صفحه 372 از 429 نخستنخست ... 272322362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382422 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,711 تا 3,720 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Banned

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

دوستان یک نکته ای در تحقیقات چند روزه اخیر بدست آوردم اینجا مینویسم شاید بدرد کسی دیگه هم خورد
    "داوطلبان رشته های علوم انسانی علی الخصوص رشته های مثل فلسفه علم.فلسفه غرب.علوم سیاسی.روابط بین الملل و .... دقت داشته باشند روندی به مراتب پیچیده تر از داوطلبان فنی پیش رو دارند. به عنوان نمونه GRE 1300 برای فنی مهندسی نمره بسیار خوبی هست و تا حدودی کمک زیادی به فاند و .... میکنه اما در علوم سیاسی که من پرسیدم چندان نمره چشم گیری نیست و این کارو برای ایرانی ها سختتر میکنه چون کمتر دیدم توی نتایج پذیرش بالای 1300 همینتورIelts هم باید 7 به بالا و .... ضمن اینکه بر عکس بقیه رشته ها که دانشجویان برتر و خوب عمدتا در سطح کارشناسی مقاله ISI دارند در این نوع رشته ها چاپش بسیار سخته و در حد غیر ممکن چون اولا در داخل "هیچ" مجله علوم انسانی که گرید ISI داشته باشه نداریم ثانیا در خارج هم حتما تاکید دارند با یک عضو هیئت علمی باشه اما باید این مقالات رو اگر داوطلبان مایل باشند در داخل به نشریات مختلف تخصصی بدند برای چاپ و استاد هم اتفاقا استقبال میکنه چون شرایط رو خودش میدونه. ضمن اینکه یک متن باید تدوین بشه برای استاد در زمان مکاتبه که اون رو بارها و بارها با اساتید خودتون باید بازنویسی کنید چون بنا به گفته برخی دوستان که در دانشگاه های سطح بالا هم پذیرش دارند برای استاد بسیار مهمه ببینه سطح تحلیل شما چطوری هست. در مورد فاند هم عمدتا استاد کاری به فاند نداره و فاند این رشته ها اساسا از طرف دانشگاهه یعنی پذیرش به مثابه فاند.دوستانی هم هستند که تاکید بر ارتباط تلفنی علاوه بر ایمیل دارند چراکه استاد به تسلط کامل شما بر زبان انگلیسی واقف میشه."
    فعلا تا همین جا باشه بقیه برای بعد.البته این مطالب نقل قول از دیگران هست اگر ایراد و نکته غلطی هست دوستان بفرمایند اصلاح بشه.

Junior Member

دوستان من به یک استاد ایمیل زدم و شرایطم و تمایلم به کار با اونو گفتم و اون این جوابو داد:

Dear Ali,

Thank you for your interest in my group. I encourage you to apply for
    our program and we can discuss further based on your acceptance to the
    department.

Best wishes,

به نظرتون این یعنی چی؟ یعنی میتونم امیدوار باشم که اگه اپلای کنم بره و مدارکمو بررسی کنه و ساپورتم کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jandaqi نمایش پست ها
    دوستان من به یک استاد ایمیل زدم و شرایطم و تمایلم به کار با اونو گفتم و اون این جوابو داد:

Dear Ali,

Thank you for your interest in my group. I encourage you to apply for
    our program and we can discuss further based on your acceptance to the
    department.

