صفحه 329 از 429 نخستنخست ... 229279319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339379 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,281 تا 3,290 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

دوست عزیزم simon. حرف شما کاملا سنده ! میفهمم که اصلا دلیلی نداره یک نفر بیاد اینجا و عمدا اطلاعات اشتباه به کسی بده !فقط میخواستم اولا مطمئن شم که شانسی واسه آمریکا ندارم. چون من نظرات متفاوت زیاد شنیدم ولی خب وزن این نظرات بیشتر به سمت منفی بود تا مثبت !نکته دوم قسمت دوم سوالم بود. اصلا دوست ندارم که واسه فوق ایران بمونم. میخواستم بدونم حالا کدوم کشور میتونه گزینه ی مناسبی واسه من باشه که اعتبار خوبی داشته باشه دانشگاهاش و همچنین پذیرش رو من بتونم بگیرم و در ضمن با حدود 50 تومن بشه فوق رو گرفت ؟ممنون بابت وقت ارزشمندتون.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tickbehrouz نمایش پست ها
    دوست عزیزم simon. حرف شما کاملا سنده ! میفهمم که اصلا دلیلی نداره یک نفر بیاد اینجا و عمدا اطلاعات اشتباه به کسی بده !فقط میخواستم اولا مطمئن شم که شانسی واسه آمریکا ندارم. چون من نظرات متفاوت زیاد شنیدم ولی خب وزن این نظرات بیشتر به سمت منفی بود تا مثبت !نکته دوم قسمت دوم سوالم بود. اصلا دوست ندارم که واسه فوق ایران بمونم. میخواستم بدونم حالا کدوم کشور میتونه گزینه ی مناسبی واسه من باشه که اعتبار خوبی داشته باشه دانشگاهاش و همچنین پذیرش رو من بتونم بگیرم و در ضمن با حدود 50 تومن بشه فوق رو گرفت ؟ممنون بابت وقت ارزشمندتون.
    اگر در بخش اروپا مطرح كني حتما جواب خوب ميگيري. من مدتي براي آلمان تحقيق كيردم ظاهرا با اين مبلغ بتوني اونجا فوق بگيري . اما باز هم از كساني كه در اين مسيرند راهنمايي بخواه. من نميخواستم اصلا وزنه اي باشم براي شما. خودم زياد تمايلي ندارم بخوام كسي رو از كاري باز دارم. اما اگر پول وزنه ي سنگينيه بهتره با منطق و دقت حركت كني. شما شانس داري اما با شرايطي كه الان داري من زياد خوشبينانه نميتونم بهت بگم كه ميشه يا نه. اگر فوق رو اينجا نگيري خيلي خوبه. مثلا از دانشگاه هاي بهتري در انگليس يا آلمان خصوصا اگر بتوني هزينه كني. ضمنا با توجه به رشته ات و علاقمنديت دنبال دانشگاه و رشته و كشور خاص باش. حتما تاپيك اروپا رو با دقت بخون تا بتوني نتيجه گيري كني كه كدوم دانشگاه در كدوم كشور اعتبار خوبي داره و از عهده ي هزينه اش بر ميايي. اميدوارم نهايت به اوني كه دوست داري برسي. هميشه موفق باشي. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

سوال من اینه که آیا راهی وجود داره تا از طریق اون بشه فهمید شانس پذیرش یا فاند از چه دانشگاه هایی بیشتره؟ مثلا برای فاند، دانشگاه هایی با رنک کمتر از 30 بودجه بیشتری نسبت به دانشگاهی با رنک 130 دارن، اما متقاضی هاشون بیشتره، که شانس رو کم میکنه، از طرفی دانشگاهی با رنک 300 متقاضی کمتر داره اما بودجه اش کمتره، پس باز هم شانس کمه.
    اینم بگم که می خوام به 5-6 دانشگاه مدارکم رو بفرستم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyan amini نمایش پست ها
    سوال من اینه که آیا راهی وجود داره تا از طریق اون بشه فهمید شانس پذیرش یا فاند از چه دانشگاه هایی بیشتره؟ مثلا برای فاند، دانشگاه هایی با رنک کمتر از 30 بودجه بیشتری نسبت به دانشگاهی با رنک 130 دارن، اما متقاضی هاشون بیشتره، که شانس رو کم میکنه، از طرفی دانشگاهی با رنک 300 متقاضی کمتر داره اما بودجه اش کمتره، پس باز هم شانس کمه.
    اینم بگم که می خوام به 5-6 دانشگاه مدارکم رو بفرستم.

