صفحه 327 از 429 نخستنخست ... 227277317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337377427 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط AliDe نمایش پست ها
    با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر آمریکا بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد

2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان

3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
    3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic

5-تعداد مقالات فارسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده و 8 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی داخلی- 5 سخنرانی و 2 پوستر در همایش های معتبر داخلی.
    6- تعداد مقالات انگلیسی: 4 مقاله تمام متن چاپ شده که یکی از آن ها ISI است و 4 خلاصه مقاله چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی خارجی که 2 خلاصه مقاله ISI است.
    7- سایر افتخارات: دارای یک اختراع ثبت شده حاصل از پایان نامه - عضو بنیاد ملی نخبگان - دانشجوی پژوهشگر برتر سال دانشگاه (دو سال پیاپی) - دانشجوی نمونه سال دانشگاه (سه سال پیاپی). دانشجوی برتر علمی سال دانشگاه (دو سال پیاپی)- دارای 2 سال سابقه کار مرتبط در صنایع بزرگ.
    8-تعداد توصیه نامه ها: دو توصیه نامه از اساتید راهنما و یک توصیه نامه از استاد مشاور در پایان نامه - یک توصیه نامه از سایر اساتید دانشگاه - یک توصیه نامه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
    9- خواسته ها: (مقطع پذیرش/نام دانشگاه مورد نظر/فاند): دکترا / Full Fund/ دانشگاه خاصی را انتخاب نکرده ام.

لطفا بفرمایید:
    1- بر اساس رتبه بندی جهانی از چه دانشگاه هایی در آمریکا امکان دریافت Full Fund را دارم و احتمال آن چه قدر است؟
    2- در چه زمینه هایی در رزومه خود ضعف دارم و بایستی آن را تقویت کنم تا احتمال دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های تراز اول آمریکا افزایش یابد؟
    3- دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شده ام. توصیه شما برای رها کردن آن و اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا چیست؟

با سپاس از همه کسانی که من را در تصمیم گیری صحیح یاری خواهند کرد.
    با تمام وجود می تونم بگم که شما ترکوندی!سابقه پژوهشی خوب،معدل توپ و نمره زبان خوب!!!فکر می کنم تنها ایراد رزومتون GRE باشه.البته نمی دونم واسه رشته شما نیازه یا نه اما معمولا تمام دانشگاه های آمریکا واسه بعضی رشته ها GRE می خوان.یه سر به نتایج پذیرش بزنید می فهمید که خیلی از بچه ها با رزومه کمتر از شما از دانشگاه های تاپ آمریکا فول فاند شدن.از بیشتر دانشگاه های آمریکا شانس گرفتن بورسیه داری شما!!!بقیه دوستان هم نظر بدن

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

با سلام. لطفا شرایط من را جهت دریافت بورس تحصیلی (Full Fund) از دانشگاه های معتبر آمریکا بررسی بفرمایید. با تشکر

1-رشته/مقطع: بهداشت حرفه ای/کارشناسی ارشد

2-دانشگاه محل تحصیل: علوم پزشکی اصفهان

3-معدل کل کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای: 19/31 (رتبه اول فارغ التحصیلی)
    3-معدل کل کارشناسی بهداشت حرفه ای: 19/16 (رتبه اول فارغ التحصیلی)

4-نمره زبان: 7در آزمونIELTS Academic
    .................................................. ............................
    زمانی که می خواستم اپلای کنم خیلی دوست داشتم کسی پیدا می شد این سوالاتی که شما پرسیدید رو جواب بده و الان متوجه میشم که نمیشه جواب داد.

به هر حال به نظر میاد که هیچ جای کار مشکل خاصی نیست که بخواین برطرفش کنید. بهتره برای انتخاب دانشگاه ها، به پیشینه ی دانشگاه خودتون هم (در رشته ی خودتون) توجه کنید. اگر از فارغ التحصیلان دانشکده ی شما کسی قبلن جای خوبی گرفته حتمن اونجا رو در لیستتون قرار بدید. دانشگاه های تراز اول امریکا رو به تعداد خیلی زیاد اپلای نکنید چون شانس این که بگیرید کمه ... دو سه تا (با فرض این که 9، 10 جا اپلای کنید) به نظر من معقوله برای Top20.

