صفحه 63 از 429 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

پیش فرض پاسخ : توصیه/مشورت برا گرفتن پذیرش با لیسانس دانشگاه ازاد

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    با سلام
    دوست من شرایط شما برای گرفتن فاند خوب نیست. اما غصه نخور که هر چیزی راهی داره. هر قدر در توانت هست بگذار و سعی کن که نمره تافل و جی ای ای تو بالا ببریی. نمره تافل 80 خیلی کم هست. درسته که شرط دانشگاه ها بالای 79 هست اما شما برای اینکه شانستون بیشتر بشه حداقل باید نمرتون بالای 90 باشه. در مورد جی ار ای هم همین قضیه صادق هست. جی ای ای بالا میتونه معدلتون رو جبران کنه. در مورد انتخاب دانشگاهها من نظر خاصی در مورد دانشگاه خاصی ندارم اما توصیه های زیر رو بهش گوش بده.:
    1- چون احتمال گرفتن فاندت کم هست سعی کن به دانشگاههای state اپلای کنی که شهریه کمتری دارند.
    2- باز به همون علت بالا برای اینکه هزینه زندگیت پایین بیاد ایالت های مرکز آمریکا رو در نظر بگیر چون همیشه شرق و غرب آمریکا گرون هست زندگی.
    3- به علت مشکلات ویزا حتما از اول بدون که دانشگاهت گزینه دیفر داره یا نه. اگر نداشت اپلای نکن.
    4- از دوستانت پرس و جو کن ببین کدوم دانشگاه ایرانی زیاد تر داره اونجا اپلای کن. علت این هست که بعضی از دانشگاههای آمریکا کلا به ایرانی ها خوب پذیرش میدن و تعداد ایرانی زیاد میشه. یعنی مدارک تحصیلی ما براشون قابل قبول هست. ممکنه دانشگاهی پیدا کنی و خیلی هم رنک بدی داشته باشه اما اصلا پذیر نده بهت. (به علت اینکه تا حالا اصلا ایرانی پذیر نکرده)
    5- حداقل به 5 دانشگاه و حداکثر به 10 دانشگاه اپلای کن.
    6- دانشگاهی که از همه زود تر رسید تو وزارت علوم پرونده تشکیل بده و باهاش اقدام کن برای پاس و وقت سفارت.
    7- قبل از اینکه درست تموم بشه درخواست یک سفر زیارتی بکن تا پاسپورت بگیری. تا دو هفته کارات بعدن جلو بیوفته.

موفق باشی.
    یاشاسین

شاسین جان ممنون از جواب کاملی که دادی فکر کنم کامل ترین جوابی بود که تو این فروم گرفته بودم
    فقط سئوال این دیفر که دانشگاه داشته باشه یعنی چی؟ که برای ویزا لازمه ؟؟!!!! منظورت از STATE بودن دانشگاه یعنی دولتی باشه؟ ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : با لیسانس پیام نور در آمریکا میشه فاند یا هر نوع کمک هزینه تحصیلی گرفت؟

سلام من هم پیام نوری هستم پیغام خصوصی بذار برام اگه هنوزم سایت رو چک می کنی تا با هم تماس بگیریم

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m4057 نمایش پست ها
    شاسین جان ممنون از جواب کاملی که دادی فکر کنم کامل ترین جوابی بود که تو این فروم گرفته بودم
    فقط سئوال این دیفر که دانشگاه داشته باشه یعنی چی؟ که برای ویزا لازمه ؟؟!!!! منظورت از STATE بودن دانشگاه یعنی دولتی باشه؟ ممنون
    دوست من دیفر یعنی اینکه شما ویزات به مشکل خورد و نرسیدی بری دانشگاه پذیرشت رو برای ترم بعد نگر داره. بعضی از دانشگاههای تاپ قبول نمیکنند و میگن باید دوباره اپلای کنی.
    دانشگاه ها تو آمریکا دو جور هستند. دولتی و خصوصی بر عکس ایران دانشگاه های خصوصی آمریکا گرون تر و بهتر هستند اما دانشگاه های دولتی هم خوبش هست و شهریه هاشون به نسبت کم تر هست.

