صفحه 51 از 429 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Senior Member mokhteh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    رشته شما چیه دوست عزیز؟
    رشتم عمران - راه و ترابری.
    ممنون میشم اگع جواب بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد: مهندسی محیط زیست - شریف و MBA

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

درباره‌ي نمره‌ي زبان و البته مقالات، صحبت زياد شد. سوالي كه من دارم، تركيب رزومه است. مثلاً من در رشته‌ي پر طرفداري مثل محيط زيست ارشد از شريف ارشد گرفته‌ام (ليسانس عمران علم و صنعت) و معدل بالايي هم نداشته‌ام. اما سوابق كاري و recommendation هاي كاري و تحصيلي خوبي دارم. ISI ندارم، اما ويراستار فني ترجمه‌ي يك كتاب world bank در ايران (و البته coordinator پروژه‌هاي آب و فاضلاب WB و بانك توسعه اسلامي در ايران) بوده‌ام. با فرض نمره‌ي بالاي زبان (كه با توجه به اينكه اصولاً كارم به زبان انگليسي است، چندان دور از دسترس نيست)، رزومه‌ي كاري و توصيه نامه‌هاي علمي و كاري‌ام چقدر مي‌تواند ضعف در نمراتم رو پوشش دهد؟

Junior Member

سلام دوستان

ليسانس صنايع گرايش تحليل سيستمها از دانشگاه اميركبير
    معدل ليسانس 14.26 معدل دو سال آخر 15.10
    نمره iBT: 103
    نمره GRE: 800/520/3.5
    3 سال سابقه كار
    2تا مقاله ISI و يك Book Chapter

شانس من براي فاند از اين دانشگاهها رو چطور ارزيابي مي كنيد؟
    USA: Berkeley, Purdue, Texas A&M, Virginia Tech, Southern California, Rensslaer Polytechnic, University of Nevada
    Non-US: University of Amesterdam, Groningen, NTNU, Lund, Monash, Polytechnico di Milano

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط thearsalan نمایش پست ها
    سلام دوستان

ليسانس صنايع گرايش تحليل سيستمها از دانشگاه اميركبير
    معدل ليسانس 14.26 معدل دو سال آخر 15.10
    نمره iBT: 103
    نمره GRE: 800/520/3.5
    3 سال سابقه كار
    2تا مقاله ISI و يك Book Chapter

شانس من براي فاند از اين دانشگاهها رو چطور ارزيابي مي كنيد؟
    USA: Berkeley, Purdue, Texas A&M, Virginia Tech, Southern California, Rensslaer Polytechnic, University of Nevada
    Non-US: University of Amesterdam, Groningen, NTNU, Lund, Monash, Polytechnico di Milano
    سلام دوست عزیز

شرایط شما خیلی خوب است اما اگر من جای شما بودم اولا انتخاب های US رو بیشتر می کردم و یکم هم منطقی تر به انتخاب دانشگاهها نگاه می کردم. دوست عزیز، نمی خوام ناامیدتان کنم اما در پروسه اپلای شما روی هیچ چیزی نمی توانید قسم بخورید منظورم اینه حتی با داشتن شرایط خیلی خوب؛ نباید فقط برای دانشگاههای تاپ اپلای کرد. دانشگاه Berkeley و Purdue که خیلی سخت پذیرش می دهند و همچنین دانشگاه Texas A&M جزو سخت ترین دانشگاهها برای پذیرش در ایالت Texas است. دانشگاه USC هم احتمال اینکه به آدم فاند ندن خیلی زیاده (چون این دانشگاه معمولا خوب پذیرش میده بدون فاند)، Virginia Tech هم که جای خودش داره و کلا توی مهندسی کلی Strong Competition داره، نمی گم برای هیچ کدام از این دانشگاهها اپلای نکنید ولی سعی کنید در انتخاب دانشگاهها تمام فاکتورها رو در نظر بگیرید تا نخواهید برای یک سال دیگه اپلای کنید.
    P.S. حواستون به این هم باشه که معدل شما پایین است!!!

