صفحه 856 از 859 نخستنخست ... 356756806846847848849850851852853854855856857858859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,551 تا 8,560 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان
    من در حال حاضر 37 سالمه و سال 92 از دانشگاه آزاد تهران جنوب فوق لیسانس مخابرات گرفتم و سال 85 لیسانس الکترونیک.
    معدل فوق لیسانس: 18
    معدل لیسانس: 17.45
    معدل فوق دیپلم : 17.40
    نمره آیلتس: 7
    مقاله هم ندارم.
    با این وضعیت آیا امکان اخذ پذیرش برای مستر مجدد تو رشته کامپیوتر رو دارم؟ و آیا در صورت پذیرش میشه سفارت رو قانع کرد برای ویزا؟
    ممنون از پاسختون

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar84 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در حال حاضر 37 سالمه و سال 92 از دانشگاه آزاد تهران جنوب فوق لیسانس مخابرات گرفتم و سال 85 لیسانس الکترونیک.
    معدل فوق لیسانس: 18
    معدل لیسانس: 17.45
    معدل فوق دیپلم : 17.40
    نمره آیلتس: 7
    مقاله هم ندارم.
    با این وضعیت آیا امکان اخذ پذیرش برای مستر مجدد تو رشته کامپیوتر رو دارم؟ و آیا در صورت پذیرش میشه سفارت رو قانع کرد برای ویزا؟
    ممنون از پاسختون
    مستر مجدد نیاز به نوشتن SoP قوی ای داره و به نظر من کار رو در کل برای فرد سخت میکنه. چون هدف شما تقریبا مشخصه «خارج شدن از ایران». - البته کم نیستن کسایی که مستر مجدد رفتن ولی خب کلا سخت تر میشه پذیرش/ویزا گرفت.

گپ بسیار طولانی تحصیلی ای که تو رزومه شما هست علی رقم معدل های خوبتون کار رو به مراتب سخت میکنه. من نمیدونم توی این ۸سال چیکار میکردید ولی اگه کارتون مرتبط بوده باز تاحدی وضع بهتر میشه ولی همچنان برای استادی که بخواد به شما فاند بده یا برای کسی که بخواد بهتون ویزا یا حتی ادمیشن بده این گپ طولانی فقط یه معنی داره و اون هم اینه که شما تحصیل رو بهونه ی مهاجرتتون میخواید بکنید. و این نکته ی خیلی منفی ای هست.

موفق باشید.
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    مستر مجدد نیاز به نوشتن SoP قوی ای داره و به نظر من کار رو در کل برای فرد سخت میکنه. چون هدف شما تقریبا مشخصه «خارج شدن از ایران». - البته کم نیستن کسایی که مستر مجدد رفتن ولی خب کلا سخت تر میشه پذیرش/ویزا گرفت.

گپ بسیار طولانی تحصیلی ای که تو رزومه شما هست علی رقم معدل های خوبتون کار رو به مراتب سخت میکنه. من نمیدونم توی این ۸سال چیکار میکردید ولی اگه کارتون مرتبط بوده باز تاحدی وضع بهتر میشه ولی همچنان برای استادی که بخواد به شما فاند بده یا برای کسی که بخواد بهتون ویزا یا حتی ادمیشن بده این گپ طولانی فقط یه معنی داره و اون هم اینه که شما تحصیل رو بهونه ی مهاجرتتون میخواید بکنید. و این نکته ی خیلی منفی ای هست.

موفق باشید.
    ممنون و سپاسگزار از توضیحاتتون.
    بله من به عنوان مهندس تو یه سازمان دولتی کار میکردم به مدت 12 سال. البته امیدی هم برای فاند ندارم و به همین دلیل مستر رو انتخاب کردم که بتونم سلف فاند انجامش بدم با توجه به اینکه نسبت به phd مدت و هزینش کمتره. وگرنه دلم میخواست میتونستم phd بخونم. با این حال باز بنظر شما احتمال ادمیشن و ویزا پائینه؟ برای funded phd برای من شانسی وجود نداره درسته؟ حتی کشوری غیر از کانادا؟