اگه شما به من بتوني يگي امسال براي دانشگاه MIT چند نفر در برق اپلاي ميكنن و از كدوم كشورها هستند و كلا رزومه هاشون در چه وضعيتيه و ميزان پذيرش دانشگاه چند نفره ، منم جواب سوال شما رو ميدم( كلي چيزهاي آماري رو هم نديد گرفتم). قطعا دانشگاه هايي كه در زمينه تحقيقاتي سرآمد هستند بودجه هاي بيشتري جذب ميكنند و پروژه هاي بيشتري بهشون داده ميشه. هيچ تضميني هم نيست كه دانشگاهي با رنك 300 متقاضيش كمتر شه. چه بسا 1000 نفر ديگه امسال مثل شما نتيجه گيري كنن و براي اين دانشگاه ها اقدام كنن. براي دانشگاه تاپ 2 تا دانشگاه متوسط 2 تا و دانشگاه متوسط رو به ضعيف 2 تا بفرست. اين اصولا توصيه ي اساتيده. البته ميتوني 6 تاشم براي تاپ ها بفرستي بازم هيچ قاعده ي كلي وجود نداره. فقط بحث نتيجه گيري خودت از رزومه اته. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member mehdi1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام دوست عزیز
    من می خوام برای ارشد آمریکا امسال اقدام کنم و شرایطم به فرم زیر است :
    لیسانسم مهندسی صنایع ( معدل 14.36)
    2 اختراع ثبت داخل
    2 اختراع دیگر نیز در حال ثبت داخل
    2 مقاله نهایتا تا آخر مرداد سابمیت می کنم ISI
    1 سال سابقه کار با بیمه
    تعدادی تقدیر نامه معتبر از بنیاد نخبگان و ...
    حالا به نظرتون چه زمانی مناسب هست که مکاتبه با اساتید رو شروع کنم و با این وضعیت می تونم فاند بگیرم؟ و شانس گرفتن پوزیشن در کدوم سطح از دانشگاها رو دارم؟ و چه چیزای دیگه دانشگاهای آمریکا می خوان؟
    راهی که از رویاها به موفقیت می رود وجود دارد ، تنها باید با دیدی درونی آن را بیابیم ، با شهامت در آن پا بگذاریم و با پشتکار آن را دنبال کنیم . (کالپاناچاوالا K.C )(فضانورد کشته شده فاجعه کلمبیا)

Member

سلام دوستان.
    رشتم الکترونیکه. می خوام هم فقط آمریکا و از دانشگاههای درجه یکش که لیستشون تو Applyabroad هست پذیرش بگیرم.
    لیسانسم شهید چمران اهواز بوده و متاسفانه با معدل بسیار پایین 13.48 و ارشدم صنعتی اصفهان بوده با معدل 17.84(بدون پایان نامم که 19.3 بوده, معدلم میشه 17.5 ). دو تا مقاله ی کنفرانس IEEE دارم و ژورنالم هم تقریبا واسه ارسال آمادست. سابقه ی کار ندارم اما تو همون 2 سال تو صنعتی اصفهان همش Assist بودم و یا حل تمرین گرفتم. پروژه های درسی خوبی تو ارشدم داشتم و تقریبا می تونم توصیه نامه های معقولی از اساتیدم بگیرم. نمره ی تافل و جی آر ای هم دارم اما کمی پائینن و می خوام دوباره امتحان بدم واسه نمرات عالی. گرفتن فاند کامل اکیدا واسم مهمه, اما نمی دونم چه دانشگاه هائی رو باید اقدام کنم که شانسم زیاد باشه, کسی دانشگاههایی رو می شناسه که با شرایط من فاند هم بدن؟(تصمیم دارم 10 تا 12 تا دانشگاه رو اقدام کنم).
    لطفآ راهنمائیم کنین.

اگه مقاله رو تو ۶ ماه آینده اکسپت بشه خیلی‌ خوبه. در کّل شانس شما با وجود معدل لیسانس پائین خیلی‌ بد نیست. دانشگاههای رنک ۴۰ به بعد رو در نظر بگیرید. مهمترین نکته پیدا کردن استاد هست. با توجه که بیشتراز ۱۰ جا انتخاب می‌کنید اگه حسابی‌ در ارتباط با اساتید باشید و انتخاباتون درست باشه به احتمال خیلی‌ زیاد پذیرش میگیرید با فاند.

