صفحه 676 از 859 نخستنخست ... 176576626666667668669670671672673674675676677678679680681682683684685686726776 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,751 تا 6,760 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام ..
    رشته : فناوری اطلاعات it
    معدل کارشناسی : ۱۷.۱۸ از دانشگاه صنعتی سجاد مشهد (قبلا غیر انتفاعی بود ولی دو سالی هست دانشگاه شده است)
    نمره ielts : شش و نیم - ۶.۵
    کار مرتبط: سه سال کار در یکی از سایت های معتبر ایران به عنوان مسئول سئو،طراحی عکس و ویدیو.
    مقاله : ندارم
    برای ارشد می خوام اقدام کنم خواستم ببینم شانسی هست؟ فقط یک مشکل دارم اون هم این هست من به دلیل نیاز مالی مجبور به کار بودم و به همین دلیل تو ۱۲ ترم کارشناسیم رو‌گذروندم.این برام مشکل ساز هست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mmawwe نمایش پست ها
    سلام ..
    رشته : فناوری اطلاعات it
    معدل کارشناسی : ۱۷.۱۸ از دانشگاه صنعتی سجاد مشهد (قبلا غیر انتفاعی بود ولی دو سالی هست دانشگاه شده است)
    نمره ielts : شش و نیم - ۶.۵
    کار مرتبط: سه سال کار در یکی از سایت های معتبر ایران به عنوان مسئول سئو،طراحی عکس و ویدیو.
    مقاله : ندارم
    برای ارشد می خوام اقدام کنم خواستم ببینم شانسی هست؟ فقط یک مشکل دارم اون هم این هست من به دلیل نیاز مالی مجبور به کار بودم و به همین دلیل تو ۱۲ ترم کارشناسیم رو‌گذروندم.این برام مشکل ساز هست؟
    یه استاد پیدا کنین مهم اینه بعد هم اون چون معدلتون خوبه مهم نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط faraghlit نمایش پست ها
    سلام.
    کارشناسی فیزیک شهیدبهشتی
    معدل 17.20
    رتبه 5 کنکور ارشد فتونیک
    معدل 19.30 ارشد شهید بهشتی
    مشارکت در ساخت یک دستکاه در زمینه فتونیک و یک دستگاه در زمینه ی ماده چگال لایه نشانی
    1 ISI
    بنظرتون میتونم از کانادا فول فاند بگیرم؟
    نمره های زبان و GRE خوبی هم میتونم بگیرم.

آره برای اپلای از همه مهمتر معدل بعد هم پیداکردن استاد خیلی ام خوب می تونین پذیرش بگیرین

سلام؛
    من تو انجمنِ اصلی که رزومه رو بررسی می کنن دو بار اطلاعاتم رو گذاشتم احدی جواب نداد. :دی ایشالا که اینجا بذارم جواب بگیرم.
    سوال هام ایناست:
    1-با توجه به معدلم که الف نیست-البته به دلایلی. دو سال آخر معدلم بیشتر از معدل کل ام هست.-شانس پذیرش مستر دارم؟ اگر بله، شانس پیدا کردن استاد برای حمایت مالی چی؟
    2-آیا اسکیل های زبانم رو بهبود بدم یا همین کفایت می کنه؟ حدس می زنم اگه بخوام شانس تی ای داشته باشم باید اسپیکینگم بهتر باشه. درسته؟
    3-نظر به اینکه زبان انگلیسی رو تا جای خوبی رسوندم، اگه شانس کانادا دارم برم فرانسه بخونم؟ -این انتخاب رو هم متصور هستم که کانادا شانسی نباشه، برم آلمانی بخونم و رو کشور های اروپایی با تحصیل نسبتا ارزون مثل آلمان مانور بدم-

رزومه م از این قراره:

کارشناسی:
    شهید بهشتی، مهندسی نرم افزار، معدل کل 16.07

زبان:
    هنوز امتحان آیلتس رسمی رو ندادم(پیرو همین قضیه که نمیدونم اسکیل هام کافی هستن یا برم بهترشون کنم بعد یه میلیون پول بدم برا امتحان اصلی -_-) نمرات امتحان ماک ام از این قراره:
    listening 8.5 - reading 8- writing 7- speaking 7
    overall 8

سابقه تی ای:
    یک ترم فقط.

حوزه مورد علاقه م هم داده کاوی یا بازی سازی هست. برای داده کاوی واحد مرتبط نگذرونده م ولی برای بازی سازی پروژه انجام داده م.