پی اس: اسم من امین هست. یاشاسین به ترکی یعنی موفق و پاینده باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Member ali_m4057 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Transportation and Highway Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    دوست من دیفر یعنی اینکه شما ویزات به مشکل خورد و نرسیدی بری دانشگاه پذیرشت رو برای ترم بعد نگر داره. بعضی از دانشگاههای تاپ قبول نمیکنند و میگن باید دوباره اپلای کنی.
    دانشگاه ها تو آمریکا دو جور هستند. دولتی و خصوصی بر عکس ایران دانشگاه های خصوصی آمریکا گرون تر و بهتر هستند اما دانشگاه های دولتی هم خوبش هست و شهریه هاشون به نسبت کم تر هست.

پی اس: اسم من امین هست. یاشاسین به ترکی یعنی موفق و پاینده باشید.
    امین جان شرمنده ، من ترکی بلد نبودم
    اول از همه ممنون از اطلاعاتی که دادی، فقط من از کجا بفهمم که این دانشگاهها دیفر دارند و یا دولتی هستند؟!
    الان من 1 ماهی هست که دارم جستجو میکنم ولی اصلا به این موضوعات توجه نکرده بودم! راستش اصلا نمیدونستم ! تو سایت دانشگاهها زده خصوصی اند یا دولتی ، دیفر چه طور؟
    من هزینه ها رو تو سایت دانشگاهها نگاه میکردم(البته خیلی هم بستگی به ایالتها داره) دیگه 30.000 تا 50.000 هم بود!
    یعنی اونایی که تو حدود 30.000 تا میچرخند دولتی اند و اونایی که بالای مثلا 40.000 تا هستند خصوصی؟!
    همان طور که گفتی دارم توپ زبان میخونم تقریبا روزی 7 ساعت تافل و GRE دوتاشو امتحان دارم ، ریز نمراتمم که دادم ترجمه، از اواسط مهر هم میخوام ایمیل بزنم به اساتید .......فقط خیلی میترسم که نتونم فاند بگیرم ، اهان راستی با یکی از دوستامم دارم 2-3 تا مقاله میدم میخوام ترجمه اش کنم برای 10 تا کنفرانس بین المللی بدمش امیدوارم تو فاندم تاثیر داشته باشه!!؟!!!!
    راستش از نگرانی دارم میترکم..........
    برای دانشگاههای بالای رنک 150-200 هم دارم اقدام میکنم ، بچه های که شبیه شرایط منو داشتنو فاند گرفتندو.... پیدا کردم تو نتایج فروم امار دانشگاهاشونو در اوردم تا با اساتیدشون ایمیل بزنم !!!!!!!!!!
    والا دیگه ذهنم جایی قد نمیده ؟؟؟!!! .چکار کنم که احتمال گرفتن فاندم زیاد بشه؟!!!!!!

Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

سلام ببخشید من رشته دکترای عمومی از دانشگاه شیراز هستم. برای گرفتن پذیرش (ترجیحا با بورس) واسه PhD چکاز باید بکنم؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش دکترا از امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Ignore نمایش پست ها
    سلام ببخشید من رشته دکترای عمومی از دانشگاه شیراز هستم. برای گرفتن پذیرش (ترجیحا با بورس) واسه PhD چکاز باید بکنم؟؟؟
    سلام
    این سایت را خوب مطالعه بفرمایید
    موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MIB & MBA - University of Wollongong in Dubai، طراحی صنعتی هنر و معماری

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

سلام دوستان،
    من کارشناسی طراحی صنعتی تهران مرکز (زیرشاخه هنر)با معدل 17.5 و کارشناسی ارشد از دانشگاه Wollongong دوبی در رشته Mater of International Business دارم و الان میخوام برای تحصیل در آمریکا اقدام کنم و حتما میخوام Fund بگیرم ، نمره IELTS من 7.5 هست ولی تافل ندارم، و GRE هم ندارم، اولا آیا حتما باید GRE و TOFEL امتحان بدم یا نه؟ و چه رشته ای اقدام کنم شانس بیشتری هست؟ رشته های هنری یا Business ؟ و اینکه منظور از مقاله اینه که حتما باید جایی چاپ یا منتشر شده باشه یا assignment های کلاسی هم قبوله؟

