صفحه 328 از 429 نخستنخست ... 228278318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338378428 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,271 تا 3,280 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

من مطمئن نیستم که سوالم رو جای مناسبی مطرح میکنم یا نه ، به هر حال بر من ببخشایید !
    من مدرک کارشناسی الکترونیک دارم و خیلی دوست دارم که واسه تحصلات تکمیلی خارج از ایران اقدام کنم. اما معدلم خیلی پایینه (13) و اینطور که فهمیدم اگر حتی نمره ی خوبی توی تافل یا جی ار ای هم داشته باشم نمیتونم رو فاند واسه آمریکا حساب کنم. البته 2 سال سابقه ی کار و یک مقاله ی ژورنال هم توی رزومم هست.
    میخواستم بپرسم آیا درست فهمیدم ؟ یعنی واقعا باید قید آمریکا رو بزنم ؟
    حالا اگر اینطوره شما کجا رو پیشتهاد میکنید که ارزون در بیاد واسم، چون توان مالیم اصلا خوب نیست.

با سلام
    آیا معدل ارشد جبران کننده معدل بد دوره لیسانس هست برای گرفتن پذیرش فول فاند برای دکترا در دانشگاه های آمریکا ، فاند خیلی خیلی مهم هست و البته ارشد و لیسانس هر دو از دانشگاه ازاد باشد و مقاله هم در دوره لیسانس و هم در دوره ارشد داشته باشی،

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    با سلام
    آیا معدل ارشد جبران کننده معدل بد دوره لیسانس هست برای گرفتن پذیرش فول فاند برای دکترا در دانشگاه های آمریکا ، فاند خیلی خیلی مهم هست و البته ارشد و لیسانس هر دو از دانشگاه ازاد باشد و مقاله هم در دوره لیسانس و هم در دوره ارشد داشته باشی،
    بين اين دو معدل معدل كارشناسي مهم تره. اما شما ميتوني با نمره ي زبان اين رو تا حدي جبران كني. بستگي داره كه معدل بد از نظر شما 10 باشه يا مثلا 14؟ ضمنا ميتوني با تماس با اساتيد دنبال كسي باشي كه زمينه ي كاريش با شما يكي باشه و اگر كار تحقيقاتي خوب داري بهش معرفي كني. سوابق تحقيقاتيه مرتبط. يا هر نكته ي مثبت ديگه . و توجيه كامل و دقيق اين معدل كم در نامه ي انگيزشي كه مينويسي. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tickbehrouz نمایش پست ها
    من مطمئن نیستم که سوالم رو جای مناسبی مطرح میکنم یا نه ، به هر حال بر من ببخشایید !
    من مدرک کارشناسی الکترونیک دارم و خیلی دوست دارم که واسه تحصلات تکمیلی خارج از ایران اقدام کنم. اما معدلم خیلی پایینه (13) و اینطور که فهمیدم اگر حتی نمره ی خوبی توی تافل یا جی ار ای هم داشته باشم نمیتونم رو فاند واسه آمریکا حساب کنم. البته 2 سال سابقه ی کار و یک مقاله ی ژورنال هم توی رزومم هست.
    میخواستم بپرسم آیا درست فهمیدم ؟ یعنی واقعا باید قید آمریکا رو بزنم ؟
    حالا اگر اینطوره شما کجا رو پیشتهاد میکنید که ارزون در بیاد واسم، چون توان مالیم اصلا خوب نیست.

براي ارشد فاند كمتر از دكتري تعلق ميگيره اون هم اكثرا به افرادي با قابليت هاي بالا. اگر فاند برات مهمه اينجا ارشد رو بخون و جبران كن معدل كم ليسانس رو كار تحقيقاتي انجام بده و نمرات زبانتو بالا بيار. در كنارش اگر هم صحبت من برات قابل استناد نيست امسال براي 2-3 جا اپلاي كن ببين نتيجه ميده يا نه. شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    بين اين دو معدل معدل كارشناسي مهم تره. اما شما ميتوني با نمره ي زبان اين رو تا حدي جبران كني. بستگي داره كه معدل بد از نظر شما 10 باشه يا مثلا 14؟ ضمنا ميتوني با تماس با اساتيد دنبال كسي باشي كه زمينه ي كاريش با شما يكي باشه و اگر كار تحقيقاتي خوب داري بهش معرفي كني. سوابق تحقيقاتيه مرتبط. يا هر نكته ي مثبت ديگه . و توجيه كامل و دقيق اين معدل كم در نامه ي انگيزشي كه مينويسي. شادزي