یه سوال جدید: GRE بدم یا بی ربطه؟ میدونم بستگی به دانشگاه داره، در مجموع به نظرتون برای کانادا چند درصد دانشگاه ها ممکنه براشون تاثیر مثبت بذاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lawlie_t نمایش پست ها
    سلام؛
    من تو انجمنِ اصلی که رزومه رو بررسی می کنن دو بار اطلاعاتم رو گذاشتم احدی جواب نداد. :دی ایشالا که اینجا بذارم جواب بگیرم.
    سوال هام ایناست:
    1-با توجه به معدلم که الف نیست-البته به دلایلی. دو سال آخر معدلم بیشتر از معدل کل ام هست.-شانس پذیرش مستر دارم؟ اگر بله، شانس پیدا کردن استاد برای حمایت مالی چی؟
    2-آیا اسکیل های زبانم رو بهبود بدم یا همین کفایت می کنه؟ حدس می زنم اگه بخوام شانس تی ای داشته باشم باید اسپیکینگم بهتر باشه. درسته؟
    3-نظر به اینکه زبان انگلیسی رو تا جای خوبی رسوندم، اگه شانس کانادا دارم برم فرانسه بخونم؟ -این انتخاب رو هم متصور هستم که کانادا شانسی نباشه، برم آلمانی بخونم و رو کشور های اروپایی با تحصیل نسبتا ارزون مثل آلمان مانور بدم-

رزومه م از این قراره:

کارشناسی:
    شهید بهشتی، مهندسی نرم افزار، معدل کل 16.07

زبان:
    هنوز امتحان آیلتس رسمی رو ندادم(پیرو همین قضیه که نمیدونم اسکیل هام کافی هستن یا برم بهترشون کنم بعد یه میلیون پول بدم برا امتحان اصلی -_-) نمرات امتحان ماک ام از این قراره:
    listening 8.5 - reading 8- writing 7- speaking 7
    overall 8

سابقه تی ای:
    یک ترم فقط.

حوزه مورد علاقه م هم داده کاوی یا بازی سازی هست. برای داده کاوی واحد مرتبط نگذرونده م ولی برای بازی سازی پروژه انجام داده م.