Junior Member

سلام دوستان
    من مهندسی کامپیوتر خوندم که در 2 دوره کاردانی و کارشناسی بوده و معدلم 14 است
    به زبانهای دلفی وبی و بانک sql مسلط هستم
    دنبال مقاله نبودم
    سابقه کاری 6 ساله مر تبط دارم
    گرین کارت امریکا رو به زودی خواهم داشت
    زبانم خوبه اما امتحان زبان ندادم - با این شرایط چه دانشگاهی اقدم کنم ؟
    ایا داشتن گرین کارت مزیت است ،برای تحصیل ، چه دانشگاه و چه رنکی ؟
    ایا نیاز است که برای مدرک زبان اقدام کنم ؟
    کلا چه توصیه ای برای من دارید
    من 27 سال سن دارم و در کل دوران تحصیل به کار مشغول بودم واین میتونه کمی توضیح برای معدل من باشد
    با تشکر
    ویرایش توسط Mahdi2011 : September 10th, 2010 در ساعت 11:54 PM

Junior Member

سلام به همگی
    من تازه حدود یک ماه هست که دارم به اپلای کردن فکر می کنم.
    من لیسانس مهندسی از دانشگاه شریف دارم با معدل 15.95 و فوق لیسانس هم دانشگاه امیرکبیر بودم با معدل 17.53. دو، سه تا مقاله کنفرانس داخلی هم دارم که خودم زیاد قبولشون ندارم یعنی اصلا نمی دونم که توی رزومه خودم بهشون اشاره کنم یا نه. برای تافل و GRE هم آخر آبان برنامه ریزی کردم که فعلا دید خاصی ندارم که چه نمره ای می تونم بیارم.
    شرایطم هم طوری هست که می خوام حتما برای یکی از دانشگاه های کالیفرنیا اپلای کنم که تا آن جایی که خودم پیگیری کردم اکثرا رنک بالایی دارند.
    با این شرایط کسی نظری در مورد شانس من برای پذیرش با فاند دارد؟

Member Nima_87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Zarook نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من تازه حدود یک ماه هست که دارم به اپلای کردن فکر می کنم.
    من لیسانس مهندسی از دانشگاه شریف دارم با معدل 15.95 و فوق لیسانس هم دانشگاه امیرکبیر بودم با معدل 17.53. دو، سه تا مقاله کنفرانس داخلی هم دارم که خودم زیاد قبولشون ندارم یعنی اصلا نمی دونم که توی رزومه خودم بهشون اشاره کنم یا نه. برای تافل و GRE هم آخر آبان برنامه ریزی کردم که فعلا دید خاصی ندارم که چه نمره ای می تونم بیارم.
    شرایطم هم طوری هست که می خوام حتما برای یکی از دانشگاه های کالیفرنیا اپلای کنم که تا آن جایی که خودم پیگیری کردم اکثرا رنک بالایی دارند.
    با این شرایط کسی نظری در مورد شانس من برای پذیرش با فاند دارد؟
    سلام،

دوست خوبم شما معدلتون برای گرفتن پذیرش مناسب هست. اما رزومتون هنوز کامل نیست و نمیشه شانستون رو برای گرفتن پذیرش/فاند تخمین زد. به این نکته توجه کنید که داشتن مقاله در ژورنال ها/ کنفرانسهای معتبر خارجی عامل مهمی در جلب توجه اساتید و در نتیجه اختصاص فاند به دانشجو خصوصا در رشته های مهندسی و در مقطع PhD هست. یعنی اگر شما نمرات زبانتون هم خوب بشه، باز هم بدون داشتن مقاله شانستون برای گرفتن فاند کم هست. موفق باشید.
    The best way to predict the future is to invent it

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)