صفحه 418 از 429 نخستنخست ... 318368408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,171 تا 4,180 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin747 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    لیسانس دانشگاه آزاد تهران مرکز هسستم با معدل 14 مهندسی مکانیک
    تافل: R26 L25 S26 W21 Total: 98
    GRE : V145 Q160 W3.5
    یک مقاله سابمیت شده ISI IF+1.5
    یک چپتر کتاب در InTech اروپا
    چند نرم افزار تخصصی با مدارک از مجتمع فنی تهران

با مشخصات فوق به نظرتون شانسی برای پذیرش با فاند یا بدون فاند در Texas A & M, Drexel, Notheastern,Oklahama Satate Uni,NJIT,Missouri science and tech, bouffalo NY رو دارم؟
    و سوال مهمتر اینکه اگر یه GRE دیگه تو بهمن بدم و حدود 15 March نتایجش report شه به دانشگاههای آمریکا تاثیری در admission یا fund گرفتنم داره؟ اگه به فرض Q170 V150 W3.5 بشم حداقل؟

خیلی ممنون میشم جواب بدین.
    1- Texas A&M ، Buffalo ، Drexel کاملاً بعیده این دانشگاه ها دپارتمان مکانیک خیلی سخت گیری دارند ؛
    2- Northeastern ، NJIT با داشتن ریکامیندیشن مناسب احتمالشون کم نیست ؛
    3- Oklahama ... ، Missouri ... احتمال پذیرششون زیاده ولی معمولاً فاندشون کافی نیست !
    4- برای قبولی در مورد اول فکر می کنم داشتن یه مقاله دیگه لازم دارید (حد اقل یک مقاله ، تگزاس و بوفالو بیش از اینکه سطح مقاله براشون مطرح باشه پیوستگی کار تحقیقاتی براشون مطرحه (مثل بقیه دانشگاه های سطح بالا))
    5- داشتن نمره GRE بالاتر بی شک تاثیرش محسوسه ...

Junior Member

وستان شانس من برای پاییز 2013 برای کدوم دانشگاه ها چقدر هست؟
    ارشد: کامپیوتر - هوش مصنوعی دانشگاه شیراز 19.16
    لیسانس: کامپیوتر نرم افزار دانشگاه شیراز 16.79
    تافل: 80
    جی ار ای: امتحان دادم اما نتیجه اش نیومده هنوز
    مقاله: 4تا ژورنال خارجی (1 چاپ شده و 3تا تحت بررسی) 5تا کنفرانس (3تا بین المللی و 2تا داخلی)
    تدریس در دانشگاه آزاد و TA بودن در دانشگاه شیراز و یک و نیم کار کردن در یک شرکت خصوصی
    تا حدودی ایمیل زدم اما جواب قطعی و قابل اطمینان بالا نگرفتم؟ بنظرتون برای کدوم دانشگاه ها با چه رنکی اقدام کنم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alester نمایش پست ها
    وستان شانس من برای پاییز 2013 برای کدوم دانشگاه ها چقدر هست؟
    ارشد: کامپیوتر - هوش مصنوعی دانشگاه شیراز 19.16
    لیسانس: کامپیوتر نرم افزار دانشگاه شیراز 16.79
    تافل: 80
    جی ار ای: امتحان دادم اما نتیجه اش نیومده هنوز
    مقاله: 4تا ژورنال خارجی (1 چاپ شده و 3تا تحت بررسی) 5تا کنفرانس (3تا بین المللی و 2تا داخلی)
    تدریس در دانشگاه آزاد و TA بودن در دانشگاه شیراز و یک و نیم کار کردن در یک شرکت خصوصی
    تا حدودی ایمیل زدم اما جواب قطعی و قابل اطمینان بالا نگرفتم؟ بنظرتون برای کدوم دانشگاه ها با چه رنکی اقدام کنم؟
    نمره زبانتون خیییلی پایینه !
    اگر دوباره تافل بدید و نمره بالای 100 بگیرید بدون شک می تونید از زیر 30 پذیرش بگیرید با فاند کامل
    با شرایط کمتر (البته با احتمال IF بیش تر از 0.6 برای مقالات و اینکه کنفرانس هاتون IEEE باشه) زیاد دیدم که از UCLA , UT at Austin , Caltech , Columbia و دانشگاه هایی در این سطح پذیرش گرفتند ...
    این رو هم بگم GRE رو 1200 (به سبک قدیمی) در نظر گرفتم ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Azad Central Tehran

با تشکر از پاسخ جامعتون
    این که GRE بالاتر تاثیر زیادی داره رو من هم تایید میکنم اما بحث اصلی من اینه که آیا من اگه از الان دوباره تلاش واسه GRE بهمن رو شروع کنم آیا نمره اش توی پروسه ادمیشن من تاثیر داره یا چون دیر تر ریپورت میشه به دانشگاهها دیگه تاثیری نداره و تلاشم تقریبا بی نتیجه بوده حتی اگه نمرش خوب شه. تاریخ های بررسی مدارک و ریپورت نمره GRE رو شما بهتر میدونین.
    و سوال بعدیم هم اینه که دانشگاههایی که احتمالشونو گفتین، با فاند در نظر گرفتین یا بدون فاند
    و در آخر اگر دانشگاههایی رو میشناسین که به من احتمال زیاد یا متوسط پذیرش میدن رو لطف کنین پیشنهاد کنین