Junior Member

دوست خوب من امیر سلام

ممنون از راهنمایی شما. منظورتون از این که گفتین "دانشگاه های تراز اول امریکا رو به تعداد خیلی زیاد اپلای نکنید چون شانس این که بگیرید کمه" این هست که به خاطر ضعف رزومه، من نمی تونم از دانشگاه های تراز اول امریکا بورس تحصیلی (FULL Fund) بگیرم یا این که اساسا این دانشگاه ها بورس تحصیلی نمی دهند؟ اگر رزومه من ضعف دارد لطف کنین و به موارد ضعیف اشاره کنین تا سعی در بهبود آن ها داشته باشم؟
    سوال دوم من این هست که منظورتون از Top20، بیست دانشگاه اول آمریکاست؟ چون از رشته من به جز Harvard University همه دانشگاه ها دارای رنکینگ های 10 و بالاتر از آن، در تمامی رتبه بندی های معتبر جهانی هستند. به نظر شما از دانشگاه هایی با این رتبه می تونم بورس تحصیلی (FULL Fund) بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

دوست خوب من امیر سلام

ممنون از راهنمایی شما. منظورتون از این که گفتین "دانشگاه های تراز اول امریکا رو به تعداد خیلی زیاد اپلای نکنید چون شانس این که بگیرید کمه" این هست که به خاطر ضعف رزومه، من نمی تونم از دانشگاه های تراز اول امریکا بورس تحصیلی (FULL Fund) بگیرم یا این که اساسا این دانشگاه ها بورس تحصیلی نمی دهند؟ اگر رزومه من ضعف دارد لطف کنین و به موارد ضعیف اشاره کنین تا سعی در بهبود آن ها داشته باشم؟
    سوال دوم من این هست که منظورتون از Top20، بیست دانشگاه اول آمریکاست؟ چون از رشته من به جز Harvard University همه دانشگاه ها دارای رنکینگ های 10 و بالاتر از آن، در تمامی رتبه بندی های معتبر جهانی هستند. به نظر شما از دانشگاه هایی با این رتبه می تونم بورس تحصیلی (FULL Fund) بگیرم؟

سلام
    دوست عزیز به خاطر ضعف رزومه شما نیست! به این خاطر هست که برای دانشگاهی مثل هاروارد ممکنه یک فارغ التحصیل دانشگاه کمبریج با معدل 95 درصد و جی ار ای فوق العاده هم اپلای کنه! شما با نوابغی در سطح جهانی سنجیده می شوید!! به خاطر این نمی شه همه تخم مرغها رو در سبد دانشگاههای اول جهان چید! شما دانشگاههای دیگر تا رنک 50 رو هم اپلای کن. ولی برای 20 تای اول شانس فول فاند داری.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

دوست خوب من امیر سلام

پاسخ شما رو شهروز دادند. من هم هم نظر ایشون هستم. این رو اضافه کنم که خیلی از دانشگاه های تاپ قبلن از دانشگاه های ایران در رشته ی شما نگرفتند (اگه رشته اتون مهندسی یا علوم بود می گفتم دانشگاه اصفهان). ظرفیت هاشون هم برای دانشجوی خارجی گرفتن کمه و ریسک نمی کنن از دانشگاهی که نشناسند امتحان کنند. یه مثال از خودم بزنم، من MIT اپلای کردم و بعد از خودشون شنیدم که در رشته ی من سالی 1 یا 2 نفر با مدرک غیر امریکایی پذیرش می کنند (دانشکده های دیگه بعضن خیلی بیشتر میگیرند). اتفاقن با یه کُره ای که امسال پذیرفته شد و همه ی نمره های GRE سابجکت و جنرال و معدلش از من کمتر بود صحبت کردم، متوجه شدم که روی دانشگاه اونا شناخت دارن. این میشه که حساب کردن روی دانشگاه های خیلی بالا رو کمتر توصیه می کنم، مگه این که دانشگاه مورد نظر سابقه ی پذیرش به دانشجوهای دانشکده ی شما رو داشته باشه. در پایان اشاره می کنم که همه ی این حرف ها بر مبنای تجربه ی شخصی و ارزیابی احتماله، نه بیشتر!

