صفحه 330 از 429 نخستنخست ... 230280320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340380 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,291 تا 3,300 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    این حرف از نظر تئوری درست هست ولی‌ در عمل اصلا درست نیست:
    تقریبا همهٔ دانشگاها در آمریکا به مینیمم ۳ برای معدل اشاره کرده اند. ولی‌ وقتی‌ استاد بخواد به راحتی‌ میتونه با یه درخواست دانشکده رو دور بزنه. معدل خود من ۱۳.۵ بود و از ۴ جا پذیرش گرفتم با فاند؛ به این خاطر که در دانشگاه‌های متوسط حرف استاد سند هست برا دانشکده. ایشون معدل فوق لیسانسشون از من ۱ نمره بیشتره و فقط باید استاد پیدا کنند.
    برای مقطع ارشد می دونم اینجوریه. دانشگاه متوسط منظورتون چیه با چه رنکی؟ درجه 2 وزارت؟ برای رشته مکانیک اگه می شناسید راهنمایی کنید.
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi123mehdi نمایش پست ها
    خب واقعا بستگی داره به اینکه کجا apply کنی. جای متوسط میگیری به نظرم...
    ممکنه بیشتر راهنمایی کنید؟ مثلا کجاها

؟؟؟

منظورم حدود رنک ۴۰ به بعد هست. رشتهٔ خودم برق هست. بله حرف شما برای ارشد درست تر هست. ولی‌ حتا برای ارشد هم یه دوستی‌ رو میشناسم که با معدل ۱۳.۴ دانشگاه تهران ارشد رفت North Carolina A&T (البته شهروندی کانادا هم داشت ولی‌ با فاند خود استاد رفت و به شهروندیش بستگی نداشت). ولی‌ استاده حسابی‌ پایه بود که بگیردش.

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    برای مقطع ارشد می دونم اینجوریه. دانشگاه متوسط منظورتون چیه با چه رنکی؟ درجه 2 وزارت؟ برای رشته مکانیک اگه می شناسید راهنمایی کنید.

منظورم حدود رنک ۴۰ به بعد هست. رشتهٔ خودم برق هست. بله حرف شما برای ارشد درست تر هست. ولی‌ حتا برای ارشد هم یه دوستی‌ رو میشناسم که با معدل ۱۳.۴ دانشگاه تهران ارشد رفت North Carolina A&T (البته شهروندی کانادا هم داشت ولی‌ با فاند خود استاد رفت و به شهروندیش بستگی نداشت). ولی‌ استاده حسابی‌ پایه بود که بگیردش.
    خب استثنا هم هست ولی برای من که دیگه فارغ التحصیل شدم امکان این که بخوام رو پروژه ای کار کنم و مقاله بدم و با استادا مکاتبه کنم نیست. در دوره ی لیسانس هم که خیلی مقاله نمی شه داد.هرچند سابقه کار مرتبط با رشته ای که می خوام apply کنم دارم. پیشنهاد من به دوستانی که مشکل معدل دارن اینه که در sop توضیح بدن چرا اینجوری شده صادقانه. رتبه کنکورتون رو بگید و رو نقاط قوت کار کنید واقعا sop براشون مهمه و اگه شرایط مالی رو دارید دوره های pre-master انتخاب کنید .نمره GRE و تافل رو به حدی رسوندید بعد از اون برای فول فاند هم اقدام می شه کرد . و یا دانشگاه هایی که پیش نیاز می دن برای GPA پایین انتخاب کنید. وقت تلف نکید برای دانشگاه های رنک عالی

Member

این حرف از نظر تئوری درست هست ولی‌ در عمل اصلا درست نیست:
    تقریبا همهٔ دانشگاها در آمریکا به مینیمم ۳ برای معدل اشاره کرده اند. ولی‌ وقتی‌ استاد بخواد به راحتی‌ میتونه با یه درخواست دانشکده رو دور بزنه. معدل خود من ۱۳.۵ بود و از ۴ جا پذیرش گرفتم با فاند؛ به این خاطر که در دانشگاه‌های متوسط حرف استاد سند هست برا دانشکده. ایشون معدل فوق لیسانسشون از من ۱ نمره بیشتره و فقط باید استاد پیدا کنند.
    ممنون از راهنمائی هاتون دوستان عزیز.
    اما باز سوال زیاد دارم...!
    شما از کدوم دانشگاهها فاند گرفتین؟ دانشگاههای متوسط منظورتون از رنک چند به بعده بین درجه یک ها؟ فول فاند بودین؟ واسه دوره ی دکتری دیگه؟
    یه سوال دیگه: واسه رنک دیدن رنک گرایش الکترونیکشون رو ببینم یا رنک کلیشون؟
    و اینکه من از کی مکاتبه رو شروع کنم؟ چطوری ببینم فاند میدن یا نه؟
    ویرایش توسط sharizonas : July 22nd, 2012 در ساعت 01:03 PM