Best wishes,

به نظرتون این یعنی چی؟ یعنی میتونم امیدوار باشم که اگه اپلای کنم بره و مدارکمو بررسی کنه و ساپورتم کنه؟
    آره ! پیگیری کن حتماً !
    ! The dream is not what you see in sleep, the dream is which does not let you sleep

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milanetto نمایش پست ها
    آره ! پیگیری کن حتماً !
    به نظرت چطوری پیگیری کنم؟

چه اقدامی باید انجام بدم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    University of Southern California (USC) Aerospace, Aeronautical and Astronautical Engineering

والا تو این یکی دوساله من نشنیدم هوافضا بتونه برای آمریکا کلیر بشه.همین ماه گذشته تمام بچه های مکانیک که تحقیقات مرتبط بت هوافضا دارند رد شدند حالا هوافضا که جای خود. البته داستان کانادا فرق میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdavimohamad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    من امسال دانشگاه تهرامن کارشناسی ارشد هوافضا قبول شدم و کارشناسیم هم مکانیک علوم تحقیقات بودم. برنامه ریزی کردم برای دکترا برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم. قبلا آیلتس دادم 6 گرفتم و gre هم 1000 ا 1600 اما دوباره دارم زبان میخونم که هم تافل بدم هم Gre، برنامه ریزیم برای آبان 92 هست که آزموناشو بدم. برای مستر هم پذیرش داشتم اما بدون فاند 4 تا از انگلیس 2 تا هم از استرالیا.
    اگه لطف کنین منو راهنمایی کنین که برای دکترای مکانیک که میخام اپلای کنم چه برنامه ریزی برای درسای دانشگاهم داشته باشم؟! بیشتر کار تحقیقاتی کنم تا چند تا مقاله داشته باشم یا اینکه رو بالا بودن معدلم کار کنم؟ در مورد GRE هم کمکم کنید چقدر وقت بذارم؟؟!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdavimohamad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید
    من امسال دانشگاه تهرامن کارشناسی ارشد هوافضا قبول شدم و کارشناسیم هم مکانیک علوم تحقیقات بودم. برنامه ریزی کردم برای دکترا برای آمریکا یا کانادا اقدام کنم. قبلا آیلتس دادم 6 گرفتم و gre هم 1000 ا 1600 اما دوباره دارم زبان میخونم که هم تافل بدم هم Gre، برنامه ریزیم برای آبان 92 هست که آزموناشو بدم. برای مستر هم پذیرش داشتم اما بدون فاند 4 تا از انگلیس 2 تا هم از استرالیا.
    اگه لطف کنین منو راهنمایی کنین که برای دکترای مکانیک که میخام اپلای کنم چه برنامه ریزی برای درسای دانشگاهم داشته باشم؟! بیشتر کار تحقیقاتی کنم تا چند تا مقاله داشته باشم یا اینکه رو بالا بودن معدلم کار کنم؟ در مورد GRE هم کمکم کنید چقدر وقت بذارم؟؟!!
    همونجور که KAMROOZ1977 گفتن الان مهمترین چیز اینه که تا حد زیادی موضوع کاریتون رو از هوافضا جدا کنید. پروژه پایانی رو سعی کنید توی مباحث مکانیک کار کنید. بگردید استادی پیدا کنید که حاضر باشه باهاتون روی موضوعات مکانیکی کار کنه.مثلا اگه آیرو کار میکنید بیاریدش توی فیلد سیالات. حالا ممکنه نتونید تراکم پذیر کار کنید و استادتون قبول نکنه ولی از اون رو هم نرید مثلا روی طراحی اجسام در جریان هایپرسونیک و ماخ بالا کار کنید.