شانسم در این صورت چقدره آیا قطعا میتونم فول فاند بگیرم چون برام مهمه اگه نه که دوباره کارشناسی بخونم معدل کارشناسی ناپیوسته ام 13 هست کاردانی ام 14.80 مقاله دارم شانسم چقدره،

Global Moderator

Simon آواتار ها

شانسم در این صورت چقدره آیا قطعا میتونم فول فاند بگیرم چون برام مهمه اگه نه که دوباره کارشناسی بخونم معدل کارشناسی ناپیوسته ام 13 هست کاردانی ام 14.80 مقاله دارم شانسم چقدره،
    پيشنهاد سايمون :
    من به فاند براي كارشناسي ارشد با اين شرايط نميتونم خوشبين باشم. راهش اينه كا اينجا ارشد بخوني با معدل عالي نمره هاي زبان خوب و كارهاي تحقيقاتيه مرتبط در كنارش اگر فكر ميكني بتوني فاند بگيري و هزينه اش با توجه به اين دلار 1900 تومان زياد برات مهم نيست 2-3 تا دانشگاه هم اپلاي كني كه ببيني اوضاع چطوره. علت اينكه اينو ميگم اينه كه شما از من نميتوني نظر قطعي بگيري براي آينده ات و اگر كسي هم به شما قطعا چيزي و ديكته كرد و انجام دادي مسئوليتش صد در صد متوجه خودته. من نظرمو ب توجه به شرايطتت گفتم. خودت فكر كن با اين وضعيت كه ميگي اگر قرار بود درهاي دانشگاه آمريكا به روي دانشجوي ايراني براي كارشناسي ارشد باز باشه اونم با فول فاند ديگه چرا اين همه دانشجو ميموندن و اينجا ميخوندن ؟ همه ميرفتن حالشم ميبردن. اگر به اين سوال تونستي جواب بدي ميگيري كه بايد چيكار كني و كجاي جاده هستي. شادي همنشينت

پس اگه من ارشد اینجا بخونم اونم دانشگاه آزاد و معدلم خوب باشه با مقاله و رزومه خوب شانس دارم واسه دکترا فاند بگیرم چون این مسئله برام مهمه فاند دکترا اونم امریکا رنک دانشگاشم مهم نیست اما اگه شانسی نداشته باشم که بعد ارشد تو ایران قاند دکترا از امریکا بگیرم که دوباره کارشناسی ایران بخونم بعد واسه دکترای پیوسته برم،

