صفحه 53 از 429 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sh5737 نمایش پست ها
    معدل لیسانس من 17.92 و ارشدم دانشگاه امیرکبیر 18.80 که در هر دو دوره شاگرد اول شدم در دوره ارشد دانشجوی ممتاز دانشگاهی و استعداد درخشان هم هستم (هنوز ارشد رو دفاع نکردم) در رزومه لیسانس ثبت اختراع و چند پروژه در بخشهای دولتی و خصوصی رو مرتبط با رشته خودم انجام دادم و سابقه کار و توصیه نامه از برخی افرادی رو دارم که به دلیل موقعیت های سیاسی که الان دارند نمی دونم میشه از اسمشون استفاده کنم و یا بهتره که اسمی از اونها و توصیه نامه هاشون در رزومم نیارم. مشکل دیگه درباره اعتباررزومه لیسانسه که 5 سال تا موقع اپلای ازش گذشته به عنوان مثال ثبت اختراع و همینطور پروژه اجرایی و توصیه نامم با دکتر رهنورد متعلق به سال 85 هست که نمی دونم تا زمانی که من اپلای کنم برای دکترا، اعتبار خواهد داشت یا نه؟ در مورد مقاله تا حالا فقط یک مقاله علمی پژوهشی داشتم اما با اساتید داریم روی سه مقاله برای ISI کار میکنیم. و اما مشکل بسیار بزرگ من:
    من قبلاً سطح زبان انگلیسیم متوسط بود اما به دلایلی حدود 2 سال هست که فرصت برای مطالعه زبان نداشتم. کتاب 504 و اینترچنج و مقداری از 1100 و چند کتاب دیگه رو تسلط کامل داشتم اما الان چیزی از اونها هم یادم نسیت و نیاز به تمرین کردن و مرور دارم. می خواستم برای GRE 29 آبان و بعد از اون تافل شرکت کنم و به موازات به بررسی دانشگاه ها و ارتباط با اساتید هم بپردازم تا بتونم برای امسال اپلای کنم و نمی دونم که با این زمان محدود حدوداً 3 ماهه با این فاصله نسبت زیادی که به زبان انگلیسی گرفتم آیا امکانش هست که تا آذر امتحانات تافل و جی آر ایی رو شرکت کنم فقط برای اینکه نمراتشون رو داشته باشم و از دانشگاهی که تقاضای بورسیه می کنم برای ارسال دوباره نمره مثلاً از جی آر ایی بهمن ماه، فرصت بگیرم و سری بعد نمره بهتری رو براشون بفرستم؟ یا اینکه پیشنهاد میکنید این دوره امتحان ها رو کلاً شرکت نکنم و برای پذیرش اقدام نکنم تا زمانی که سطح نمرات خوبی برای ارائه به دانشگاه های مورد نظر داشته باشم؟ وضعیت من برای اپلای چه وضعیتی داره آیا بهتر اینه که یک سال زبان کار کنم و برای سال بعد اپلای کنم؟ با توجه به اینکه فول فاند برای من خیلی اهمیت داره
    رزومه خوب تا خیلی خوبی دارید. البته اینکه دانشگاه لیسانستون هم کجا بوده شرطه.
    یه مقدار دشوره که سریعا هم gre و هم toefl امتحان بدید و امور پذیر مثل recom, sop و تحقیق در مورد دانشگاه اه رو پیش ببرید. با این وجود اگر زبان رو شروع کنید سریعا پیشرفت خودتون رو با توجه به سابقه تون حس می کنید. مشکلی از این بابت نخواهید داشتو ضمنا اگه اول تافل و بهد جی آر ای رو امتحان بدید بهتره فکر کنم بسشه کشور های همسایه هم بروید برای gre. و در عین حال دانشگاه هایی رو هم که gre براشون مطرح نیست مثلا تو اروپا رو مد نظر داشته باشید.
    یه مقدار کارتون فشرده است اگر deadline های Jan رو مد نظر دارید،
    اگر میخواهید پذیرش خیلی خوبی بگیرید صبر کنید سال بعد سر صبر ...
    اما با شرایط شما و رزومه شما فکر کنم میشه امسال هم پذیرش خوبی گرفت و فقط باید چندین کار خوندن زبان و gre و کسب اطلاعات و تحقیق و آماده کردن امور مثل sop,recom, و ... با هم پیش ببرید که شاید سنگین باشه تنهایی و یک تنه تمام این کارها در این مدت نسبتا محدود، حدود1 6 ماه تا اول ژانویه، ولی کار نشد نداره،
    inactive account

