صفحه 54 از 429 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام.شما چقدر نا اميدي براي فاند؟ براي دانشجوي ليسانس مقاله isiامتياز بزرگي محسوب ميشه.اگه من جات بودمو يه greخوب هم داشتم شانسمو صد در صد براي فاند امتحان مي كردم

سلام
    خیلی‌ ممنون از جوابتون
    حقیقتش من امسال برای کانادا فقط اقدام کرده بودم و ryerson و windsor پذیرفته شدم بدون فاند! البته کلا ۳ جا اپلای کردم. سومی با اینکه قول fund داده بود در لحظات آخر مارو پیچوند!!!!
    حالا گفتم اگه بخوام پولشو بدم بهتره برم آمریکا‌!
    چون معدلم کمه گفتم احتمالا شانسی برای fund نیست! دربارهٔ gre که فرمودید من خیلی‌ کم تا الان نخوندم و با توجه به deadline دانشگاها می‌خوام حد اکثر ۱ ماه بخونم و برم امتحان بدم که فک نکنم verbalo بتونم بیشتر از ۳۸۰ حداکثر بشم! به فرض که quan رو ۸۰۰ بگیرم به نظرتون با این gre شانسی هست؟
    یه سوال دیگه اینکه حتما قبل اپلای به استادا میل بزنم مثل canada یا اپلای کنم بعدش؟!
    خیلی‌ متشکرم

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

در رابطه با معدل حرف شما درسته.دانشگاه هاي كانادا كلا خيلي رو معدل حساسن.تو سايت يكي از دانشگاه ها كه خيلي هم رنك تاپ نبود عينا ذكر كرده بود كه معدل دانشجويان ايراني بايد بالاي 16باشه.
    اما تا اونجايي كه من ميدونم امريكا بيشتر رو gre حساسن براي مستر و با توجه به اينكه شما مقاله هم دارين امتيازتون نسبت به بقيه متمايز .يكي از فاميل هامون greحدود 1300داشت.دقيق نمي دونم.ولي همين قدر بود.معدل 16.30 بدون مقاله از امريكا فاند گرفت.گرچه فول نبود و فقط شهريه رو كاور ميكرد.اما هرچي باشه از هيچي بهتر بود.

Junior Member

Question معدل پایین و شانس پذیرش

نمیدونم چرا تو هر موضوعی پا میگذارم یا بسته میشه یا پاسخ من پاک میشه!!! امیدوارم این تلسم اینجا دنبالم نیاد. سوال من این بود:
    معدل من ۱۳/۰۴ در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه آزاد هست. با راهنماییهای دوستان متوجه شدم معادل GPA این معدل میشه 2.7. که البته پایینه!
    علت اون مشخصا این بوده که من در حین تحصیل در کارخانه شغلی مرتبط با رشته تحصیلیم داشتم و کار میکردم. سابقه بیمه ای هم دارم. من در کارخانه در حال طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی بودم که میتونم با تفصیل اونهارو در رزومه خودم قید کنم.
    سوال اینه که من میتونم با این معدل ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی بدم یا بخاطر این ننگ باید تا آخر عمر از نعمت تحصیل محروم بمونم؟!؟
    لطفا من رو راهنمایی کنید.
    متشکرم.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : معدل پایین و شانس پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط ario نمایش پست ها
    نمیدونم چرا تو هر موضوعی پا میگذارم یا بسته میشه یا پاسخ من پاک میشه!!! امیدوارم این تلسم اینجا دنبالم نیاد. سوال من این بود:
    معدل من ۱۳/۰۴ در رشته مهندسی الکترونیک دانشگاه آزاد هست. با راهنماییهای دوستان متوجه شدم معادل GPA این معدل میشه 2.7. که البته پایینه!
    علت اون مشخصا این بوده که من در حین تحصیل در کارخانه شغلی مرتبط با رشته تحصیلیم داشتم و کار میکردم. سابقه بیمه ای هم دارم. من در کارخانه در حال طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی بودم که میتونم با تفصیل اونهارو در رزومه خودم قید کنم.
    سوال اینه که من میتونم با این معدل ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی بدم یا بخاطر این ننگ باید تا آخر عمر از نعمت تحصیل محروم بمونم؟!؟
    لطفا من رو راهنمایی کنید.
    متشکرم.

سلام دوست عزیز
    به نظر من شما میتونید ادامه تحصیل بدید. این تاپیک مخصوص آمریکا‌ است و اگه منظورتون آمریکا‌ است که احتمال اینکه پذیرش بگیرید خوبه البته بدون فاند. اما باید سعی‌ کنید gre خوبی‌ بگیرید تا معدلتونو جبران کنه! اما آمریکا‌ روی معدل خیلی‌ سختگیر نیستن و بعضی‌ جاها هم حداقل معدلو بجای ۳ ، ۲،۷۵/۴ زدن که باز اونم شاید خیلی‌ سخت نگیرن.کلا تنها جایی‌ که یه شانس برای جبران داره آمریکا‌ است که gre داره!!! البته به نظرم شما برای استرالیا هم شانس دارید.

