صفحه 50 از 429 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط erfanpj نمایش پست ها
    از دوستان ممنونم برای پاسخگویی
    من رشتمو جا انداختم من تکنولوژی نرم افزار میخونم
    در ضمن معدل کاردانی من شده بود 13.80
    حالا در کل میخواستم ببینم دانشگاه آزاد بودن در شهر دوری بودن تاثیر داره یا نه
    یعنی یکی تو شرایط من مثلا دانشگاه آزاد کرج یا تهران شمال باشه شرایطش با من یکیه
    مشکل زبان هم ندارم میتونم نمره خوبی بیارم تو تافل یا آیلتس
    حالا با این شرایط میشه کاری واسه MIT کرد
    هرچی هم لازم باشه میتونم انجام بدم
    اگه بتونم بورس بگیرم ترجیحا MIT
    شما چه کارهاییرو پیشنهاد میکنید انجام بدم واسه احتمال بیشتر گرفتن پذیرش و حتما بورس در MIT یا دانشگاهای در حد MIT در رشته روباتیک یا هوش مصنوعی
    با تشکر فراوان از شما دوستان عزیز
    به نظر من بايد واقع بين بود. نوع دانشگاه و معدل خيلي اهميت داره و اونام خيلي براشون مهم نيست كه كدوم شهر باشه، نوع دانشگاه بيشتر مهمه (البته اگه شرايط يه نفر از همه نظر عالي باشه، يه دانشگاهي مثل MIT مي تونه نوع دانشگاه رو ناديده بگيره). حتي دانشگاه هاي خوب روي معدل خيلي حساس هستند و تا اونجايي كه مي دونم براي اكثر دانشگاه هاي تاپ بايد معدل بالاي 17 باشه و تافل معمولا بالاي 100 مي خوان. بعضي هاشون اگر مينيمم GRE اون ها رو نياري بدون توجه به بقيه چيزا reject مي كنن (نمي دونم MIT اصلا GRE مي خواد براي كامپيوتر يا نه). در نتيجه اول بايد مينيمم هاي اون دانشگاه رو بدست اورود. در مرحله دوم بايد به رقيب هات فكر كني. مي توني توي بخش reject همين فروم رو چك كني كه كساني كه شرايط بهتر از تو داشتن از كدوم دانشگاه ها ريجكت شدن تا بتوني جايگاه خودت رو بين رقيب هات پيدا كني. روي تافل وقت بذار براي بالاي 100. من خودم هم هوش مصنوعي خوندم و رزومم صفحه ي 19 همين گروه هست، با تافل 109. به قول rf.ariyapour منم جرات اپلاي براي چنين دانشگاهي رو ندارم.
    ویرایش توسط pegahtk : July 20th, 2010 در ساعت 02:01 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    دوست عزیز ایشالا همیشه موفق باشید.
    من فقط همین رو میگم که اگه مثلا من از شریف تو رشته مهندسی نر افزار با معدل 17.5 به بالا و یکی 2 تا مقاله و نمره تافل و GRE خوب فارغ میشدم(اووو لالا) بازم زیاد به MIT امیدوار نمیشدم. اینو میدونم که خیلی خیلی شرایط پذیرش این دانشگاه سخت هستش، حالا با بورس دیگه بماند (اگه فیلم 21 رو دیده باشید متوجه میشید که طرف چه سوابق خفنی داشت تا تونس بورس بگیره(البته یا Harvard بود یا MIT))
    در کل به نظر من احتمالش کمه. در ضمن به نظرم شما اطلاعات زیادی چندان نداشتی. یه مقدار در مورد این دانشگاه تحقیق کن(من خودم هنوز جرات نکردم برم سایتش )
    ایشالا همیشه موفق باشی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pegahtk نمایش پست ها
    به نظر من بايد واقع بين بود. نوع دانشگاه و معدل خيلي اهميت داره و اونام خيلي براشون مهم نيست كه كدوم شهر باشه، نوع دانشگاه بيشتر مهمه (البته اگه شرايط يه نفر از همه نظر عالي باشه، يه دانشگاهي مثل MIT مي تونه نوع دانشگاه رو ناديده بگيره). حتي دانشگاه هاي خوب روي معدل خيلي حساس هستند و تا اونجايي كه مي دونم براي اكثر دانشگاه هاي تاپ بايد معدل بالاي 17 باشه و تافل معمولا بالاي 100 مي خوان. بعضي هاشون اگر مينيمم GRE اون ها رو نياري بدون توجه به بقيه چيزا reject مي كنن (نمي دونم MIT اصلا GRE مي خواد براي كامپيوتر يا نه). در نتيجه اول بايد مينيمم هاي اون دانشگاه رو بدست اورود. در مرحله دوم بايد به رقيب هات فكر كني. مي توني توي بخش reject همين فروم رو چك كني كه كساني كه شرايط بهتر از تو داشتن از كدوم دانشگاه ها ريجكت شدن تا بتوني جايگاه خودت رو بين رقيب هات پيدا كني. روي تافل وقت بذار براي بالاي 100. من خودم هم هوش مصنوعي خوندم و رزومم صفحه ي 19 همين گروه هست، با تافل 109. به قول rf.ariyapour منم جرات اپلاي براي چنين دانشگاهي رو ندارم.
    خوب به نظر شما دیگه چه چیزهای میتونم جمع کنم واسه بورس؟