ApplyAbroad Hero

معدل شما با معدل من یکیه که در بهترین حالت با در نظر گرفتن دروس GPA لیسانستون زیر 2.6 میشه که حداقل دانشگاه های معمولی آمریکا هم نیست و برای GPAزیر 3 اصلا مدارک رو نگاه هم نمی کنن. حالا رزومه هر چقدر قوی باشه. من 1.5 سال سابقه کار مرتبط با بیمه دارم و آیلتس و نمره خوب GRE که البته expire شده . و 3 تا توصیه نامه ی خوب . فاند هم نمی خوام پذیرش معمولی می خوام ولی شرط معدل رو جدی می گیرن که حداقل رو بیارید. تجربه خودم بود چیزی که گفتم
    دوست عزیز سعی کنید حرفی که میزنید مستدل باشه نه صرفا براساس شنیده های یه سری افراد غیراگاه. چون افرادی که اینجا میان پستارو میخونن ممکنه از موقعیتی که استحقاقشو دارن محروم باشن به خاطر اطلاعات اشتباه. لطفا نتایج پذیرش رو نگاه کنید. تو یکی از ستون های اونجا معدل لیسانس اپلیکنت ها هست. خیلی ها (دقیقا خیلی ها) معدل لیسانسشون زیر 3 هست و جاهای نسبتا خوبی پذیرش گرفتن. حتی یکی از بچه های فروم با معدل لیسانس زیر 13 از دانشگاه ازاد به خاطر نمره جی ار ای بین 1200-1300 از چند جا در امریکا پذیرش گرفت. در بین دوستان خودم که فروم نمیان خیلی ها با معدل لیسانس حدود 14 و ارشد بالای 17 از دانشگاههای خوبی حتی زیر 20 دنیا فول فاند گرفتن. ولی یه جای رزومشون خیلی قوی بوده مثل جی ار ای یا مقاله. با مقاله میتونید استاد پیدا کنید و پروسه ی اپلایتون خوب پیش بره. توصیه من به دوستانی که معدل لیسانسشون پایین و ارشدشون بالا هست اینه که خیلی خیلی هوشمندانه اپلای کنن. باور کنید اپلای امریکا بیشتر از اینکه تابع معدل باشه تابع انتخاب هوشمندانه دانشگاهها، اساتید، نحوه ارتباط با اونا هست. این بحث رنک رو هم فراموش کنید باور کنید برای دانشجوهای ایرانی اینقد رنک مهمه، واقعیت در امریکا چیز دیگریست!

