صفحه 661 از 859 نخستنخست ... 161561611651652653654655656657658659660661662663664665666667668669670671711761 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,601 تا 6,610 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط navid123 نمایش پست ها
    سلام سوالات مربوط به شخصي هست كه دارم براش تحقيق ميكنم
    فارغ التحصيل دانشگاه سوره معماري معدل بالاي ١٧.٥
    چه شرايطي براش خوبه،تشكر
    اگر توان پرداخت شهریه را دارند امکان پذیرش مستر یکساله بدون تز کورس بیس ممکن است در برخی دانشگاهها موجود باشد. (بسته به رشته تحصیلی و طیف گسترده تری از انتخابها و نه لزوما صرف معماری)
    با اینحال اگر پذیرش با فاند مد نظر است کانادا گزینه خوبی برای این رشته نیست هم به لحاظ محدودیتهای تعداد دانشگاههای ارایه دهنده این رشته در مقطع ارشد و phD و هم محدودیت فاند در این رشته و هم بازار کار پس از آن برای دانشجویان اینترنشنال با مدرک لیسانس غیرکانادایی. در هرحال انتخاب گزینه اول در صورت داشتن شرایط مالی و با یک رویکرد منطقی امکانپذیر خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    ليسانس زبان انگليسي معدل. ١٤.٧٥. دانشگاه سراسري قزوين روزانه
    فوق ليسانس مديريت استراتژيك(بازرگاني) دانشگاه آزاد علوم تحقيقات تهران. معدل ١٨
    تافل ١٠٦
    جي آر اي جنرال. ٣٢٥
    زبان فرانسه. TCF B2
    يك مقاله accepted isi

شانس پذيرش همراه با فاند از دانشگاه هاي كانادا(كبك) دارم؟
    اگر
    بتونید استاد در زمینه کاریتون پیدا کنید، شانستون برای گرفتن فاند بسیار بسیار بالا است. اما باز هم بدون استاد با توجه به نمرات درخشان زبان شانستون خیلی بالا است. نمیدونم آیا برای رشته شما جی مت یا ازمونهای دیگر نیاز است (برای آمریک)؟
    به شخصه فکر میکنم که شما رزومه بسیار خوبی دارید و توصیه من اینه فقط تمرکزتون رو روی کانادا نگذارید و حتما برای امریکا هم اقدام کنید که هم فاند بیشتری موجود است، هم تنوع و تعداد دانشگاهها و در نهایت شانس بیشتری برای امریکا دارید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

با سلام
    ممنون میشم اگه نظرتون رو در مورد شرایط من بفرمایید که آیا واجد شرایط بورس کامل برای دکترا هستم.
    لیسانس فیزیک از دانشگاه سراسری (دامغان) معدل ۱۴٫۰۲
    ارشد ژئوفیزیک (گرایش ژئوالکتریک) از دانشگاه تهران با معدل ۱۸٫۰۶ و نمره ی تز : ۱۹
    ایلتس ۷
    جی آر ای 305 و رایتینگ 3.5
    رتبه ۱۳ آزمون ورودی ارشد کشور در رشته ژئوفیزیک
    یک کتاب (کتاب دوم هم در حال انجام است)
    سه مقاله کنفرانسی معتبر بین المللی
    یک مقاله isiهم سابمیت کردم ولی چون تنها دو هفته ازش میگذره نمیشه روش حساب کرد چون ممکنه حتی ریجکت کنن
    با سپاس
    یک مقاله برای ژورنال داخلی پذیرفته شده و یکی دیگه چند ماهه که سابمیت شده ولی نتیجه رو نگفتن هنوز.
    ۴ مقاله ی داخلی
    یک مقاله ی داخلی کنفرانسی سابمیت شده
    شرکت در چندین کارگاه اموزش نرم افزارهای تخصصی و گرفتن گواهینامه

