صفحه 71 از 429 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081121171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 4281

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpouya نمایش پست ها
    سلام. از همه دوستانی که کمک می کنند ممنونم. اینجا شرایط خودم رو که یه مقداری هم طولانیه براتون مینویسم. لطفا راهنمایی کنید.
    من تو دانشگاه آزاد مکانیک-جامدات خوندم. معدلم 13.5 شده. میدونم جالب نیست ولی تو نتایج پذیرش دیدم کسانی که با شرایط بدتر هم پذیرش گرفتند.
    می خوام برای پائیز 2012 اقدام کنم یعنی باید مهر 2011 آماده باشم. برای Gmat و tofel وقت کافی دارم و خوب میخونم.
    تصمیم دارم تو شاخه management و busines ادامه بدم. توصیه نامه و sop خوبی هم میتونم آماده کنم.
    این شرایط عادی منه اول نطرتون رو در این مورد می خوام.
    من ورزشکارم و چند روز پیش از VOA شنیدم که دانشگاه های آمریکا پذیرش و حتی بورس ورزشی هم میدن. اگر از دوستان با تجربه کسی چیزی از این جریان میدونه لطفا بهم بگید.
    ببین اگه برای مستر مدیریت میخوای بری MBA و حتی Msc ها معمولا سابقه کار بعد از تحصیل نیاز دارن. بهت پیشنهاد می کنم فروم مدیریت و اقتصاد رو ببینی، حتما به دردت میخوره.
    در مورد سابقه ورزشیت ببین در چه حدیه. این فاند برای ورزشکارای صاحب مدال و رکورد هست معمولا و تا جایی که من می دونم برای رشته های مدیریتی و MBA چنین چیزی وجود نداره. باز سرچ کن از منابع اطلاعاتی آکادمیک و نه یه خبرگزاری جنرال مثل VOA

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpouya نمایش پست ها
    سلام. از همه دوستانی که کمک می کنند ممنونم. اینجا شرایط خودم رو که یه مقداری هم طولانیه براتون مینویسم. لطفا راهنمایی کنید.
    من تو دانشگاه آزاد مکانیک-جامدات خوندم. معدلم 13.5 شده. میدونم جالب نیست ولی تو نتایج پذیرش دیدم کسانی که با شرایط بدتر هم پذیرش گرفتند.
    می خوام برای پائیز 2012 اقدام کنم یعنی باید مهر 2011 آماده باشم. برای Gmat و tofel وقت کافی دارم و خوب میخونم.
    تصمیم دارم تو شاخه management و busines ادامه بدم. توصیه نامه و sop خوبی هم میتونم آماده کنم.
    این شرایط عادی منه اول نطرتون رو در این مورد می خوام.
    من ورزشکارم و چند روز پیش از VOA شنیدم که دانشگاه های آمریکا پذیرش و حتی بورس ورزشی هم میدن. اگر از دوستان با تجربه کسی چیزی از این جریان میدونه لطفا بهم بگید.
    سلام دوست عزیز.
    ضمن تائید فرمایشات جناب tahahavakhor، بایستی عرض کنم چنین چیزی صحت داره منتهی به شرطی که شما یک ورزشکار حرفه ای در سطح تیم ملی باشید. نمونه آن هم ارسلان کاظمی بازیکن بسکتبال تیم ملی ایران هست که از دانشگاه رایس آمریکا (Rice university) که دانشگاهی معتبر در شهر هیوستن ایالت تگزاس هست، پذیرش تحصیلی گرفته و برای تیم بسکتبال این دانشگاه در لیگ بسکتبال کالج های آمریکا (NCAA) بازی می کنه. (البته ایشون برای مقطع Undergraduate پذیرش گرفت) البته به یاد داشته باشید، باز هم گرفتن پذیرش در این حالت قطعی نیست.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

سلام،
    یه سوالی داشتم : میشه آدم به خودش بگه ابتدا بدون فاند پذیرش می گیرم و سپس آنجا که رفتم خدا بزرگه! یه کاری دست و پا می کنیم و یه فاندی با یه استاد می گیریم. چون خیلی خیلی از دانشگاههای آمریکا میگن به دانشجوهای ارشد قبل از ورود کمتر فاند تعلق میگیره و اکثراً بعد از اینکه آمدند و توانایی خود را نشان دادند فاند تعلق می گیره. این مطلب تا چه حدی درسته ؟ آیا واقعاً به آدم فاند میدن یا الکی دل خوش کنکه؟
    مثلاً کسی که اصلاً نمیتونه هزینه های 2 سال زندگی و تحصیل تو آمریکا رو بده ولی میتونه هزینه دانشگاه سال اول و چند ماهی خورد و خوراک رو بده ولی بعدش "فلوس لا موجود" می ارزه همچین ریسکی کنه؟
    الان با این وضع اقتصادی آمریکا اصلاً کار واسه ماها هست؟
    اگر کسی تجربه ای داره ، بگه چون بسیار بسیار مهم و با اهمیت است**
    ممنون
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

نمره مناسب يعني چند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima_87 نمایش پست ها
    سلام،