Junior Member asad saghari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    asd

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام ، کارشناسی مهندسی هوافضا از مالک اشتر بامعدل 15.8 .
    کارشناسی ارشد مهندسی فضایی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی معدل تقریبا 17.50
    3 مقاله داخلی
    2 مقاله ژورنال
    توصیه نامه از سه دانشیار و دو استاد تمام یکی ایرانی ویکی روسی
    IELTS 6.5
    برا کد.م دانشگا ه ها اقدام کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

دوستان برای تحصیل در آمریکا، حتما باید یه گواهی از بانک داشته باشیم که فلان قدر پول تو حسابمون هست ؟؟؟؟
    هیچ کاریش نمیشه کرد اینو ؟
    من واسه سربازی 15 تومن گذاشتم، دیگه نمی تونم واسه اینم 25 تومن دیگه بزارم همینطور بمونه تو حساب !!
    لطفا یکی راهنمایی کنه
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط kittleboy نمایش پست ها
    دوستان برای تحصیل در آمریکا، حتما باید یه گواهی از بانک داشته باشیم که فلان قدر پول تو حسابمون هست ؟؟؟؟
    هیچ کاریش نمیشه کرد اینو ؟
    من واسه سربازی 15 تومن گذاشتم، دیگه نمی تونم واسه اینم 25 تومن دیگه بزارم همینطور بمونه تو حساب !!
    لطفا یکی راهنمایی کنه
    ممنون
    شما در کدوم مرحله از اپلای هستین؟اگه هنوز اپلای نکردین معلومه که نه!فقط مقداری دلار در کارت اعتباری نیاز دارید تا application fee رو برای دانشگاه های مختلف بپردازید.وقتی اپلای کردید و ایشالا نامه پذیرش براتون اومد دو حالت داره یا ساپورت مالی هم میشید یا نمیشید.اگر ساپورت مالی بشید دیگه تقریباً نیازی به گواهی موجودی حساب بانکی ندارید اما اگه از طرف دانشگاه ساپورت مالی نشید باید چنین گواهی هم برای دانشگاه برای صدور I20 و هم برای سفارت داشته باشید.
    Before the Dawn

Member
    رشته و دانشگاه

یه سوال شایدم بیشتر از یکیه، نمیدونم
    در حال حاضر ( اگوست 20010 ) دانشجوی ترم دوم ارشد هستم که آخر سپتامبر 2010، ترم دوم هم تموم میشه.
    درسم میشه گفت تا آخر سپتامبر 2011 تموم میشه، یعنی قانونا باید تموم بشه.

اگر بخوام سال 2011 دانشجو باشم، واسه دکتری، بلافاصله بعد از اینکه درسم در ارشد تموم شد، چه زمانی باید اپلای کنم ؟ آیا باید تا آخر همین سال ( دسامبر 2010 ) و تا اول سال 2011 که ددلاین ها تموم میشه ( یعنی جنوئری 2011 ) اپلای کنم ؟ یعنی وقتی در ترم سوم هستم، درسته ؟
    دیگه اینکه شروع سال دکتری چه تاریخ هایی هست ؟ ( لطفا اگه میگین مثلا فال یا بهار 2011، ماهش رو هم بگین چون واقعا نمی دونم )
    راستی، حتما فاند کامل میخوام ( چون شنیده بودم در یکی از این فصل ها، احتمال فاند کمتره )
    ممنون
    ویرایش توسط kittleboy : August 8th, 2010 در ساعت 01:34 AM

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط asad saghari نمایش پست ها
    سلام ، کارشناسی مهندسی هوافضا از مالک اشتر بامعدل 15.8 .
    کارشناسی ارشد مهندسی فضایی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی معدل تقریبا 17.50
    3 مقاله داخلی
    2 مقاله ژورنال
    توصیه نامه از سه دانشیار و دو استاد تمام یکی ایرانی ویکی روسی
    IELTS 6.5
    برا کد.م دانشگا ه ها اقدام کنم؟
    Place usa choices in your less priority,
    Not impossible, but very risky

