صفحه 56 از 429 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام بر دوستان عزیز
    می خواستم بدونم به نظر شما شانس اخذ پذیرش و فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا برای من چقدر است؟
    رشته: برق - مخابرات
    لیسانس: علم و صنعت معدل 17/19
    فوق لیسانس: علم و صنعت معدل 17/25
    تافل 89: IBT (احتمالا دوباره امتحان می دم)
    GRE: هنوز امتحان ندادم
    مقاله: 4 کنفرانس خارجی- 1 کنفرانس داخلی
    سابقه تدریس: 8 سال مربی آزمایشگاه در علم و صنعت
    سابقه کار: 8 سال در چند شرکت ایرانی
    سال اخذ آخرین مدرک:1381
    به نظر شما برای کدام دانشگاه ها و با چه رنکی اقدام کنم؟
    با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط davi johnes نمایش پست ها
    مرسی دوست عزیز
    بالاخره باید یکی ما رو راهنمایی میکرد!
    به هر حال سوال اصلی من اینه که با فرض داشتن شرایط زبان دانشگاه های پنسیلوانیا و رایس، با این معدل من (17.41 که از حد مجاز بالاتره) بدون مقاله ISI با (یا بی!) فاند پذیرش بگیرم؟ با توجه به اینکه هیچ کدوم حداقلی برای GRE اعلام نکردن اگه امکان پذیرشم هست باید چه نمره GRE داشته باشم؟
    سلام دوست عزیز. شما خودتان پاسخ سوالتان را دادید. وقتی حداقلی قید نمی شود یعنی هر چه بیشتر بهتر، لذا این که "باید چه نمره GRE داشته باشم؟" در اینجا موضوعیت ندارد. یعنی اگر با فرض یکسان بودن دیگر موارد رزومه (معدل و نمره تافل و مقاله و...)، نمره GRE شما 1100 شود و رقبای شما نمره بالای 1200 داشته باشند با این که نمره 1100 ممکن است برای خیلی از دانشگاههای دیگر نمره خوبی محسوب شود منتهی برای آن دانشگاه و رشته خاص نمره خوبی محسوب نمی شود. (به همین سادگی)
    همان طور که در پاسخ قبلی ذکر کردم مشاهده رزومه افرادی که قبلاً پذیرش گرفته اند شرایط تقریبی رزومه مورد نیاز (معدل، نمره زبان، مقاله و...) برای دریافت پذیرش را مشخص می سازد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط kar Amooz نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    می خواستم بدونم به نظر شما شانس اخذ پذیرش و فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا برای من چقدر است؟
    رشته: برق - مخابرات
    لیسانس: علم و صنعت معدل 17/19
    فوق لیسانس: علم و صنعت معدل 17/25
    تافل 89: IBT (احتمالا دوباره امتحان می دم)
    GRE: هنوز امتحان ندادم
    مقاله: 4 کنفرانس خارجی- 1 کنفرانس داخلی
    سابقه تدریس: 8 سال مربی آزمایشگاه در علم و صنعت
    سابقه کار: 8 سال در چند شرکت ایرانی
    سال اخذ آخرین مدرک:1381
    به نظر شما برای کدام دانشگاه ها و با چه رنکی اقدام کنم؟
    با تشکر
    سلام. معدل و سابقه تدریس خوبی دارید که شانستان را برای TA افزایش می دهد. نمره تافلتان برای اکثر دانشگاههای متوسط به پائین کافی است و اگر حداقل GRE را بیاورید شانس خوبی برای این دانشگاهها دارید. منتهی اگر به دنبال دانشگاههای متوسط به بالا هستید روی نمره تافل و GRE وقت بیشتری بگذارید. برای اطلاع از رتبه بندی دانشگاههای آمریکا در رشته خودتان به اینجا مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    پی نوشت: داشتن مقالات اضافی هم می تواند گزینه ای برای بهتر کردن رزومه شما باشد منتهی بایستی ببینید در برنامه زمانی شما می گنجد یا نه (هر چند تعداد مقالات فعلی شما هم خوب است.) سابقه کار نیز می تواند یکی دیگر از گزینه های مثبت در رزومه باشد، منتهی بیشتر برای بعد از فارغ التحصیلی و برای Job offer به دردتان خواهد خورد. زمان اخذ آخرین مدرک هم خیلی مهم نیست.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

یا هو

سلام دوستان قبلا هم پرسیدم اما جوابی نگرفتم

واسه دانشگاههایی مثل MIT و هاروارد پذیرش بدون فاند سخت هستش؟
    هزینه هاش چقدره(واسه دکترای مستقیم از لیسانس)؟ وچه شرایط معدلی و رزومه ای برای اینها لازمه؟
    ممنون می شم جواب بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط pc1 نمایش پست ها
    یا هو

