صفحه 705 از 859 نخستنخست ... 205605655695696697698699700701702703704705706707708709710711712713714715755805 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,041 تا 7,050 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط leo90 نمایش پست ها
    سلام
    من هنرستانی بودم و کاردانی دانشگاه آزاد الکترونیک خوندم. کارشناسی هم بنا به شغلم تغییر رشته دادم و فناوری اطلاعات خوندم ولی در دانشگاه علمی کاربردی. سابقه کار مرتبط به رشته کارشناسی ام نزدیک به 6-7 سال بصورت رسمی هم دارم ! و کلی نمونه کار و ...
    برای تحصیل بخوام برم کانادا کدام دانشگاه رو به من پیشنهاد میکنید که هزینه تحصیل مناسب باشه و دروس مهندسی نرم افزار یا فناوری اطلاعات رو داشته باشه ؟
    زبان هم انگلیسی باید باشه و متاسفانه فرانسه اصلا هیچ نمیدونم ....
    بعد سوالی که داشتم پروسه دانشگاه اونجا با کنکور هستش ؟ و اینکه اگر شروع ترم هاشون مثل ایران باشه برای ترم مهر 97 کسی بخواب بره از الان اقدام کنه میشه یا خیلی طول میکشه ؟
    با تشکر فراوان
    کنکور در کار نیست؛ باید از دانشگاه پذیرش بگیرید. رزومه تان (معدل و نمره زبان و غیره) را در تاپیک شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا بگذارید تا بشود جواب داد.
    روی ویکی همین سایت روش اپلای برای گرفتن پذیرش را مطالعه کنید.

Junior Member

سلام
    این ترم آخر تحصیلی من هست و مدرکمو از دانشگاه آزاد مشهد میگیرم ، معدل سال آخرمم هم 18 هست .
    من پذیرش با فاند برای مستر کامپیوتر از دانشگاه تورنتو میخوام ولی مدرک زبان ندارم و امتحان آیلتس هم حدود یک ماه دیگه میخوام شرکت کنم ( نمره ی زبان رو بین 6.5 7 در نظر بگیرید) . ایمیل که فرستادم گفتن مشکلی نداره مدرک زبان رو بعد بفرستی ولی برای اپلای تا فردا بیشتر مهلت نیست و من یکم به شک افتادم که اصلا شانسی برای پذیرش با فاند از این دانشگاه برای من وجود داره که اقدام کنم یا نه ؟ چون با توجه به هزینه ها من نهایتا بتونم برای 3 یا 4 دانشگاه اپلای کنم.

Member alirg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

سلام
    از دوستان کسی لیست دانشگاهای کانادارو تو رشته ژنتیک داره؟
    واقعا تشکر میکنم اگه کسی بتونه کمک کنه
    لطفا خواهشا توروخدا از دادن اطلاعات اشتباه خود داري کنيد، جواب اشتباه شما ممکن زندگي‌ يه نفرو خراب کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کنکور در کار نیست؛ باید از دانشگاه پذیرش بگیرید. رزومه تان (معدل و نمره زبان و غیره) را در تاپیک شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا بگذارید تا بشود جواب داد.
    روی ویکی همین سایت روش اپلای برای گرفتن پذیرش را مطالعه کنید.
    خیلی ممنون دوست عزیز , من لیست هزینه تحصیل در دانشگاه هارو میدیدم و شاید با بودجه من اوکی نشه !
    زده بود برای ارشد که البته از لیسانس ارزون تره باید سالانه تقریبا 15 هزار دلار کانادا شهریه بدید که با احتساب هزینه خوابگاه و خوراک بالا میشه ....
    مجوز کار هم 20 ساعت در هفته هستش که فکر کنم با درآمدش کرایه ماشین و اتوبوس یا خرج تنقلات هم تامین نمیشه !
    باز من اگر می تونستم بیشتر کار کنم چون تخصص دارم شدنی بود و پروژه ای یا نیمه وقت با شرکتی اونجا همکاری می کردم
    امکان fund هم خیلی کمه چون اصلا تو قید و بند رفتن به دانشگاه خوب یا کنکور نبودم و البته اشتباه کردم علمی کاربردی خوندم
    خیلی سخت شد اینجوری ...

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی پلیمر- آزاد علوم و تحقیقات تهران -13.50
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی پلیمر- دانشگاه تبریز- 16.29 (البته بدون نمره پایان نامه .نمره پایان نامه ام 20 شده. از ورودی سال 94 به بعد نمره پایان نامه در معدل حساب نمیشه و کیفی شده)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: دارم میخونم که امتحان بدم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله تازه پابلیش شده با ایمپکت 2.3 در applied organometallic chemistry (اسم اول هستم)
    مقاله دوم تازه اکسپت شده ( ISI- ایمپکت فاکتور 3 اسم اول هستم)- مقاله سوم به عنوان coworker و اون هم ISI هست.(البته یکی هم مونده که در دست نگارشم اونم با اسم اول دارم)

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : .....
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : برای chemical eng یا chemistry
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :-
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    : فول فاند

Junior Member

سلام دوستان

من از دانشگاه آزاد گرمسار مدارک کارشناسیم (مهندسی کامپیوتر- سخت افزار) رو با معدل 13.30 گرفتم.

