صفحه 5 از 859 نخستنخست 12345678910111213141555105505 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پذيرش کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا

سلام
    برای دکترا نوشته:
    admission requirements for degrees are an four-year undergraduate degree with an average of 3.0 in the last two years of undergraduate work or graduate work
    این یعنی اگه معدل فوق بالای 3 باشه دیگه لازم نیست معدل لیسانس بالای 3 باشه؟
    پیشاپیش ممنونم

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وقتی میگن معدل دو سال اخر لیسانس یا دو سال فوق بالای 3 باشه،هر 2 رو میگن یا یکی؟

به نظر من منظورش اينه که اگه کسي مستقيم از BS ميخواد واسه phd اقدام کنه بايد 2 سال آخرش 3 باشه واگه از MS ميخواد اقدام کنه اون موقع 3 باشه. يعني شما که MSدارين، ديگه معدل اون ملاک ميشه.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : وقتی میگن معدل دو سال اخر لیسانس یا دو سال فوق بالای 3 باشه،هر 2 رو میگن

وقتی گفته undergraduate work OR graduate work یعنی یکیش هم باشه کافیه. ولی به احتمال زیاد اگر فوق لیسانس دارید باید معدل فوق لیسانس بالای ۳ باشه و احتمالا آخری رو مدنظر قرار می‌دهند.

پیش فرض پاسخ : وقتی میگن معدل دو سال اخر لیسانس یا دو سال فوق بالای 3 باشه،هر 2 رو میگن یا یکی؟

ميشه لطفا در مورد معدل 2 و3 توضيح بديد. به چه صورت بايد تبديل كنيم؟؟؟؟؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : وقتی میگن معدل دو سال اخر لیسانس یا دو سال فوق بالای 3 باشه،هر 2 رو میگن

یه سرچ توی فروم بکنید، نحوه تبدیل معدل از مقیاس 20 به مقیاس 5 گذاشته شده. می تونید از اونجا پیدا کنید.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

پیش فرض دانشجوي ترم آخر MBA

دوستان سلام!
    من دانشجوي ترم آخر MBA دانشگاه تهران هستم و تنها تز ام مونده ساير شرايطم از اين قراره:
    1.معدل فوق 17.77
    2.ليسانس صنايع-تحليل تهران جنوب معدل(17.49)
    3. تافل iBT نمره ام 100 شده
    4. يك پيپر در ژونرنال خارجي كه ISI نيست!

راستش من ديروز نمره تافل ام اومده و تازه از ديروز به كانادا به عنوان يك گزينه نگاه مي كنم و چون هيچ ذهنيتي در اين باره ندارم ممنون مي شم راهنماييم كنيد سوالات اصلي من:

1- اگر بخوام براي PhD پذيرش بگيرم مدرك فوق لازمه؟
    2- بدون GMAT ميتونم در گرايش هاي مديريتي ادامه تحصيل بدم؟
    3-Deadline دانشگاههاي كانادا
    4- با اين شرايط شانس گرفتن بورس از دانشگاههاي كانادا رو دارم؟ شما حدس مي زنيد شانس ام براي كدام دانشگاهها بهتره؟

ممنون ميشم اگه كمكم كنيد!

پیش فرض پاسخ : دانشجوي ترم آخر MBA

سلام عزیز
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=196.0
    اینو نمیدونم خوندی یا نه ، ولی اگه نخوندی حتما بخون

به نظرم شرایطت عالیه !
    فقط یه جی مت 700 کم داری !
    جی مت که باید داشته باشی - معدلات هم عالین...
    دکتری رو هر جائی نداره روی دانشگاه مختلف یه گشتی بزن ببین کدومشون دکتری دارن و کدومشون گرایش مورد علاقه ات رو دارن اونوقت ببین اصلا چندتا میشن !!! شاید 10 تا هم نشن !!!
    مدرک فوق لازم نیست - همینکه بگی دانشجو سال آخرم مشکل رو حل میکنه...
    فقط تنها جائی که یکم معضله تعداد کمه مقاله ها است....
    ......

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : دانشجوي ترم آخر MBA

GMAT رو که نمی شه کاریش کرد ... 680 کمترین نمره ای که دیدم قبول دارن ... بره بالای 700 که بهتر ! ... زبانتون خوبه ... 4 ماهی وقت بذاری می تونی نمره خوب بگیری .
    منم موافقم ! اگه چندتا مقاله دیگه حتی داخلی می تونستی اضافه کنی بازم بهتر از هیچی بود .
    اول باید بری توی دانشگاه ها بگردی ببینی چه گرایشی برای PhD می خوای ... بعد سعی کنی استادا رو شناسایی کنی و حداقل research interest هات رو به کارای اونا نزدیک کنی .
    من تهران جنوب مهندسی نرم افزار خوندم و الان دانشگاه تهران finance می خونم ... برای رشتهء خودم می دونم که توی Finance حتی دانشجوهای دکتری خارج از کشور هم نمی تونن به این راحتی ها paper بدن برای همین رفتم سراغ موضوعاتی که بشه روش مانور داد ... برای یه اپلای خوب باید چند ماهی وقت بذاری و یه ذهنیت خوب در مورد دانشگاه و رشته و خلاصه همه چیز ادامه تحصیل بدست بیاری ... مثلآ school business های کانادا و چندتایی هم توی اروپا یا استرالیا خوبن ! اگه هم حال و حوصله دردسرهای قبرس رو داری امریکا از همه جا بهتر fund می ده ... در مورد deadline ها ، با توجه به اینکه باید CV و SOP و ... رو جور کنی فکر نکنم به امسال راحت برسی ... جای شما بودم می ذاشتم سال دیگه با خیال راحت و بدون عجله کارا رو پله پله انجام می دادم ... با توجه به نمرات و معدل هات حیفه برای GMAT و مقاله ها عجله کنی !

samaneh_f
    Guest

پیش فرض Any Chance to get admission from Canadian universities?

سلام

سوالي از دوستاني كه قبلا براي دنشگاههاي كانادا apply كردن داشتم. من مي خوام براي Msc دانشگاههاي McGill & British Columbia اقدام كنم. ولي امروز چند جا ديدم نوشته بودن شانس قبولي تو اين دانشگاهها پايين است. من تمام شرايط apply رو دارم كه تو سايت دانشگاه نوشته....معدلم 17.28، دانشگاه شهيد بهشتي بودم ( شاگرد دوم دانشكده ) و IELTS 6.5 دارم. كارهاي تحقيقاتي زيادي هم انجام دادم ولي در حد دستيار تحقيق بودم و مقاله اي از خودم ندارم متاسفانه.

مي خواستم نظر شما رو بپرسم با اين شرايطي كه مي گن اصلا كار عاقلانه اي هست كه براي اونها apply كنم با نه؟

ممنون مي شم اگه كمكم كنيد و بگيد كه اصلا كسي Admission تا بحال گرفته از اين دانشگاهها؟

عنوان این گفتار از "Any Admission from Canadian Universities?" به عنوان فعلی تغییر یافت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)