موفق و موید باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط M.jorfi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

شرایط شما خیلی خوب است اما اگر من جای شما بودم اولا انتخاب های US رو بیشتر می کردم و یکم هم منطقی تر به انتخاب دانشگاهها نگاه می کردم. دوست عزیز، نمی خوام ناامیدتان کنم اما در پروسه اپلای شما روی هیچ چیزی نمی توانید قسم بخورید منظورم اینه حتی با داشتن شرایط خیلی خوب؛ نباید فقط برای دانشگاههای تاپ اپلای کرد. دانشگاه Berkeley و Purdue که خیلی سخت پذیرش می دهند و همچنین دانشگاه Texas A&M جزو سخت ترین دانشگاهها برای پذیرش در ایالت Texas است. دانشگاه USC هم احتمال اینکه به آدم فاند ندن خیلی زیاده (چون این دانشگاه معمولا خوب پذیرش میده بدون فاند)، Virginia Tech هم که جای خودش داره و کلا توی مهندسی کلی Strong Competition داره، نمی گم برای هیچ کدام از این دانشگاهها اپلای نکنید ولی سعی کنید در انتخاب دانشگاهها تمام فاکتورها رو در نظر بگیرید تا نخواهید برای یک سال دیگه اپلای کنید.
    P.S. حواستون به این هم باشه که معدل شما پایین است!!!

موفق و موید باشید.
    ممنونم از راهنماييت
    حرفت كاملا درسته! البته اين ليستم نهايي نيست و قطعا انتخابهاي خيلي بلند پروازانه تغيير مي كنن!
    اما خب متاسفانه تو رنكينگ هرچي پايينتر ميايم، فاند دانشگاه كمتر ميشه و به تبع اون، احتمال فاند دادنش به من هم همينطور! درست نيست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Language and culture

سلام، میخواستنم بدونم کسی میدونه اگه از دانشگاه سوئد مستر بگیرم احتمال اینکه بتونم از آمریکا برای دکترا پذیرش بگیرم چقدره؟ رشته زبان (language and culture)
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط p_akbarzadeh2002 نمایش پست ها
    سلام، میخواستنم بدونم کسی میدونه اگه از دانشگاه سوئد مستر بگیرم احتمال اینکه بتونم از آمریکا برای دکترا پذیرش بگیرم چقدره؟ رشته زبان (language and culture)
    ممنون
    دوست عزیز شانس شما بستگی به وضعیتتون داره! و تا این شرایط رو ما ندونیم چطور می شه نظر داد؟ عوامل موثر اینا هستند:
    معدل، مقاله، نمرات زبان (شامل تافل یا ایلتس و GRE)، سابقه کار، LOR، SOP، ....

اگر خوب عمل کنید در مستر، حتما شانس خوبی خواهید داشت.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط p_akbarzadeh2002 نمایش پست ها
    ممنون
    Admissions are not difficult that much in some USA schools even now for you; but the problem some majors like yours are suffering from is lack of fund on many admissions for art majors unlike Engineering fields- rarely have I faced people receiving funds in such majors

Senior Member

مدرک داشتن از سوئد به خودی خود افزایشی در شانس پذیرش ایجاد نمی کنه. در شرایط مساوی معمولا کسی که از دانشگاه ایرانی مدرک داشته باشه شانس بیشتری برای پذیرش در آمریکا داره.

Junior Member

با سلام
    ليسانس مهندسي كامپيوتر دانشگاه صنعتي اصفهان (مجازي)
    معدل كل: 15.23
    10 ترمه با 2 ترم مشروطي
    تمام مدارك سيسكو رو دارم.
    نمره تافل و جي ار اي خوبي دارم.
    سؤال داشتم ميتونم باي كانادا يا امريكا اقدام كنم؟ چه دانشگاههايي؟
    ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)