با تشکر بسیار زیاد

Senior Member

با تشکر از پاسخ جامعتون
    این که GRE بالاتر تاثیر زیادی داره رو من هم تایید میکنم اما بحث اصلی من اینه که آیا من اگه از الان دوباره تلاش واسه GRE بهمن رو شروع کنم آیا نمره اش توی پروسه ادمیشن من تاثیر داره یا چون دیر تر ریپورت میشه به دانشگاهها دیگه تاثیری نداره و تلاشم تقریبا بی نتیجه بوده حتی اگه نمرش خوب شه. تاریخ های بررسی مدارک و ریپورت نمره GRE رو شما بهتر میدونین.
    و سوال بعدیم هم اینه که دانشگاههایی که احتمالشونو گفتین، با فاند در نظر گرفتین یا بدون فاند
    و در آخر اگر دانشگاههایی رو میشناسین که به من احتمال زیاد یا متوسط پذیرش میدن رو لطف کنین پیشنهاد کنین

با تشکر بسیار زیاد
    شما می تونید در متن درخاستتون این رو بگید که دوباره امتحان دادید، چندین بار دیدم که شخص رو رد کردند و بعد از ریپورت نمره جی آر ای و تافل دوباره میل دادند که بیاید ثبت نام کنید (حتی بورس خوبی هم دیدم که دادند به درخواست کننده) ؛ البته فکر می کنم اگر نمره جی آر ای بالای 1200 باشه و کوانتیتیتیو بالای 750 تاثیرش خیلی زیاده و تقریباً تاثیری که می تونه جی آر ای بذاره رو میذاره ...
    حرفی که زدم برای پذیرش بود نه فاند ، فاند عوامل زیادی روش تاثیر دارند از جمله همین جی آرای ، ریکام و زمینه مقالاتتون ؛ ولی راحتترین و مطمئن ترین راه ایمیل زدن به استاده ، ازش بپرسید که فاند میده یا نه !
    تجربه من این بوده که دانشگاه های تگزاس و ماساچوست هم از نظر تعداد و هم از نظر مبلغ فاند وضعیت بهتری نسبت به بقیه دارند (به نظر من تگزاس به دلیل ارزانتر بودن مناسب تر هم هست)
    فکر می کنم تگزاس تک می تونه یه گزینه خیلی مناسب برای شما باشه و همینطور دانشگاه بوستون و دانشگاه میسوری و رایس و دانشگاه هیوستون (البته هیوستنو از نظر رنک علمی مثل قبلیا نیست ولی از نظر فنی به نظر من خیلی قویه)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Azad Central Tehran

فکر میکنم شما دانشگاه رایس رو اشتباها نوشتین آخه تو رشته من تو US NEWS 26 هست فکرکنم.
    در کل اگه ئانشگاه دیگه ای هم مورد نظرتون هست بازم استقبال میکنم

خیلی ممنون از اطلاغاتی که بهم دادین

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

گرفتن فاند از ایالت تگزاس دشوارتر نشده واسه ایرانی ه؟
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member

فکر میکنم شما دانشگاه رایس رو اشتباها نوشتین آخه تو رشته من تو US NEWS 26 هست فکرکنم.
    در کل اگه ئانشگاه دیگه ای هم مورد نظرتون هست بازم استقبال میکنم

خیلی ممنون از اطلاغاتی که بهم دادین
    حرف شما درسته ولی سخت گیری کمتری داره برای پذیرش نسبت به تگزاس ای اند ام و بوفالو ؛ ام آی تی هم رنک اول برق دنیاست ولی به مراتب از پرینستون و براون و کرنل راحت تر پذیرش می کنه ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    گرفتن فاند از ایالت تگزاس دشوارتر نشده واسه ایرانی ه؟
    حقیقتاً این مورد رو نه شنیدم و نه دیدم !
    من در زمینه مهندسی الکترونیک و مهندسی پزشکی فعالیت می کنم و با دانشجوهای زیادی (از جمله ایرانی ها) در چندتا ایالت ارتباط دارم (مثل کالیفرنیا ، تگزاس ، ایلینویز و ...) در یکی دو سال گذشته تعداد ایرانی های این دانشگاه ها نسبت به 2009 که من از تگزاس رفتم خیلی بیشتر شده تعداد قابل توجهی هم TA و RA گرفتند ؛
    سال 2009 فقط 8 نفر دانشجوی PhD ایرانی در آستین بود(برق و پزشکی) 3نفرشون سیتیزن بودند ولی الان این تعداد 29 نفره (بدون سیتیزن ها) در رایس و ای اند ام و تگزاس تک هم همینطوره ...
    شاید سختی به دلیل حجم زیاد درخواست ها در ذهن ایجاد شده !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ragazzi نمایش پست ها
    دوستان ممکنه یه راهنمایی بکنین ...
    من میدونم oregon در زمینه پایداری قویه. بقیه رو نمی دونم. رنکش هم که خوبه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)