صفحه 426 از 429 نخستنخست ... 326376416417418419420421422423424425426427428429 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,251 تا 4,260 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Member younalta آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - NCSU

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط blur نمایش پست ها
    سلام، مشکل، مسئله و گرفتاری!!!!
    من فارغ التحصیل باغبانی- گیاهان دارویی از دانشگاه ارومیه ام. معدل لیسانسم 15.82 (البته دو سال آخر الف هست) و ارشد 18.39. تافل 91، جی آر ای 303(1120-1130 قدیم). یه مقاله ISI، یه مقاله خارجی یکی داخلی و چندتا کنگره بین المللی و داخلی دارم به اضافه دوتا مقاله سابمیتی. دوتا هم پروژه کار کردم.
    الان دوتا مساله هست: شانس من چقدره برا پذیرش از رنک های معمولی؟
    دومین مساله اینه: من از دانشگاه وایومینگ پذیرش برا بهار گرفتم و امروز استاد میل زد بهم و گفت که دنبال فاند برا منه و تکلیفش ژانویه تا آوریل مشخص خواهد شد) به اضافه اینکه گفت راند بعدی یعنی مارچ برا فاند شرکتم میده و اضافه کرد که نمره جی آر ای من لب مرزه!
    حالا سوالات من: اول: وقتی وایومینگ با این رنک نمره جی آر ای منو لب مرز بدونه و اصلا احتمالا فاند نده، پس شانس من برا همه دانشگاها در این سطح یا بهتر اقلا فاندشون کمه درسته؟(گرچه با نمره کمتر دیدم بچه ها از دانشگاهای عالی هم پذیرش گرفتن ولی میتونه استثنا باشه!)
    دوم: اگه این استاده دنبال فاند باشه و من برا دانشگاه دیگه اقدام کنم و پذیرش بگیرم (البته میدونم زیاد محتمل نیست!) اونموقع خیلی شرایط پیچیده ای بوجود میاد. چی کار میشه کرد براش؟
    سوم: اصلا بهتر نیست که کلا بیخیال پذیرش برا امسال بشم و سال بعد اوضاع رزومه مو بهتر کنم؟ البته نمیدونم تا چه حد بهتر شه!
    چهارم: بیربطه به تاپیک ولی وایومینگ خیلی ایالت کم جمعیتی هست. واقعا آدم میتونه اونجا دووم بیاره؟(گرچه اصلا تکلیف فاند معلوم نیست!)
    اولا یه چیزی در مورد نکته سوم بگم. رزومه شما خیلی هم خوبه. اصلا فکر سال بعد رو از سرتون بیرون کنید. نمی‌دونم نمره تافل و جی‌آر‌ای‌تون چطوره. مهم اوناست. رزومه همین مقالاتی که اشاره کردید کافیه. بی‌خودی وقت‌تون رو هدر ندید برای اینکه سال بعد بمونید. یه نگاهی به وضعیت دلار بندازید. اصلا معلوم نیست سال بعد چطور بشه.

اما در مورد اینکه نمره‌ی جی‌آر‌ای‌تون لب مرزه تو اون دانشگاه باز هم جای نگرانی نیست. ممکنه ریکوآرمنت دانشگاه رنک بالا خیلی سخت گیرانه‌تر از ریکوآرمنت دانشگاه رنک پایین باشه. از ای گذشته کلا اپلای یه چیز خطی قابل پیش‌بینی نیست. ممکنه شما از یه دانشگاه top ten پذیرش بگیرید ولی از دانشگاه رنک 120 نگیرید. حتی در مورد فاند هم اینجوریه. تازه اگر استاد بخواد می‌تونه کمیته رو قانع کنه که با همین نمره به شما فاند بدهند. من با یه استادی تو یه دانشگاه ارتباط داشتم. بعد از اپلای بهم گفت که جی‌آر‌ایت کمه و نمی‌تونم از دانشکده برات فاند بگیرم. کلی براش نوشتم که بابا من اینترنشنال استیودنتم و این حرف‌ها. این نمره‌ام هم بین ایرانی‌ها خیلی خوبه. من رو مستثنی کنید. اصلا به کتش نرفت. اما وقتی ادمیشنم اومد، در کمال ناباوری دیدم که فلوشیپ دانشکده رو بردم. این دقیقا به خاطر این بود که استاد کمیته رو قانع کرده بود. شما هم برای استاد بنویسید که از کمیته بخواد شرایط شما رو در نظر بگیره.