به نظر من همهٔ حرف ایشون کاملا درست هست ولی‌ من می‌خوام این تیکشو های لایت کنم: برای دانشجوهای ایرانی اینقد رنک مهمه، واقعیت در امریکا چیز دیگریست!
    دقیقا همین هست، وقتی‌ میاید اینجا کم‌کم متوجّه میشید که "من با پروفسور X کار کردم" بسیار مهمتر هست از "من تو دانشگاه X درس خوندم". حرفی‌ که زدم هم برا کسیه که می‌خواد بره تو صنعت هم اونی‌ که می‌خواد بره برا آکادمی. و نکتهٔ جالب اینه که اگه بخواهید برید آکادمی حتا بازم قضیه بیشتر وارد جزئیات می‌شه: مهم اینه که پروژهٔ Y رو با پروفسور X کار کردید، نه هر پروژه‌ای رو!
    و در نهایت خوبیه سیستم اینه که اگه عرضشو داشته باشید در هر حالتی گلیمتونو از آب می‌کشید چون آخر آخرش به رزومه شما اهمیت خواهند داد. شما میتونید تو یه دانشگاه پائین با یه استاد معمولی‌ فارغالتحصیل بشید ولی‌ با یه رزومه تاپ به هرجا میخواین برسید.
    البته همهٔ این حرفا باعث نمی‌شه از تلاش برا دانشگاه‌های بهتر منصرف بشید چون مسلما دانشگاههای بالاتر استاد‌های بهتری دارند و احتمالا پروژه‌های بهتری خواهند گرفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوست عزیز سعی کنید حرفی که میزنید مستدل باشه نه صرفا براساس شنیده های یه سری افراد غیراگاه. چون افرادی که اینجا میان پستارو میخونن ممکنه از موقعیتی که استحقاقشو دارن محروم باشن به خاطر اطلاعات اشتباه. لطفا نتایج پذیرش رو نگاه کنید. تو یکی از ستون های اونجا معدل لیسانس اپلیکنت ها هست. خیلی ها (دقیقا خیلی ها) معدل لیسانسشون زیر 3 هست و جاهای نسبتا خوبی پذیرش گرفتن. حتی یکی از بچه های فروم با معدل لیسانس زیر 13 از دانشگاه ازاد به خاطر نمره جی ار ای بین 1200-1300 از چند جا در امریکا پذیرش گرفت. در بین دوستان خودم که فروم نمیان خیلی ها با معدل لیسانس حدود 14 و ارشد بالای 17 از دانشگاههای خوبی حتی زیر 20 دنیا فول فاند گرفتن. ولی یه جای رزومشون خیلی قوی بوده مثل جی ار ای یا مقاله. با مقاله میتونید استاد پیدا کنید و پروسه ی اپلایتون خوب پیش بره. توصیه من به دوستانی که معدل لیسانسشون پایین و ارشدشون بالا هست اینه که خیلی خیلی هوشمندانه اپلای کنن. باور کنید اپلای امریکا بیشتر از اینکه تابع معدل باشه تابع انتخاب هوشمندانه دانشگاهها، اساتید، نحوه ارتباط با اونا هست. این بحث رنک رو هم فراموش کنید باور کنید برای دانشجوهای ایرانی اینقد رنک مهمه، واقعیت در امریکا چیز دیگریست!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    من تجربه ی شخصی خودم رو گفتم اونم برای مقطع ارشد. اونایی که فاند گرفتن برای دکترا بوده همون طور که گفتید. برای ارشد به این راحتی ها فاند نمی دن حتی الان پذیرش هم به سختی می دن. از دهن کسی هم نشنیدم چون خودم اقدام کردم برای چند تا کشور و با دانشگاه ها مکاتبه کردم. فاند هم نمی خوام . ولی از چند جا ردم کردن. البته مالزی بودن اون چند تا اونم فقط به خاطر معدل که معدل براشون اهمیت داره و زیر 3 هستم به خاطر همین رد می کنند. چون همه چیزم ok هست. آمریکا هم تا الان که آنلاین اقدام کردم جواب نگرفتم. حالا برای ارشد شما اگر دانشگاهی می شناسید که به منم پذیرش بده ممنون می شم بگید با این شرایط سالی شهریه 18 هزار هم می تونم پرداخت کنم

از دانشگاههای ناشناخته شروع کنید تا جواب امیلتونو راحت تر بدن. خیلی‌ زیاد هست تعدادشون. مثلا از اینجا شروع کنید:
    SDSMT

من تجربه ی شخصی خودم رو گفتم اونم برای مقطع ارشد. اونایی که فاند گرفتن برای دکترا بوده همون طور که گفتید. برای ارشد به این راحتی ها فاند نمی دن حتی الان پذیرش هم به سختی می دن. از دهن کسی هم نشنیدم چون خودم اقدام کردم برای چند تا کشور و با دانشگاه ها مکاتبه کردم. فاند هم نمی خوام . ولی از چند جا ردم کردن. البته مالزی بودن اون چند تا اونم فقط به خاطر معدل که معدل براشون اهمیت داره و زیر 3 هستم به خاطر همین رد می کنند. چون همه چیزم ok هست. آمریکا هم تا الان که آنلاین اقدام کردم جواب نگرفتم. حالا برای ارشد شما اگر دانشگاهی می شناسید که به منم پذیرش بده ممنون می شم بگید با این شرایط سالی شهریه 18 هزار هم می تونم پرداخت کنم

Junior Member

با سلام
    دوستان من لیسانس مامایی از دانشگاه تهران با معدل 15.29 دارم و الان ترم آخر کارشناسی ارشد اناتومی دانشگاه علوم پزشکی سمنان مشترک با تهران با معدل 19.17 هستم.برای گرفتن یذیرش با فاند از یه دانشگاه خوب چقدر شانس دارم؟ تافل بدم بهتره یا GRE?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)