یه سوال جدید: GRE بدم یا بی ربطه؟ میدونم بستگی به دانشگاه داره، در مجموع به نظرتون برای کانادا چند درصد دانشگاه ها ممکنه براشون تاثیر مثبت بذاره؟
    سلام دوست عزیز.
    دانشگاه و معدل کارشناسی شما خوب هست. دو سال اخر هم اگر معدل بالای دارید که دیگه چه بهتر. اکثرا هم دانشگاه های کانادا معدل 2 سال اخر براشون مهم هست، البته معدل کل هم حصاصیت خودشو داره، ولی درباره معدل معدل شما خوب هست.
    درباره زبان، با توجه به نمرات خوب شما در ازمون ازمایشی حتما میتونید در امتحان اصلی 7 به بالا بگیرید. اگر بتونید در هر اسکیل 7.5 بگیرید عالی هست، و کاملا کفایت میکنه. اگر بیشتر که چه بهتر و نقطه بسیار مثبتی برای شما حساب میشه.
    GRE برای اکثر دانشگاه ها کانادا مورد نیاز نیست ولی هستند دانشگاه هایی که GRE هم نیاز دارند و 80 درصد دانشگاه ها نا اینجایی که من دیدم نیاز ندارند. ( هر چند که به شما پیشنهاد میکنم در صورت امکان GRE رو بدید چون باعث قوی تر شدن رزومه شما میشه).
    با توجه به شرایطتتون شما 100 درصد پذیرش Meng رو میگیرید که بدون فاند هست.
    اگر فاند براتون مسئله هست باید با اساتید دانشگاه های مختلف مکاتبه کنید از طریق ایمیل، استاد پیدا کنید، ایمیل بدید و ببینید جوابشون چی هست، معمولا بعد از چندین ایمیل و جواب اساتید دستتون میاد که ایا شرایط شما مورد قبول هست یا نه... هر چند که معیار خوبی هم نیست چون اساتید دیر جواب میدن یا اینقدر رقابت بالا هست و پوزیشن کم که تاپ هارو میگیرن، اما برای من چند مورد پیش اومد که استاد بم گفت شما به این دلایل مورد قبول نیستی و باعث شد بفهمم چیا کم دارم.
    توجه داشته باشید که برای پیدا کردن استاد سوپروایزر و فاند گرفتن داشتن مقاله، انجام دادن پروژه های علمی و تحقیق، یا سابقه کار حرفه ای، نقاط قوت حساب میشه و 100 درصد استاد دانشجویی که مقاله معتبر و isi داره رو به دانشجویی که نداره ترجیح میده.
    به نظر من شما شانس برای کانادا دارید و باید مدتی وقت بزارید و با اساتید مکاتبه کنید، به نظر من برای دانشگاه های مثل western ontario یا Mcmaster, queens یا شاید اتاوا یا victoria شانس زیاد داشته باشید.
    درباره اروپا با توجه به تجربه خودم، کشوری مثل المان بسیار رقابتی تر از کانادا هست و حتی امکان داره پذیرش از دانشگاهی در المان بسیار سخت از کانادا باشه، ولی شدنی هم هست. کلا شانس شما در اروپا برای پذیرش گرفتن بسیار بیشتر از کانادا هست به دید کلی، ولی کشور های مثل المان به دلیل متقاضی بالا خاص محسوب میشن و باید تلاش کنید. و اگر مدرک b1 المانی هم بگیرید شانش شما برای تحصیل در این کشور بسیار زیاد میشه.
    کلا شما شانس بالا برای کانادا و همچنین اروپا دارید و با کمی تلاش محقق میشه.
    نظر من صرفا برای پاسخ گویی به شما از دید خودم بود و حتما دوستان دیگر بهتر و کامل تر راهنمایی میکنند. حتما نظر دیگران هم جویا شوید.
    با ارزوی موفقیت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    سه دانشگاه اولی همان سه دانشگاه اول کانادا هستند و دو دانشگاه دیگر هم در رده بالایی قرار میگیرند. پذیرش از دانشگاههایی نظیر یو بی سی و تورنتو و مک گیل نیاز به رزومه قوی تر و موضوع تز (مقالات) مرتبط با موضوع مورد نظر استاد دارد. شانس شما به میزان زیادی به موضوع تز شما و مقالاتتان و به روز بودن آن بسته است. برای دکتری شرایط تحقیقات قبلی شما در مقطع ارشد رکن اصلی است ولی توصیه من اینستکه برای سه دانشگاه اول بدون دریافت فیدبک اولیه ای از استاد شانس بالایی نیست و بهتر است ابتدا با استادانی در فیلد نزدیک به کارخودتان مکاتبه و در صورت دریافت پاسخ مناسب اقدام کنید. به شخصه شانس دانشگاههایی نظیر کلگری یا آلبرتا را به مراتب بیشتر میدانم ولی اینکه شانس دانشگاههای با رنک بهتر را بدون سعی اولیه حداقل چشم پوشی کنید نیز اگر فرصت و هزینه لازم را برای این کار می توانید پرداخت کنید توصیه نمیکنم.
    موفق باشید

ببخشید منظور از رزومه قویتر چی هست مثلا معدلام یا نمره زبان یا تعداد وکیفیت مقاله هام؟؟؟
    با تشکر

Junior Member

سلام.بچه ها کسی وکیل خیلی خوب برای پذبرش و ویزای تحصیلی میشناسه؟اگه میشناسه پیام خصوصی بده.خیلی واجبه.ممنون میشم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sdm1454 نمایش پست ها
    ببخشید منظور از رزومه قویتر چی هست مثلا معدلام یا نمره زبان یا تعداد وکیفیت مقاله هام؟؟؟
    با تشکر
    بله. برای دکتری عموما تعداد و IF مقالات و مرتبط بودن آن با موضوع کار استاد مطرح است اگر مینیممهای دانشگاه و دانشکده به لحاظ معدل را دارید. داشتن لینک و ریکامندیشن از افراد موثر در شاخه تحقیقاتی مدنظر استاد یا افراد شناخته شده در موضوع نیز موثر است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

سلام
    ممنون میشم شانس من رو واسه پذیرش با فاند برای دکترای مدیریت در کانادا ارزیابی کنین:

کارشناسی مهندسی معدن دانشگاه تهران
    معدل 15.23
    کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران
    معدل 17.53
    5 تا مقاله (4 تا ژورنال (از پابلیشر inderscience) و یک مورد کنفرانس خارجی)
    آیلتس اورال 6.5
    L.6 R.7.5 W.6.5 S.6
    gre ندارم

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

I dont have Farsi keyboard on my PC at the university so I answer you in English.

Your GPAs are good and satisfy minimum requirements of most Canadian universities . I have no idea about your published papers and their quality but I guess your research background would be pretty good. You didnt mention which field of management you are planning to apply but in any cases, without your GMA/GRE score nobody cannot predict your chance for getting admission.

I think you need to have at least 650 in GMAT or its equivalent in GRE to be hopeful. BTW, I strongly recommend you to take IELTS again and improve your overall score to at least 7.
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)