Junior Member

دوستان خوب من امیر و شهروز سلام.
    ممنون از راهنمایی های شما.

می دونم سوال من تکراری هست اما از شما دو عزیز می پرسم که اگر در شرایط من بودین آیا دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران رو رها می کردین و برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا اقدام می کردین؟
    سوال دوم من این هست که به نظر شما دو بزرگوار و یا هر عزیز دیگری که این پیام رو می خونه احتمال دریافت Full Fund از Top20 دانشگاه های آمریکا با توجه به رزومه علمی من چند درصد است؟ (می دونم که عددی قطعی نمی توان گفت. اما حدود احتمال را بفرمایید)

ApplyAbroad Guru

دوستان خوب من امیر و شهروز سلام.
    ممنون از راهنمایی های شما.

می دونم سوال من تکراری هست اما از شما دو عزیز می پرسم که اگر در شرایط من بودین آیا دکترا دانشگاه علوم پزشکی تهران رو رها می کردین و برای دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا اقدام می کردین؟
    سوال دوم من این هست که به نظر شما دو بزرگوار و یا هر عزیز دیگری که این پیام رو می خونه احتمال دریافت Full Fund از Top20 دانشگاه های آمریکا با توجه به رزومه علمی من چند درصد است؟ (می دونم که عددی قطعی نمی توان گفت. اما حدود احتمال را بفرمایید)

دوست من شما قطعا اپلای کنید ولی نگه داشتن چند گزینه (داخل و کشورهای مختلف) همیشه خوبه و حداقل ضرر نداره.

درصد نمیشه گفت، ولی شما اگه GRE خوب بیارید شانس خوبی از Top 20 خواهید داشت و اگه GRE عالی بیارید شانستون بیشتر هم خواهد بود، ولی همونطور که دوستان هم گفتن خودتون رو محدود نکنید. 2 تا Top 10 اپلای کنید، 2-3 تا Top 20 و 5 تا پایین تر. رقابت در دانشگاه های تاپ آمریکا بسیار زیاده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي مكانيك-تبديل انرژي

با سلام
    من ارشد مكانيك با معدل 14/79 و ليسانس با معدل 14/41 از دانشگاه سراسري دارم. همچنين 2 مقاله ISI‌، يك مقاله ISC‌، يك مقاله خارجي معمولي ، 2 مقاله ISI‌ سابميت شده، 2 مقاله كنفرانس خارجي و 2 مقاله كنفرانس داخلي دارم. امتحان زبان فعلا شركت نكردم ولي مشكلي ندارم و تافل بالاي 95 ميتونم بگيرم. با توجه به شرايط بالا شانس گرفتن بورسيه كامل دكترابا فاند چقدره؟
    ممنون

Junior Member

سلام بچه ها ممنون میشم کمک کنید
    کارشناسی از دانشگاه اراک 14.32 کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز 17.56 دو تا کنفرانس داخلی و یک مقاله isi دارم نمره ایلتس هم میتونم 7 بگیرم شاید هم بیشتر برای GREF هم دارم اماده میشم شانس پذیرش با فاند رو توی دانشگاه های با رتبه چند دارم؟

من میخاستم ببینم به نظر شما کدوم یکی از این کارا رو انجام بدم
    1-برم ارمنستان و لیسانس رو اونجا بگیرم و اونجا سعی کنم نمرات خوب داشته باشم و مقاله بدم و واسه ایلتس شرکت کنم و سپس واسه دانشگاه های خوب اپلای کنم
    2-همین ایران بمونم و لیسانسم اینجا بگیرم و ایلتس و gre بالا بگیرم و سعی کنم فعالیت های پژوهشی داشته باشم و نمرات بالا بگیرم و سپس اپلای کنم
    پیشنهاد شما کدوم
    اپلای کردن در چه صورتی راحت تره؟
    درصد ریسک کدوم پایین تره؟
    ممنون میشم پاسخم رو بدین
    رقت بار ترین منظره ای ک مرگ را می گریاند ,التماس یک گرگ است!
    ناله ی عاجزانه یک شیر است!
    نه, گریستن یک مرد است!!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)