دوست گرامی اگر نمره IELTS و GRE مناسب کسب کنید، شانس گرفتن پذیرش از آمریکا رو حتما" خواهید داشت. اما شانس گرفتن فاند براتون بسیار ضعیفه. با آرزویی موفقیت.
    نمره مناسب يعني چند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    سلام،
    یه سوالی داشتم : میشه آدم به خودش بگه ابتدا بدون فاند پذیرش می گیرم و سپس آنجا که رفتم خدا بزرگه! یه کاری دست و پا می کنیم و یه فاندی با یه استاد می گیریم. چون خیلی خیلی از دانشگاههای آمریکا میگن به دانشجوهای ارشد قبل از ورود کمتر فاند تعلق میگیره و اکثراً بعد از اینکه آمدند و توانایی خود را نشان دادند فاند تعلق می گیره. این مطلب تا چه حدی درسته ؟ آیا واقعاً به آدم فاند میدن یا الکی دل خوش کنکه؟
    مثلاً کسی که اصلاً نمیتونه هزینه های 2 سال زندگی و تحصیل تو آمریکا رو بده ولی میتونه هزینه دانشگاه سال اول و چند ماهی خورد و خوراک رو بده ولی بعدش "فلوس لا موجود" می ارزه همچین ریسکی کنه؟
    الان با این وضع اقتصادی آمریکا اصلاً کار واسه ماها هست؟
    اگر کسی تجربه ای داره ، بگه چون بسیار بسیار مهم و با اهمیت است**
    ممنون
    سلام دوست عزیز.
    در مورد سوال اول در کل شما هر چیزی که دوست داشتی میتونی به خودت بگی.
    در مورد بقیه موارد، در صورتی که فاند نداشته باشین موقع درخواست برای ویزا جدا از اینکه باید یک سند مالی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه های سال اول ارائه بدین، باید مدارک دیگه ای هم داشته باشین که نشون بده شما از پس هزینه های بقیه دوران تحصیل هم بر میاین، البته اگه آفیسر قانع بشه. و اگه قانع نشه درخواست ویزاتون رو رد می کنه. (تازه برخی ویزاها مثل ویزای M-1 نیاز به ارائه سند مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های کل دوره تحصیلی رو دارن.)
    در همین رابطه یه نگاهی به این لینک بندازین بد نیست:
    http://www.educationusairan.com/FARS...isa_basics.htm
    و بر فرض هم اگر بتونین ویزا بگیرین و برین اونجا در هر زمان از مقطع تحصیل که نتونین هزینه تحصیل رو بپردازین، خیلی مودبانه عذرتون رو میخوان. (البته نه با زبان عربی) خودمونیش این میشه که اخراجتون میکنن و باید برگردین به وطن عزیز. به همین سادگی به همین بدمزگی. (البته بر عکس این داستان هم ممکنه رخ بده منتهی اظهار نظر قطعی در این مورد نمیشه کرد.)
    در مورد ارزیدنش و این که کار شما هست یا نه این قضیه هم به خودتون برمیگرده.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط saram نمایش پست ها
    نمره مناسب يعني چند ؟
    با توجه به رشتتون شما بهتره GMAT شرکت کنید چن برای رشته های حسابداری شما باید در بیزینس اسکولها اپلای کنید. نمره خوب هم برای ایلتستون 7 یا بیشتره. برای GMAT هم می تونید اوریج بیزینس اسکولای مختلف رو اینجا ببینید:
    https://www.aacsb.net/eweb/DynamicPa...7-0A92E98DF5C6

نقل قول نوشته اصلی توسط saram نمایش پست ها
    نمره مناسب يعني چند ؟
    Hi.
    It means upper than minimum requirements.

Good luck.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

سلام،
    توی سایت US NEWS هنگامی که چند تا دانشگاه رو با هم مقایسه می کنین یا یک دانشگاه رو ، اولاً قسمت Rankبا Score چه تفاوتی داره و tier که نوشتن چیه؟
    سوال مهمتر: تو بحث شهریه دانشگاه ما همون out of state هستیم یا نه؟
    بعدش نوشته که 2009 acceptance rate مثلاً 80% واقعاً 80% آدمایی که اپلای می کنن رو پذیرش می دن؟
    اگه اطلاعاتی راجع به selectivity داره ، بگه ممنون میشم؟
    اینم یه لینک مثالی برای دیدن گزینه ها:http://colleges.usnews.rankingsandre...niversity-3051
    با تشکر فراوان
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein.gh نمایش پست ها
    سلام،
    توی سایت US NEWS هنگامی که چند تا دانشگاه رو با هم مقایسه می کنین یا یک دانشگاه رو ، اولاً قسمت Rankبا Score چه تفاوتی داره و tier که نوشتن چیه؟
    سوال مهمتر: تو بحث شهریه دانشگاه ما همون out of state هستیم یا نه؟
    بعدش نوشته که 2009 acceptance rate مثلاً 80% واقعاً 80% آدمایی که اپلای می کنن رو پذیرش می دن؟
    اگه اطلاعاتی راجع به selectivity داره ، بگه ممنون میشم؟
    اینم یه لینک مثالی برای دیدن گزینه ها:http://colleges.usnews.rankingsandre...niversity-3051
    با تشکر فراوان
    - رنک یعنی رتبه، score یعنی امتیاز. پس هر چی رنک کمتر باشه و score بیشتر، بهتره. tier هم یه جورایی درجه بندی هست، مثلاً می گن tier 2 یعنی درجه دو، tier 3 درجه 3 و ...
    - out of state
    - بله این آمار پذیرفته شده ها هست، منتها دقت کنید که حرفی از فاند نیست اینجا. در واقع همونطور که می دونیم درصد کمی هستند که پذیرش با فاند می گیرن.
    - selectiviy رو نمی دونم
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)