نقل قول نوشته اصلی توسط shrshrshr نمایش پست ها
    دانشگاهت خوبه ولی حداقل یک مقاله هم جور کنی بد نیست. مقالت خوبه در زمینه همین تجاری سازی محصول باشه. یعنی چون کار عملیه ارزش مقالت چند برابر مقالات تئوری و شبیه سازیه. به نظرم پذیرشت بدون فاند قطعیه. فاند هم اگه میخوای باید ایمیل بزنی به اساتید. امکانش هست که با این معدل بتونی فاند هم بگیری. آره داداش اقدام کن کلیت رزومت خوبه. زبان هم بگیر. سیستم دانشگاه شیراز مثل شریفه حرف نداره.
    سپاس گزارم , اما درسم رو یکسال کش دادم , پوینت منفی محسوب نمیشه ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بررسی مینیممهای معدل و زبان توسط تحصیلات تکمیلی دانشگاه عموما صورت میگیرد و بدون رد شدن از آن تایید استاد هم تاثیری نخواهد داشت. عموما هم برای پذیرش ارشد روی مینیممها نمیتوان حساب کرد و بیشتر برای رقابت روی حداکثرها باید تمرکز کرد. به نظر با این شرایط شانس زیادی در این مقطع حداقل نیست.
    ممنون از پاسختون
    وقتی نتایج پذیرش رو برسی میکنم میبینم خیلی از دوستان با معدل های پایین مینیمم پذیرش گرفتند از دانشگاه های خوب.
    الان میخوام بدونم فکر میکنید مکاتبه با استاد کنم قبل از پذیرش یا با خود قسمت پذیرش؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط cemb12 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    وقتی نتایج پذیرش رو برسی میکنم میبینم خیلی از دوستان با معدل های پایین مینیمم پذیرش گرفتند از دانشگاه های خوب.
    الان میخوام بدونم فکر میکنید مکاتبه با استاد کنم قبل از پذیرش یا با خود قسمت پذیرش؟
    اگر با معدل زیر مینیمم بتوان پذیرش از دانشگاههای خوب گرفت دیگر مفهوم مینیمم معدل معنایی ندارد و میتوانند در سایت بنویسند مینیمم معدل مورد نیاز نیست و با هرمعدلی میتوان در این دانشگاه پذیرش گرفت. در هرحال به جز موارد بسیار استثنا امکان کنترل نکردن مینیممها تقریبا وجود ندارد چون این مساله را اصولا به علت ست نمودن یک استاندارد در کل پذیرشهای دانشگاه تعیین نمده اند و به نوعی اعتبارسنجی آنرا شامل میشود.
    برای اطمینان از این مساله با تحصیلات تکمیلی دانشگاه مربوطه میتوانید مکاتبه کنید و در صورت دریافت پاسخی مبنی بر قبول نمودن شرایط شما برای بررسی پرونده اقدام کنید. امکان بررسی پرونده در معدلهای نزدیک به مینیمم وجود دارد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط cemb12 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    شما علی الحساب مشکل زبان رو باید مرتفع بفرمایدد بعد میریم سر چونه زدن برای معدل!!

با رایتینگ 5.5 دانشگاهی به شما پذیرش نمیده !!!.... بعد از اون هم برای معدل اگه دو سال اخر لیسانس 15 باشه میشه از مرحله شرط معدل عبور کرد ولی باز هم در مرحله بعد استاد هست و نظرش درباره نمرات!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT - Computer Networks

با سلام،

لیسانس کامپیوتر - نرم افزار دانشگاه شمال معدل 14.14
    فوق لیسانس فناوری اطلاعات - شبکه دانشگاه ارومیه معدل 16.69
    چهار تا مقاله کنفرانس و یه مقاله ژورنال که البته impact factor نداره
    آیلتس (R:8, L:8, S:6.5, W:7. Overall:7.5)
    نمره GRE رو قدیم دادم خوب نیستش V:141, Q:161, AW:3
    دانشگاه های آلبرتا، کلگری، سایمون فریزر، منیتوبا و کارلتون اپلای کردم
    می خواستم ببینم واسه کدوماشون شانس دارم احتمالا
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام ، دوستان اگه کسی بخواد برای مستر اقدام کنه در حالی که معدل لیسانسش در ایران خیلی پایین باشه (حدود 12) و معدل ارشدش در ایران خوب باشه، ( حدود 18)، دانشگاه برای پذیرش و فاند کدوم رو ملاک قرار میده.
    پ.ن: رشته های لیسانس و ارشدم در ایران با هم فرق دارند و رشته ای که در کانادا قراره بخونم به رشته ی ارشدم در ایران نزدیک تر هست.

سلام. یک سوال:
    اگر شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاهی در مقطع مستر رولینگ باشه و مثلاً اوایل فوریه ددلاین اپلای باشه. بعد الان یهو بیان تو سایتشون بنویسن که برای اپلیکنت های دامستیک (که شما هم جزو این دسته محسوب میشید) و نه اینترنشنال، تاریخ اپلای تا آوریل افزایش پیدا کرده تکلیف چی میشه؟ یعنی پرونده ما هم میمنونه برای بعد از آوریل که بررسی بشه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)