صفحه 316 از 429 نخستنخست ... 216266306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326366416 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,151 تا 3,160 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    من درصد های اهمیت متفاوتی از GRE و اهمیتش میشنوم ولی اکثرا اون رو دومین عامل میدونن ( دانشگاه فعلی و معدل هم که معمولا اوله ) به نظر دوستان با تجربه برای پذیرش در دوره مستر ( البته شانس فاند نیز همین طور ) عاقلانه تر هست که روی معدل و GRE سرمایه گذاری کرد و در دادن مقاله کمی دست نگه داشت و یا نه، مقاله داشتن اهمیتش بیاد کمی بالاتر؟
    من نظرم با دوستان یکم متفاوت تر هست. مقاله پارامتر خیلی مهمی برای ارتباط با اساتید هست و از این جهت میتونه شمارو از بسیاری از رقبا جلو بندازه. حالا ممکنه کسی با داشتن مقاله نتیجه نگرفته باشه رو نمیشه اینجوری برداشت کرد که مقاله مهم نیست، چون چندین پارامتر دیگه مثل معدل، نمرات ازمونها، اس او پی و... هم در پذیرش موثر هستن و باید اونهارو هم در نظر گرفت. جدای از اینها کیفیت مقالات و همینطور جایی که این مقالات پذیرفته شدن (ژورنال، کنفرانس/داخلی، خارجی/شناخته بودن اون نشریات و انطباق پذیری اونها با زمینه ی کاری اساتید مورد نظر) هم خیلی مهم هستن که در اینجا بهش اشاره نمیشه و صرفا ذکر میشه این تعداد مقاله دارم. به عقیده ی من، متناسب و متعادل بودن پارامترهای مختلف اپلای و همینطور انتخاب هوشمندانه دانشگاههای هدف میتونه تا حد زیادی موفقیت شمارو به همراه داشته باشه.

من درصد های اهمیت متفاوتی از GRE و اهمیتش میشنوم ولی اکثرا اون رو دومین عامل میدونن ( دانشگاه فعلی و معدل هم که معمولا اوله ) به نظر دوستان با تجربه برای پذیرش در دوره مستر ( البته شانس فاند نیز همین طور ) عاقلانه تر هست که روی معدل و GRE سرمایه گذاری کرد و در دادن مقاله کمی دست نگه داشت و یا نه، مقاله داشتن اهمیتش بیاد کمی بالاتر؟
    شما تا جایی که می تونید باید روی معدل سرمایه گزاری کنید، مقاله رو می شه بعدا ها هم نوشت ولی اگه معدل کم بشه تفریبا هیچی نمی تونه جبران کنه! در اولویت بعدی نمره GRE هست که باید تلاشتون رو بکنید که بالا بیارین! مر جله بعد می خواین با استادا تماس بگیریین و توجه اشون رو جلب کنید خوب معلومه که در این مر جله مقالات نقش مهمی رو واسه چلب نظر یه استاد می تونه ایفا کنه! ولی اگه مقالات زیادی داشته باشین ولی معدلتون پایین باشه:
    تجربه ثابت کرده که اولش استاد خوب با ما ارتباط برقرار می کنه ولی وقتی full application رو می بینه کم کم دلسرد میشه و به تونایی تون شک می کنه! حالا اینحا این هنر شماست که شک رو از بین ببرین یا سوتی بدین رو شک رو تبدیل به یقین کنین

کل داستان اینه :دی

ApplyAbroad Guru

مقاله های مرتبط در گرفتن پوزیشن ها تاثیر خیلی خوبی داره، ولی در مواقعی که مستقیما برای دانشگاه اپلای میشه و کمیته قراره بطور کلی درباره شما نظر بده اونقدرا تاثیرش زیاد نخواهد بود، مقاله سابقه ریسرچ رو در شما نشون می ده، دوره دکترا محل یادگیری ریسرچ است. GRE قدرت Reasoning و Critical Thinking شما رو نشون می ده. این دو حالت رو در نظر بگیرید:

معدل خوب
    GRE متوسط رو به ضعیف
    10 مقاله معمولی

معدل خوب
    GRE عالی
    2 مقاله معمولی

حالت دوم معمولا موفق تر خواهد بود.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    مقاله های مرتبط در گرفتن پوزیشن ها تاثیر خیلی خوبی داره، ولی در مواقعی که مستقیما برای دانشگاه اپلای میشه و کمیته قراره بطور کلی درباره شما نظر بده اونقدرا تاثیرش زیاد نخواهد بود، مقاله سابقه ریسرچ رو در شما نشون می ده، دوره دکترا محل یادگیری ریسرچ است. GRE قدرت Reasoning و Critical Thinking شما رو نشون می ده. این دو حالت رو در نظر بگیرید:

معدل خوب
    GRE متوسط رو به ضعیف
    10 مقاله معمولی

معدل خوب
    GRE عالی
    2 مقاله معمولی

حتی به صرف مقالات بسیار عالی ، جی ار ای تعیین کننده تر هست.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member

سلام.ممنون از جوابتون.منظورتون از رنک متوسط چیه؟
    راستی من تو فکر این هستم که اگه رفتم تونجا آیا سوادی که در اینجا کسب کردم به درد میخوره یا اینکه میرم اونجا ضایع میشم؟
    آخه بعضی از دوستام گفتن سواد کلاسیک ایرانیا از اونا بیشتره
    مرسی