GRE که سقف نداره. هرچی بالاتر بگیرید، تاثیرش مثبت تر خواهد بود. وقت خوبی دارید. بخونید برای +1250. تافل هم یه نمره معقول مثلا حدود 90 برای مکانیک به نظر من کفایت میکنه. مگر اینکه دانشگاه خاصی رو در نظر داشته باشید که مینیمم بالاتری داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دانشگاه ملی منظورتون دانشگاه بهشتیه؟
    به طور کلی تغییر رشته برای اکثر دانشگاهها امکان پذیره و خیلیا مثلا از مواد به مکانیک یا برعکس، از کامپیوتر به برق و... تغییر رشته میدن. توجه کنید که این رشته ها شباهت های زیادی دارن یا مثلا داشتن علم یه رشته ای در رشته دیگه خیلی کاربرد داره (مثلا مهندسی ها عموما پایه ریاضی قوی دارن به همین خاطر میتونن رشته های مدیریت و اقتصاد هم پذیرش بگیرن). اگه رشته خودتون و رشته جدید شباهتهایی دارن یا مثلا ریسرچ مرتبط با اون رو انجام دادید شانس خواهید داشت و چه بهتر که بتونید استادی رو پیدا کنید که اپلیکیشن شما رو ساپورت کنه.
    بسیار بسیار از پاسختون ممنونم نمی دونید چقدر امیدوار و خوشحال شدم
    من از دانشگاه سیستان و بلوچستان فارغ التحصیل دوره لیسانس معماری ام
    تمایلی به ادامه این رشته در ارشد ندارم
    با توجه به راهنمایی شما نمی دونم مهندسی معماری رو چقدر می شه به گرافیک شباهت داد-اما می دونم بخشی کوچک از معماری هنره -اما شاید در دوره لیسانس واحد مشترک نداشته باشند
    اگر من با توجه به توانایی که در گرافیک دارم و اینکه رزومه ی کارامو بفرستم و یا ثابت کنم در این رشته توانایی دارم
    با این وجود آیا شانس پذیرش دارم؟
    ممنونم و موفق باشید

Banned

دوستان یک راهنمایی میخواستم ازتون
    البته دوتا(:
    اولا اینکه کسی که دوره ارشدش رو در رشته مثل کنترل و دیپلماسی تسلیحات در دانشگاهی مثل مالک اشتر(بورسیه وزارت دفاع) بگذرونه این مسئله مشکلی برای اپلای کردنش فراهم نمیکنه؟
    دوم به نظرتون ارزش داره"کلا از همه نظر آینده شغلی و میزان درآمد و ..." بورسیه وزارت دفاع رو کسی نره و کامل دنبال کارهای اپلای کردنش باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Eagle5 نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز، با این شرایطی که دارم کجاها رو پیشنهاد می کنین؟ شانس پذیرش از چه دانشگاه هایی با چه رنکینگیو دارم
    رشته مهندسی پلیمر
    لیسانس (امیرکبیر) معدل: 16.65 نفر دوم لیسانس
    فوق(امیرکبیر) معدل: 17.33 نفر دوم فوق لیسانس
    جی آر آی: 1300 رایتینگ 4
    تافل 100
    مقاله آی اس آی 3 چاپ شده + 4 سابمیت
    حل تمرین 3 درس + مدرس متلب+ مدرس زبان انگلیسی
    دارای سابقه کار صنعتی

با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    درود
    تصور می کنم رنک 1 تا 20 به راحتی فول فاند می گیرید.
    1-20 ؟

من شانس اصلی ایشون رو 40 تا 100 می دونم و شانسی رو برای کمتر از 20 اصلا نمی بینم و پیشنهادم به این دوستمون هم اینه که منطقی (و نه ایده آل گرایانه) اپلای کنند.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    1-20 ؟

من شانس اصلی ایشون رو 40 تا 100 می دونم و شانسی رو برای کمتر از 20 اصلا نمی بینم و پیشنهادم به این دوستمون هم اینه که منطقی (و نه ایده آل گرایانه) اپلای کنند.
    مشکل رزومه ایشون برای رنک 1 تا 20 چیه؟ تقریبا هیچ نقطه ضعف و یا حتی نقطه متوسطی در رزومه ایشون دیده نمی شه. جی ار ای بسیار خوب، معدل لیسانس و ارشد خوب و بسیار خوب (برای دانشگاه امیرکبیر که عالیه این معدل!) ، رزومه پژوهشی عالی و سابقه حل تمرین. تافلشون هم که بالاست. یکی از هم دانشکده ای های خودشون از جورجیا تک با فقط همین جی ار ای، معدل یک مقدار بالاتر و بدون مقاله isi فول فاند گرفتند.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)