در ضمن تا زمانی آفر رو برای شما نفرستادند تا امضا کنید، تا می‌تونید رو همه‌ی آپشن‌هاتون کار کنید. و همه رو هم در یک اولویت قرار بدید. وقتی آفر اومد اون موقع تصمیم می‌گیرید.
    تکیه بر تقوا و دانش در طریقت کافریست؛ رهرو گر صد هنر دارد، توکل بایدش.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز منظورت FDA ایرانه یا آمریکا؟زبان؟جی ار ای؟
    FDA ایران
    زبانم خوبه. 2-3 ماه بخونم GRE و تافل و آیلتس با نمره بالا میزنم

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahyarde نمایش پست ها
    FDA ایران
    زبانم خوبه. 2-3 ماه بخونم GRE و تافل و آیلتس با نمره بالا میزنم
    دوست عزیز بدون این نمرات نمیشه نظری داد.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    دوست عزیز بدون این نمرات نمیشه نظری داد.
    میخوام بدونم افرادی که میخوان واسه ارشد بخونن اصلا شانسی واسه بورسیه دارن؟ یا بورسیه فقط واسه افرادی هست که میخوان دکترا بخونن؟
    ممنون از پاسختون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahyarde نمایش پست ها
    میخوام بدونم افرادی که میخوان واسه ارشد بخونن اصلا شانسی واسه بورسیه دارن؟ یا بورسیه فقط واسه افرادی هست که میخوان دکترا بخونن؟
    ممنون از پاسختون
    با نمرات GRE و تافل (یا آیلتس) بالا ، ریکامیندیشن خوب و داشتن معدل قابل قبول و در صورت داشتن مقاله ؛ فاند تا 46000 دلار در سال هم دیدم که برای مستر بدند

Member
    رشته و دانشگاه
    -Polimilano-Electrical Engineering

سلام دوستان:IELTS:6.5 ----GRE:V=140/Q=150----مهندسی برق GPA:14.24-----ثبت 2 نرم افزار---- معدل 2 سال آخر:15.5----ریکام از رییس دانشگاه که استادم بوده()سراسری شهرستان-----برای مستر برق قدرت یا الکترونیک شانس دارم؟؟؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_sh_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان:IELTS:6.5 ----GRE:V=140/Q=150----مهندسی برق GPA:14.24-----ثبت 2 نرم افزار---- معدل 2 سال آخر:15.5----ریکام از رییس دانشگاه که استادم بوده()سراسری شهرستان-----برای مستر برق قدرت یا الکترونیک شانس دارم؟؟؟
    به اعتقاد من و تجربه ی من نه. چون هم معدلتون پایینه، هم دانشگاهتون شهرستانه و هم جی آر ای تون بسیار پایینه. برای برق نمره ی 150 کوانت........
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

با سلام
    1-مهندسی مکانیک
    2-دانشگاه تهران
    3-معدل کل : 17.15
    4-TOEFL IBT :111 و GRE: 156/167/4
    5- ندارم
    میخواستم بدونم که تو چه رده ای امکان پذیرش با فاند برای من بیشتره.
    با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

درود

فکر می کنم رنک زیر50 شانس خوبی داشته باشید. جی ار ای عالی، تافل عالی و معدل نسبتا عالی. ضعفتون فقط مقاله هست که برای دانشجوی لیسانس معمولا انتظار نمی ره. برای دکترای مستقیم دانشگاههایی مثل آریزونا، UTAH، کلرادو بولدر، ویرجینیا و حتی جورجیا تک می تونید اقدام کنید. البته بستگی داره از کجا جواب از استاد بگیرید که اون رو دیگه قطعا اپلای کنید. اگر جواب هم نداشتید ایرادی نداره اپلای کنید.
    اگر بخواید 7-8 جا مثلا اپلای کنید دو زیر رنک 20 ، چهار تا بالای رنک 20 و زیر 50 و دو تا هم بالای 50.
    . رزومتون خیلی خوبه.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فناوری اطلاعات، دانشگاه تهران

سلام به همهٔ دوستان، من کل مطالب فروم را خوندم ولی‌ به جوابی‌ که می‌خواستم نرسیدم، خواهش می‌کنم راهنمایی‌ کنید.
    من مهندسی‌ برق از دانشگاه آزاد با معدل 18 و فوق لیسانس IT (فناوری اطلاعات) از دانشگاه تربیت مدرس تهران به صورت الکترونیکی با معدل 16.6 دارم. 5 سال سابقه کار دارم. مقاله و مدرک زبان ندارم. لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید:
    1-آیا با گرفتن نمرهٔ زبان می‌تونم از یه دانشگاه خوب(آمریکا، اروپا) برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟
    2- حتما باید مقاله داشته باشم؟حتما ISI باید باشه؟
    3- برای رشته IT چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد می کنین؟
    4- به نظر شما، بهترین دانشگاه با شرایط بنده کدومه؟
    5- اگه بخواهم فول فاند بگیرم روی چه مواردی باید کار کنم و به رزومم اضافه کنم؟
    با تشکر، منتظر پاسخ های شما عزیزان هستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)