Member Ragazzi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام بر همه دوستان
    میخواستم یه کمک کنین تا ببینیم شانسم واسه پذیرش و فاند فوق لیسانس جرجیاتک و کرنل و فلوریدا چقدره؟

لیسانس معماری معدل 17.63
    3 سال تجربه کاری-که 2سالش مدیریت پروژه است
    تافل 610
    جی آر ای هنوز ندادم
    مقاله ندارم
    2 ترم سابقه Assistant

با تشکر از لطفتون

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ragazzi نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    میخواستم یه کمک کنین تا ببینیم شانسم واسه پذیرش و فاند فوق لیسانس جرجیاتک و کرنل و فلوریدا چقدره؟

لیسانس معماری معدل 17.63
    3 سال تجربه کاری-که 2سالش مدیریت پروژه است
    تافل 610
    جی آر ای هنوز ندادم
    مقاله ندارم
    2 ترم سابقه Assistant

با تشکر از لطفتون
    برای مستر، خیلی رایج نیست که فاند بدن، اگه قراره بعدش برین دکترا، از اول برای دکترا اپلای کنید، اگه می خواین مستر بگیرید و کار کنید (که برای شما مهندس ها خیلی گزینه ی جالب تریه به نظر من )، شاید بتونید TA بگیرید. ولی جورجیا تک به طور کلی روی GRE خیلی توجه داره، مخصوصن وربال. حتمن روش سرمایه گذاری کنید. در ضمن سابقه ی کار به اندازه ی سابقه ی پژوهش تأثیرگذار نیست.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss_Azi نمایش پست ها
    با مدرک ازاد شانسی هست واسه پرینسون و برکلی و اینا
    دوست عزيزم
    سلام اميدوارم كه خوب باشي و سر حال . من از تو فقط يك آي دي ميدونم و لاغير . وچطور انتظار داري كه با اين همه دانسته هام بگم كه شانس داري يا نه. اولا شايد تو يه نابغه باشي كه در دانشگاه آزاد درس ميخوني يا هر شخص ديگه يا يه پژوهشگر. شايد يك پايونير هستي و ميخواي واقعا در بركلي غوغا كني. تو از نظر من يك هويت هستي كه ميتوني پشت اين آي دي خيلي چيزها باشي و من صرف اينكه بو بردم تو دانشگاه آزادي نميتونم به خودم جرات بدم با قطعيت بگم تو شانسي نداري . از طرفيم چيزي نميدونم كه بگم شانسي داري.
    لذا اگر معدل بالا سابقه ي پژوهشي خوب سابقه ي كار مرتبط توصيه نامه ي خوب نامهي انگيزش عالي . نمرات زبان عالي در تافل GRE و غيره و حتي مقاله هاي بين المللي داري همه ي اينها كمك ميكنه كه شما به جمله " بله شما ميتوني شانس داشته باشي . چرا نه ؟ " نزديكتر شي. من آمار نگرفتم ببينم تا حالا پاي دانشگاه آزادي ها به اين دانشگاه ها رسيده يا نه . اما بر فرض كه نرسيده باشه من بهت توصيه ميكنم تو پايونير باش زحمت بكش تلاش كن و تو پذيرش بگير و به منم خبر خوب بده. هميشه در مسير به موانع نگاه نكن به هدف فكر كن و مثل اون قورباغه اي باش كه ناشنوا بود و وقتي به بالاي تپه رسيد ديد دوستانش پايين تپه يا در بين راه درموندن چون گوشهاشون ميشنيده. از من بهت نصيحت در اين مسير پا گذاشتي كر باش و پيش برو. موفق باشي و شادمان
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

حالت اول موفقتر هست. چون معمولا کمیته‌ای در کار نیس که بخواد نظر بده. در اکثر دانشگاها نظر استاد ملک هست. حتا اونایی که مینیمم برای جی‌آرای تعیین کردند هم با نظر استاد اون شرط رو ور می‌دارند. مگر اینکه بخواهید دانشگاه‌ای مثل استنفورد یا پرینستون رو اپلی‌ کنید که اونجا همه‌کاره کمیته هست. بقیه جاها در عمل کمیتی در کار نیست. نمرهٔ جی‌آرای تاثیر چندانی در پذیرش نداره مگر اینکه رقابتی (بالای ۶۰۰) باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها

معدل خوب
    GRE متوسط رو به ضعیف
    10 مقاله معمولی

معدل خوب
    GRE عالی
    2 مقاله معمولی

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    حالت اول موفقتر هست. چون معمولا کمیته‌ای در کار نیس که بخواد نظر بده. در اکثر دانشگاها نظر استاد ملک هست. حتا اونایی که مینیمم برای جی‌آرای تعیین کردند هم با نظر استاد اون شرط رو ور می‌دارند. مگر اینکه بخواهید دانشگاه‌ای مثل استنفورد یا پرینستون رو اپلی‌ کنید که اونجا همه‌کاره کمیته هست. بقیه جاها در عمل کمیتی در کار نیست. نمرهٔ جی‌آرای تاثیر چندانی در پذیرش نداره مگر اینکه رقابتی (بالای ۶۰۰) باشه.
    در خیلی از دانشگاه های خوب و متوسط، در اغلب دانشکده ها کمیته همه کاره هست. برای همین منم هم موافق دوستمون که نمره GRE بالا و معدل خوب خیلی موثرتر از publication ــه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)