صفحه 406 از 429 نخستنخست ... 306356396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,051 تا 4,060 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    همسر من تو IBM هست...تازه هم رفته تقریباً. اما 6 ساعت مصاحبه داشت!!!
    Intel هم برای International ها مصاحبش همون 6 7 ساعته. یکی از دوستان که Green Card داشت میگفت مصاحبش کمتر طول کشیده حدودا 4 5 ساعت.

البته خوب وسطش ناهار هم گویا میدن
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    Intel هم برای International ها مصاحبش همون 6 7 ساعته. یکی از دوستان که Green Card داشت میگفت مصاحبش کمتر طول کشیده حدودا 4 5 ساعت.

البته خوب وسطش ناهار هم گویا میدن
    6-7 ساعت مصاحبه استاندارد این کمپانی هاست. من برای یه مصاحبه با گوگل در چند سال پیش اول دو بار مصاحبه تلفنی 1 ساعته داشتم و بعد هم 11 ساعت پرواز و 8 مصاحبه 45 دقیقه ای در یک روز و سایر تست ها در دو روز بعدی! البته کل هزینه ها رو بسیار سخاوتمندانه پوشش دادن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Harvard Business School

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    6-7 ساعت مصاحبه استاندارد این کمپانی هاست. من برای یه مصاحبه با گوگل در چند سال پیش اول دو بار مصاحبه تلفنی 1 ساعته داشتم و بعد هم 11 ساعت پرواز و 8 مصاحبه 45 دقیقه ای در یک روز و سایر تست ها در دو روز بعدی! البته کل هزینه ها رو بسیار سخاوتمندانه پوشش دادن.
    ببخشید نگفتید آخرش چی‌ شد؟ Job رو میگم

سلام

در خصوص پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج از کشور مثل دانشگاههای آمریکا یه سری مدارک مورد نیاز هستش
    که یکی از این مدارک معدل کل یا GPA هستش اگه یه دانشگاهی حداقل این نمره رو 3.5 گذاشته باشه و دانشجو متقاضی GPA 3.4 داشته باشه
    بنظر شما باید آپلای کنه واسه این دانشگاه یا نه و اینکه موارد دیگه یی که مثل نمره تافل نمره GRE وسایر موراد هم هست که نمره کم GPA دیگه بچشم نمیاد
    آیا همه چی به نظر کمیته دانشگاه بستگی داره؟ یا مثلا چون GPA کمتر از حد مجاز هستش اصلا مدارک دانشجو رو بررسی نمی کنند؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط joseph306 نمایش پست ها
    سلام

در خصوص پذیرش گرفتن از دانشگاه های خارج از کشور مثل دانشگاههای آمریکا یه سری مدارک مورد نیاز هستش
    که یکی از این مدارک معدل کل یا GPA هستش اگه یه دانشگاهی حداقل این نمره رو 3.5 گذاشته باشه و دانشجو متقاضی GPA 3.4 داشته باشه
    بنظر شما باید آپلای کنه واسه این دانشگاه یا نه و اینکه موارد دیگه یی که مثل نمره تافل نمره GRE وسایر موراد هم هست که نمره کم GPA دیگه بچشم نمیاد
    آیا همه چی به نظر کمیته دانشگاه بستگی داره؟ یا مثلا چون GPA کمتر از حد مجاز هستش اصلا مدارک دانشجو رو بررسی نمی کنند؟
    همه چی بستگی به سیستم دانشگاه داره.

بعضی از دانشگاه ها سیستمشون اینطوری که هست که یک صغری خانمی میشینه رو سرِ همه ی Application ها و تمام Application هایی که به صورت فاحش مینیمم Requirement هارو نداشته باشه دستچین میکنه و

مابقی رو تحویل Admission Committee میده. اینجور دانشگاه ها شما معمولا خیلی زود بعد از اینکه Application رو Submit کردید به صورت خیلی ساده Reject میشید. این اتفاق مخصوصا در کانادا خیلی رایجه.

البته به نظر من اینطوری خیلی بهتر از اینه که شما رو 5 6 ماه علاف کنن و بعد هم بهتون بگن که ریجکت شدید.

یک سری دانشگاه ها هم هستن که کلا Admission Committee میشنن همه ی Application هارو بررسی میکنن. خوب اینجا ها دیگه بستگی داره که بقیه Applicant ها چطوری کار کردن و نمیشه نظر داد.

کلا یک سری دانشگاه ها هستن که Requirement هاشون به صورت تخیلی یا کمن یا زیادن ! زیاد نمیشه رو این اعداد و ارقامشون حساب کرد.