آیلتس 7.5 دارم که منقضی شده. یه بارم بلژیک پذیرش گرفتم و یه سال خوندم اما دیگه نمی خوام ادامه بدم. می خوام کانادا درس بخونم و برم سراغ آی تی یا ام بی ای مثلا.

رنک دانشگاه چندان برام مهم نیست و سلف فاند هستم. ممنون می شم شانس پذیرشم رو بگید بهم. (اگه پیام خصوصی بذارید عالی می شه. )
    پیشاپیش ممنونم

Junior Member

شرایط پذیرش دانشگاه های تاپ کانادا به چه صورت هست ؟ منظورم دانشگاهایی مثل تورنتو ، بریتیش کلمبیا و دو سه تا دانشگاه دیگه که جزو رنک های زیر 100 دنیا هست ؟
    به خاطر اینکه من شک دارم اصلا وقتم رو برای این دانشگاه ها بذارم یا نه وقت تلف کردنه چون من پذیرش با فاند میخوام برای مستر ، معدلم خوبه ولی مقاله و پروژه ندارم .

سلام.
    من کاردانی حسابداری با معدل 14 از دانشگاه دولتی دارم و کارشناسی حسابداری با معدل 14/5 از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.
    مدرک زبان ندارم ولی اگه بدونم با این معدل میشه پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا رو یگیرم میرم دنبال زبان و مدرک زبان با نمره خوب می گیرم.
    به نظرتون با این معدل دانشگاهی شانس پذیرش از دانشگاه های کانادا رو دارم؟نوع دانشگاه زیاد فرقی نمیکنه واسم.
    و یه سوال دیگه اینکه به دانشجویان کانادا حقوق پرداخت می کنند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hat3ck نمایش پست ها
    شرایط پذیرش دانشگاه های تاپ کانادا به چه صورت هست ؟ منظورم دانشگاهایی مثل تورنتو ، بریتیش کلمبیا و دو سه تا دانشگاه دیگه که جزو رنک های زیر 100 دنیا هست ؟
    به خاطر اینکه من شک دارم اصلا وقتم رو برای این دانشگاه ها بذارم یا نه وقت تلف کردنه چون من پذیرش با فاند میخوام برای مستر ، معدلم خوبه ولی مقاله و پروژه ندارم .
    برای مستر مقاله چندان الزامی ندارد. بیشتر رنک دانشگاه قبلی، معدل، ریکامندیشن معتبر و سوابق علمی و آموزشی شما به همراه نمرات آزمونهای زبان وGRE در صورت لزوم (رزومه) مهم هستند.
    اینکه بتوانید با سایر اپلیکنتهای اینگونه دانشگاهها رقابت کنید به این فاکتورها برمیگردد و با کقایسه رزومه فعلی خود با افراد مشابهی که در سالهای اخیر در این دانشگاهها رد یا پذیرش شده اند می توانید ایده بهتری بگیرید. (به تاپیک نتایج پذیرش در همین سایت می توانید مراجعه کنید)
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1381370 نمایش پست ها
    سلام.
    من کاردانی حسابداری با معدل 14 از دانشگاه دولتی دارم و کارشناسی حسابداری با معدل 14/5 از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.
    مدرک زبان ندارم ولی اگه بدونم با این معدل میشه پذیرش از یکی از دانشگاه های کانادا رو یگیرم میرم دنبال زبان و مدرک زبان با نمره خوب می گیرم.
    به نظرتون با این معدل دانشگاهی شانس پذیرش از دانشگاه های کانادا رو دارم؟نوع دانشگاه زیاد فرقی نمیکنه واسم.
    و یه سوال دیگه اینکه به دانشجویان کانادا حقوق پرداخت می کنند؟
    معدل مینیمم در اکثر دانشگاهها 15 تا 16 حداقل هست که با این معدل ممکن است محدودیت در انتخاب دانشگاه داشته باشید. (بهتر است دانشگاههایی که ممکن است در رشته شما با معدل سطح شما پذیرش کنند را ابتدا پیدا کنید) حقوق به دانشجو پرداخت نمیشود ولی اگر پذیرش شما با فاند باشد به عنوان کمک هزینه مبلغی دریافت میکنید که برای یک زندگی در حد دانشجویی ممکن است تمام یا بخشی از هزینه ها را پوشش دهد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)