ميكنيد؟
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

من رشته ام مهندسی مواد بود. TOEFL:93 GRE::Q=770, VERBAL:480 دو تا مقاله ژورنال هم داشتم. برای وربال شما باید به حدی برسید مه بتونید روزنامه های آمریکایی مثل تایمز رو مطالعه کنید. مثلا هرروز بخونیدش و بفهمید. البته همه در این حد نیستند اما اگه به فکر بالای 450 هستید فکر کنم باید تا این سطح برسید. منابع مختلفی هست که از 1100 شروع میشه.من معدل لیسانسم 15و فوقم 16 بود.

Member kokomalo63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Indusrtial engineering

با سلام
    یه سوال داشتم اونم این که با این شرایط اقتصادی جهان آیا دانشگاه های آمریکا بازم خوب فاند می دن؟ چون من شنیدم که با این اوضاع اونا ترجیح می دن دانشجوهای خودشونو بگیرن. ارزش داره که برا آمریکا وقت و سرمایه بذاریم برا فاند گرفتن یا نه؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط javidss نمایش پست ها
    فقط یه چیز دیگه،من باید بعد از دادن کنکور ارشد اقدام بکنم برای اپلای یا قبلش(مثلا ترمهای 7-8)
    یه سوال دیگه هم داشتم،این که مثلا یه دانشگاه بدون فاند قبولت میکنه و میری اون دانشگاه و تو اون دانشگاه بعد از یکی دو ترم دیگه دانشگاه شهریه نمیخواد قضیه اش چیه؟؟شرایط خاصی داره؟؟یا ...
    شما زمانی که ترم 7 داره تموم میشه اپلای باید بکنی...دانشگاه ها ددلاین دارن برای اپلای کردن که تو قسمت ادمیژن نوشته...بیشتر اول ژانویه اس تا اول فوریه...
    شرایطش اینه که میری اونجا درس میخونی ، نمره ی خوب میگیری، نشون میدی استیودنت خوبی هستی بهت فاند میدن، که میتونه حذف شهریه هم توش باشه، یهو دیدی اسکالرشیپ دادن یا TA یا RA بالاخره یه چی میگیری دیگه ولی خوب ریسکش زیاده!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط kokomalo63 نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوال داشتم اونم این که با این شرایط اقتصادی جهان آیا دانشگاه های آمریکا بازم خوب فاند می دن؟ چون من شنیدم که با این اوضاع اونا ترجیح می دن دانشجوهای خودشونو بگیرن. ارزش داره که برا آمریکا وقت و سرمایه بذاریم برا فاند گرفتن یا نه؟ ممنون
    شما نتونی آمریکا فاند بگیری کجا میخوای بگیری؟!!!
    حالا من یه ذره غلو کردم ولی در کل آمریکا بهتر از جاهای دیگه فاند میده...خوب بهتره براشون کسی رو که میشناسن میدونن چطوریه بگیرن ازش کار بکشن دیگه ولی خوب اگه شما یه سر به نتایج پذیرش بزنی میبینی که بچه های زیادی هستن که فاند گرفته باشن...همونطور که همه میدونن شانس فاند برای دکترا خیییییییلی بیشتر از مستر هست...
    این رو من نمیگم...به هرکی من گفتم میخوام اپلای کنم گفتن فورسِت رو بذار رو آمریکا...ارزش داره که انرژی بذاری...

Member kokomalo63 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Indusrtial engineering

[QUOTE=salazar716;764275]شما نتونی آمریکا فاند بگیری کجا میخوای بگیری؟!!!
    حالا من یه ذره غلو کردم ولی در کل آمریکا بهتر از جاهای دیگه فاند میده...خوب بهتره براشون کسی رو که میشناسن میدونن چطوریه بگیرن ازش کار بکشن دیگه ولی خوب اگه شما یه سر به نتایج پذیرش بزنی میبینی که بچه های زیادی هستن که فاند گرفته باشن...همونطور که همه میدونن شانس فاند برای دکترا خیییییییلی بیشتر از مستر هست...
    این رو من نمیگم...به هرکی من گفتم میخوام اپلای کنم گفتن فورسِت رو بذار رو آمریکا...ارزش داره که انرژی بذاری...[/QUOTE
    ممنون، ولی رقابت برای آمریکا هم بیشتر، مخصوصا برا رشته من مهندسی صنایع تو امریکا

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarahansabz نمایش پست ها
    کسی در مورد New York University اطلاعات داره؟
    بخش علوم کامپیوترش چطوره؟
    جواب مارو ندادینا
    راستی در مورد شرایط فاندش هم چیزی می دونید؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarahansabz نمایش پست ها
    جواب مارو ندادینا
    راستی در مورد شرایط فاندش هم چیزی می دونید؟
    به تاپیک دانشگاه تو بخش دانشگاه های آمریکا مراجعه کنید.

Junior Member

سلام
    من دانشجوی طراحی صنعتی هستم ترم 4 کارشناسی
    معدلم تا الان بالای 17 بوده
    دبیرستان و راهنماییم تیزهوشان بودم
    رتبه ی کارشناسیم 6 سراسری منطقه 2 بود الانم دانشگاه تهران می خونم( هنرهای زیبا)
    دوست دارم برای مستر یا کارشناسی طراحی لباس )Fashion Design) بخونم
    زبانمم انقدی خوب هست که هر وقت بخوام تافل شرکت کنم ,ایتالیایی هم دارم تو موسسه آموزش آزاد دانشگاه خودمون می خونم تا سال دیگه تقریبا واسه امتحان سفارت آمادم.
    رزومم به نسبت خوبه ( بهترینش مشاوره برای طراحی لباس مهماندارای هواپیمایی ماهان+ کارآموزی توی هاکوپیان)
    فقط مشکلم اینه که هیچی پول ندارم و اگه بهم بورس ندن نمی تونم برم.
    می خواشتم بدونم دوستامون تو آمریکا کجا رو بهم پیشنهاد می کنند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)