نظر شخصی من : اگر GPA شما برای دوره ی لیسانس 3.4 هست : Chill Out , That's not a big deal !

اما اگر مسترتون 3.4 هست یه خورده ای Worry
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

بعضی از دانشگاه ها سیستمشون اینطوری که هست که یک صغری خانمی میشینه رو سرِ همه ی Application ها و تمام Application هایی که به صورت فاحش مینیمم Requirement هارو نداشته باشه دستچین میکنه و

مابقی رو تحویل Admission Committee میده. اینجور دانشگاه ها شما معمولا خیلی زود بعد از اینکه Application رو Submit کردید به صورت خیلی ساده Reject میشید. این اتفاق مخصوصا در کانادا خیلی رایجه.

البته به نظر من اینطوری خیلی بهتر از اینه که شما رو 5 6 ماه علاف کنن و بعد هم بهتون بگن که ریجکت شدید.

یک سری دانشگاه ها هم هستن که کلا Admission Committee میشنن همه ی Application هارو بررسی میکنن. خوب اینجا ها دیگه بستگی داره که بقیه Applicant ها چطوری کار کردن و نمیشه نظر داد.

کلا یک سری دانشگاه ها هستن که Requirement هاشون به صورت تخیلی یا کمن یا زیادن ! زیاد نمیشه رو این اعداد و ارقامشون حساب کرد.

نظر شخصی من : اگر GPA شما برای دوره ی لیسانس 3.4 هست : Chill Out , That's not a big deal !

ما که معدلمون سیستم 20 تایی هست ار کجا بدون تبدیل توسط WES بفهمیم از 4 چند می شه؟ تبدیلات WES هم بعضی وقتها خیلی شگفت انگیز می شه.تو یکی از تاپیکها یه نفر نوشته بود معدلش 14.43(تقریبا این حدود، دقیف یادم نیست) بود WES براش بالای 3 تبدیل کرده بود. جریان چیه؟
    یه سوال دیگه: همه دانشگاههای آمریکا قبل از ارسال می خوان که بفرستیم WES؟
    Tomorrow Never Dies

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    ما که معدلمون سیستم 20 تایی هست ار کجا بدون تبدیل توسط WES بفهمیم از 4 چند می شه؟ تبدیلات WES هم بعضی وقتها خیلی شگفت انگیز می شه.تو یکی از تاپیکها یه نفر نوشته بود معدلش 14.43(تقریبا این حدود، دقیف یادم نیست) بود WES براش بالای 3 تبدیل کرده بود. جریان چیه؟
    والا تعدادی از دانشگاه هایی که من دیدم میگفتن اصلا دس بهش نزنین ، همون فرمی که هست بهمون بگین.

Member younalta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    خیلی از دانشگاه‌ها قبول می‌کنند که تو اپلیکیشن فورم معدل رو از 20 وارد کنید ولی خوب بعضی‌هاشون قبول نمی‌کنند. اون تبدیل هم خیلی شگفت انگیز نیست. ممکنه یکی که معدلش چهارده و خورده‌ای بوده اکثر نمره‌هاش بین 14 تا 16 و یا 12 تا 14 بوده و نمره‌ی کمتر از 12 خیلی کم داشته.

کلا به نظر من خیلی از دانشگاه‌ها به این ریکوآرمنتی که برای معدل گذاشتند خیلی حساس نیستند.

سلام
    من به مسئول مربوطه قسمت Admission ایمیل زدم و این نمره GPA که قبلا گفته بودم، رو پرسیدم گفتش که ما حداقل 3.5 رو مد نظر نداریم. محدوده بین 3-4 قابل قبول هستش
    دیگه نمی دونم چی بگم اگه منظورت تون این نیست پس چرا 3.5-4 رو توی سایت ذکر کردند؟ واسه اونها اشکالی که پیش نمی یاد یه داشنجو اپلای می کنه فوفش ردش میکنند غیر از اینه؟
    دانشجو متقاضی باید یه هزینه ثبت نام (Application Fee) پرداخت کنه که بنفع دانشگاه هستش حالا یا پذیرش میگیره یا رجکت میشه ((((

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

احتمالا این پست من ربطی به موضوع این تاپیک نداره ولی جای بهتری پیدا نکردم
    امشب اوباما کنفرانس خبری داشت. یکی از خبرنگارها در مورد مهاجرت پرسید، تو قسمتی از صحبت هاش گفت: هدف ما این است شرایطی فراهم کنیم کسانی که برای تحصیل دکترا به اینجا می یان تو این کشور بمونن! جالب بود برام ولی پس چرا تو سفارت گیر می دن
    Tomorrow Never Dies

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)