سلام بر همه عزیزان
    میخاستم اگه ممکنه یه نگاهی هم به وضعیت ما بندازین!
    من لیسانس مهندسی شیمی آتش از دانشگاه صنعت نفت دارم
    معدلم 17.41 هست یک سال رتیه اول و چهار ترم رتبه دوم بودم
    میخاستم اگه بشه برای ارشد آمریکا درس بخونم ولی هنوز تافل و حی آر ای ندادم و دارم برای تافل میخونم و علاقه به گرایش های طراحی و تئوری مهندسی شیمی دارم چون برنامه نویسی قوی دارم و همچنین به MATLAB هم مسلط هستم.
    دوستان شانسم چه جوریه؟ چه دانشگاه هایی رو پیشنهاد میکنید اپلای کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط advisor نمایش پست ها
    شما در کدوم مرحله از اپلای هستین؟اگه هنوز اپلای نکردین معلومه که نه!فقط مقداری دلار در کارت اعتباری نیاز دارید تا application fee رو برای دانشگاه های مختلف بپردازید.وقتی اپلای کردید و ایشالا نامه پذیرش براتون اومد دو حالت داره یا ساپورت مالی هم میشید یا نمیشید.اگر ساپورت مالی بشید دیگه تقریباً نیازی به گواهی موجودی حساب بانکی ندارید اما اگه از طرف دانشگاه ساپورت مالی نشید باید چنین گواهی هم برای دانشگاه برای صدور I20 و هم برای سفارت داشته باشید.
    نه، هنوز اپلای نکردم، در قسمتهای دیگه انجمن دارم سوال می پرسم ببینم دقیقا کی و چطور باید این کار رو بکنم !
    شما اینجا اشاره کردین، دلار در کارت اعتباری
    خب من الآن هند هستم، Debit Card دارم ولی Credit Card نه؛ می تونم با همین کارتم بپردازم ؟؛ نمیشه پول رو توی پاکت پستی گذاشت و فرستاد ( ببخشید، شاید خنده دار باشه این حرف ) یا باید به حسابشون بریزیم و بعد رسیدش رو در پاکت پستی همراه با مدارک بفرستیم ؟ ( این بیشتر به نظر میاد ) شماره حسابشون رو اونوقت چطور بگیریم و ... اینا

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    می‌خواستم ببینم با شرایط من می‌تونم از تگزاس پذیرش بگیرم البته بدون فاند؟
    رشته مکانیک ، معدل:۱۴.۵،(معدل دو سال آخر:15.2) دانشگاه علم و صنعت، IELTS :۷، یک مقاله ISI
    چون فک نمیکنم بتونم فاند بگیرم و می‌خوام پولشو خودم بدم دارم ۲ تگزاس اپلای‌ می‌کنم که نسبتا ارزونتره! آیا جای دیگه هم کسی‌ می‌شناسه که خرجش زیاد نباشه؟
    دنشگاهایی که خودم فکرشو کردم: Texas Tech, Texas at arlington و houston هستن. آیا مثلا برای rice شانسی دارم؟
    در ضمن gre هنوز ندادم اما تا ۱ ماه دیگه میدم. و برای بهار هم اپلای می‌کنم.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی‌ تون
    ویرایش توسط sahand_a : August 10th, 2010 در ساعت 12:17 AM

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می‌خواستم ببینم با شرایط من می‌تونم از تگزاس پذیرش بگیرم البته بدون فاند؟
    رشته مکانیک ، معدل:۱۴.۵،(معدل دو سال آخر:15.2) دانشگاه علم و صنعت، IELTS :۷، یک مقاله ISI
    چون فک نمیکنم بتونم فاند بگیرم و می‌خوام پولشو خودم بدم دارم ۲ تگزاس اپلای‌ می‌کنم که نسبتا ارزونتره! آیا جای دیگه هم کسی‌ می‌شناسه که خرجش زیاد نباشه؟
    دنشگاهایی که خودم فکرشو کردم: Texas Tech, Texas at arlington و houston هستن. آیا مثلا برای rice شانسی دارم؟
    در ضمن gre هنوز ندادم اما تا ۱ ماه دیگه میدم. و برای بهار هم اپلای می‌کنم.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی‌ تون
    سلام.شما چقدر نا اميدي براي فاند؟ براي دانشجوي ليسانس مقاله isiامتياز بزرگي محسوب ميشه.اگه من جات بودمو يه greخوب هم داشتم شانسمو صد در صد براي فاند امتحان مي كردم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)