نقل قول نوشته اصلی توسط sharizonas نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    رشتم الکترونیکه. می خوام هم فقط آمریکا و از دانشگاههای درجه یکش که لیستشون تو Applyabroad هست پذیرش بگیرم.
    لیسانسم شهید چمران اهواز بوده و متاسفانه با معدل بسیار پایین 13.48 و ارشدم صنعتی اصفهان بوده با معدل 17.84(بدون پایان نامم که 19.3 بوده, معدلم میشه 17.5 ). دو تا مقاله ی کنفرانس IEEE دارم و ژورنالم هم تقریبا واسه ارسال آمادست. سابقه ی کار ندارم اما تو همون 2 سال تو صنعتی اصفهان همش Assist بودم و یا حل تمرین گرفتم. پروژه های درسی خوبی تو ارشدم داشتم و تقریبا می تونم توصیه نامه های معقولی از اساتیدم بگیرم. نمره ی تافل و جی آر ای هم دارم اما کمی پائینن و می خوام دوباره امتحان بدم واسه نمرات عالی. گرفتن فاند کامل اکیدا واسم مهمه, اما نمی دونم چه دانشگاه هائی رو باید اقدام کنم که شانسم زیاد باشه, کسی دانشگاههایی رو می شناسه که با شرایط من فاند هم بدن؟(تصمیم دارم 10 تا 12 تا دانشگاه رو اقدام کنم).
    لطفآ راهنمائیم کنین.

سلام دوستان.
    لطفآ راهنمائیم کنین.
    معدل شما با معدل من یکیه که در بهترین حالت با در نظر گرفتن دروس GPA لیسانستون زیر 2.6 میشه که حداقل دانشگاه های معمولی آمریکا هم نیست و برای GPAزیر 3 اصلا مدارک رو نگاه هم نمی کنن. حالا رزومه هر چقدر قوی باشه. من 1.5 سال سابقه کار مرتبط با بیمه دارم و آیلتس و نمره خوب GRE که البته expire شده . و 3 تا توصیه نامه ی خوب . فاند هم نمی خوام پذیرش معمولی می خوام ولی شرط معدل رو جدی می گیرن که حداقل رو بیارید. تجربه خودم بود چیزی که گفتم
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

سلام دوستان.
    لطفآ راهنمائیم کنین.

این طوری ام نیست که حالا چون معدل لیسانست پایینه دیگه شانسی نداری! اگه نتایج پذیرش رو خوب ببینی چندین مورد پیدا می کنی که با شرایط این طوری با فاند مناسب به دانشگاه های متوسط رفتین!

ولی سعی کن این موارد رو روشون کار کنی:

1- نمره GRE - هر چقدر می تونی بالا تر بگیر
    2- مقاله هات رو بیشتر کن
    3- استاد پیدا کن و باهاشون مکاتبه کن
    4- با هر حرفی مایوس نشو !

موفق باشی
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

این حرف از نظر تئوری درست هست ولی‌ در عمل اصلا درست نیست:
    تقریبا همهٔ دانشگاها در آمریکا به مینیمم ۳ برای معدل اشاره کرده اند. ولی‌ وقتی‌ استاد بخواد به راحتی‌ میتونه با یه درخواست دانشکده رو دور بزنه. معدل خود من ۱۳.۵ بود و از ۴ جا پذیرش گرفتم با فاند؛ به این خاطر که در دانشگاه‌های متوسط حرف استاد سند هست برا دانشکده. ایشون معدل فوق لیسانسشون از من ۱ نمره بیشتره و فقط باید استاد پیدا کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    معدل شما با معدل من یکیه که در بهترین حالت با در نظر گرفتن دروس GPA لیسانستون زیر 2.6 میشه که حداقل دانشگاه های معمولی آمریکا هم نیست و برای GPAزیر 3 اصلا مدارک رو نگاه هم نمی کنن. حالا رزومه هر چقدر قوی باشه. من 1.5 سال سابقه کار مرتبط با بیمه دارم و آیلتس و نمره خوب GRE که البته expire شده . و 3 تا توصیه نامه ی خوب . فاند هم نمی خوام پذیرش معمولی می خوام ولی شرط معدل رو جدی می گیرن که حداقل رو بیارید. تجربه خودم بود چیزی که گفتم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)