سلام دوستان قبلا هم پرسیدم اما جوابی نگرفتم

واسه دانشگاههایی مثل MIT و هاروارد پذیرش بدون فاند سخت هستش؟
    هزینه هاش چقدره(واسه دکترای مستقیم از لیسانس)؟ وچه شرایط معدلی و رزومه ای برای اینها لازمه؟
    ممنون می شم جواب بدین
    سلام.
    بله سخت است.
    هزینه ها (fees) و شرایط ورود (Admission requirements) را از سایت این دانشگاهها می توانید دریافت کنید.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biotechnology

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    نمره GRE شما برای لیسانس به دکترا کمی پائین است، بهتر است دوباره امتحان بدهید.
    معنی عبارتی که نوشته اید، پوشش هزینه زندگی+ تحصیل است که می توان آن را Full fund فرض کرد.
    برای پذیرش مستقیم از لیسانس به دکترا باید رزومه تان خیلی بهتر از رزومه فعلی باشد. به طور تقریبی نیاز به نمره تافل IBT بالای 100 و GRE بالای 1100 دارید با توجه به این که معدلتان معمولی است و مقاله هم ندارید. (البته باز هم با داشتن این موارد صرفاً می توانید امیدوار باشید هیچ چیز قطعی نیست.)
    موفق باشید.

ممنون از راهنماییتون.
    اما دارم واسه تافل می خوانم تا نمره بالایی بیارم.یعنی اگه GRE تکرار نکنم شانسی ندارم؟
    لطفا بقیه هم نظر بدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    biotechnology

مدرک کارشناسی من از دانشگاه دولتی تهدان در رشته بیوتکنولوژی با معدل 15.87
    GRE 250 2.5 670 و با گذراندن یک دوره 2 ماهه تحقیقاتی اگر تافل با نمره بالا بیارم می توانم برای BIOMEDICAL SCIENCE,Phd از university of California,San francisco_San,Diego_Irvin_LA... پذیرش بگیرم؟از لیسانس به دکترا می گیره.
    آیا نیازه که دوباره GRE بدم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط deisa نمایش پست ها
    مدرک کارشناسی من از دانشگاه دولتی تهدان در رشته بیوتکنولوژی با معدل 15.87
    GRE 250 2.5 670 و با گذراندن یک دوره 2 ماهه تحقیقاتی اگر تافل با نمره بالا بیارم می توانم برای BIOMEDICAL SCIENCE,Phd از university of California,San francisco_San,Diego_Irvin_LA... پذیرش بگیرم؟از لیسانس به دکترا می گیره.
    آیا نیازه که دوباره GRE بدم؟
    خب دانشگاه شما خوبهف ولی معدلتون چی؟ جزو چند درصد تاپ هستید؟
    شما نگاهی به سایت این دانشگاه ها بندازید ببینید اصلا مینیمم نمره gre یا تافل و معدلی که دارند رو شما meet می کنید؟ (البته تافل که فعلا امتحان ندادید)، و ممکنه که متوسط نمرات پذیرفته شدگان سال های قبل هم در سایتشن باشه یا می تویند ازشون درخواست کنید شاید یه برآوردی بهتون بدهند.
    کلا پذیرش از دانشگاه های کالیفرنیا رقابت بالایی داره و در کل Irvine از 2تای دیگه بهتر هست.
    نره gre شما کلا نمره چندان مناسبی نیست مگر اینکه فقط نیاز به یه مینیمم داشته باشند و چندان براین اساس قضاوت ننند یا اینکه رزومه شا قوی باشه، معدل دروس تخصصی، مقاله یا ...
    inactive account

Member gentela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng,

سلام دوستان
    من لیسانس دانشگاه آزاد مرکز عمران خوندم
    فوق شریف سازه خوندم.
    ولی چون تزم عددی شده کارم تمام نشده که مقاله بدم.
    به نظر شما من برای امسال شانس دارم؟
    معدل لیسانس: 17.98
    معدل فوق بدون تز: 17.2
    از راهنمایی شما متشکرم.

سلام
    من فوق لیسانس مهندسی شیمی با گرایش بیوتکنولوژی دارم. معدلم 15 و 1 مقاله تو IJB و 2 تا مقاله کنفرانس داخلی دارم. برای IELTS , GRE هم ثبت نام کردم .
    با این شرایط آیا شانس گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه های آمریکا رو دارم؟
    نمره GRE مورد قبول چنده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)