Global Moderator

Simon آواتار ها

پس اگه من ارشد اینجا بخونم اونم دانشگاه آزاد و معدلم خوب باشه با مقاله و رزومه خوب شانس دارم واسه دکترا فاند بگیرم چون این مسئله برام مهمه فاند دکترا اونم امریکا رنک دانشگاشم مهم نیست اما اگه شانسی نداشته باشم که بعد ارشد تو ایران قاند دکترا از امریکا بگیرم که دوباره کارشناسی ایران بخونم بعد واسه دکترای پیوسته برم،
    در اين مورد نظري ندارم. شما لحن صحبتتون نشون نميده كه خيلي مصرانه در صدد جبران شرايطتون باشيد. شما تلاش انجام بدين كه در هر صورت بهترين ها نصيبتون بشه. حتي براي ارشدم اگر بيس كارتون رو بزاريد كه دانشگاه آزاد قبول شيد شايد اصلا قبول نشيد . هميشه كمي دست بالا بگيريد كه ضرر نكنيد. شما حالا با خودتون فكر كنيد ببينيد اين 3 سال و ميتونيد وقف تحصيل و جبران گذشته كنيد اگر جوابتون مثبت بود تلاشتون رو شروع كنيد. اگر فكر ميكنيد يك ليسانس ديگه مشكل شما رو حل ميكنه با خودتونه. مهم نيست 4 سال از دست بدين؟ با اين شرايط موجود مطمئنيد 4 سال ديگه خيلي چيزا تغيير نميكنه؟ به تمام اينها بايد فكر كنيد. و اگر قراره كاري انجام بدين مصر باشيد. وقتي ميگيد فاند آمريكا باشه فقط بقيه اش مهم نيست بيشتر آدم به اين فكر ميوفته فقط ميخواييد يكي از آمريكا پول حواله كنه شما به بهانه ي دكتري بريد اونجا ( كي بدش مياد؟ اما اين هم نياز به تلاش داره و به اين سادگي كه برخي نشون ميدن نيست قطعا ) شما خودتون بايد انتخاب كنيد كه ميتونيد ارشد خوبي رو پشت سر بزاريد يا نه. و اگر جوابتون نه باشه آيا اينبار در ليسانس مطمئنا تاپ خواهيد بود يا اونم با ترديد مشخص نيست‌و مثلا باز معدلتون ميشه نزديك 15( مي ارزه 4 سال براش وقت بزاريد؟ )؟ به هر حال در همه حال شاد و پر انرژي باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Web Science, USF

سلام دوستان
    اگر اواسط April برای پذیرش ترم پاییز اقدام بشه ، با توجه به زمانی که طول میکشه تا admission letter صادر بشه و کارهای وزارت علوم و وثیقه و نظام وظیفه و گرفتن ویزا ، آیا فرصت کافی برای شروع تحصیل در حدود September برای ترم پاییز خواهد بود؟
    دلیل تصمیم من در اپلای در April اینه که میخوام آزمون GRE رو بهمن بدم که فرصت کافی برای مطالعه و کسب نمره خیلی خوب داشته باشم.نظرتون در این مورد چیه؟
    سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط imanegr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگر اواسط April برای پذیرش ترم پاییز اقدام بشه ، با توجه به زمانی که طول میکشه تا admission letter صادر بشه و کارهای وزارت علوم و وثیقه و نظام وظیفه و گرفتن ویزا ، آیا فرصت کافی برای شروع تحصیل در حدود September برای ترم پاییز خواهد بود؟
    دلیل تصمیم من در اپلای در April اینه که میخوام آزمون GRE رو بهمن بدم که فرصت کافی برای مطالعه و کسب نمره خیلی خوب داشته باشم.نظرتون در این مورد چیه؟
    سپاس
    ببینید چند تا مسئله ممکن مشکل ساز شه، یکی این که اگه به دنبال فاند هستید باید از قبل با استادتون مکاتبات رو انجام بدید و اوکی رو ازش بگیرید
    دوم اینکه ادمیشن لتر مشکلی ایجاد نمیکنه خیلی، چون اسکنش رو هم براتون با ایمیل بفرستن اوکیه و خیلی گیر نمیدن، ولی i20 مشکل ساز میشه، باید کسی رو داشته باشید که تو اون زمان محدود هر چه زودتر i20 رو براتون بیاره ایران، چون با پست معمولی حدود 1.5 تا 2 ماه طول میکشه و حتی خیلی وقتا به دستتون هم نمیرسه ، و تا جایی که اطلاع دارم دیگه هیچ پست سریعی از آمریکا به ایران شیپینگ نداره
    اگه i20 دستتون باشه ، کار نظام وظیفه و وزارت علوم و گرفتن پاسپورت ماکزیمم 2 هفته طول میکشه،
    اگه الان پاسپورت دارید، میتونید به راحتی اون موقع وقت سفارت بگیرید، اما اگه ندارید ریسک گرفتن وقت از سفارت هم هست که اینو هم باید در نظر بگیرید
    در کل با در نظر گرفتن اون زمان 2 3 هفته ای وزارت علوم و نظام وظیفه، اگه پاستون تا آخر May حتی دستتون باشه ، کارا رو به راه پیش میره و نگران نباشید، که این مشروط به اینه که i20 تون هرچه زودتر به دستتون برسه
    تنها راه سعادت بشر.......... فکر مثبت و کمک به هم نوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)