دانشگاهی که تو مایه های رنکینگ MIT باشه و این دو رترو داشته باشه و راحتتر بورس بشه تووش گرفت
    پیشنهادی ندارین ؟

خوب به نظر شما دیگه چه چیزهای میتونم جمع کنم واسه بورس؟

دانشگاهی که تو مایه های رنکینگ MIT باشه و این دو رترو داشته باشه و راحتتر بورس بشه تووش گرفت
    پیشنهادی ندارین ؟
    رنك MIT يك هست. البته اين رنكينگ مي تونه بين 1 تا 5 متغير باشه! به نظر من براي فوق يا رضايت بده به يه دانشگاه پايين تر خارجي، يا همين ايران فوق رو يه دانشگاه خيلي خوب بخون كه بتوني به MIT فكر كني. شما اصلا تا حالا رفتي تو سايت MIT كه مينيمم هاي اين دانشگاه رو چك كني؟

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

نه اصلا امکان نداره اینجا بگن بهم فوق بیا هر جا دلت میخواد بخون عمرا بخونم تو این چند سال که کارشناسی گرفتم از دانشگاه چی یاد گرفتم
    اینجا ایرانه
    هر چی دارم و بلد خودم خوندم (نمیگم خیلی بلدمو و ... اما اینو میگم که اینجا کسی واسه درس دادن و حتی درس خوندن دلش نمیسوزه)

من رشتمو دوست دارم و اینجا واسه علاقه کسی واست تره خورد نمیکنن
    تا همینجاشم به اصرار خانواده خوندم

والا راستشو بخاین رفتم اما چون خیلی سایتش مطالب زیادی داره حوصله گشتن تو رشته ی خودم رو نداشتم که شرایط رو چک کنم !!!
    خوب اول یه چیز بگم.
    شمایی که دنبال Rank هایی تو مایه های MIT هستید، باید بیخیال جملاتی مثل (والا راستشو بخاین رفتم اما چون خیلی سایتش مطالب زیادی داره حوصله گشتن تو رشته ی خودم رو نداشتم که شرایط رو چک کنم !!! )بشید. واقعیتش رو بگم، شمایی که میخواید این قدر خوب نتیجه بگیرید باید بسیار زحمت بکشید.(به نظر من پروسه Apply کردن خیلی زحمت بیشتری نسبت به کنکور خوندن میخواد، پس برنامه بذارید 2 برابر انرژی که اگه میخواستید کنکور بخونید رو صرف Apply کردن بکنید)
    به نظر من شمایی که اهداف بالایی هم دارید، همون تو ایران نخونید بهتره و به نظر من با شرایط شما جاهای خوب میشه پذیرش گرفت.
    یه دیدگاهی تقریبا بین اکثر بچه ها هستش که "فوق رو تو یه دانشگاه متوسط تو خارج کشور بگیرم و دکترا رو یه جای خیلی بهتر برم". این که فوق رو هم کجا بزنید به شرایط خود شما بستگی داره که من فکر میکنم شما جاهای خوب رو میارید، که در این صورت فکر کردن به MIT واسه دکترا وقتی که مثلا تو خود امریکا یا کانادا درس خوندید بسیار ملموس تر میشه.

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    رشته شما چیه دوست عزیز؟
    رشتم عمران گرایش راه و ترابریه.
    حتی اگه لازم باشه تافل و gre رو دوباره می دم شاید بهتر شه.
    منتظر نظرتون هستم.