سلام عرض میکنم دوستان من 31 سال سن دارم و متاهل هستم لیسانس زبان دارم با معدل 14.5 از دانشگاه غیر انتفایی و آیلس 7.
    .سال 93 لیسانس گرفتم .. اگه امکانش هست دوستان راهنمایی کنن اگر بخوام برای فوق لیسانس به هزینه خودم اقدام کنم با این شرایط آیا امکان اخذ پذیرش برای من هست؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar84 نمایش پست ها
    ممنون و سپاسگزار از توضیحاتتون.
    بله من به عنوان مهندس تو یه سازمان دولتی کار میکردم به مدت 12 سال. البته امیدی هم برای فاند ندارم و به همین دلیل مستر رو انتخاب کردم که بتونم سلف فاند انجامش بدم با توجه به اینکه نسبت به phd مدت و هزینش کمتره. وگرنه دلم میخواست میتونستم phd بخونم. با این حال باز بنظر شما احتمال ادمیشن و ویزا پائینه؟ برای funded phd برای من شانسی وجود نداره درسته؟ حتی کشوری غیر از کانادا؟
    راستش نمیدونم این رو دوست عزیز.
    اینکه برای کشورهای دیگه شانس دارید یا نه.. بستگی داره منظورتون کجاس. اروپا برای دکترا از همه جا سخت تر پذیرش میده (فکر نکنم خیلی شانسی داشته باشید). امریکا ممکنه اگه GRE خوبی بگیرید شانس داشته باشید... کانادا هم همونطور که قبلا گفتم شانستون زیاد نیست. کشورای دیگه رو خیلی اطلاعی ندارم راستش.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_safari2 نمایش پست ها
    سلام عرض میکنم دوستان من 31 سال سن دارم و متاهل هستم لیسانس زبان دارم با معدل 14.5 از دانشگاه غیر انتفایی و آیلس 7.
    .سال 93 لیسانس گرفتم .. اگه امکانش هست دوستان راهنمایی کنن اگر بخوام برای فوق لیسانس به هزینه خودم اقدام کنم با این شرایط آیا امکان اخذ پذیرش برای من هست؟
    سلام - من تو همین دو سه تا پست قبلی این موضوع رو گفتم که با گپ تحصیلی طولانی کلا سفارت و دانشگاه سخت میپذیرند اپلیکیشن شما رو. معدل پایین هم خودش متاسفانه نکته ی مهمی هست که معمولا مینیمم دانشگاه ها معدل ۱۵به بالا (خیلی اوقات ۱۶ به بالا) رو قبول میکنند. حتما دنبال جایی باید باشید که حداقل معدلش به معدل شما بخوره.. چون سلف فاندد میخواید باشید احتمال اخذ پذیرش از دانشگاه وجود داره منتهی سفارت رو هم باید بتونید مجاب کنید که بهتون ویزا بده...
    موفق باشید

Junior Member

با درود و عرض احترام

بنده 22 سالمه، دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 18.5
    امسال تیر، ترم اخر لیسانس حقوق با معدل 17 از دانشگاه تهران را تمام کردم، ارشد هم شرکت کردم که احتمالا رتبه ام زیر 50 میشود.
    ایلتس 7 اکادمیک را راحت میگیرم.
    در تورنتو مکان زندگی و کار دارم بنابراین بدلیل مسائل مالی باید برای تورنتو اقدام کنم.
    سوالی اکه از دوستان داشتم این است که چه رشته ای اقدام کنم که ویزا بدهند، چون بعد از ترم اول به کالج تغییر میدهم، رشته و دانشگاه برایم مهم نیست.
    پیشاپیش سپاس فراوان از پاسخگویی.

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید
    من لیسانس مهندسی نرم افزار دانشگاه آزاد با معدل کل بالای 15 و معدل دو سال آخر بالای 17 دارم.
    فوق لیسانس هوش مصنوعی علوم تحقیقات تهران بامعدل 18.13. دو سال تمام از دفاعم گذشته.
    مقاله ندارم، کارم هم غیر مرتبط بوده تا الان. از ترم جدید ولی قراره تدریس تو دانشگاه آزاد داشته باشم برای درس زبان تخصصی رشته کامپیوتر و یکی دو درس دیگه که فعلا معلوم نیست چی باشه.
    زبانم خوب هست. امتحان تافلم برای وسط آذر هست.
    می خوام ارشد مجدد بخونم و داشتن فاند مهمه برام خیلی البته به خاطر فاند ممکنه Phd هم بخونم.
    برای دانشگاهی مثل مونترال یا دانشگاهای دیگه چقدر شانس دارم برای ارشد مجدد با فاند؟
    برای computer science شانس دارم یا بهتره برای computer engineering اپلای کنم؟

Junior Member

درود
    همسر من 32 ساله
    کاردانی نرم افزار از دانشگاه سراسری کردستان با معدل 13.81 سال 1390
    کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر _ نرم افزار از دانشکده فنی شمسی پور تهران با معدل 14.42 سال 1393
    کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر -نرم افزار از دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه با معدل 18.62 سال 1396
    یک مقاله کنفرانسی چاپ شده در IEEE

یک مقاله ISI در ژورنالی که impact factor 3.5 داره (تنها نویسنده مقاله هست) سال 2021 چاپ شده
    سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی 5 سال (سه سال بیمه مرتبط و دو سال بدون بیمه)-پس از اتمام ارشد
    IELTS 6.5
    سه مقاله دیگر هم در دست چاپ دارد.
    دوستانی که اطلاعات دارند،آیا ایشون شانسی برای پذیرش دکتری گرفتن همراه با فاند از دانشگاه های متوسط کانادا مثل Manitoba یا Carlton دارند ؟
    به نظر شما کشوری غیر از کانادا برای شرایط ایشون مناسب تره ؟
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Management Engineerig @ Polimi

سلام دوستان عزیز
    خب من بعد سالها دوباره اومدم اپلای ابرود
    میخوام شرایط رو برای فوق مجدد بررسی کنم، لیسانس مکانیک علم و صنعت با معدل 14.8 سال 91 فارغ التحصیل شدم، کلا دیگه از فضای مکانیک خارج شدم و ارشد مهندسی مدیریت دانشگاه پلی تکنیک میلان گرفتم،
    الان میخوام برای ارشد مجدد اقدام کنم کانادا، به نظرتون جقدر شانس دارم. البته فاند منظورم نیست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)