Junior Member

Question پاسخ : معدل پایین و شانس پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من شما میتونید ادامه تحصیل بدید. این تاپیک مخصوص آمریکا‌ است و اگه منظورتون آمریکا‌ است که احتمال اینکه پذیرش بگیرید خوبه البته بدون فاند. اما باید سعی‌ کنید gre خوبی‌ بگیرید تا معدلتونو جبران کنه! اما آمریکا‌ روی معدل خیلی‌ سختگیر نیستن و بعضی‌ جاها هم حداقل معدلو بجای ۳ ، ۲،۷۵/۴ زدن که باز اونم شاید خیلی‌ سخت نگیرن.کلا تنها جایی‌ که یه شانس برای جبران داره آمریکا‌ است که gre داره!!! البته به نظرم شما برای استرالیا هم شانس دارید.
    متشکرم از اینکه پاسخ دادید. بله منظورم آمریکا بود. ولی خوب اگر نشه کشورهای دیگر مثل اتحادیه اروپا یا استرالیا هم برام مطرح هست. من با استفاده از فورمول عجیب این پست [ http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post146108 ]یکبار دیگر هم حساب کردم و اینبار بدتر شد! یعنی ۲.۲۹ از ۴.
    و این حقیقت که من نمی‌تونم بدون فاند ادامه تحصیل بدم اما حاضرم هرکاری میتونم برای GRE و تافل بکنم.
    یک اختراع هم به ثبت رسوندم.
    برخی نمراتی که A گرفتم: میکروپروسسور، تجزیه سیگنالها، پروژه و آمار درسهای سه واحدی تخصصی من هستند.
    دوستان عزیز فکر میکنید شانسی برای ادامه تحصیل با فاند دارم؟
    باز هم تشکر.
    ویرایش توسط ario : August 11th, 2010 در ساعت 10:23 PM

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

فاند كه يه كمي سخته.شايدم بيشتر از يكمي. مي توني كشور هايي مثله ايتاليا رو چك كني كه كمك دولتي دارن.
    كلا ارشد كم فاند هست كه ديگه معدل پايين كه ديگه بدتر

Junior Member

یه جواب یه کلمه ایم به من میدید؟؟؟؟
    من لیسانسمو از دانشگاه مالک اشتر گرفتم میخواستم ببینم با این وضعیت تحریم چقدر احتمال میره که بهم ویزا بدن واسه ادامه تحصیل؟؟؟

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

سلام دوستان.
    میخواستم ببینم با این شرایط میشه برای دکترا فاند گرفت؟ اگه میشه از کدوم دانشگاهها؟
    دو تا مقاله کنفرانسی خارجی یکی داخلی و یک ژورنال
    معدل لیسانس مهندسی عمران 13.5 فوق لیسانس 17.2
    نمره IBT هم 102
    GRE هم خیلی در جریانش نیستم و نمیدونم نمراتش در چه سطحی باشه، ولی فرض کنیم مثلاً حداقل مورد نیازی که دانشگاه ذکر میکنه
    حالا به نظرتون شانسی هست؟
    ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط kian66 نمایش پست ها
    یه جواب یه کلمه ایم به من میدید؟؟؟؟
    من لیسانسمو از دانشگاه مالک اشتر گرفتم میخواستم ببینم با این وضعیت تحریم چقدر احتمال میره که بهم ویزا بدن واسه ادامه تحصیل؟؟؟
    سلام

من یه دوستی دارم که از مالک ارشد گرفته البته MBA. الان اون رفته امریکا و من که لیسانس و ارشدم شریف بودم هنوز کلیر نشدم. منطقی ترین راه اینه که به جز امریکا، اروپا و کانادا رو هم مدنظر داشته باشی

و بعد از پذیرش، کارای ویزای همشون رو با هم پیش ببری که اگه یکی نشد، اون یکی را بری.

موفق باشی

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    میخواستم ببینم با این شرایط میشه برای دکترا فاند گرفت؟ اگه میشه از کدوم دانشگاهها؟
    دو تا مقاله کنفرانسی خارجی یکی داخلی و یک ژورنال
    معدل لیسانس مهندسی عمران 13.5 فوق لیسانس 17.2
    نمره IBT هم 102
    GRE هم خیلی در جریانش نیستم و نمیدونم نمراتش در چه سطحی باشه، ولی فرض کنیم مثلاً حداقل مورد نیازی که دانشگاه ذکر میکنه
    حالا به نظرتون شانسی هست؟
    ممنونم.
    سلام. بله شانس خوبی برای دانشگاههای متوسط به بالای آمریکا دارید. (برای اطلاع از رنکینگ دانشگاههای آمریکا به تفکیک رشته ها به اینجا مراجعه کنید.)
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)