Junior Member

خوب اول یه چیز بگم.
    شمایی که دنبال Rank هایی تو مایه های MIT هستید، باید بیخیال جملاتی مثل (والا راستشو بخاین رفتم اما چون خیلی سایتش مطالب زیادی داره حوصله گشتن تو رشته ی خودم رو نداشتم که شرایط رو چک کنم !!! )بشید. واقعیتش رو بگم، شمایی که میخواید این قدر خوب نتیجه بگیرید باید بسیار زحمت بکشید.(به نظر من پروسه Apply کردن خیلی زحمت بیشتری نسبت به کنکور خوندن میخواد، پس برنامه بذارید 2 برابر انرژی که اگه میخواستید کنکور بخونید رو صرف Apply کردن بکنید)
    به نظر من شمایی که اهداف بالایی هم دارید، همون تو ایران نخونید بهتره و به نظر من با شرایط شما جاهای خوب میشه پذیرش گرفت.
    یه دیدگاهی تقریبا بین اکثر بچه ها هستش که "فوق رو تو یه دانشگاه متوسط تو خارج کشور بگیرم و دکترا رو یه جای خیلی بهتر برم". این که فوق رو هم کجا بزنید به شرایط خود شما بستگی داره که من فکر میکنم شما جاهای خوب رو میارید، که در این صورت فکر کردن به MIT واسه دکترا وقتی که مثلا تو خود امریکا یا کانادا درس خوندید بسیار ملموس تر میشه.
    مرسی دوست عزیز از این همه امیدت من هرکاری نیاز باشه انجام میدم
    حالا شما دیگه چه چیزهایی پیشنهاد میدین ؟
    یه سوال کل پروسه از apply تا ویزا چه مدت تول میکشه حدود هزینه هاش چقدر میشه ؟

در ضمن معدل کاردانیم چقدر تاثیر داره ؟چون 14 شدم
    میشه اینم توضیح بدید

بازم ممنون

خوب اول یه چیز بگم.
    تصديق مي شود. خود من 9 ماه كلي كشور و كلي دانشگاه و كلي استاد رو سرچ كردم و بيشتر از 200 تا ايميل زدم. و حتي بعضي از ايميل ها رو چند بار فرستادم تا بالاخره مجبور شن جواب بدن. اينكه بگين من حال نداشتم برم تو سايتش بگردم نشون مي ده چقدر براي هدفتون مصمم هستين.

Junior Member

از بچه های کارشناسی ناپیوسته کسی هست که از امریکای شمالی پذیرش گرفته باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegahtk نمایش پست ها
    تصديق مي شود. خود من 9 ماه كلي كشور و كلي دانشگاه و كلي استاد رو سرچ كردم و بيشتر از 200 تا ايميل زدم. و حتي بعضي از ايميل ها رو چند بار فرستادم تا بالاخره مجبور شن جواب بدن. اينكه بگين من حال نداشتم برم تو سايتش بگردم نشون مي ده چقدر براي هدفتون مصمم هستين.
    بله شما درست میگین اما من خیلی درگیر بودم متاسفانه
    حالا شما چه پیشنهادهای دیگه میدید واسه موفقیت 100% کارهام

میشه اینم توضیح بدید

و همچنین چه رنک و چ دانشگاه هایی میتونم بورس خوب بگیر(usa) ؟ اینم منمون میشم پیشنهاد بدین
    با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

بله شما درست میگین اما من خیلی درگیر بودم متاسفانه
    حالا شما چه پیشنهادهای دیگه میدید واسه موفقیت 100% کارهام

میشه اینم توضیح بدید

و همچنین چه رنک و چ دانشگاه هایی میتونم بورس خوب بگیر(usa) ؟ اینم منمون میشم پیشنهاد بدین
    با تشکر
    سلام دوست عزیز.
    من پیشنهاد می کنم شما برای کسب اطلاعات کلی حتماً یه سری به بخش ویکی بزن. (خوندنش زیاد وقت نمی گیره.)
    http://www.applyabroad.org/wiki
    در مورد این که چه دانشگاههایی می تونی بورس خوب بگیری پیشنهاد می کنم، به این دو تا تاپیکی که پایین قرار دادم یه سری بزن. به خصوص تاپیک دومی (نتایج ریجکت 2010). حتماً رزومه خودتو از نظر معدل، نمره زبان، تعداد مقاله، اسم دانشگاه محل اخذ لیسانس و فوق لیسانس و اسم دانشگاه ریجکت کننده با رزومه این افراد مقایسه کن. اون وقت می تونی شانس پذیرش و بورس شدن خودتو از هر دانشگاهی که بخوای حتیMIT به دست بیاری.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%8C%D8%8C-2010
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%83%D8%AA-2010
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)